Makyaj Ürünleri babyface'in makyaj malzemeleri ve yorumları:))

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

babyface27

makyajguncem.blogspot.com
Kayıtlı Üye
15 Mart 2010
1.588
2
SELAMLAR BURADA YAYINLAYACAĞIM ÜRÜNLERİN AYRINTILARI ASLINDA BLOGUMDA DA MEVCUT AMA BLOGUMU BİLMEYENLER İÇİN BURADA BİR TOPİK AÇAYIM DEDİM.UMARIM HOŞUNUZA GİDECEK BİR TOPİK OLUR...
BLOGUMU MERAK EDENLER İÇİN,BLOGUMUN ADI RESİMLERİN ÜZERİNDE VE NİCKİMİN ALTINDA YAZIYOR.ORADAN BİRÇOK ÜRÜNLE İLGİLİ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.

LOREAL ---> VoLuminous OriginaL 5X Maskara BLACK

Özel seramide içeren formülüyle kirpikleri besler ve dolgunlaştırarak 5 kat daha hacimli görünmelerini sağlar.

Normalde Loreal,Türkiye'de pahalı kozmetik firması olarak bilinse de işin aslı öyle değil.Türkiye'de 30-40 TL arasında satılan bu rimel yurt dışında 5$'a satılıyor çünkü bir drugstore ürünü.Ben de ebaydan o fiyata aldım.Yani öyle çok para ödemenize gerek yok,yurtdışından gayet ucuz bir fiyata temin edebilirsiniz

Rimel vaat ettiği herşeyi gerçekleştiriyor.Zaten ilk sürünce işte budur dedim.Verdiği dolgunluk gayet tatmin edici,zaten benim bir rimelden ilk beklentim dolgunluk vermesi.Tek katta bile performansı güzel ama ben yoğun ve dikkat çekici kirpiklerden hoşlandığım için 2 kat geçtim ve süper oldu kirpiklerim:)Kömür gibi siyah ve hacimli kirpiklere sahip oluyorum sürünce.Ayrıca kirpikleri sertleştirmediği için gün içinde istediğim zaman tazeleyebiliyorum.Göz altına pul pul dökülmüyor ve bu benim için büyük bir artı.Yıkayınca kolayca çıkıyor,gözleri hırpalamaya da gerek kalmıyor.Artık kolay kolay değiştireceğimi zannetmiyorum bu rimeli,en iyisini bulana kadar benim için en iyisi budur:)
Hala istediğiniz gibi bir rimel bulamadıysanız bu rimeli mutlaka deneyin...

Son düzenleme:
Watsons ---> Repairing Treatment Wax Honey 500 ML(BALLI SAÇ MASKESİ)

Kuafördeki saç bakımına evinizde sahip olun!Watsons Ballı Saç Bakım Cilası doğal bal ile formile edilmiştir.Saçınızı derinlemesine beslerken,her telini kökten uca güçlendirir.Panthenol ve hidrolize buğday proteini ile zenginleştirilmiş olup,saçınıza daha sağlıklı ve şekil alabilir bir görünüm kazandırır.

Watsonsdan 8.99 TL'ye aldığım bu mucizevi maskeyle tanıştırıcam bugün sizi.Çoğu kullanan bilir Watsons ürünleri gayet kaliteli oluyor.O yüzden bu maskeyi de hiç şüphe etmeden aldım.Bu maske boyalı ve kuru saçlar için formülize edilmiş.Başka gereksinimlere göre çeşitleri de mevcut.Benim saçlarım boyalı ve yıpranmış olduğundan mütevelit ben ballısını aldım.Saç kremi kıvamında bir yoğunluğu war.Islak saçlarınıza uygulayıp 5-10 dk bekletip yıkıyorsunuz.Sonra saçlarınız yumuşacık ve kolay şekil alır hale geliyor.Saçlarınız daha sağlıklı,hacimli ve parlak oluyor.Ben çok memnun kaldım.Her banyo yapışımda kullanıyorum.Saçlarım eskisine nazaran daha yumuşak ve sağlıklı oldu.Ayrıca maskeyi kullanınca saç kremi kullanmanıza da gerek kalmıyor.500 ml olduğu için uzun süre gidecek bir ürün.Fiyatı da gayet uygun.Saç maskesi ihtiyacınız varsa bence mutlaka alın

