Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

opuyorumnanaktan
Şeniz

o zaman bende baslıyorum cildimde allaha sukur hiçbir sorun yok ama her gun kalktıgımda ve yatarken dr murad ın cilt bakım ürünlerini kullanırım

gece yatmadan once mutlaka bebek yagını tum vucuduma uygularım en iyi nemlendiricin bu oldugu dusunuyorum ...kk da okumustum bepanthene cilde cok ii geliyormus zaman zaman popoma bepanthene surerim (catlakları onluyormus )

bugune kadar yapmadım ama bundan sonra her gun bir meyveyi cildime surup 30 dkka kadar bekletmeyi dusunuyorum ve de pilatese baslamayı

aaa maşallah her gece tüm vücuduna bebeyağı ben yapamam heralde

Nerde bu bakımlı bayanlar hihoyyyt
Hadi yazın yazın da öğrenelim bişeyler daha :dance:
Ben bu aralar biraz saldım kendimi , içimden gelmiyor pek yaww kafamçokkarıştı

opuyorumnanaktan
Şeniz

o zaman bende baslıyorum cildimde allaha sukur hiçbir sorun yok ama her gun kalktıgımda ve yatarken dr murad ın cilt bakım ürünlerini kullanırım

gece yatmadan once mutlaka bebek yagını tum vucuduma uygularım en iyi nemlendiricin bu oldugu dusunuyorum ...kk da okumustum bepanthene cilde cok ii geliyormus zaman zaman popoma bepanthene surerim (catlakları onluyormus )

bugune kadar yapmadım ama bundan sonra her gun farklı bir meyveyi cildime surup 30 dkka kadar bekletmeyi dusunuyorum ve de pilatese baslamayı

patateside dene fıstık çok güzel geldiğini göreceksin cildine :) rendele daha sonra iyice elinde sık suyunu yüzüne sür, patates rendelerinide yüzüne uygula .kalabildiği kadar kalsın yüzünde. daha sonra ılık suyla yıka.. cildinin rengi bile değişecek

bepanthene nin mai olanını kullandım hoşuma gitmedi ya sarı olanı varmış bir de siz hangisini diyorsunuz

patateside dene fıstık çok güzel geldiğini göreceksin cildine :) rendele daha sonra iyice elinde sık suyunu yüzüne sür, patates rendelerinide yüzüne uygula .kalabildiği kadar kalsın yüzünde. daha sonra ılık suyla yıka.. cildinin rengi bile değişecek

patatesin goz sisliklerine ii geldigini duymustum tatlım ...hemen deneyim bari

prensesin cnm çok saol almak lazım eczanede bulabilirm dimi fiyat ne kadar bilgin war mı?

bide yüzüde kullanabilirmiyim?

ben yüzüme kullanıyorum ztn canım fiyatını unuttum ama ucuz bir krem 3 4 tl civarı olmalı..
mavi renkte olanını kullanıyorum ben , birde pembesi var o merhem yüze kullanılmıyor..

patatesin goz sisliklerine ii geldigini duymustum tatlım ...hemen deneyim bari

evet kuzum cilde de iyi geliyor ben aklıma geldikçe yapıyorum.:)

tatlım mavisi dedigim gibi plus

kızlar bende onceden cildime seyretilmıs elma sirkesi surerdim tavisye ederim cilde cok ii geliyor

kızlar su bıtkı caylarını aktarlardan mı alıp içiyorsunuz yoksa poset halinde satılan lipton ya da dogadan vb tercih ediyorsunuz ...hangisi daha yararlı sizce

tatlım mavisi dedigim gibi plus

kızlar bende onceden cildime seyretilmıs elma sirkesi surerdim tavisye ederim cilde cok ii geliyor

hadi ya .. elma sirkesinin lekelere iyi geldiğini duydum cesaret edememiştim.. suylamı seyreltiyorsun kuzum ?

kızlar su bıtkı caylarını aktarlardan mı alıp içiyorsunuz yoksa poset halinde satılan lipton ya da dogadan vb tercih ediyorsunuz ...hangisi daha yararlı sizce

ben yeşil çayı poşet almıştım , yaseminlisini öneririm çok gzl. tek başına yeşil çay kötü bi tadı oluyor..

en son lavanta aldım aktardan canım.. çok iyi olduğunu duydum ,içmenin cilde iyi geldiğini ayrıca rahat bi uyku içinde idealmiş.

tatlım bende coooooook onceden kullanıyordum cildi mikroplardan arındırıyor diye duymustum ne denli dogru bilemıyorum ama cilde renk kattıgı kesin ... o zamanlar su ile seyreltiyordum cnm

evet tatlım lavantanın sankınlestirici yatıstırıcı ozelliginden dolayı uyku için ideal ...dogadanın relax cayı var o da uyku için birbir cnm ...

Kızlar evli değilim ama bakımlı olmak benim hayatımın bir parçası olduğu için dilerseniz ben de naçizane bir kaç tavsiyede bulunabilirim :)

Öncelikle Bepanthen den başlayayım...kendisi gerçekten harika bir kremdir ancak sorunsuz ciltlere ne faydası ne de zararı vardır. Nötr etki yapar yani. Sivilceli ciltlerde, yarayı onarıcı etkisinden dolayı olumlu etki yapar. Çok kuru ciltlerin gerginliğini alır. Ancak anti-aging gibi veya tüm sivilceleri kurutmak gibi mucizevi bir etkisi olmayacaktır.
Ama bu kremi eşlerinize de kullandırabilirsiniz zira traş sonrası cildi yumuşatır.

Pürüzsüz popo için de ayva çekirdeğini 1 çay bardağı suda bekletip jel kıvamına gelince popoya sürüp kuruyunca yıkarsanız, iyi sonuç alırsınız ama bir süre cıbıl cıbıl gezmeniz gerekicek :) Ve ardından yine Bephanthen krem. mavi cizgili olanı. turuncu ince çizgili olanı Plus olandır, daha yoğun kıvamlıdır, ihtiyaç duyanlar onu da kullanabilir :) Pembe ince çizgi olanı merhemdir, yüze sürülmez...

Efendime söyliyim, kil maskesi bence en büyük güzellik sırlarından...
Temizleyici olarak ta yağlı cilde sahip olanlar mutlaka 'yağsız-oil free' ürün kullanmalı...Hem temizleyici hem nemlendirici olarak...

Saçlar için ise, şu sıralar The Body Shop'un saç maskesinden çok memnunum.
Şampuan olarak ben de hala mükemmeli arayanlardanım...Kuru saç için önerisi olanları dinlemek isterim...

Vücut nemlendirici olarak yine Body Shop'un body butter'larından vazgeçemem. Harika kalıcı kokularına bayılıyorum...

Kızlar, eğer çok iş yapıp yorulduysanız, ayaklarınız için bir formülüm var,

Pek çok kişide denendi, kanıtlandı :)))

1 Çay bardağı biberiye otu (antiseptik etkisi var)
4-5 damla lavanta yağı
1 çay kaşığı tuz
Sıcak suda bunları ılınana kadar bekletip, dilediğiniz kadar ayaklarınızı içinde tutun...

Çok ferahlayacağınıza eminim =)
Ve sonra ayaklarınıza mis gibi vazelin sürmeyi unutmayın =)
Ben Johnsons Baby pembe olanı öneririm =)

nisanım seni bu forumda uzun soluklu gormek isterim ...verdigin bilgiler gercekten cok yararlı

Johnsons Baby pembe olanı nasıl tatlım ?

Body Shop'un body butter ların içerigi yuzunden bellirli bir sure body shop urunlerine ara verdim =(

X