Bana lütfen bir akil verin arkadaslar!

lalnaz10

Guru
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2007
15
0
Merhaba arkadaslar...Kasim ayinda, arkadasimin arkadasi bir sosyal paylasim sitesi üzerinden bana mail yazarak tanismak istedigini bildirdi. Cok kibar ve saygili bir yaklasimi oldugu icin kabul ettim ve kendisiyle yazismaya basladik. Maillerimizden, fikirlerimizin birbirine cok yakin oldugunu farkettik ve bes gün sonra bulusmayi teklif etti, bende kabul ettim. Bu arada benim yasim 31, onun yasida 37. Ilk bulusmamiz da, sonra ki bulusmalarimiz da iyi gecti, sürekli beni daha iyi tanimak istedigini, benimle daha cok sey paylasmak istedigini ve aramizda cok daha güzel seylerin olabileceginden bahsediyordu. Kendisi benim oturdugum yere iki saat mesafede calisiyor ve sadece haftasonlari buraya yani ailesinin yanina/ memleketine geliyor. Haftaortasi her gün telefonda olsun, mail ve smsle olsun sürekli görüsüyorduk, hafta sonlarida bulusuyorduk. Yilbasi üzeri annesiyle beraber on günlügüne Istanbula tatile gitti. Gitmeden önceki gün görüstük, hersey yolundaydi. Uctugu gün bana vardigini bildiren bir sms aldim, ardindan bu on günlük sürede sadece bir sms ve bir telefon görüsmesi daha...Yilbasinda konustuk en son telefonda.Dönmesine iki gün kala ben bu sosyal paylasim sitesinde online´dim, o esnada o da girdi ve bana hic sms falan yazmiyorsun, hal hatir sordugun yok diye sitem etmeye basladi. Bende senden bekliyordum dedim, sonucta tatildesin ve rahatsiz etmek istemedim dedim. Ben bu sekilde istemiyorum, benim de beklentilerim var, bence sen benden elektrik alamadin, ikimizde alamadik, ikimizde memnun degiliz dedi. Nerden biliyorsun diye sordum. Seni gördügümde cok begendim, hele yazdigin maillere bayildim dedi, ama konusmalarimiz ona itici geliyormus...Ne gibi konusma dedigimde, konusmalarinda sanki beni igneliyorsun, hic bir lafin altinda kalmiyorsun gibilerinde birsey dedi. Öyle birsey yok desemde, o öyle hissediyormus. Sen beni düsününce ne hissediyorsun bana karsi diye sordu. Ben olumlu düsünüyorum, hatta seni özledim bile diyebilirim dedim. Oda bunun üzerine sana dürüst olmak istiyorum bundan sonra sadece arkadaslik olabilir dedi. Icindeki his ve yasadiklarimiz ona böyle hissettirmis. Bende o an sen bilirsin, saygi duyuyorum dedim. Dedim ama ardindan cok kötü oldum. Bende oda basindan beri bu iliskinin olumlu sonuclanacagi konusunda emindik. Daha beni dogru düzgün tanimadan böyle pesin hüküm vermesi beni cok üzdü. Ama hepsi bir yana asla ne bu kadar cabuk vazgececegini ne de bu sekilde (yani yüzyüze konusarak degilde internet üzerinden) iliskimizi bitirecegini tahmin etmezdim. Basindan beri iliskide konusmanin ne kadar önemli oldugundan falan bahsediyorduk. Bu davranisi benim o tanidigim kisiye uygun bir hareket degildi. Ben basindan beri temkinli yaklastim, zaten cekingen biriyim, ilk haftalar dogru dürüst konusamiyordum bile karsisinda. Ama o hep bunlari asacagiz falan diyerek beni rahatlatmaya calisti. Beni yeni yeni tanimaya baslamisken vazgecmesi beni cok üzdü. Ben ki ona karsi gercekten belli duygular beslemeye baslamisken...Beraberken o hep bana duygularindan bahsederdi, ben cekindigim icin pek karsilik veremezdim. Ayrilma kararindan sonra oturdum ona duygularimi ve kirginliklarimi anlatan bir mail yazdim, bugüne kadar cevap gelmedi ki geleceginden emindim...Üstünden birkac gün gecti ona yüzyüze konusmamiz gerektigini düsündügüm icin sms yazdim seni görmek istiyorum vaktin varmi diye...Bana hasta oldugunu ve yattigini, disari cikacak halinin olmadigini yazdi...Bunun üzerine de on gün gecti hala ses seda yok. Benim derdim illede devam edelim degil, daha cok onunla yüzyüze konusmayi cok istiyorum niye böyle bir karara vardigi konusunda...Iki haftadir her günüm berbat geciyor, onu özlüyorum, agliyorum...Ne yapacagimi iyice sasirmis durumdayim...Bana lütfen bir akil verin arkadaslar...Bu arada benim ilk iliskim on yila yakin sürdü ve ayrilali yaklasik bir sene oldu, ardindan hayatima girmesine müsade ettigim ikinci erkek o oldu ve sanki o bana Allahin bir lütfumus gibi geldi basindan beri...

