Balayında yunanistan

Ha bu arada sakın plaj havlusu falan taşıma yer kaplar otellerde var zaten.Ufak bi plaj çantası götür.dönüşte hediyeleri koyarsın orada da lazım oluyor başka kişisel bakım eşyaların falan(diş macunun,fırçan,tarağın,aseton,oje vs.çorap almıştım yanıma ama giymedim bile)okudum da epey donanımlı gitmişim ben yahuuu😄😄😄

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ozaman süper bende öyle yapimmm çok teşekkür ederim bilgiler içinnnnn

Ozaman süper bende öyle yapimmm çok teşekkür ederim bilgiler içinnnnn

Başka bi şey olursa özelden sorarsın canım

Bir turizmci olarak size tavsiyem öncelikle ne odaklı tatil yapmak istediğiniz. Geçen hafta phukettydim. Balayı çiftleri için uygun ama aman aman değil. 1. Gidene kadar pert olduk jetlag durumu falan 2. Mevsimi çok önemli aşırı sıcak tavuk gibi yanıyorsunuz 3. Cebinizde paranızın bol olması gerek ne kadar para birimleri düşük olsa da çok üçkağata geliyorsunuz . 4. Aşırı yorucu bunaltıcı özellikle o egzotik adalar turu. Size tavsiyem şimdilik Yunanistan yapın. Hem uygun fiyat hem yakın hem de aynı egzotiklik orda da var. Ayrıca yemekler tanıdık. Daha sonra phuket düşünebilirsiniz.

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

yunan adaları bizim de düşünebileceğimiz seçenekler arasında olunca bir bakayım buraya dedim. karar verdiniz mi acaba?

bir yerde yunanistan'dan vize almanın kolay olduğunu okumuştum, doğru mudur acaba? yani süre olarak ispanya 15 gün sonrasına görüşme veriyor diyorlar mesela???
bir de balayında soyadı sorunu olmaması için nikahı önce mi kıymalı, o konuda net bir bilgiye ulaşamıyoruz biz hemen nikahtan sonra değil de bir hafta falan arayla gideceğiz muhtemelen bu durumda sorun çıkar diye stres olmak istemiyoruz.

bu ayrıntılı bilgiler için çoook teşekkür ederim! eğer düşünürsek ön araştırmadan sayenizde kurtulmuş olduk:)

karar verdiniz mi, daha doğrusu yunan adaları'na gidecek misiniz, vize başvurusu açısından sorun var mı diye soracaktım...

eylül ayında yunan adaları tatili için hava uygun olur mu bir de deniz açısından bilginiz varsa hangisini daha çok tavsiye edersiniz, bazılarında sahil uygun değil diye okumuştum.

Biz karar verdik sayilir yunan adalari istemedigimize karar verdik en azindan.
Ben Barcelona diye bastiriyorum sevgilim İtalya turu.
Ancak rica ederim bilgiler isinize yaradiysa ne mutlu bana.
Acikcaksi Barcelonada cok fazla gezilecek yer olmasi ve gece hayatinin cok eglenceli olmasi ve otellerinin ucuz ve guzel olmasi beni cezbediyor. Annem Barcelonada otellerde kaldi yani birinci gozden de duyum olarak otellerinin iyi oldugu gordum.
İtalya nin sebebi bizim sarkimizin Portofino olmasiydi ve hayalimuzin bastan asagi arabayla italyayi gezmek olmamizdi. Ancak balayi icin surekli olarak yer degistirmek cok uygun gelmedi bana.
Yunanistana da denize girmek icin gidecekseniz size onerim hic gitmeyin. Cunku bizim sahillerimiz daha guzel denizi iyi degil. Bu da arastirmalarim ve yine annem tarafindan birinci gozle gorulmus bilgidir.