Max Factor ---> FaLse Lash Effect Maskara DEEP BLUE

Çoğu kişinin memnun kaldığı meşhur Max Factor false lash effect rimeli tanıtıcam size.Alanında gayet başarılı rimellerden biri.Kirpikleri tek tek ayırıp gayet hacimli ve uzun görünmesini sağlıyor.En sevdiğim yanlarından biri kirpikleri diken gibi yapmıyor ve göz altına pul pul dökülmüyor.Kalıcılığı başarılı sabah sürdüğüm rimel makyajımı temizleyene kadar ilk sürdüğüm andaki gibi kalıyor.Ayrıca kirpiklerinizi sertleştirmediği için gün içinde tekrar tekrar tazeleyebilirsiniz.Waterproof olanını gözden çıkarmak gayet zor ama waterproof olmayanı gözlerinizden gayet rahat çıkıyor,yani makyajı temizleme sırasında gözü hırpalamaya gerek kalmıyor.Bendeki lacivert rengi,kirpiklere verdiği renk gayet güzel.

Fırçası gayet tombik ve tüyleri plastik,kirpiklere güzel uygulanıyor.

Ben gayet memnun kaldım bu rimelden,bir rimel delisi olarak bittikçe almayı düşünüyorum.Çünkü bir rimelden beklediğim bütün özellikleri bu rimel bana veriyor.

Fiyatı 40-50 TL arasında değişiyor.Hemen hemen her kozmetikçide mevcut zaten rahatça bulabilirsiniz

The Body Shop Parfüm ---> VANİLLA EDT 30 ML

TBS'nin birçok ürünü gibi parfümleri de gayet başarılı.Vanilya kokusuna bayıldığımdan mütevellit bu parfümü almak istiyordum.Mağazada denediğimde başım döndü resmen parfümün kokusunun güzelliğinden.Evet bu parfüm benim yıllardır aradığım vanilya kokusuydu.Direk atladım tabi,3 şişe aldım:)
O kadar güzel ve sıcak bir koku ki sürünce kendimi yiyesim gibi geliyor resmen:)Çünkü bu parfümü sürünce aynı kurabiye gibi kokuyorsunuz.Sürekli parfümü koklayasınız geliyor.Ayrıca erkekler de çok hoşlanıyor bu kokudan,ne zaman sürsem soran çok oluyor.
Parfümün kalıcığı iyi,EDT olmasına rağmen 2-3 fıs bile sıkmanız buram buram vanilya kokmanız için yeterli oluyor.Ben beyaz tenliyim tabi bunu gözardı etmemek gerek.Gerçi bu parfümün herkese yakışacağını düşünüyorum.
Parfümün 30 ML fiyatı 31.90 TL.Eğer siz de benim gibi vanilya kokularını seviyorsanız bu kokuyu mutlaka deneyin,eminim çok beğeneceksiniz...

RevLon ---> Pure Confection HighLighting Face Powder

Revlon ürünlerine tek kelimeyle bayılıyorum.Fiyatları olsun,kaliteleri olsun gayet tatmin edici.Tek eksisi Türkiyede satılmıyor olmaları,keşke buraya da gelse biran önce

Bu ürün Revlonun ışıltılı aydınlatıcısı.Ürünü ebaydan 8-9$ gibi bir fiyata aldım.Fiyatına göre performansından gayet memnun kaldım.Yüzümde aydınlatmak istediğim bölgelere yani alnıma burun üzerine ve yanaklarıma uyguluyorum.Yüzüm gayet canlı ve ışıltılı bir görünüme sahip oluyor.Ürün çok pigmentli olduğundan çok az bir miktar sürmek yetiyor o açıdan gayet bereketli

Revlon ürünlerini ebaydan ve bazı yabancı kozmetik sitelerinden sipariş edebilirsiniz.

