Bana da yardım edin lütfen

_cigdem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2010
23
0
mrhaba kızlar
bu siteye yeni üye oldum daha...benimde öyle bir derdim varki....nasıl anlatırım nerden başlarım bilemiyorum..işallah banada faydanız olur..belki biraz değişir biraz güçlenir biraz toparlarım kendimi....

ben 3 yıllık evliyim temmuzzda 4 e giricez...bekarken hep şehir dışında gurbette çalıştım..alıştım yalnız yaşamaya kimseye hesap vermeden kimseden desrtek almadan kendi ayaklarım üzerinde durmaya...hep erkeklerle çalıştım işim gereği...verdiğim mücadeleler çok ağırdı...bunları yazıyorum çünkü anlatacağım sorunlarımda belki bunlarında etkisi vardır diye bilmenizi istiyorum..

neyse memleketime döndüm yine işim gereği ve burda ailemle yaşamaya başladım..çok kısa bir süre sonra eşim le tanıştım..çıktık sevdik..hatta okadar iyiydiki çok şanslı olduğumu düşünüyordum..evlenmeden önce herşeyi konuşmuştuk.anlaşmıştık.ama evlendikten sonra değişti.okadar değiştiki..kıskançlıklar diz boyu..çalışmam sorun olmaya başladı..hergün kavga tartışma...3 ayda yıprattı psikolojimi..ayrılırım yapma böyle dedim boşanırım dedim iyi yapmıyosun dedim...hiç umursamadı..ayrılırsan ayrıl dedi.umurumda değil dedi..bir kaç hafta bekledim hatasını anlar diye ama sorunlar aynı...peki ozaman .buraya kadar dedim ve terkettim onu..aldım eşyalarımı ayrıldım...çok uzun bir süre ayrı kaldık..bu zaman zarfında kapıdan ayrılmadı ve ailelerinde araya girmesiyle barıştık..fakat o dönem kayınpederim vefat etti.tekrar yuva kurmaktansa kayınvalidemle beraber yaşadık.1 sene böyle geçti..ama çalışmama izin vermedi..yine kavga yine kavga..hergün...despotça yaklaşırdı..oje sürmeme bile izin vermezdi..herşey güzel olcaka demişti ama sanki intikam alır gibiydi..kayınvalideyle beraber kalmak çok zormuş ne ağız tadıyla kusabildim ne ağlayabildim ne bağırabildim..bir kaç kez dayak ta attı...sonra pişman oldu ama yarası sözleri hala içimdedir..peki tekrar gitseydin ozaman diceksiniz ama olmazdı bu sefer ..çünkü eşimden ayrıldığım zamanlarda bile ailem anlayışlı değildi..kocan o senin çalışmanı istemiyorsa bir süre idaret et hepimiz bişeyler çektik ayrılman dahamı iyi..gelecek dahamı iyi olcak .3 ayda yuvamı yıklır..bak şimdi gidiyosun sabırlı ol dediler durdular..kendi ailemde bile zor kaldım ozamanlar..neyse daha sonra kayınvalidem evi ayırdı bekar oğluyla kalıyor şimdi..biz eşimle..zor ikna ettim ve çalışıyorum şimdi çok şükür...ben o 1 sene yani kayınvalidemle yaşarken çalışmadım..eşime muhtaçtım...çok zaman ihtiyaçlarımı sormazdı bile..hiç unutmam bir keresinde hem parasını veriyoruz hem lafını işitiyoruz demişti..çok ağırıma çok zoruma gitmişti bu laf..Ama allah büyük işte o gün iş buldum ve halen çalışıyorum..çocuğumuz olmadığı için tüp bebek parası biriktiriyorum...şimdi bende para koparma yollarını arıyor..okadar iyi davranıyorkii ..bukadar iyi olabiliyordun madem neden 3 sene iyi olmadın neden bunları yaşadık öyle değilmi...çok sinirlidir..bende de sinir oldu şimdi..herşeye sinirleniyorum herşeye cevap veriyorum...surat asıyorum...şimdi bana diyorki gülsene güleryüzlü olsana ozaman içe sokasım geliyor diyor...ama hala bir soğukluk var ona karşı içimde...derinlerde bi yerde...bazende çok iyi davranıyorum böle cıvık cıvık..çocuk gibi..dengesiz biri oldum ben artık ya.....ona bağımlı gibi yaşıyorum bir saat gelmese merak ediyorum..ama okadarda soğuğum...bi öyle bi öyle yemin ederim kızlar ben dengesizleştim..şimdi bi doktora gitsem kesin bi psikolojik rahatsızlık çıkar bende..seviyorumda onu ...ama güzel mutlu bir yuvam olsun herkes gibi..bana sahip çıksın....o günleri unutalım..ki unutamıyorum.bazen unutsamda aklıma geliyor çıldırıyorum ufacık bişeyde kavga çıkartıyorum...nasıl düzelicem..nasıl mutlu olucaz..birgün çok iyiyim birgün çok kötü...şimdi hep kendime yoğunlaştım ama oda bana böle...bazen canım bitanem diye çok sever unutturmaya çalışır herşeyi..bazen erkek gibisin nerdeyse döveceksin bu öfke ne der...işte böyle zamanlarda senden nefret ediyorum der...bende senin yüzünden sen getirdin beni bu hale derim...ağlama krizlerine girerim..o günleri hatırlatma diyor..tabiyki hergün bunu yapmıyorum ama ara ara oluyor işte..geneldede çok üstüne düşüyorum..çocuk gibi şımartıyorum...kızlar neolur bana yardım edin...psikologa git demeyin zamanında gittim...verdiği haplarla çalışamadım bile..sersem gibiydim...
neler yapayım nasıl davranıyorum normale dönsün herşey....nasıl toparlıyım..bana bir yol bir yöntem gösterin...
bişeyler söyleyin....
işallah size anlatabilmişimdir içimdeki durumu...:gitme:

oooffffff canım ya.... Kıyamam sana. Psikolğun berdiği ilaçları ne kadar kullandın? Ben de psikolğa gittim ve çok faydasını gördüm. Önce senin sakin olman gerekiyor. Aklında bu kadar soru işareti varken tüp bebek düşünmen sana bir yük daha bindirmek zora sokmak anlamına gelmez mi?

Sen esini hala affetmedin güzelim!

Sana yasatiklari sende derin izler birakmis....ona iyi davrandigin zaman hemen aklina yaptiklari geliyor ve aninda iyi davrandigin icin pismanlik duyuyorsun.....o yüzden birgün iyi birgün kötü geciyor evliligniz.....

Mutlu olabilmek icin esini bagislaman gerek.....yoksa 3 sene degil 13 sene sonrada böyle olacak.

Kendini kandirmadan tüm gerceklerle yüzleserek bak olaya....

- Ben bu adami gercekten seviyormuyum?
- Onu affettimmi?
- Onunla cocuk istiyormuyum?
- ve en önemlisi hayatimin gelecegni onunla gecirmek istiyorumuyum diye sor kendine....

Bunlari tüm ictenliginle cevapla ve ona göre ver kararlarini......birisinden birisinde evet demek icin ufacik bir süphen varsa ne bu evliligi sürdürmenin anlami var nede cocuk yapmanin....

Allah yardimcin olsun

sakin olmaya çalışsan biraz ne yapsam da mutlu olsam dedikçe bile kendini daraltıyosun.bebek düşünmek için pek sağlıklı bir dönem değil ama..

Sana yasatiklari sende derin izler birakmis....ona iyi davrandigin zaman hemen aklina yaptiklari geliyor ve aninda iyi davrandigin icin pismanlik duyuyorsun.....o yüzden birgün iyi birgün kötü geciyor evliligniz.....

Mutlu olabilmek icin esini bagislaman gerek.....yoksa 3 sene degil 13 sene sonrada böyle olacak.

- Onu affettimmi?
- ve en önemlisi hayatimin gelecegni onunla gecirmek istiyorumuyum diye sor kendine....

