Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

hakikaten zayıfmışsın cnm ya sen de 50 olursan çok iyi olur hatta 52 53 filan

punchase tebrikler,
cok azimlisin bakimli olma konusunda.

ben bu aralar hastayim, soguk almisim biraz, bakamaz oldun kendime:çok üzgünüm:

ama iyilesir iyilesmez tam gaz devam yine.

ben de bitki caylarini cok tuketirim kizlar,
her cesit,
normal siyah cayi biraktim aylardir,
yesil cay, adacayi, hibiskus, ihlamur, ne bulursam iciyorum,
hazir form cayin karisik bitki caylarindan da aliyorum cokca.

Allah'tan seviyorum bitki cayini.

1 haftadir da diyetteyim, kellogs ub 2 ogun 2 hafta diyeti, bakalim 2 haftasonun da 1-2 kilo veririm ins.
su an 1.60 boy ve 53,5 kiloyum (
fazlam var yani..

bir de karar verdim; platese baslicam,
kadinlar kulubu forumlarinda cok iyi seyler okudum hakkinda,
bir cd ve top alarak baslicam ise,

hihoyyyt

Hergün 1 fincan ballı, şekersiz yeşilçay içiyorum. Yararları ve zararları şunlarmış:

YEŞİL ÇAYIN FAYDALARI
Yeşil çayı, Çinliler yıllarca başağrısından depresyona kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanmışlardır. Kuvvetli antioksidanlar içerir.Vücudumuzun antioksidan ihtiyacını karşıladığı gibi günlük su ihtiyacını da karşılar.

* Kanser riskini azaltır;kolon,pankreas,rektum,yemek borusu,mesane,mideki sağlıklı hücrelere zarar vermeden, kanser hücrelerinin büyümesini önler.Prostat kanserini azaltır,yumurtalık kanseri ve meme kanserine karşı etkilidir.

* Romatoid artrit olanların iyileşmesine yardım eder.

* Hipertansiyon riskini azaltır ve kan basıncını ayarlar

* Kolestrolü düşürür.

* Beyin tümorünü küçültür.

* Sigara içenlerde akciğer kanseri riskini azaltır.

* Kanser ilaçlarının negatif yan etkilerini azaltır.

* Metabolizmayı hızlandırır.

* Bağışıklık sisteminin savunma mekanizmasını iyileştirerek,vücudun bakteri ve viruslere karşı savaşmasını sağlar.

* Kanın pıhtılaşmasını önleyerek,imme ve kalp krizinin riskinin azalmasına yardım eder.

* Böbrek hastalıklarına karşı koruyucudur.

* Serbest radikallerin zararlı etkilerini yok eder.

* Yeşil çay sakinleştirici etkisi sayesinde yorgunluğun ve stresin azalmasına yardım eder.

* Kalp damar hastalıklarına karşı savaşır.

* Anti-bakteriyal ve anti-viral özellikleri vardır.

* Yeşil çayın içindeki EGCG(epigallocatechin) kuvvetli bir anti-oksidandır.
* Menopozun yan etkilerini azaltır.Östrojen etkisi yapan içecekler arasındadır.

* Kemikleri yapılandırır. Kemik mineral yoğunluğunu artırır.Yeşil çay kemiğe egsersiz ve kalsiyumla benzer faydalar sağlar.Kemik erimesini önler.
* Karaciğeri,alkolden ve diğer zararlı kimyasallardan korur.

* Alzheimer,Parkinson gibi hastalıklara karşı korur.

* Diş çürümelerini önler

* Gribe karşı iyi savaşır.

* Gıda zehirlenmelerini önlemeye yardım eder.

* Trigliseriti yüksek hastalarının günde iki fincan yeşil çay içmeleri trigliseriti normal seviyeye indirir.

* Vücuttaki yağların yakılma sürecini hızlandırır.

* Migrene iyi gelir.

* İçindeki kafein yorgunluk ve uyku halini ortadan kaldırır.İdrar söktürür.

Zararlı etkileri:

* Diüretik oldugu icin bazı hastalıklarda dikkatli kullanılmalıdır.Günde iki,üç fincan tüketilebilir.

* Kafein içerdiği için uykusuzluk sorunu olanlar dikkatli kullanmalıdır.

* Karaciğerinden problemi olan insanlar yeşil çayın içindeki bazı bileşenlerden dolayı dikkatli kullanmalılar.