Tekrar teşekkür ederim, Barcelona bizim en çok aklımıza yatan yer aslında, yunan adaları'na her zaman gidebilir insan 3-4 günlük gemi turlarıyla bile diye düşünmüştük. ama vize konusunda daha çok uğraştırırsa diye daha kolay seçenekler düşünmeye başladık. bir yandan yurt içinde 5 yıldızlı otel seçeneği dışında farklı aktivitelerin olabileceği bir plan yapabilsek yurt dışı - vize işleriyle hiç uğraşmak istemiyoruz ama uzun zamandır birlikte olduğumuz için ege-akdeniz epeyce gezdik ve yapmak istediklerimizi de yaptık. sadece otelde kalınan bir balayı yapacağıma hiç yapmam daha iyi diye düşünüyorum

deniz konusunda uyardığın çok iyi oldu ola ki yine gidecek olsak, denize girmeyi düşünerek gitmem en azından
bu arada barcelona iiçin annenden yana şanslısın ben de kk da şu konuyu buldum rehber niteliğinde

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=337840

34moni53 isimli arkadaş detaylı yazmış sağ olsun, görmediysen diye yazayım dedim.

Phuket'in denizi beni hayal kırıklığına uğrattı. o gördüğümüz resimler photoshop gibi geldi bana. sadece bir iki adanın denizi güzeldi gerisi boş bizim mavi bayraklı denizlerin yanından bile geçmez. Bu konuda yunanistan daha temiz .Ayrıca şuan Phuket mevsim açısından yağışlı döneme giriyor.Eylül'de Phuket en yağışlı dönemi. Kısacası Haziran'dan Eylül'e yağışlı bir döneme geçiyor.Yunanistan Eylül ayında çok güzel.Ayrıca gemiyle giderseniz vize derdinden kurtuluyorsunuz.25 Euro ayak bastı parası ödüyorsunuz o kadar.Eylül'de denizini bilmiyorum nasıl olur. Ben Temmuz'da gitmiştim.Harikaydı. Hemen hemen Eylül'de de aynı güzellikte olur.Aslında en önemlisi Avrupa her zaman bir adım daha öndedir benim için Uzak Doğu'ya göre.

Biz karar verdik ama yunanistan değil otel açısından mı soyisimde sorun olur mu die soruyosunuz denizi güzelmiş eylülde hava güZel die niliorö araştırırım ni giderseniz santoriniye gisin orası çok güzel

Beggyy

ben de blog yazılarından ve bloggerların fotoğraflarından, yorumlarından phuket, maldivler (zaten çok pahalıymış toplamda) gibi yerleri elemiştim. keşke herkes sizler gibi yazsa tecrübelerini. yunan adalarını vize derdi yok diye başta düşünmüştük biz de ama maalesef benim eski schengenim çoook eski yıllarda olduğundan vize olmasa da vize için gerekli belgelerin hepsini istiyor tur şirketi, o zaman başvurur vize alırız tursuz gideriz diye düşündük her ne kadar öncelikli olarak istemesek de.

teşekkürler cevabınız için. yok otel değil de, mesela düğün ertesi hemen balayına çıkarken henüz kayıtlara geçmediğinden soyad değişikliğinden dolayı sorun çıkmıyor diyorlar, evlenme cüzdanı ile genelde, ama %100 değil. emniyetten bir arkadaşa çıkar demişler mesela. bir de biz hemen nikahtan sonra gitmeyeceğiz tam yurtdışına çıkarken ya da dönüşte sorun yaşamak istemiyoruz.

acentanın böyle birşey istemesi beni şaşırttı.benim schengenin süresi dolmuştu hiç öyle ne vize görüşmesi ne evrak toplama derdi oldu.sadece 25 euro harç parası yatırdık öyle girdik.Yani dediğim gibi hiç uzak yerlere gidip ne kendinizi ne cebinizi yorun.zaten o kadar çok yoruluyorsunuz ki ne gezdiğiniz yerden birşey anlıyorsunuz ne yediğiniz şeylerden ne çekilen fotoğraflardan. hatta az önce bakıyordum fotolarıma bir tane adam gibi resmim yok tipim kaymış hep ben çok pişman oldum şahsen gittiğime ki balayı bile değildi benim ki. Hayırlısı olsun şimdiden sizin için. Şuan ispanya ve yunanistan turları aşırı düşük fiyata satılıyor.önceliğiniz bunlar olsun . iyi yolculuklar

