bana yardım edin delircem :(((

meraklıcım üzme tatlı canını. valla benimde eşimin ailesi geldimi ben hep ayakta oluyorum ki zaten evimde birinin işlenmesini hiiçç sevmem. benimde yanımda kalmaya geleceklerdi ama ben güzel bi dille benim şuanda bi sıkıntım yok çok şükür. zaten çok yakınız bişey olursa zaten haber veririm gelirsiniz. yani rahatınızı bozmayın siz dedim bi daha da ne gel bizdekal dediler nede biz sende kalalım dediler. ama içlerine oturdu bana bişey diyemiyolarda eşimi gazlıyolar o da bana gelip bişey diyemiyo . sadece sen benim annemleri istemiyosun falan diye laf çarpıyo. ama napayım şekerim ben iki kişi olunca başka e bide 4 kişi olunca başka. meraklıcım keşke sende baştan böyle yapsaydın tamam benim durumumda zor sürekli laf yemek. ama inan senin yaşadığın durum daha da zor. en azından dilin yandı bi daha taviz verme onlara şekerim.onlara taviz verdinmi tepene çıkıyolar. işlenme şekerim yapma yemek felan yorgun hissediyorum kendimi de illa bişey yapcam diyosan yumurta kır. heralde sana niye yemek yapmadın dicek kadarda yüzsüz değillerdir.

ARKADAŞIM ÇOK ÜZÜLDÜM YAŞADIKLARINA...
ŞUNU YAPA BÖYLE YAP DİYEMİYORUM.
BAŞIMA BÖYLE ŞEYLER GELMEDİ.
BEN BAŞTAN NE YAŞADIYSAM YAŞADIM.
ŞİMDİ NET TAVRIM ORTADA...

AMA ALLAH VAR, ORAYA DA GİTSEM YA DA BANA GELSE ( Ben çok telaş yaparım )
OTURUPTA HANIMAĞALIK YAPMAZ.
KİŞİ KENDİNİ BİLMELİ.

KAYINVALİDENE BELKİ BİRŞEY SÖYLEYEMEZSİN AMA,
GÖRÜMCENİN YAŞI SANA DAHA YAKINDIR.
ONDAN YARDIM İSTE DAYANAMIYORUM ÇOK YORULUYORUM ARTIK DE.
ARKADAŞ GİBİ SÖYLEKİ, O DA KALIPLAŞMIŞ MANTIKLA SENİ GELİN GİBİ, KENDİNİ GÖRÜMCE GiBİ GÖRMESİN.

ALLAH KOLAYLIKLAR VERSiN...

ay ne biçim kaynanalar var ya. Aklım duruyor bunları duyunca. Kanım duruyor. Onların çocukları gibi bizde ana kuzusuyuz. Yapılır mı böyle şeyler. Çok ayıp, kıskançlık fesatlık. Allaha havale ediyorum böyle insanları.

dayanacak gibi değil.1 ay önce kaynanam geldi.bana yardımcı olmaya güya :çok üzgünüm: ama bana yardımcı olmak dışında herşeyi benden bekliyor.yemeği ben yapıyorum :çok üzgünüm: temizliğimi ben yapıyorumm :çok üzgünüm: tamam kendi evim yapmasın diyorum ama herşeyi benden bekliyor yaaa :çok üzgünüm:

birde görümcem var tabii benneyaptımki oda oturduğu yerden kalkmıyorr deli olucam yaa iyice ağırlaştımm çok zorlanıyorum ne yapıcam ben yaa delirmek üzereyimm :çok üzgünüm: uuufff :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canım allah yardım cın olsun nedim duyarsız insan bunlar işte benimkilerde öle ama ben istemiyom yanım da deiller şimdiye kadar hiç yanımda olmadılar yakın olduklarına ragmen şimidden sonrada ben istemiyom .. anenm yardım edio bana ... eeeeeeeee nedemişler aglarsa ana m aglarr .... bacım gerisi yalandan bile aglamıyooo işte .. allahy ardımcın olsun canım .

canım yaaa... üzüldüm çok. ne gıcık kaynanalar görümceler varmış. yuh artıkk... yaşamadığım için ne diyeceğimi bilemiyorum ama ben de iyi senaryo yazarım. arkadaşların görüşlerine katılıyorum hani şu yatıp ay hasta oldum numarasını yapabilirsin. hatta annen yakınsa onu ara kaynananın duyacağı bi şekilde de ki, anne iyi hissetmiyorum nolur gel de. o da gelsin şımartsın seni biraz. kaldırmasın yerinden. belki biraz anlarlar.