* Hamileler doktora danışarak kullanmalıdır.

:hulya:

Günaydın bu arada...

Tünaydın.. :))
ya napıyım bir dönem kendime ve aynaya bile bakmak istemiyordum koyvermiştim..
şimdi yine öyle olmak istemiyorum bazen eşimden hoş iltifatlar duymak bazın aynaya bakmak keyif veriyor..
ha 7/24 makyaj yapmıyorum
sadece bakım yapınca dahi kendimi zinde ve mutlu hissediyorum

kızlar bu arada konu başlığı bulunduğu ortama uymadığından başka bir topiğe taşınmış.. diğer arkadaşlar konuyu mu bulamadılar acaba abone olmadılarsa (
bazılarından ses çıkmıyor diyorum bende kaç gündür..

bu topic acıldıgından beri ben de dikkat etmeye başladım bu sabah sirkeli limonlu suyu yüzüme tonik olarak uyguladım elime yüzüme nemlendirici sürdüm o kadar

valla ben burdayim.

a.s.

bakim konusunda naptin bunca gundur derseniz, hmmm; fazla bisey bulamadim.
gunluk iste, dus, kas-biyik alma, nemlendirici surme bakimdan sayişmiyor artik sanirim.
haa aklima geldi, 2 haftalik toparlanma diyetime devam ediyorum.
persembe ve cuma aksamlari da yine evde walk at home egzersizlerimi yaptim.

bu kadar..

ama aysonunda saclarimi boyaticam farkli bir renge (naz elmas'in en son saclarini gordunuz mu) ve biraz da kestiricem..

yenilenicem yani buyrunnnnnnnnn

kızlar badem yağı kirpikleri uzatıo we beslio bilginize.bitmiş rimel kutusuna dökün badem yağını we hergün yatmadan kirpik diblerinize fırçayla sürün badem yağını.

behriye cim denedim ya ama rimeli sulandırdı aktı beceremedim yani
bugün kişisel temizliğimi yaptım ben de ne demek istedğimi artık anlarsınız
kk da gezinirken şömle bir konuya rastladım kahve telvesini atmayın ellerinize sürün yumuşacık olacaktır diye hatta yüzünüze uygulayın deniz seki bu şekilde cildine bakım uyguluyormuş diye uyguladım gercekten de ellerime sürdüğüm zaman sanki hafif yaglı nemlendirmiş gibi oldu
saçımı da her zaman ki gibi elma sirkeli suyla duruladım

Son düzenleme:

rımel fırcasını kullanacagın şişeye batırsan nasıl olur acep.)
bu arada bende uygulayacagım ama ne zaman bılemıyorum...

bırşey daha soracaktım unuttum o an..
bıtkı caylarını tuketırken yaş farkı onemlımı acaba..
oglum 15 yaşından gıdıyor ben ve eşim ıcerken bızımle beraber ıcmek ıstıyorda.)

aa tabi liv 85 cim nedn olmasın her gün neler uyguladığını bir de faydalı gördüklerini bizimle paylaşman yeterli

aa gerçekten mii ben de bunu kendi kendime keşfetmiştim cnm bi sorun yapar mı die düşünüodm anannene ii gelmişse bu yaşında hala iise ben de yapablrm demektir :)

teolog cnm rimel kutusu bitmiş olcak yani içinde rimel olmucak canm.yada kulak çöpüylede kirpik diblerine uygulayabilirisn akşam yatmadan önce

aa tabi liv 85 cim nedn olmasın her gün neler uyguladığını bir de faydalı gördüklerini bizimle paylaşman yeterli

opuyorumnanaktan
Şeniz

o zaman bende baslıyorum cildimde allaha sukur hiçbir sorun yok ama her gun kalktıgımda ve yatarken dr murad ın cilt bakım ürünlerini kullanırım

gece yatmadan once mutlaka bebek yagını tum vucuduma uygularım en iyi nemlendiricin bu oldugu dusunuyorum ...kk da okumustum bepanthene cilde cok ii geliyormus zaman zaman popoma bepanthene surerim (catlakları onluyormus )

bugune kadar yapmadım ama bundan sonra her gun farklı bir meyveyi cildime surup 30 dkka kadar bekletmeyi dusunuyorum ve de pilatese baslamayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…