Balayı için tavsiye edeceğiniz yerler

deniiizzz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2012
2.679
3
kızlar kimler balayına nereye gitti ve beğendi mi beğenmedi mi önerebileceğiniz yerler veya oteller var mı :KK31:

tabi ki herkesin tatil beklentisi çok farklıdır ama fikir almak çok daha başkadır yorumlarınızı bekliyorum :KK16:

Balayı değil ama ilk tatilimize bu yıl çıktık.Sıkışık bir dönemdeydik ama ben çok isteyince kıramadı beni bitanem :KK19:

Crystal Flora Beach Resort Antalya-Kemer-Beldibi'ne gittik.Denizi, mutfağı, personeli vs harikaydı ama belirttiğimiz gibi deniz manzaralı odayı ayıramadıklarını, sadece kıyı manzaralı odaların kaldığını ve en büyük odalarının (aile odası) da 27 m2 olduğunu duyunca başka otele geçmek istedik. Aynı otelin başka şubelerinde yer olup olmadığı,odaların istediğimiz gb olup olmadığına falan baktılar ve bize 2 otel seçeneği sundular. Kahvaltımızı yaparken internetten iyice bakarak birini seçtik ve otelin servisiyle yeniden yola çıktık...

Crystal Palace Luxury Resort & Spa Antalya-Side-Çolaklı'ya adım attımız anda farkı gördük.Hizmet anlayışı çok güzeldi.Girişte şampanya ile karşılandık, biz içeveklerimiz içip odamıza çıktığımızda valizlerimiz odadaydı ve bir görevli bize odayı, oteli vs gezdirdi. Sanırım suit odaydı... Jakuzi, büyük bir dolap, kişisel kasa, oturma bölümü, dev bir plazma, klima, kettle ve muhteşem bir terasımız vardı. Herşey düşünülmüştü... Fön makinesi, şampuan, saç kremi, duş jeli, vücut losyonu, kulak pamuğu, törpü, makyaj pamuğu vs vs hatta bir dikiş seti de mevcuttu:KK1:

Plaj havluları, bornozlar, banyo havluları, ayak havlusu vs günlük değişiyor. Çarşaflar siz istedikçe değişiyor(muhattap olmuyorsunuz yatağın üzerine verilen kağıdı bırakıyorsunuz). Doktor hizmetleri ücretsiz, oda servislerinde çoğu şey ücretsiz. Havuzlar inanılmaz temiz, denizi temiz ve güzel (mavi bayraklı), ince kum plajı, personel çok ilgili ve güleryüzlü, yemekler çok çeşitli, pastanesi ve snack restorantları da bol çeşitli, barları ve diskosu iyi, ayrıca internet hızlı ve ücretsiz...

Otelin geneli turist ve 30-40 yaş civarı bir çoğunluk var(Oteldeki tek Türk çifttik).Çocuk yok denecek kadar az.

Kısaca her bakımdan memnun kaldık. Şimdi Rixos'a falan gidelim diyor bizimki ama benim tercihim yine aynı otelden yana:KK9:

Son düzenleme:
Bolu Abant gölü.. Büyük Abant oteline gittik..
Yok böyle bi huzur yok böyle bi manzara..
kafa dinlemek istiyorsan eşsiz yemekleriyle,sürekli çalan hafif dinlendirici müziğiyle, göl manzarasına gözlerini açmak,göl manzarasına karşı yemek yemek,masaj,sauna,hamam,fasıl gecelerinden yararlanmak istiyrosan şiddetle tavsiye ederim..,
en eğlenceliside faytonda gölü turlamaktı..

(Kendimi otel sahibesi gibin hissettim:KK1:)

Bizi tercih edin bizden ayrılmayın bizimle kalın(havaya giren üyecan:KK1:)

Biraz tuzluydu ama sanırsam 8 sene evvel göl manzaralı odası 175tL idi..

