Bana da dua eder misiniz lütfen bazen o kadar bunalmış hissediyorum ki

minikbaykus

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
512
106
32
Slm arkadaşlar sadece dua istiyorum sizden yaşadığımız kötü günler geçsin istiyorum huzur sağlık istiyorum. Eskiden ne güzelmiş diyorum hiç derdim problemim yokmuş. Şimdi ise bakıyorum imtihan oluyoruz biliyorum beterin beteri var. Rabbim yardım etsin depresyonda çıkamıyorum. Ne istersem tersi oluyor sanki hiç iç huzurum dış huzurum kalmadı

Sıkıntın ne bilmiyorum ama allah yardımcınız olsun bu sene bende agır bır imtihan daydım.. Bazen nefes alamaz hale geldım uykudan kalktığında sankı içimdeki acıdan ölecekmiş gibiydim ben atlatamıyacagım dedım ama zaman her seyın ilacı artık alısıyırsun kabulleniyorsun
Demekkı bu kaderimde varmıs, yaşayacağım yaşamak zorundasın nefes almak zorundasın her şeyi kabullenmek zorundasın bunu kendine alıştırmak zorundasın Sağlığım yerinde diyeceksin
Namaz kıl nıyet etmeden rabbım yüküm imtihan hafıflet de inan namaz bıttıkten sonra hafıfledıgını hıssedersın...
İmtihan olduğun zaman kı iman önemli şükür önemli ben bunu yapamadım şahsen kendımce keşke o günkü zamana donebılsem daha farklı olurdu
Onun için kardeşim ben bunu kaldırırım Allah'tan geldıgıne inan bekle...

İnan bende öyleyim üst üste sıkıntılar yaşadım dediğin gibi içimde hep kaygılar sıkıntılar Rabbim herkesin imtihanını kolaylaştırsin ve daha beterinden korusun çok teşekkür ederim yazdığıniz icin. Rabbim sizinde tüm sıkıntılarınızı gidersin inşallah

İnsanız düşüp kalkacagız ben hep şöyle düsündüm hıc bır peygambere cennet olmamıs bu dünya bıze mı olacak
Kalkacagız yolla devam nefes aldıgın sürece
Sana ne ıyı gelıyorsa onu yap ne mutlu edıyorsa.. Bırde şunu unutma hep Filistinli halkı düşün bızde çok daha kötü durumu yasıyor..

Depresyon yada başka bir şey, güne sevdikleriniz ve kendiniz için Ayetel Kürsi okuyarak başlayın. Çember içine almalı bir okuma şekli var 8 defa okunuyor,önünüze,sağ ve solunuza en son daire şekline alarak. Bir bakın net,manevi bir kalkan içinde olmak size iyi gelecek.
Sonrasında minik mink günlük dua takvimi yapın kendinize.
Mesela her gün 100 la havle vela kuvvete duasını okuyun.Okumak içinizden hiç gelmiyorsa youtube dan açın evvela nazar duaları dinleyin. İnanın zamanında farkedemediğimiz nazarlar da birikip hayatımızı alt üst edebiliyor.
ve en önemlisi 1000 ya latif 100 salavatı fatih. Kilitli işlerin açılmasına,duaların kabulü için çok kez tecrübe edilmişbir terkiptir.

Düzeleceksiniz.
Gönlünüzü ferah tutun.
Allah bir an evvel gönül ferahlığı ve selamlet versin inş.

mmfn arkadaşımız öyle güzel söylemiş ki, "nefes almaya devam etmek zorundayız, her şey geçiyor." mmfn
Gecmeyecegini sandığımız nice ağır imtihanlar geçti, yaralar kabuk bağladı, kabuk düştü, belki izleri silindi... İzi kalanlara da alışmak gerekiyor.
Bunlari yasadigimiza göre dayanabilecegimizi biliyor yaşatan c.c. diye düşünüyorum, kimseye kendi gücünden fazlası yüklenmez ya ona inanıyoruz.
Arkadaşın dediği gibi peygamberler neler yaşadı, hep en yakınındaki kişilerle sınandılar akraba, eş, aile, evlat ile... Tabii küçük endişeleri olmuştur ama Allah'ın kapısını terk etmek yok, bize koşulsuz sahip çıkan tek o çünkü. Bu hayatları örnek almaliyiz.
Dua, namaz, hobi edinmek gibi bir döngü olursa cok iyi olur.

Allah sizi feraha çıkarsın

Bende anlamadim inanın nazar mi yoksa başka bişey mi hiç sıkıntım bitmiyor birkaç yıldır ne desem bilmiyorum. Sanki üzerimizde negatif bir durum var. Ve ben iyi hissetmiyorum. Allah'ım beterinden korusun ama inan duaya o kadar ihtiyacım var ki

Amin inşallah çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…