Bakımlı bir yüz için napmalıyım?

BettyRuble

iyi düşün iyi olsun!
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
9.255
25.574
Kızlar selam :KK54:

Ya ben son bir yıldır sanki aynaya bakınca yüzümün solgunlaştığını hissediyorum.
Canlı bakımlı ışıl ışıl bir yüz istiyorum.
Ten rengim ölü beyazı, herkes hasta mısın diye sorar.
Göz altlarım biraz daha damar rengine kaçıyor sanki böyle nasıl desem göz çevrem ile yüzüm eşit renkte değil.
Hm favori mi denir o kısımdaki tüyler de beni rahatsız etmeye başladı.
Yaz geldi aha çiller de meydana çıkmaya başladı.
Yaş 27 erkenden mi yaşlanıyorum anlamadım ki.

Şimdi sorularıma geçelim.

1. Yüzümde farklı tonlar varsa illa fondöten gibi bir şey şart mı?
2. Göz çevrem için kapatıcı şart mı?
3. Favori kısmı için ve kaşla saç arası için düzenli ağda yaptırsam ben de bakımlı bir hamfendi olur muyum?
4. Fondötendir kapatıcıdır bize hep tü kaka diye öğretildi ama şimdi 13-14 yaşında kızlar sürüyor. Hakaten çok mu zararlı günlük kullanımda?
5. CC krem masum mudur günlük kullansam?

Hadi bana tüyolar verin ❤️❤️❤️
Bakımlı sağlıklı günler ❤️❤️❤️

Çok bakımlı değilimdir ama yazayım :KK70:

Fondotenle her gün cildini nefessiz bırakma derim.
Cc kremlerin zararı yoktur, hatta besleyici güzel bir marka iyi olur.

Göz altı için maske uygulamaları olabilir araştırmak lazım.
Eğer favori kısmında tüyler çok değilse dokunma derim.
Ama rahatsız ediciyse sir ağda ile düzenli olarak al.
Her ağda sonrası limon sür, çıkışını geciktirecektir zamanla.

Benden bu kadar çıkar :)

Ağdayı yüzünün hic bi yerine surme bence...
Derini inceltir
Renk eşitsizliği olmayan yoktur herhalde maske bakim vs nispeten yardimci oluyor ozellikle vitaminli maskeler kullan

Hayatimda ilk defa fondöten kullaniyorum duzenli bir sekilde cc kremim piyasadan yok olunca ve ton sıkıntısı varken bu bb ve cclerde
Mecbur fondöten ama dunya varmış...keza göz alti kapatıcısı da oyle bunlar hep nimetmiş :KK70:

Çok bakımlı değilimdir ama yazayım :KK70:

Fondotenle her gün cildini nefessiz bırakma derim.
Cc kremlerin zararı yoktur, hatta besleyici güzel bir marka iyi olur.

Göz altı için maske uygulamaları olabilir araştırmak lazım.
Eğer favori kısmında tüyler çok değilse dokunma derim.
Ama rahatsız ediciyse sir ağda ile düzenli olarak al.
Her ağda sonrası limon sür, çıkışını geciktirecektir zamanla.

Benden bu kadar çıkar :)
O zaman favori cc’me devam edeyim teşekkrler :)

Ağdayı yüzünün hic bi yerine surme bence...
Derini inceltir
Renk eşitsizliği olmayan yoktur herhalde maske bakim vs nispeten yardimci oluyor ozellikle vitaminli maskeler kullan

Hayatimda ilk defa fondöten kullaniyorum duzenli bir sekilde cc kremim piyasadan yok olunca ve ton sıkıntısı varken bu bb ve cclerde
Mecbur fondöten ama dunya varmış...keza göz alti kapatıcısı da oyle bunlar hep nimetmiş :KK70:
Nimet dediklerimiz başımıza bela olmasın, hep gözenekleri büyütür diye korkutulduk 😁 ama şimdi gencecik kızlar günlük kalıp gibi makyaj yapıyor anlamadım yani. Bişey sürmemek çok matah bişey değil sanki ya, bi can lazım yüze :/