Yok sorun olmaz otele iki soyadınıda yazdırıyosunuz ama kimlikte olmaz siz kendi kimliğimizle çıkacaksınız sonuçta problem olmaz onda yine bir araştırın herkes o şekilde gidiyor sonuçta ama yunanistan vize istemiyoki

Beggyy

Barcelona ikimizin de en çok istediği seçenek diyebilirim, bir firmayla vize çıkmazsa tur ücreti ne oluyor diye konuşmuştuk sigorta şirketi ne karar verirse onu uyguluyoruz dediler. belki diğer şirketlerle de görüşmemiz lazım vize çıkmazsa ücreti iade eden. çok teşekkür ederim.

bu arada eksik ifade ettim sanırım benim schengenim 2001 yılına ait olduğundan o işe yaramıyormuş ama nişanlımın 3 yıl önce sanırım onunki geçerli dediğiniz gibi sadece küçük bir ücret yeterli. emin değilim ama son 10 yıl olabilir ya da daha kısa. benimki biraz naftalinli kalmış:) vize değil ama gerekli tüm belgeleri istiyorlar e aynı uğraşı verdikten sonra ispanya için uğraşırız diyoruz haliyle. sadece yunanistan daha kısa sürede verirse diye daha rahat mı olur gibisinden soru işaretleri var.

üstte yazdığım gibi benimki gibi çoook eski olmayan schengeniniz varsa istemiyor doğru yoksa vize istemiyoruz ama vize için gerekli tüm belgeleri istiyoruz dediler.

Hem İspanya hem Yunanistan gerçekten güzel ülkeler. Burda karar sizin tabi ki. Kıyaslama yapamıyorum çünkü aynı tarz ülkeler. Sadece Barcelona yapmayın. İspanya turu var valencia madrid Barcelona içinde. Aynı fiyata denk geliyor. Alışveriş yapmak istiyorsanız İspanya ideal. Marka ismi vermek istemem ama o cok tanınmış markalar acayip ucuz.schengen alacaksınız zaten o zaman önce İspanya yapın sonra Yunanistan. Size şöyle söyleyim iki ülkeye harcayacağınız parayla phukete bile gidemezsiniz. En azından 2 ülke görmüş olursunuz Avrupa'ya giderek.

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu aksam Barcelona icin ugrasmaya degecegine karar verdik gibi. Kosturmaca bir balayi istemiyoruz o yuzden 2 ulke ve tur imkansiz.daha once yurtici bir tura katilmistik kesinlikle kisa surede cok yer gormek icin muhteşem ama balayinda kafamiza gore takilmak daha iuygun gibi. Barcelona ikimizin de bir gun gormek istedigi bir yerdi o yuzden sansimizi denemezsek icimizde kalacak gibi, bloglardan ve kk dan yakin cevrede gidilebilecek yerleri arastiracagim bakalim. Yunan adalarina hic olmazsa dahasonra alırsam bu schengeni sadece para odeyerek gemi turuyla gidebiliriz. O kadar evrak isiyle ugrasacaksam degsin diyorum. Umarim bir terslik olmadan vize alinir bakalim cok heveslenemiyorum. Ev araba banka belgeleri kolaylik saglar diyorlar ama yine de aalamazsam sonra hayal kırıklığına ugramak istemiyorum:/
katalan ogrencilerimden duymuştum o malum markalarin ispanya da ne kadar ucuz oldugunu kapisindan zor girerim burada zaten:))))

Güzel bir seçim yaptınız. Yine danışmak istediğiniz konu olursa danışın. Turizmci olduğum için fiyat ne alınır ne yenir bu konuda yardımcı olabilirim. Şimdiden iyi yolculuklar

Balayında Phuket-Singapur daha sonraki bir tatilde de Pattaya-Bangkok yapmış biri olarak yorumunuz beni şaşırttı. Phuket belki Maldivlerle kıyaslanırsa ya da Bora Bora ile kıyaslanırsa aman aman değil denilebilir ama Ege kıyılarımızdan aman aman farklı olmayan Yunan adalarına kıyasla bence cennet gibi bir yer. Ayrıca Phukette tam da o resimlerde gördüğümüz denizi ve manzaraları gördüm ben. Ve bunu mükemmel egzotik adalar turunda gördük.

