Bakire degilim ve nisanlıma anlatamıyorum

"Hpv ilerledi , rahim ağzı kanserine çevirdi" yazmışsın. Ben bu cümleden kanser olduğun sonucunu çıkardım. O zaman " olursam diye korkuyorum " yazsaydın.
Yanlış yazmışım bu ara psikolojim iyi değil gerçekten surekli intihar dusunceleri var aklımda napacagimida bilmiyorum

Hayatım canım arkadaşım kuzum eğer evleneceğin adam böyle bir ihtimali %1 bile taşıyorsa zaten sen kurtul sana yazık… Düğün gecesini atlatırsın ya ileride önüne çıkarsa sonra ne yapacaksın? O kadar aşık mısın ölüyor musun geber aşkından ama kurtul.

Benim arkadaşım yıllar önce sevdiği adam tarafından tecavüze uğradı maalesef şu an evlendiği adam biliyor başka kimse bilmiyor. Adam çıktı çünkü.

Sen neden kendi benliğinden çıkıp böyle bir evliliğe hapsolup korkuyla yaşayacaksın?

Sorma sen düğün yaklaşınca yok diktirsem diyecek yok bisikletten düştüm diyecek bilmem ne. Her gün korkmaktansa ayrılsın daha iyi 😒

Yaşım 25 ailem yüzünden görücü usulü evlenmek zorunda kaldım hpvyide 1 yıl içinde atlatırım diye düşünüyorum düğüne 1 sene var daha
Doktor musun? Nereden biliyorsun 1 yılda atlatacağını? Doktorlar bile bazı şeylerin garantisini veremiyor.

Biri hpv geçse de bir süreden sonra tekrar ortaya çıktığını yazmış.

Herkes ne kadar rahat konuşuyor görücü usulü ne demek anlamını bilen var mı ona rağmen evlenmeseydin kabul etmeseydin nişanlanmasaydın belli
Ki ailesinin isteğiyle olan bişey yargılamak yerine fikirlerinize ihtiyacı var arkadaşın. Tabiki kimse bu durumu yaşamak istemez herkesin görüşü ayrı tabi. Bi arkadaşım adet gününe denk getirdi bir arkadaşım da diktirmişti eğer sıkıntı olacaksa bunlardan birini yapabilirsin. Söylemek evet en doğrusu ama sonuçları senin için kötü olacaksa bu yolları deneyebilirsin yine de karar senin.
Verdiğiniz akıla bakın ya, adet gününe denk getirmiş, diktirmiş.

Arkadaşlar bundan seneler önce bi ilişki yaşadım ve bakire degilim simdide görücü usulü tanısarak nisanlandım ve nişanlıma bu durumu anlatamıyorum anlatırsam etraftan herkes duyar çünkü nişanlım ailemden çevremden herkesi taniyo napacagimi bilmiyorum çok stresliyim fikirlerinizi almak istiyorum lütfen yardımcı olun
Hassasiyeti varsa düğün sonrası kapıya seni bağış çağrış getirme potansiyeli varsa hiç girme o toplara

Çözüm olarak "bu konuda sıkıntı çıkaracak adam görünümlü pislikler"den uzak duruyoruz. Onları hayatımıza almıyoruz. Bizi geçmişimizle yargılamayan, karşısındaki kadını bir doku parçasından ibaret görmeyen erkekleri seviyoruz. Onlarla dürüst bir hayat kurmayı tercih ediyoruz.
Görücü usulü olunca hayatına sen almıyorsun aldırıyorlar yaa hani

Yanlış yazmışım bu ara psikolojim iyi değil gerçekten surekli intihar dusunceleri var aklımda napacagimida bilmiyorum
Bu şekilde sence bizi suistimal edebilir misin ?
Intihar etmeyi düşünecek olsan görücü usulü ile tanistigin adamla nişanlanmazdin . Gayet hayat motivasyonun yüksek . Ayrıca aktif cinsel hayatı olan biri mi yoksa gerçekten muhafazakar bir yaşamı olan kişi mi sen bunu gayet iyi biliyorsundur .

Konu sahibi hpvliymiş. Adamın bekaret konusunda sıkıntı çıkaracak olmasının bir önemi yok şu durumda. Kimse hastalığını gizleyen birinin kurbanı olmak zorunda değil. Eş seçiminde gözetttiği kriterler kişinin kendisini ilgilendirir. Hastalık bulaştırılmayı da hak etmez kimse seçimleri yüzünden.
Ben bu mesajı üzerinden yorumumu yazdım geçmişini okumadım hasta ise zaten tabiki büyük sıkıntı kimse kimsenin vebaline giremez

Verdiğiniz akıla bakın ya, adet gününe denk getirmiş, diktirmiş.
Regle denk getirmek ne ya iğrenç gerçekten. Bu kadar takacaksanız ilişki yaşamayın, ha yaşadıysanız kendinize ona göre birilerini bulun sonrasında. Ne saçma hayatlar

Yani demek istediğim bakire olmadığımı hiç bi zaman anlatmasam ilk gecede anlarmı ?
Ben evlendiğimde bakireydim ama kanamam olmadı. Eşim önem veren biriydi ama hiç sorun etmedi neden olmadı diye sorgulamadı. Sizinki sorgular mı sorgulamaz mı sizin tanıyıp anlamanız gerekir. Özellikle de tutup sizi ele güne rezil etmeye çalışır mı en kilit nokta burası. Ama kendisi madem sormadı söylemeyin bu durumu. Eğer sorarsa da geçiştirip başka bir sebepten ayrılmanızı tavsiye ederim. Eğer çevre tamamen ortaksa adınızın çıkmaması açısından en doğrusu bu diye düşünüyorum.

Yani bazen şaşırıyorum yaşadıklarınıza.
Ayşenur hakikaten görücü usulü nişanlanırken ne bekliyordunuz? Bu tür evlenmelerin çoğunda gelinin bakire olduğunu varsayarlar zaten. O yüzden de nişanlanılan kişi de sormaz bakire misiniz diye.
Niye en baştan bunları düşünüp de nişanlanmamayı seçmediniz? İlla nişanlanmanız şart mıydı?
Ne diye kendinizi bu duruma sokuyorsunuz? Arkadaş hiç mi sonunu düşünmezsiniz?
Söylemesem anlar mı demişsiniz. Eğer bekaret takıntılı bir adamsa kanama bekleyecektir. Hymen kısmı esnek olana bile bakire değil diyen tipler var. Adam eğer böyle biriyse hele de buna çok takmışsa, düğünün ertesi günü tüm sülaleye yaymayacağının ne garantisi var?
Allah'ım korkunç ya! :olamaz:
Taa yıllar önce bir tanıdığın kızını ertesi gün babasının evine göndermişlerdi. O bende travma oldu, görücü usulüne o günden beridir hiç iyi bakmam.

Bence bu arkadaş nane mane yiyor sonra milleti kandırıp evlenmeye niyetleniyor ama Rabbim müsade etmiyor.

Yani bencede yoksa niye böyle bir topa girsin.
Kendi bulduklarını sevişmek için kullanıyor.
Ailesinin bulduklarını evlenmek için.

X