Son düzenleme:
biz de avanos ta village cave diye bi mağara otele gittik, nevşehir, otel herşey mükemmeldi, çoookkk beğenmiştim:KK16:

fethiye ölüdenize gıttık otelin adı asena beach çok güzeldi 9 yıl önce şimdi durumu nasıldır bilmıyorum ama yemeklerı harıkaydı odaları tertemizdi balayı çifleri için odaları çok güzel süslüyorlar bu arada :KK51: ahh cnm tatil çektii

Balayı için Bodrum' a gittik Palm Garden Hotel.. Hem ekonomik hem de yemekleri, hizmeti, animasyonlarıyla süper bi yerdi..
1. yılımız için yani geçtiğimiz eylül yine palm garde' e gidelim dedik ama yer olmadığı için Sun Hill Otel diye bi yere gittik.
Geceliği 59liraydı sanırım ve herşey dahil, bodrum manzarasına karşı, tertemiz odalarda çok eğlenceli bi tatil geçirdik.
Tavsiye ederim.

bizde çeşme altınyunus resorte gittik herşey harikaydı otelden çok tatilköyüydü zaten
ama fethiye sahra su resort açıldı bu sezon ve resimlerine bayıldım en kısa sürede oraya gidicez

Antalya_beldibi 'ni öneririm muhteşem manzarası temiz havası (tabi biraz nemli :KK1:)
Heryerde meyve ağaçları Süper bence
Neresi olursa olsun umarım çok güzel bi tatil geçirirsiniz :KK16:

biz marmaris içmelere gitmiştik balayı için. apart otelde bi oda kiralamıştık. uyguna gelmişti.
sonraki sene yine marmaris diye yola çıktık. gökova ,akyaka ,marmaris dolaştık.
sakin,huzurlu bi yer olsun diyorsanız,akyakayı tavsiye edebilirim.

ben kapaliyim,balayinda birlikte havuz,hamam,saunaya girilebilecek oteller var mi?

ortak alanlar disinda sadece ikimizin olacagi?

Balayına biz eşimle, Majesty Palm Beach Club Hotel'e gittik.
İnanılmaz geniş bir araziye yayılmış, kalabalık olmasına rağmen o kalabalığı hiç hissetmediğin derecede sakin bir yer.
3 büyük havuzu vardı ve hiç bir zaman aç kalmayacağın şekilde neredeyse 24 saat denilebilecek yemek hizmeti.
Yemekleri fena sayılmazdı, mükemmel değil ama açta kalmıyorsun.

En kötü tarafı sahiliydi, Manavgat'ta olduğu için eğer denize girebileceğin bir yer arıyorsan Side, Manavgat taraflarını tavsiye etmem.
Deniz açısından sıkıntı yaşarsınız, çünkü güzel bir sahili yok, taş, kaya ve çakıldan ibaret sahili var.
Eşim denize girmeye çalıştığımız bir gün, baş parmağını kesti denizde, sanıyorum kayanın sivri tarafı denk geldi.

Otel de buydu: Booking.com: Resort Majesty Club Palm Beach, Kizilagac, Turkey - 6 Guest reviews. Book your hotel now!

Antalya - Titanic Beach Resort'u tek geçerim En Büyük TÜRKİYE
Cok ama çok memnun kaldik esimle.
Kapilarda karsilanmalar, balayi çifti oldugumuz için en güzel manzarali odayi hazirlamalar, odayi süslemeler falan mükemmeldi!
Yemeklerine diyecek bisey yok esim 3 ben 2 kilo aldikta geldik, mükemmel ötesiydi :KK56:
Yemek saatleri disindada mini sandviçler, kumpirler, pizzalar falan hazirlaniyor.
Içecekler zaten her an her dakika sinirsiz.
Denize çok yakin.
Plaj ve deniz çok temiz.
Havuzlari kocaman ve tertemiz.
Ayrica su kaydiraklari var. Biz çocuklar gibi eglenmistik, ordaki çalisanlarin dikkatini çekmisti hatta bizim eglencemiz :KK52:
Odalar tertemiz.
Her gün nevresimler,havlular degisiyor.
Kisisel bakim ürünlerinden akliniza ne gelirse koyuyorlar odalara: Mesela dis fircasi, dis macunu, törpü, pamuk...
Plaj havlusunun kullanilmisini birakip yenisini aliyorsunuz her gün.
Üstelik otelde dikkatimizi çeken ve hosumuza giden sey otelin adiyla iç dekorasyonunun uyumlu olmasi. Yani otelin içi gemi gibi dekore edilmisti.
Keske yine gidebilsek :KK53:
Ama yeni yerler kesfetmek istiyoruz seneye :KK52:

X