canım biraz numara filan yap sen bu böyle olmaz ki.ay sancım var şuram da bir ağrı filan var gibi şeyler söyle geç odana uzan yat.onlar sana afedersin ama eşşek gibi yemek yapacaklar.seni aç bırakacak kadar vicdansız olamazlar herhalde.aynı benim kayınvalidem ve görümcem hiçbir farkı yok.yüzsüzler,vicdansızlar ay sinir oluyorum.
insanın kalbin de merhamet olmayınca böyle oluyor zaten.allah kalplerine merhamet versin inş. sen numara yap canım geç odana yat hemen.

ayyy aman allahım tam bir çile ..
ben ne doğumda gelsinler nede sonra kesinlikle kimseyi istemiyorum..insanlarla uğraşmak zor canım...
arkadaşların dediği gibi yat tatlım..uzan hastayım falan de dinlen..kim ne yerse yesin.afedersin isterse evi b...k götürsün umrunda olmasın...
senin sağlığın ve bebeğin sağlığı daha önemli...
insan olan vicdanı olan zaten seni o halde yormaz...

meraklıcım üzme tatlı canını. valla benimde eşimin ailesi geldimi ben hep ayakta oluyorum ki zaten evimde birinin işlenmesini hiiçç sevmem. benimde yanımda kalmaya geleceklerdi ama ben güzel bi dille benim şuanda bi sıkıntım yok çok şükür. zaten çok yakınız bişey olursa zaten haber veririm gelirsiniz. yani rahatınızı bozmayın siz dedim bi daha da ne gel bizdekal dediler nede biz sende kalalım dediler. ama içlerine oturdu bana bişey diyemiyolarda eşimi gazlıyolar o da bana gelip bişey diyemiyo . sadece sen benim annemleri istemiyosun falan diye laf çarpıyo. ama napayım şekerim ben iki kişi olunca başka e bide 4 kişi olunca başka. meraklıcım keşke sende baştan böyle yapsaydın tamam benim durumumda zor sürekli laf yemek. ama inan senin yaşadığın durum daha da zor. en azından dilin yandı bi daha taviz verme onlara şekerim.onlara taviz verdinmi tepene çıkıyolar. işlenme şekerim yapma yemek felan yorgun hissediyorum kendimi de illa bişey yapcam diyosan yumurta kır. heralde sana niye yemek yapmadın dicek kadarda yüzsüz değillerdir.
benim mesele kainvadem yok,AMA kainpederim var.yemin edebilirim kayınanalara 10basar:1no2:,ilk evlendiğimde çok şeker görünüyordu,hiç bir şeye karışmıyordu:1hug:,biz de yaşlı diye onun evinde oturuyorduk,evimiz kiraya verdik,olaylar hamilelikte başladı,ben 6aylik hamileydim,eşimin acil işi çiktı gece23te felan,buda beni evimden kovdu,benden rahatsız oluyormuş,benim üzerindeki ince hırka,terlik var,neapim,gittim,eşimi buldum,allahtan birisi rastlamış bir şey konuşuyormuş,beni görünce neoluyor sordu ben de anlattım,gitmem oraya bir daha dedim,çok kırıldımsenağlama ...Eşim geri döndü,ben arabadayım,bağırdı babasına:eek:klava:,eşeyaları topladı,kalanları bir kaç gün içinde alırım dedi,bir hafta arkadaşlarda kaldık,kiracilar acilden çiktı,biz onlara yeni ev bulduk,kırmadılar bizi sağolsun,2yıl babasıyla konuşmadık torunu da sadece bayramlarda gördü:çok üzgünüm:,sırf ablası aradı haklısınız:teselli:,ama o çok yaşlı yarın bir şey olur allah korusun kendini afedemezsınız,ara sıra uğrayın yarım saatine,küs gitsin,aile içi biraz huzur olsun dedi,....bu olayın üzerinde 4 yıl geçti,çok şükür,eşim bana karşi bi laf soyletirmez kimseyeŞeniz,babasıda uslanmış,benim demek istediğim bu :eşimle arası bozulmasın,ben bi laf kotü soylemedim,hep sustum,o da beni düşman olarak görmedi:asigim:,ben saldırsaydım suçlu olurdum.:nazar::nazar:

öyle inanın akşam yemekten sonra bulaşıkları topladım çok yorgunum dedim yatmaya gittim inanmıcaksınız belki hatta yok artık abartıyosun diceksiniz ama bulaşıklarım sabaha kadar bekledi.sabah kahvaltı hazırladım geldiler yediler.bulaşıkları yıne ben yıkadım.yanıma gelip baktı sadce bi yandanda yemek yapıyorum.yemin ederim abartmıyorum.evi zaten temizlemedim duruyor oylece yatağımı toladım bakalım nezman yıkancak tuvalet ne zman alıncak tozlar.bugun ablama gittim ama hala hepsi içimde kaldıı.çünkü onlarda geldi senağlama

Canım Allah yardımcın olsun ya tatlı dille söylemeye çalışsan ben hamileyim yoruluyorum diye bi dene bakalım olmazsa artık eşin devreye girsin bi yolunu bulup uyarsın sana da yazık be çok sinirlendim şimdi ne işleri varsa koştura koştura gelmişler

