bana yardım edin delircem :(((

meraklxix

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2006
1.534
154
dayanacak gibi değil.1 ay önce kaynanam geldi.bana yardımcı olmaya güya :çok üzgünüm: ama bana yardımcı olmak dışında herşeyi benden bekliyor.yemeği ben yapıyorum :çok üzgünüm: temizliğimi ben yapıyorumm :çok üzgünüm: tamam kendi evim yapmasın diyorum ama herşeyi benden bekliyor yaaa :çok üzgünüm:

birde görümcem var tabii benneyaptımki oda oturduğu yerden kalkmıyorr deli olucam yaa iyice ağırlaştımm çok zorlanıyorum ne yapıcam ben yaa delirmek üzereyimm :çok üzgünüm: uuufff :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

ne mi yapıcaksın hiçbişey yapmıcaksın...
yattığın yerden bile kalkma kılını kımıldatma sende
kendilerine hizmet ettirmeye mi gelmişler yaw:mymeka:

ayyy meraklıı niye geldi ki onlar erkenden..Insan kendi tabagını bile kaaldırmaya useniyo walla bi de hizmet et cok zor..Ne desem bilemedim ama seni anlıyorum ben asırı takarım oyle seye

ay yapamam ben kızlar yaa vallahi delircem.kimseyede bişey diyemiyorum.anneme soyledim oda niye gelmişler ozman dedi nediyim yani.onlar evde annemde gelemiyor.vallahi yatsam o iş oylece kalıyor kimse elini sürmüyor napıyım ben senağlama

canım sööle eşine akşam gelince şakayla karışık laf soksun onlara o söleyince darılmazlar da anlarlar yaptıklarının yanlış olduğunu... '' ben siz gelinki karıma yardımcı olursunuz diye düşünmüştüm karımı mı çalıştırıyosunuz yoksaklava:klava:klava:'' felan desinnn...ayy ben olsam dayanamaz bu durumdan rahatsız olduğumu belli ederdim

bencede esine soyle ..bak karim iyice agirlasti gidin d ,bebek olunca gelirsiniz desin ..sen soyleyemezsin ama esin soylesin.. yada arkadaslarin dedigi gibi naza cek biraz ..

yat canım dinlen benim yapacak hailm yok iyice ağırlaştım de kocanada onlara söyler.
ayıp ya yardıma geliyonuz daha yardım bekliyonuz.

işte ben de sırf bu yüzden erken gelmelerini, hatta doğumdan hemen sonra gelmelerini bile istemiyorum.:dilcikar: ben inşallah biraz toparlanayım, sonra geleceklerse gelsinler.benneyaptımki aynen seninkiler gibi hizmet beklerler. ben de deli olurum.klava:
bence de hiç kılını kıpırdatma, direk birşey diyemiyorsan da en azından surat asarak memnuniyetsizliğini belli et. olur da belki anlarlar.

eşim görmüyormu sanki yorulduğumu akşam oluyor yatağa zor atıyorum kendimi.herşeye muhalifler.bişey söylemeyim hemen üste çıkıyorlar. annesi olduğunda mutfakta yanımdan ayrılmıyor iş yaptığını sanıyor kaynanam.senağlama görmüyorlarmı ıkına ıkına yemek yapıyorumm bide şurası toz burası toz diyip laf sokuşturuyor kaynanam ellemiyorum yapmıcamm senağlama

Allahtan korkusu yok mu kaynananin,o hic dogurmadimi bilmiyor mu hamileligi sanki ..daha olmazsa ben anneme gidiyorum de kocana annem beni bakar de..ay cok kizdim..esinede o kadar yumusak davranma hem cocuk dogurucan hemde onlarin nazini yapican ,,aaa sinir oldum gercekten..

