Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcımız bebeğimi sürekli uyutuyor

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

bilinmeyenkisisi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
57
8
34
Bebeğim 8 aylık ve işe başladım. Arkadaşımın annesi bakıyor. Yarım gün çalışıyorum. 13.30 da evde oluyorum. Sadece 5 saat ayrı kalıyorum bebeğimden. 8 de uyanıyor bebeğim ben gelene kadar bebeğim ikinci uykusundan uyanmış oluyor. Daha önce uyardım ilk uykusuna 10 da yatır en azından iki saat ayakta kalsın yoksa öğleden sonra durduramıyorım diye. İlk günler tamam dedi uyguladı şimdi yine aynı. Bir kere söyleyince anlaması lazım. Bebeğim sakin bir bebek emziği ver uyur. 5 saatin 3 saati uykuda geçecekse ne anladım o işten. Tanıdık diye içim rahat ama bir şey söyleme konusunda sıkıntı oluyor. Ne yapmalı? Nasıl söylemeli?

Tekrar konuşun uyku düzenini oturtamıyorum böyle çok zorlanıyorum şu saatler arası uyutun diye. Bu defa birazcık daha sert konuşursanız daha çok dikkat eder belki.

İnsanlarla uğraşmak zor iş. Arada kırgınlık olmadan yapmaya çalışıyorum sonuçta tanıdığımız insan ama aynı hassasiyeti karşıdan göremiyorum. Şimdi sert söylesem illa ki alınganlık olacak. Başka çare de var mı bilmiyorum.

8 den 1.30a kdr iki kere uyutmak nasil bir kafa yahu 8 aylik bebek yani cok ufakda degil 2-3 saat rahat ayakta kalir isine gelmis onun uyutmak

Bi kere okulda toplantım vardı geri dönecektim. Dedim ki ben gelmeden yatırma ikinci kez emzirip öyle gideyim. Uyuyor olursa emzirenem. Kapıdan girer girmez çocukla konuşur gibi anne ceza verdi bize anne dedi birkaç kere. bebeğim huysuzlanmış da ben uyutmuyorum gibi. Ama normali o yani. Ben çalışmıyorken ikinci uykusuna 2 de bile yatırdığım oluyordu.

8 den sadece 13:30 a kadar nasil uyutabiliyo ikinci uykusunu da. Napiyo surekli salliyo mu? Cok sasrdim. Bence geceleri uyumamaya basladi deyin duzgunce konusun. Tanidik olmasi tabiki guvenli olmasi cok onemli ama bu yonlerde kotu oluyor... Tanimadik birinden iyidir yine de... Siz konusun guzelce. Yanlis anlamada evde kamera var mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…