37 yaşında koskoca adam, mail atmışsın, mesaj atmışsın dönmemiş,bence bi daha ne ara ne sor, dünyada ki tek erkek değil kendisi.
bence durumun erken olması yerinde olmuş, yıllarca devam edip sonucu bu olsaydı daha yıkıcı olurdu
yaş 31, bence artık böyle şeylere takılmadan kalbini yeni aşklara açık tutmalısın
sanırım seni üzen şey yanlışmı anlaşılmak, ama belkide bu sadece bahaneydi onun için
aşık olan devam etmek isteyen adam böyle basit kapris ve alınganlıklarla ilişki bitirmez
umarım bu defa doğru kişiyi bulursun

sanal alem, yalan alemdir. Buradakiler başka, çünkü sorunlar ve dertler birbirine çok yakın, iyi kötü bir şekilde birbirimizi seziyoruz, ancak sosyal paylaşım sitelerinden yapılan arkadaşlık ve flörtler çok da ciddiye alınmamalı. Milyonlarca insan geliyor o paylaşım sitelerine, kimin ne olduğu belli değil. herkes reklamını yapıyor. Buradaki arkadaşlık bayanlar ve bayanların üzerine olduğu için samimiyet ve gerçekçilik var. Çok da takılma. Bak, başka bir sitede bir beyle bişeyler paylaşırken, sorunlarını hemcinslerine aktarmayı uygun görmüşsün.
Velhasılı kelam, canım arkadaşım, üzülme bence. 35-40 skalasındaki insanlar artık ciddi olurlar ve ciddi düşünmedikleri hiçbirşey için vakit kaybetmek istemezler bence.
Yorma kendini.

ne ara ne sor.hiç sevmediğim erkek tipi:KK19:ilk önce umut veriyorr sonrada kaçıyor duygularınla oynuyor yaşı desen yolun yarısını geçmiş.15 yaşındaki çocuklar gibi davranıyor.hem tatile gittikten sonra bişeyler olmuş sanki o sırada bir değişime uğramış bu erkeklerde bukelamun gibi yawww:26:aklını karıştırmayayım ama.:KK43:bence Allah a dua et vardır bunda da bir hayır.Hakkında hayırlısı olsun.bence üzülmeye değmeyecek birisi gibi görünüyor.şuan alışkanlık var zor olacak ama zamnla inanki her şey unutuluyor:KK43:

Keşke dost kalalım kararından sonra tekrar adım atmasaydın.Olmuyorsa olmuyordur,üzülecek birşey yok,en iyisi boşvermek.Karşına mutlaka ilgiye,sevgiye değer birisi çıkacaktır.Uzun bir ilişkiden sonra,ilk ilişkinde hayalkırıklığı yaşaman çok şaşırtıcı değil.Kimse o kadar şanslı olamıyor sanırım,ilk denemede doğru kişi bulunmuyor maalesef.Fazla zaman geçmeden ve daha ileri gitmeden bitmesi senin açından daha iyi olmuş.İnşallah doğru kişiyi bulursun ve gerçek aşkı yakalarsın.

belkide annesinden etkilendi tatilde
belkide başka bi aday buldu
sonuçta bu yaşlarda 20 li yaşlardaki gibi aşk oyunlarına, acabalara, vakit yok
unut gitsin arkadaşım

evet canım bencede takılma bu konunun üzerinde durma bile kaybeden o olsun.herkes aynı değil tabi gerçek yüzünü göstermemiş sana sende diğer ilişkin gibi uzun süreli olabileceğini düşünerek bağlanmışsın.onu ne ara ne sor kendini birşey sanacak:KK20:
sende üzülme değerinden fazla kimseye değer vermeyeceksin bu dünyada :KK19:

Cevaplariniz icin cok tesekkür ederim kizlar...Iyi ki varsiniz...Bu olayi kapatacagim dedikce kapatamiyorum...
Her sabah uyandigimda ilk olarak onunla ilgili birseyler geliyor aklima ve böylelikle yine uzaklasamiyorum ondan...Oysaki söylediklerinizde cok haklisiniz.
Eski iliskim zorlu gecti, bir türlü evlilikle neticelendiremedik ve sonunda ayrildik.
Bundan ümitliydim cünkü yaklasimi cok hostu ama birdenbire 180 derece degisti sanki...
sanal alemde tanismis olduk ama sonucta her haftasonu burada oldugu icin "normal" bir iliskiydi neticede...
ondan önce de tanistigim erkekler oldu ama asla onlarla tanisikligimi ilerletmedim, o bana cok farkli geldigi icin kendimi astim ve girdim böyle bir olaya ama oda hüsranla neticelendi...:KK59:

bence de bir süre başka uğraşlar bul ve unutmaya çalış başka çare yok sanırım

X