İkinci gidişimizde ise turlaydık ve turdaki herkes inanılmaz keyif aldı. Tek şikayetçi turun sahibinin eşiydi sanırım. O da kanıksamış olmalı bu tip turları.

Cebinizde paranız olması durumuna ise katılmıyorum. İki kere Avrupaya iki kere de taylanda gittim ve oda-kahvaltı bu turlarda taylandda daha az para harcadım. Ayrıca ilkinde üç kağıda geldik bunun da sebebi tur şirketi. İkincisinde uyanıp bütün ekstra turları kendimiz ayarladık. Kendi pazarlığımızın iki katı fiyat çeken turcu arkadaşlar sağolsun üçkağıt konusunda.

Mevsimin önemli olması konusuna katılıyorum. Takdir edersinizki bütün tatillerde önemli bu. Kasım ayında Yunan adalarında egzotik tatik geçirmek ne kadar imkansızsa gittiğimiz her tatilde de bunu gözetmeliyiz. Ama tropik bölgelerde yılın hemen hemen her günü keyifli ve güneşli bir tatil geçirmek mümkün.

Jetlag evet yorucu ama ben gördüm ki uzun uçak yolculuklarını bile seviyorum. Türkiyeye döndüğümüzde uçaktan yeni inmişen arkadaş şunu sordu, tam şimdi Taylanda bir tatil çıksa uçağa atlar gider misiniz diye, cevabım kocaman bir evet oldu. Jetlag olayını da havuz başında bir iki saat kestirmeyle atlatabilirsiniz. Hoş biz ilkinde tecrübesizlikten sızıp kalmıştık ama ikincisinde tedbirliydik.

Uzakdoğuda egzotik bir tatile gidiyorsunuz. İnanın bütün yorgunlukları bile tatlı bir anı olarak kalıyor.

asya yerine avrupayı tercih edenlere inanılmaz şaşırıyorum. yılın her mevsimi havanın güzel olduğu, harika doğası olan ülkelere nasıl tercih edersiniz dandik avrupayı? balayı= egzotizm, romantizm. koh samui (denizi için), bali (egzotizmin zirvesi için fakat denizi güzel değil) singapur (gelişmişlik neymiş görmeniz için)
herşeyden öte farklılığı yaşamak için. asya ve tropikal ülkeleri tercih ediyorum ve her zaman da edeceğim.

Güzel bir seçim yaptınız. Yine danışmak istediğiniz konu olursa danışın. Turizmci olduğum için fiyat ne alınır ne yenir bu konuda yardımcı olabilirim. Şimdiden iyi yolculuklar

Arastirmalara basladim ilerledikce danisirim size cok tesekkurler! Garantici bir insan oldugum icin hala yurt ici bir b plani bulur muyum diyorum ama hic hos gelmiyor. Simdi schengen alirsak taze taze daha sonra yunan adalarina evrakla ugrasmadan gidebilme fikri de ayrica motive ediyor sanirim:)))

yeniden merhaba,
otel konusunda kafamıza göre seçenekler bulduk, ücretsiz rezervasyon yapabileceğimiz şekilde. vize başvurusu için uçak rezervasyonu da gerekiyor diye biliyoruz ve iade etme olayı thy de bulduk ancak o da 2600 e geliyormuş şu anda. pegasus'ta 50 euro kadar cezayla iptal edilebilen biletler için ülkeleri yazmışlar italya var ispanya yok şaka gibi:S

acentelerin rezervasyon yapıp sonra iptal ettiğini okuduk ama ya vize çıktıktan sonra bilet bulamazsak o da içimize sinmiyor. aktarmalı hemen satın almalı 580-600 tl biletler varken 2600 astronomik bir rakam oldu açıkçası. 1200-1500 arası beklesek de...

uçak bileti konusunda iptal cezası olsa da iptal edebileceğimiz bir hava yolu öneriniz var mı? sunexpress ve altasjetin de barcelona seferi yok gördüğüm kadarıyla. iptal hakkı var diye heveslenmiştim de :2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…