Tatlı Tarifi Balkabaklı Bisküvili Pasta resimli

Gxoxzek

içindeki öküze ohaa de
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
3.474
7
43
bu tarifi gerçekten tavsiye ederimm çok lezzetlii ben denedimm ama resimm çekemediğim içinn tarifi aldığım yerdenn ekliyorumm

2 orta dilim balkabağı + 1 su bardağı su (elinizde önceden pişirdiğiniz balkabağı tatlılarından kullanabilirsiniz)
1 adet yumurta
7 yemek kaşığı tozşeker
1 yemek kaşığı nişasta
2 yemek kaşığı dolusu un
2 buçuk su bardağı süt
1 paket vanilya
2- 2 buçuk paket petitbör bisküvisi
süslemek için:
Hindistan cevizi, balkabağı tatlısı, iri ceviz parçalar

Kabakları soyup dilimleyip yıkadıktan sonra bir tencerede tozşekerle birlikte fazla suyunu çekip yumuşayıncaya kadar pişirin.
Ilındıktan sonra bir parça süslemek için ayırıp kabakları patates ezme aleti ile püre haline getirin.
Yumurta, tozşeker, nişasta ve unu orta boy bir tencerede tel çırpma aleti ile karıştırın.
Sütü ilave edip kabarciklar çıkana kadar pişirip altını kapatın ve en son vanilyayı ilave edin.
Orta boy cam veya kenarları yüksek bir tepsiye bir sıra bisküvi dizin ve sıcak kremanın yarısını döküp düzeltin.
Tekrar bisküvi dizip bu sefer kabak püresini ekleyip yayın ve üstünü bir sıra daha bisküvi ile kaplayın.
Kalan kremayı döküp yaydıktan sonra ılınmaya bırakın.
Üzerini hindistan cevizi, bal kabaüı ve ceviz parçaları ile süsleyip servis yapın.

tamda bugün elimde kabak tatlısı vardı
internete baktım en güzel görüntülü tarif buydu
teşekkürler cokacimcoook

ay canim cekdi ya
insallah birgün denicem :)))))))
paylasimin icin tskler canimmmmmmmmm

annem yarın kabak tatlısı yapacaktı. ben mutfağı ele geçirip kabak tatlısını pastaya dönüştüreyim madem çok hoşuma gitti kaydirigubbakcemile2

peki petibörler yumuşuyor mu krema ile yoksa öncesinde süte batırmak gerekir mi iyice yumuşaması için?

Beğenilerinizi Göstermek İçin Rep butonunu Kullanınız..

her gördüğümü hemen yapıyorum ya :çok üzgünüm:
ama bu süfer oldu çok teşekkür ediyorum tarif için. normal kabak tatlısından sıkılanlar için güzel bir alternatif. evdeki herkes çok beğendi hihoyyyt

tarifte verilen bisküvi-kabak-krema sıralamasına uygun yaptım katları ama kabak kısmım baya bi yüksek olmuş diğerleri pek görünmüyor fotoğraftaşutarafagitti petibörler de yumuşacık oldudelikafadulden

ellerinee sağlıkk canımm bendee çokk severekk yapmıştımm
bidahakiinee fotosunuu çekeyimm

ellerine sağlık bitanem hakkaten güzel oluyor bende biliyorum bu pastayı muhtesem ama ben üzerine krem santi koymuştum bi de bunu deneyeceğim tesekkürler tarif için :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…