Nimet dediklerimiz başımıza bela olmasın, hep gözenekleri büyütür diye korkutulduk 😁 ama şimdi gencecik kızlar günlük kalıp gibi makyaj yapıyor anlamadım yani. Bişey sürmemek çok matah bişey değil sanki ya, bi can lazım yüze :/
30 yasima ramak kaldi ben gozenegimden büyüğüm :KK70:
Her gün kullanmak zorunluluğum olmadığı icin icim biraz daha rahat
O yuzden de makyaj temizleme sonrasi hemen bir maske patlatiyorum
Hepten icime siniyor o zaman

30 yasima ramak kaldi ben gozenegimden büyüğüm :KK70:
Her gün kullanmak zorunluluğum olmadığı icin icim biraz daha rahat
O yuzden de makyaj temizleme sonrasi ardindan hemen bir maske patlatiyorum
Hepten icime siniyor o zaman
Bahsettiğin fırça bu mu, oraya foto yükleyemedim :))

B51AF65E-4DEB-4EF7-892C-829EC24C3272.jpeg

Bir kere bakımlı bir yüz için ve cildindeki renk eşitsizliklerinin artmaması için özellikle yazın ve hatta kışın güneş kremi kullanmalısın mutlaka. Hemide beyaz tenli olduğunu söylemişsin güneş kremi şart sana ama öyle kozmetik dükkanlarından alınanlardan değil dermokozmetik eczane ürünü olananlardan. Bunun dışında cildini canlı göstermek için yazın çok makyaj yapmanı önermem. Hele nemi yoğun bir şehirde yaşıyorsan dışarda biraz dolaştıktan sonra o makyaj feci bir görüntüye dönüşebiliyor. Arkadaşların dediği gibi cc krem ya da güneş kremi üzerine doğal tonlarda kaliteli çabuk uçmayan bir allıkla yüzünü renklendirebilirsin. Benden bu kadar 🙋🏻‍♀️

Selam hanımlar bende bişey sormak istiyorum benim cildim kızarık bi cilt alnım yanaklarım sürekli kırmızı bunun için ne yapabilirim bu aralar bakımıma bayağı özen gösteriyorum nemlendirici maskeler tonikler falan ama su kızarıklığı bi türlü gideremiyorum 😔😔😔

Selam hanımlar bende bişey sormak istiyorum benim cildim kızarık bi cilt alnım yanaklarım sürekli kırmızı bunun için ne yapabilirim bu aralar bakımıma bayağı özen gösteriyorum nemlendirici maskeler tonikler falan ama su kızarıklığı bi türlü gideremiyorum 😔😔😔
Bşy alerji yapıyor olabilir ya da kullandığın maskeler cildini tahriş etmiştir. Bir cilt doktoruna danışsan daha doğru olur

Benim yüzümde de farklı tonlar vardı devamlı CC krem kullana kullana cildimi öyle besledi ki renk tonu eşitsizliğimi tedavi etti bildiğiniz hala da fondöten hiç kullanmam bugüne kadar CC kremdi cilt tonum bu kadar duzelince BB kreme geçtim artık.. cildin canlılığı için de krem den çok seruma bakın derim cildin alt katmanlarına nüfuz ediyor tabiki öncesinde haftada 2 veya 3 kez temizleme Jeli ve tonikle

Bşy alerji yapıyor olabilir ya da kullandığın maskeler cildini tahriş etmiştir. Bir cilt doktoruna danışsan daha doğru olur
Yok bu benim cildimde yıllardır var yağlı bi cildim var gözeneklerim acık kullandığım seyler yüzüme cok iyi geldi uygulama esnasında yakma oluyo sonra geciyo ama kızarıklık ondan kaynaklı değil kendimi bildim bileli yüzüm kızarık

Yok bu benim cildimde yıllardır var yağlı bi cildim var gözeneklerim acık kullandığım seyler yüzüme cok iyi geldi uygulama esnasında yakma oluyo sonra geciyo ama kızarıklık ondan kaynaklı değil kendimi bildim bileli yüzüm kızarık
Kimisinin yüzü pembe pembe olur sağlık göstergesi gibi öyle doğal bir kızarıklık mı kendiliğinden oluşan? Ya da bir yakınımda Gül hastalığı dye bir cilt rahatsızlığı vardı onun da cildi kızarıyordu öyle mi diycem de işte biz buradan doğru teşhis ve öneride bulunmamız zor olur. Cilt önemli sen yine bir doktora danışmaya çalış bence

X