Bunlari tüm ictenliginle cevapla ve ona göre ver kararlarini......birisinden birisinde evet demek icin ufacik bir süphen varsa ne bu evliligi sürdürmenin anlami var nede cocuk yapmanin....

Allah yardimcin olsun

Psikolg musun? Hakikatten arkadaşın söyleyemediklerini tercüme etmişsin. Belki hata ama evet unutulmuyor yapılanlar. Ve arkadaş şu anda farkında olmadan intikam alıyor, bunu yaparkende kendi hayatını da zehir ediyor. Kimseyi gaza getirmek istemiyorum ama bence bir tokat bile pek çok şeyi bitirmeye yeter. Evlilik müşterektir. Eşin işsiz olsa ve sen evi geçindiriyor olsan para verdiğin için çemkirmezdin. Olay artık kadın erkek, karı koca ilişkisi değil. Herkes karşısındakini önce insan olarak görmeli. Kimse kimse için hayatını harcamamalı. İyi düşün ama bu şartlar altında çocuk çok büyük bir hata olur.

mutlu günlerinize dönmek istiyorsa geçmişte yaşadıklarınız kötü anıları geçmişte bırakıp üzerine sünger çekmeniz gerekir yoksa hergün biraz daha uzaklasırsınız eşinizden.geçmişin kötü anıları içinizi kemirir durur.

arkadaşım çok üzüldüm senin için, ama üzüllme herşeyin bir çarıse vardır

anladığm kadarıyla eşin ilk başlarda senin kendine olan güvenini almış elinden, ona bağımlı olmabı sağlamış. bende mesleğim gereği çok fazla şehir dışına gidiyorum, çalıştığım ortamda erkekler çoğunlukta. ben göreve gitmek istemediğimde eşim görevinin gerekenlerini yap, müdürlerine karşı mahcup olma diye gitmem için beni teşvik eder, iş alanımdaki ner türlü gelişmeyi takip etmem için benden fazla uğraşır. ojeye bile izin vermez demişsin, benimkide istemez oje sürmemi, kısa etek giymemi, bende oje sürmem, kısa etek giymem. insanlar evlendikten sonra bazı şeylerden taviz verebilir ancak bunlar mantıklı ve sınırları olan tavizler olmalı bence. senin gibi kendini yetiştirmiş bir insana yazık etmişler bence. tüp bebek için para biriktiriyorum, eşim paralarıma konmaya çalışıyor demişsin. bu nasıl bir evlilik, benim bildiğim evlilklerde "ben" yoktur "biz"vardır, insanlar geleceklerini şekillendirmek için birlikte birikim yaparlar.

arkadaşım çok üzüldüm senin için, ama üzüllme herşeyin bir çarıse vardır

anladığm kadarıyla eşin ilk başlarda senin kendine olan güvenini almış elinden, ona bağımlı olmabı sağlamış. bende mesleğim gereği çok fazla şehir dışına gidiyorum, çalıştığım ortamda erkekler çoğunlukta. ben göreve gitmek istemediğimde eşim görevinin gerekenlerini yap, müdürlerine karşı mahcup olma diye gitmem için beni teşvik eder, iş alanımdaki ner türlü gelişmeyi takip etmem için benden fazla uğraşır. ojeye bile izin vermez demişsin, benimkide istemez oje sürmemi, kısa etek giymemi, bende oje sürmem, kısa etek giymem. insanlar evlendikten sonra bazı şeylerden taviz verebilir ancak bunlar mantıklı ve sınırları olan tavizler olmalı bence. senin gibi kendini yetiştirmiş bir insana yazık etmişler bence. tüp bebek için para biriktiriyorum, eşim paralarıma konmaya çalışıyor demişsin. bu nasıl bir evlilik, benim bildiğim evlilklerde "ben" yoktur "biz"vardır, insanlar geleceklerini şekillendirmek için birlikte birikim yaparlar.

evet ama eşim ve ben işte bu yaşadıklarımızdan dolayı BİZ olamadık..keşke olabilsek...keşke eskisi gibi normal olabilsem :1no2:

"hem parasını veriyoruz hem lafını işitiyoruz" diyen adamdan baba olur mu sizce ? ayıp ya

biliyormusun ben onun baba olup olmayacağını iyi bir koca olup olmayacağını sorgulayacak durumda bile değilim...
işte o lafı benim için öyle bir yaradırki....ölsem içimden çıkmaz..gelir aklıma bazen ağlarım..çıldırırım..aklıma gelmesin istiyorum geliyo..şimdi hepsine pişmanım diyor...
ama inanmıyorum..en ufak bir kavgada yine hakaret ediyor...o hakaretleri yüzünden kendime olan güvenim bitti...3 senede böle oldum işte.

evet ama eşim ve ben işte bu yaşadıklarımızdan dolayı BİZ olamadık..keşke olabilsek...keşke eskisi gibi normal olabilsem :1no2:

Eskisi gibi normal olmak sadece senin elinde değil. İkiniz arasında sorun var, sadece sende sorun yok. Eşinle olanlar yüzünden ona güvenmiyorsun ve kızgınsın. Öncelikle eşinin yeniden güven vermesi lazım, sevildiğini hissetmen lazım. Ancak bu şekilde öfken geçer, geçerse tabi. Bu sıkıntılarını eşinle açıkça konuşmayı denedin mi?

- Onu affettimmi?

Allah yardimcin olsun

şimdi sana belki saçma gelecek arkadaşım ama o sorulara vereceğim cevap nekadar doğru bilmiyorumki...
bana kalırsa seviyorum onu bi saat gelmesin özlüyorum..
ama bazen nefret ediyorum hiç gelmesin istiyorum...kendi yapıyor..çıkarcılığı geliyor aklıma...
çocuk istiyorum evet......hemde çokkk.
bana hep güler yüzlü ol ozaman çok seviyorum seni diyorum masum yaklaş bana diyor.
bilmiyorum ya ..arkadaşlar zamanınızı almayı inanın hiç istemem..keşke güzel ifade edebilseydim derdimi....anlayışınız için teşekkürederim heinize

şimdi sana belki saçma gelecek arkadaşım ama o sorulara vereceğim cevap nekadar doğru bilmiyorumki...
ama bazen nefret ediyorum hiç gelmesin istiyorum...kendi yapıyor..çıkarcılığı geliyor aklıma...
çocuk istiyorum evet......hemde çokkk.
bana hep güler yüzlü ol ozaman çok seviyorum seni diyorum masum yaklaş bana diyor.
bilmiyorum ya ..arkadaşlar zamanınızı almayı inanın hiç istemem..keşke güzel ifade edebilseydim derdimi....anlayışınız için teşekkürederim heinize

Seni anlıyorum. Sadece fikirlerini etkilemeden netleştirmeye çalışıyoruz. Sakin ol, sağlıklı kararlar vermen için sakin olman lazım

Eskisi gibi normal olmak sadece senin elinde değil. İkiniz arasında sorun var, sadece sende sorun yok. Eşinle olanlar yüzünden ona güvenmiyorsun ve kızgınsın. Öncelikle eşinin yeniden güven vermesi lazım, sevildiğini hissetmen lazım. Ancak bu şekilde öfken geçer, geçerse tabi. Bu sıkıntılarını eşinle açıkça konuşmayı denedin mi?

evet canım konuşmayı denedim..ama senin dediğin gibi değil..bana güven vermen lazım filan demedim..aslında çok güzel yazmışsın.hissettiğim şey tamda bu....güvenmek istiyorum..ve sevildiğimi hissettmek....
ben hep onun yüzünden şimdi böle olduğumu söylüyorum..suçluyorum..oda beni suçluyor bu surat asmalarım bağırmalarım yüzünden...
sen iyi olsaydın ben olmazmıydım diyorum...
ama senin dediğim gibi demedim hiç...

ama bazen nefret ediyorum hiç gelmesin istiyorum...kendi yapıyor..çıkarcılığı geliyor aklıma...çocuk istiyorum evet......hemde çokkk.