Maybelline Affinitone Pudra&Concealer

Maybeline pudrayı deneme amaçlı almıştım indirimde 7.5 TL'ye.Normal fiyatı 15 TL sanırım.Aldığım yer çok öwmüştü ama övdüğü gibi çıkması açıkçası.Ürünün pek kapatıcılık özelliği yok,kalıcığını da pek beğenmedim.Cilt gayet mat bir görünüme kawuşuyor.Dokusu gayet yumuşak.Cildiniz yumuşacık oluyor sürünce.Hafif bir yapısı var,maske gibi durmuyor.Ben beyaz tenli olduğum için 03 nosunu(light sand beige) almıştım ve cildime cuk oturdu:)Sorunlu bir cildiniz yoksa mat bir görünüm elde etmek istiyorsanız alabilirsiniz.Kapatıcılığı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi warla yok arası.Bir daha alır mıyım??Kesinlikle HAYIR!!

Concealere geçecek olursam yaklaşık 3-4 yıldır sewerek kullanıyorum.Fiyatı 17 TL.Gözaltlarım çok mor olmadığı için benim ihtiyacımı karşılayacak cinsten bir kapatıcı ama aydınlatma özelliği pek yok.Çok sorunlu bir göz altınız warsa bence bu ürün sizi tatmin etmeyecektir.Bana daha iyi bir göz altı kapatıcısı öner derseniz maybellinenin köpük göz altı kapatıcıları war onların da performansları gayet iyi,bir de benim çok sewerek kullandığım E.L.F göz altı kapatıcısı war.Onun performansı maybellineden daha iyi ve daha ucuz hem de çift taraflı.Fiyatı 3.5 €.Tabi bu önerdiklerim uygun fiyata alabileceğiniz ürünler.Daha fazla para wererek çok daha iyi markaların kapatıcılarını da alabilirsiniz

Son düzenleme:
MİSSHA BB PERFECT KREM NO:21 50 ML

Özellikleri:

Cilt kusurlarını kapatan ve cilde zarar vermeyen
Yüksek derecede kapatıcı özelliğine sahip
Suya dayanıklı
Makyaj bazı görevi de gören
Cildi koruyan
Cildi besleyen ve hücreleri tazeleyen
Cilt üzerindeki kızarıklıklara ve yaşlanma etkilerine karşı savaşan
Yaşlanma etkilerini geciktiren
Cilt lekelerini, sivilce lekelerini iyileştirme özelliğine sahip
Cildi nemlendiren ve ipeksi yumuşaklık kazandıran
Fondöten gibi maske etkisi yaratmayan
Sürdükten sonra cildin rengini alan ve kusurlarını kapatan
Yazın sıcağında dahi rahatça kullanabilen
Cilt rengine aydınlık bir görüntü veren,cildinizin ışıl ışıl,taze ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağlayan
Yüksek koruma faktörü[42 faktör] ile cildi zararlı ışınlardan koruyan

Biliyorsunuz ki asyalı kadınlar için ekmek-su gibi önemli bir krem bu.Hakkat beğendikleri kadar varmış.Ben hayatımda hiçbir kapatıcıdan bu kadar memnun kalmamıştım,biraz iddialı olacak amaBir kere cildimi sürdükten sonra ipek gibi yapıyor.Harika bir makyaj bazı kendileri,cildim karma olmasına rağmen saatlerce yüzümde kalsa da en ufak bir akma ve parlama yapmadı.Çok hafif cildinizde sürdüğünüzü hissetmiyorsunuz bile.Yüzde kalıp gibi durmuyor ama cildi harika gösteriyor.pürüzsüz yapıyor resmen.Cildi onarıyor,beyazlatıyor,izleri götürüyor ayrıca kırışıklık oluşmasını engelliyor..Bir insan bir kremden daha ne ister ki:)Bundan sonra wazgeçilmez kremim kendileri.

Son düzenleme:

fiyatı ne kadar acaba arkadaşım benim yüzümde sivilce izleri var bunalıma gircem nerdeyse ne kullandıysam kar etmedi o kadar çok yok ama makyaj yapınca kötü duruyor dilediğim gibi yapamıyorum makyaj inş.pahalı deildir

ebay gibi yabancı sitelerde satılıyor fiyatları satıcıdan satıcıya değişiyor ordan bakabilirsin

Son düzenleme:
Flormar True Color Lipstick (No:26)

Maxi lip,3d etkisi diye adlandırılan(hacim,kontür,nem)kolajen özelliği ile dudaklar uygulama sonrası nemlenir ve daha sıkı,yumuşak ve hatları belirgin,çarpıcı bir görünüm elde etmenizi sağlar.İçeriğindeki shea butter,dudakların dış etkenlerden kaynaklanan nem kaybını önlemek amaçlı geliştirilmiştir.