bunlar seni bakmaya değil kendilerini baktırmaya gelmişler anacımm
ne uyuz bişey yaa yapma walla meraklıcımm kılını kımıldatma
bırak karnı acıkan yemeğini yapsınn...
şurası toz burası toz derken deseydinyaa evet yapamıyorum size bez verimde
siz bi zahmet yapın deseydin yaaa

deli olunmicak gibi deil walla.. arkadaslara katiliyorum .. baskada cözüm üretemedim canim .. allah yardimcin olsun ..

aaa o nasıl işmiş canım ya...
Allah korkusuda kalmamış artık kimsede.gelmişler eve yerleşmişler sözde yardım etmeye,bide laf mı sokuyorlar.sanada yazık günah vallahi canım....
yer kovuğundanmı çıktın sanıyorlar.seninde anan var.sahipsiz değilsin.annene söyle bence nerdeyse çıksın gelsin,tek başına olmadığını görsünler.
yada bigün annen telefon etsin kaynananlada konuşsun.kız iyice ağırlaşmıştır artık,sayılı günü kaldı ama iyiki siz ordasınız,herşeyini yapıyosunuzdur,benimde gözüm arkada kalmıyor falan desin...yüzü olan utanır,yaptığı hatayı anlar da yardım etmeye başlar...
eşinede biraz surat yap bence.yatağa yatınca anlat bugün şunu yaptım bunu yaptım öldüm yorgunluktan,2kişyken zorlanıyordum,şimdi 4 kişyiz,yetişemiyorum,çok ağrım oluyor falan de.bacaklarını,ayaklarını ovdur,masaj yaptır.eziyet çektir biraz...jeyyarklava:
ay ben çok sinirlendim.yanlış bişey yazdımmı bilmiyorum ama yazdıysam kusuruma bakma.çok üzüldüm durumuna...
düzelirler inşallah....

Canım allah sabır versin kocana söylesene ayy ne tepkisizler ben delirirdim...hem çocuk doğuracaksın hem ev işi yapacaksın hemd eonlara hizmetmi edeceksin...Bunların hiçmi allah korkusu yok acaba...nasıl bir vicdansızlıkki bu..
kendi annene git strese girmemen gerek snein..yada eşinl konuş annesiyle konuşsun ya gitsinler yada yardımcı olsunlar..send eoturduğun yerden kalkma..acıkan kalksın yapsın yemeğini...Deli oldum valla.

ama senin doğuma kadar dinlenmen gerekiyor.
ne biçim insanlar bunlar anlamıyorum ya?
yat dinlen.bırak öylece kalsın o iş.Allah Allah hamile kadına bakmaya mı gelmişler,eziyet ettirmeye mi?

valla ne yapacağımı bilmiyorum diyorum arkadaşlar yaa yoruldum çok ayakta durmaktan karnım sertleşti filan diyee senağlama ama yine yapmıyolar işte annem yanımda onlar ankaradan geldi.ooofff haklısınız ama yapamamki ben diyemem ben bişeyy senağlama

eşime soyledimm oda diyomiyor bişey işte anasına çok düşkünn.. ya benim oğlumu severken bile kayınbabama senin oğlun şöyle senin oğlun böyle diyorr.torunun diyemiyor kadınn..hepsine sinir oluyorumm.senağlama hemen doğurmak istiyorum hemen gitsinler istiyorumm senağlama

kendi sağlığını ve de bebişinin sağlığını düşünüyorsan diyeceksin bence meraklıcım...
burası şurası toz olmuş dediklerinde evet ya yapamıyorumki ben sana zahmet annecim bi siliver de canım ne var bunda.kibarlığıda elden bırakma ki kocan gelince bana şöyle diyo böyle diyo diyemesin...karnım ağrıyo,belim ağrıyo,ayaklarım şişti de uzan sürekli.mutfağa yemek yapmaya gir ama 5 dk sonra midem çok bulandı kokudan diye çık.eşşek değiller ya geçer yaparlar.
aman bi deneyiver meraklıcım,bişey kaybetmezsin...

Tamam sende bişii deme ohalde çıkma yatağından..çıkıncada dışarı çık komşuna falan git canım..yada söyle kocana konuşsun onlarla..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…