Bana bir akıl verin ne olursunuz

sen daha 21 yaşındasın madem artık senin yardımına ihtiyaçları yok o zaman sınava girip okumayı neden düşünmüyorsun???
4 yıllık bi yeri kazansan 25, 2 yıllık bi yeri kazansan 23 yaşında mezun olursun...bence sen bu sene sınava kesin gir...hem başka bi şehirde okursan ailenden de uzaklaşmış olursun...
arkadaşının arkadaşıyla da istiyorsan tanış görüş ama onunla evlenip bu evden uzaklaşırım deme sakın...parası pulu var diye ve aileden kaçmak için yapılan evliliklerden hayır gelmez canım..

ya bu ailelerin küçücük güzelim kızlarına yaptıklarını aklım almıyor doğrusu.. canım benim benden 1 yaş küçüksün, seni çok iyi anlıyorum.. keşke eğitimini yarıda bırakmasaymışsın, ama hiçbirşey için geç değil biraz dişini sıkıp çalışıp hiç değilse üniversiteye girsen senin için çok iyi olur.. evlilik kesinlikle çözüm değil hele ki tanımadığın biriyle.. ailenin bu şahısla da evlenmene izin vereceğini sanmıyorum yani eğer evlenirsen yine çiğnemiş olursun onları. evlenmeyi bi kaçış kurtuluş olarak görme, eğitimini tamamlamaya çalış o zmn güzel bir işe başlayıp kendi ayakların üstünde durma şansın da olur canım.. bi yandan çalışıp bi yandan okuyan çok insan var inan zor bişi değil.. Allah yardımcın olsun canım..

evlenmek için evlenilmez
heleki bir kaçış yolu olarak asla derim
sona yagmurdan kacarken doluya tutulma cnm !

bence gerçekten sevdiğin kişi ile evlenmelisin.böyle kaçarcasına evlenmek sana birşey kazandırmak.Allah korusun herşey daha kötü olur...böyle olayları çok gördük..yağmurdan kaçarken doluya tutuldular...ama şu da var..bizim kızımız evlendiğinde bizi bırakacak ve biz zor durumda kalacağız diye bir bencillik issediyorsan ( ki son cümlenden bunu anladım) o zaman ailen sana çok yzık eder.bencil olmamalılar...bence bir iş bulup hayatına yön vermeye çalış

canım bak evlilik çok ciddi bir karardır daha küçüksün çok iyi düşün evliliği bir kurtuluş olarak görme ama eğer iyi bir insansa seni mutlu edebilecekse düşün evlilikte birazda mantıkla hareket edilmelidir bana göre sadece gönlünün istediği değilde birazda aklının istediği olmalıdır
birde ablacığım evleneceğin insanın kim olusa olsun ailesine dikkat et çocuklar genellikle ailenin yansımasıdır
Rabbim seni ve çocuklarımızı iyi insanlarla karşılaştırsın

valla benim ailemle ilgili bir sorunum yokta ben çok çalışmaktan şikayetçiyim kendime vakit ayıramıyorum hiç :1no2:
bende bazen senin gibi evlensemde kurtulsam diye düşünüyorum bir anlık gafletle ama sonra bakıyorum çevreme mutlu evlilik göremiyorum...bir sürü kadının keşkelerini işitiyorum sakınlarını,
sonra daha erken deyip vazgeçiyorum...
Şimdi ailenle aran kötü diye hiç tanımadığın biriyle evlenirsen 2 gün sonra oda kötü olursa ne yapacaksın tatlım? daha çok yıkılacaksın tekrar ailene dönmek zorunda kalacaksın...
bence hiiç böyle bi hata yapma gerçekten emin olmadan da evlenme..evlilik büyük sorumluluk iki tarafında alnının akıyla taşıması lazım gelen.

a.s.

bir çalışan pişman bir çalışmayan
çalışmasan evde kafayı yersin ,bunalırsın
tecrübe konuşuyor:)
tatil günlerinde kendin için bişi yapp..o günde arkadaşlarınla gez yada tek gez.sinemeya tiyatroya git...
kaçışı evlilikte arama lütfen....

tatil günlerim yokki canım benim yaa tatil günüm var onda da dinleniyorum..benim tek kaçışım iş değiştirmek a.s.

sevdiğini neden istemediler?
eğer kötü bir sebep yoksa keşke evlenseydin....
geri dönme imkanın var mı bilmiyorum ama hala umut varsa dön evlen

eğer sevdiğinden bir şekilde umut yoksa ve onsuz hayatına devam etmek zorundaysan da, seninle arkadaşlık etmek isteyen kişiye de kendine de bir şans ver...aşkın sonradan da oluşabileceğine inanan bir insanım.

şans ver derken evlen demiyorum yanlış anlama...arkadaşlık et eğer seversen ve anlaşırsanız ilerde evlenirsiniz.

bir de seni neden vermediklerini sanırım anladım...mesajları okumadan yorum yapmıştım...yaşın küçük olduğu için mi?

o zaman 20 yaşındaymışsın...çok da küçük değil

babanın şiddet uygulamasına gelince eğer devam edecek olursa git şikayetçi ol diyeceğim ama bu pek de kolay değildir.

en iyisi bir işe gir, hem gelir olur hem de evde fazla göze batmazsın, hem de çalışmak insanı dertlerinden uzaklaştırır kendisine yakınlaştırır.

Evlenmek icin evlenme!
Baba evinde ne kadarda kötü seyler yasasan inanki elin sana kalk surdan oraya otur demesi dahada agirina gider.

Allah yardimcin olsun:teselli:

kesinlikle katılıyorum Sarduşum kuzum Şeniz

herşey nasip kısmet be tatlım.
kim sorunsuz hayat yaşıyor ki, herkesin başka başka dertleri var.
sabret he eğer evleneceksende nasip kısmet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…