En çok sewdiğim rujlarımdan biri bu ruj.Rengi kırmızı/mercan rengi.Dudak fotomda açık çıkmış normalde daha kırmızı ama yukarıdaki fotoda rengi bire bir aynı çıkmış.Yani ruju alacaksanız yukardaki rengi baz alınFiyatının 7-8 TL olması lazım.Yoğun simli bir ruj,dudaklarınız ışıl ışıl duruyor sürünce.Üzerine gloss sürmenize gerek kalmıyor.Dudakları dolgun göstermeyi vaat ediyor,gösteriyor da bence.Dudakları kurutmuyor.

Son düzenleme:
ilk 3ürünü bende kullanıyorum aynen çok memnunum
konunu çok beğendim hayırlı olsun ama bi önerim olcak tanıttığın her ürüne foto koyarsan daha güzel olur bence

ilk 3ürünü bende kullanıyorum aynen çok memnunum
konunu çok beğendim hayırlı olsun ama bi önerim olcak tanıttığın her ürüne foto koyarsan daha güzel olur bence

sağol canım:)bu arada ürünlerin hepsinde resim war ayrıntılı olarak koydum resimleri de sende görünmüyor mu??

Son düzenleme:
ı-ıh
bi revlon gözüküyo bide fondöten gibi bşii

canım blogumdaki resimleri koyuyorum.blogspot.com a gelen yasaktan ötürü resmiler gözükmüyor olabilir ama her ürünün ayrı ayrı ayrıntılı resimlerini koydumherkeste mi görünmüyor resimler???

Son düzenleme:
Japan Daiso Charcoal Mask Face Masque Blackhead Remover (Siyah Nokta Çıkarıcı Maske)

Maskenin rengi görüldüğü üzere siyah,yoğun bir yapıda ve yapış yapış.Siyah olması sizi ürkütmesin çünkü kuruyunca çabucak çıkıyor ciltten.Maskeyi yüzünüzde siyah nokta olan yerlere biraz kalın tabaka halinde sürüyorsunuz yaklaşık 10-15 dk iyice kurumasını bekliyorsunuz yüzünüz gerilmeye başladığı an bir ucundan çekip soyuyorsunuz.Bir nevi sir ağda gibi cildinizden çekip alıyorsunuz maskeyi.

Ben çok memnun kaldım,gayet pratik bir ürün.Haftada 1 kere uyguluyorum cildime ve siyah noktalarımdan kurtuluyorum.Sonra cildimi yıkayıp,tonikliyorum ki açılan gözeneklerim genişlemiyor bu sayede.Ebayda fiyatı 6-10$ arasında değişiyor.Böyle siyah nokta temizleyici bir maskeye ihtiyacınız varsa,bir göz gezdirmenizde fayda var

Son düzenleme:
NYX BLUSH ---> Desert Rose and Red

Beauty Joint sitesinden vermiş olduğum siparişler takipsiz kargoyla 5 gün gibi kısa bir sürede elime ulaştılar.Siteden deneme amaçlı sipariş verdiğim için çok ürün almamıştım ama bu kadar ilgili ve hızlı bir siteyle karşılaşacağımı bilsem baya ürün sipariş verirdim açıkçası.

Allıklar 6.4 gr,ambalajları sade ve şirin.Kullanan çoğu kişi memnundu bu allıklardan,ben de ucuz oldukları için şüphe ediyordum açıkçası o yüzden deneme amaçlı 2 tane aldım.Çok ama çok memnun kaldım,verdikleri renk kalıcılıkları harika.Çok pigmentli olduklarından mütevelit çok az sürtmek gerekiyor fırçayı allığa,yoksa palyaçoya dönme ihtimaliniz çok yüksek:))Keşke diğer renklerini de alsaydım,ama diğer siparişe inşallahAllığın tekli fiyatı 3.95$...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…