öyle inanın akşam yemekten sonra bulaşıkları topladım çok yorgunum dedim yatmaya gittim inanmıcaksınız belki hatta yok artık abartıyosun diceksiniz ama bulaşıklarım sabaha kadar bekledi.sabah kahvaltı hazırladım geldiler yediler.bulaşıkları yıne ben yıkadım.yanıma gelip baktı sadce bi yandanda yemek yapıyorum.yemin ederim abartmıyorum.evi zaten temizlemedim duruyor oylece yatağımı toladım bakalım nezman yıkancak tuvalet ne zman alıncak tozlar.bugun ablama gittim ama hala hepsi içimde kaldıı.çünkü onlarda geldi senağlama

kız ben sana demedım mı numaradan at kendini yataga bir bayılıver diye yapma bok gotursun evi elbet biri bozulcak bu duruma o zaman sok lafı ne korkuyon ayol anan senı hızmetcı diyemi yolladı o eve orası senın evın unutma kole degılsın korkma kız soyle ya birden delırıver bas bas bagır soyle dok içini ay ben delı oldum sen hala duruyon pes yanı

vallahi ben çok sinirlendim..:kızgın:
neden tepki veremıyorsun kı anlamıyorum..
hadi laf soyleyemem tavır yapamamm dıyorsan..o zaman bırak hıcbırsey yapma..
yapmayarak tavır koy artık...ya eşin nasıl bırsey demıyor nasıl kıyıyor sana..
canım benden sana tavsıye ne kadar ses cıkarmaz ne kadar anlayıslı ve sabırlı olursan o kadar senı kullanır daha fazlasını ısterler.. :kızgın:
kımseye haketmedıgı bırseyı vermeyeceksın.. yoksa yıpranan sadece ve sadece sen olursun..
sen ses cıkarmıyorsun dıye yuz buluyorlar bellı.. hıc olmadı şakayla karısık laf sok..
bıraz ses cıkar bak ne oluyor.. yapabılıyorlar mı aynısını..
madem eşinde hayır yok bu konuda, kendı kendını kaştar artık..

yok valla olmaz !.. nerde onlar göster bana cabuk ağızlarının payını verıcem...:roflol:
ben çok sınırlendımmm yahuu !..:kızgın:

aaahh aahh bazı insanlar var ki..
kendileri gibi dişli biri çıktğı zaman karsılarına değneklerini saklarlar kuzu kesilirler etliye sütlüye karışmazlar..
iyi bir kayınvalide oluverirler bir anda..
ama bu aynı insanların karsısına sessiz sakin sabırlı uyumlu bırı gelınce butun dişlerini ona geçirmeye çalışırlar..
onlar yok mu onlar herkese aynı olsalar o kadar sınır olmam ama ezileni ezmeye bayılırlar ya sesi çıkmıyor dıye en cok buna sınır oluyorum.. :kızgın:

canim benim cok uzuldum yasadiklarina ama icinden sunu soyle bebeginle yanliz kalicak cok mutlu olucaksin uyuzlar gidicek kazik kakicak hali yok bosver uzme kendini ama yorma birak toz kalsin oyle yapma is falan karnindaki o tozdan bulasiktan daha onemli son atin bebek gelir falan zorlanirsan aman dikkat et annesi benim kizim 52 gunluk teyzesi nasil guzel mis kokulu bir kuzu onu gorecegin an herseyi unutuyorsun cildiriyorsun mutluluktan delice bir duygu ask ya sakin sinirlerini bozma kuzuna kavusacagin ani hayal et kim takar onlari bosveeeeeeeeeeeeeeeeerrrrr unutma gidecekler er gec opuyorum seni kendine dikkat et sen

canım benim ya cok sinir bozucu bir durum seninkisi.ben senin yerinde olsam ne yapardım diye düşündümde herhalde bişey yapmazdım.yani kendimce kendime yetecek işi yapar gerisini ellemezdim bile.onlar yokmuş gibi normalde evin ne kadar topluysa okadar yap.onlar var diye özel temizlik yapma. canın bulaşık yıkamak istemiyorsa bırak yıkama. bırak toplama dağınık kalsın belki utanırlarda kendileri yaparlar.

geçmiş olsun canım:teselli:,peki bi fikrim varCADIARZU,sen eşime bi sor: benim(yani kız tarafı)anesi gelsin vea ablası bir kaç günlük kalsın yanımda,çok yüruluyorum de,senin annenin başin üzerinde yeri var:eek:,fakat kendi kanından kişi gibi değil işinı ona yaptıramam de(tuvalet temizle,toz alma gibi şeyler),eşin sana ne der çok merak ediyorum(eğer kabul etmesse senin kocana kafasına ayne şey gelsin:eek:klava:)iyi şanslar:nazar:

X