Iste bunlarin hepsi esini hala bagislamamis oldugundan kaynaklaniyor güzelim.

Seviyorsun ama hemen ardindan aklina cikarciligi geliyor....sana yasatiklari geliyor bu sefer onu sevdigin icin pisman oluyorsun, ona iyi davrandigin zaman sucluluk duygusu gibi birsey olusuyor sende.

Bak bunu her zaman söylerim ben:

Her ne olursa olsun, bir insani affetiysen tekrar bir sans verdiysen olan biteni unutmaya calisman gerek, ve en önemlisi sürekli intikam almak gibi bir düsüncen olmamali......

Esin bunun farkinda.....bana masum yaklas diyor....bu sözün altinda aslinda cok seyler var.....olani biteni yüzüme vurma...benden intikam almaya calisma demek istiyor aslinda...

Bu noktaya gelebilmen icin gercektende esini tüm kalbinle bagislayabilmen gerek arkadasim.....belki biraz daha zamana ihtiyacin var!

Bencede eşini affetmen lazım, sakin düşün. Affetmek bir ömür için geçerli, bir kaç günlük birşey değil: Bn affedemeim gitmeyi tercih ettim. Herkes kendini iyi tanır. Affederim diyorsan önce sakinleş.

Iste bunlarin hepsi esini hala bagislamamis oldugundan kaynaklaniyor güzelim.

Seviyorsun ama hemen ardindan aklina cikarciligi geliyor....sana yasatiklari geliyor bu sefer onu sevdigin icin pisman oluyorsun, ona iyi davrandigin zaman sucluluk duygusu gibi birsey olusuyor sende.

Bak bunu her zaman söylerim ben:

Her ne olursa olsun, bir insani affetiysen tekrar bir sans verdiysen olan biteni unutmaya calisman gerek, ve en önemlisi sürekli intikam almak gibi bir düsüncen olmamali......

Esin bunun farkinda.....bana masum yaklas diyor....bu sözün altinda aslinda cok seyler var.....olani biteni yüzüme vurma...benden intikam almaya calisma demek istiyor aslinda...

Bu noktaya gelebilmen icin gercektende esini tüm kalbinle bagislayabilmen gerek arkadasim.....belki biraz daha zamana ihtiyacin var!

EVET...bana masum yaklaş böle bebek gibi diyor...ama sen bana düşmansın diyor...
belkide haklısın bağışlayamadım..farkında bile değilim..ama bazen oda ters davranıyor hakaret ediyor ozaman dahada artıyor öfkem...bu sefer benim yüzümden mi böle davranıyor diye düşünüyorum benmi kabahatliyim diyorum...bu benim iyiliğimimi düşünüyor yoksa bana düşman mı diye ben düşünüyorum bu sefer..
ama iyi davranıyorum genelde..onu çok sevdiğimden emin...
iki gün iyiysek üçüncü gün kötüyüz..
aslında sen çok haklısın hemde çok....Bana masum yaklaş diyor ya.....ozaman masum görmüyor beni bazen..ondan intikam aldığımı mı düşünüyor...ozamanda onun bana iyi davranası gelmiyor...o bana iyi davranmayınca benimde geçmişi unutmam zorlaşıyor.ben daha 3 senelik evliyim....keşke başta evi terkedip gitmeseydim..ne onda ne bende güvensizlikler olmazdı..belki sıfırdan güzel bir başlangıç yapabiliriz...ama seninde dediğin gibi benim önce kendimi anlamam gerekiyor..tekrar bir psikologa gitmem gerek galiba..inanın kendime olan güvenim sıfır...

sen normal değilsin.bu psikolojiyle nasıl annelik yapmayı düşünüyorsun?

tüp bebek için biriktirdiğin parayı kendine yeni bir hayat kurmak için biriktir bence,güvenin yerine geldimi mutlu olmayı da öğrenirsin,kimbilir belki yeniden aşık olursun,hayal ettiğin evladı hayal ettiğin evlilikle yaparsın,bu şekilde çocuğunun da psikolojisini bozarsın yazık değilmi

X