Babamla anlaşamıyorum ben mi sorunluyum ?

Babam kendimi bildim bileli bir sever bir yerer. Canım kızım melek kızım der en ufak bir şeyde sen böylesin sen hastasın burnumdan getirdin der . Mesela gece uykum kaçıyor oturuyorum gelip uyu der uykum kaçtı derim tamam yine de uyu der . Ya uykum gelse uyuyucam derim offff der gider . Gerçekten sinirlerim dayanmıyor . Yemek yapıyorum gece karnım acıkıyor yatağından kalkıp geliyor ev yemek koktu niye yatmıyorsun niye uyumuyorsun diyor . Sanane ya istersem sabaha kadar oturur bişiler atıştırırım müzik dinlerim .o kadar saçma ki konuştuğu her şey . Onunla vakit geçirmek istiyorum ama sinirlerim dayanmıyor . Sigara içiyor bende içiyorum sen çok içiyorsun diyor . Sen 10 tane ben 20 tane içiyorum yani sanane . Eve böcek giriyor korkuyorum niye korkuyorsun bilmem ne diye sinirleniyor . Ya fobim var fobi ne yapabilirim . Böceği öldür diyorum sinirleniyor laf söylüyor . Babamla nasıl vakit geçirebilirim arkadaşlar görmeye bile katlanamıyorum ölüp gidecek sonra kendimi suçlicam.
Allah Allah ne demek "sanane" adamın evi ... Yaşlı başlı insanlar onların düzeni , onların nizamı , kimse size uyum sağlamak zorunda değil .. Gidiyorsanız evlerine siz onların hayatına uyum sağlayacaksınız. Görmeye tahammül edemeyecek kadar rahatsız oluyorsanız babanızdan gitmeyin, gidip insanlarıda rahatsız etmeyin.

30 yaşındayım evliyim hala üstüme bi tshirt giysem beli açık olmasa bile boyu kısa diyor . Yani hala saçma sapan şeyler . Kendisi eve kadın getiriyor ben laf etmedim yakaladım ama kendisi niye katılıyor herşeye yani onu sevmek onunla güzel vakit geçirmek istiyorum ama o hala 10 yıl önce nasılsa aynı
Ev onun evi istediğini getirir. Sizin de bu adamı böyle kabullenmeniz lazım artık, 40 yıllık Kâni 2 günde Yannis olmaz. Neden didik didik edip duruyorsunuz birbirinizi, herkes kendi evinde ağa paşa olsun, siz de çocuk değilsiniz gelmişsiniz belli yaşa, nasıl kafanız kaldırıyor bu hır gürü?

Babam kendimi bildim bileli bir sever bir yerer. Canım kızım melek kızım der en ufak bir şeyde sen böylesin sen hastasın burnumdan getirdin der . Mesela gece uykum kaçıyor oturuyorum gelip uyu der uykum kaçtı derim tamam yine de uyu der . Ya uykum gelse uyuyucam derim offff der gider . Gerçekten sinirlerim dayanmıyor . Yemek yapıyorum gece karnım acıkıyor yatağından kalkıp geliyor ev yemek koktu niye yatmıyorsun niye uyumuyorsun diyor . Sanane ya istersem sabaha kadar oturur bişiler atıştırırım müzik dinlerim .o kadar saçma ki konuştuğu her şey . Onunla vakit geçirmek istiyorum ama sinirlerim dayanmıyor . Sigara içiyor bende içiyorum sen çok içiyorsun diyor . Sen 10 tane ben 20 tane içiyorum yani sanane . Eve böcek giriyor korkuyorum niye korkuyorsun bilmem ne diye sinirleniyor . Ya fobim var fobi ne yapabilirim . Böceği öldür diyorum sinirleniyor laf söylüyor . Babamla nasıl vakit geçirebilirim arkadaşlar görmeye bile katlanamıyorum ölüp gidecek sonra kendimi suçlicam.
Evet sen sorunlusun. Ayni evde yasadigin insanlara saygi gostermelisin. Herkes uyurken evde yemek yapip rahatca dolasamazsin. Insanlar rahatsiz oluyor demek ki uyanip gelip seni uyariyor. Cok sigara ictigin icin uyarmasi da normal. Seni dusunuyor. Iyi ornek olamamis ama en azindan fazla icme diye uyariyor. Babanda bir gariplik yok.

Siz o evde artık misafir olduğunuzu unutuyorsunuz bence. Evet ailelerimizin evi bizim ikinci evimizdir ancak kendi eviniz gibi davranamazsınız ve tepki gördüğünüzde de şaşırmamalısınız. Bambaşka birinin evinde olsaydınız bunların hiçbirine cesaret etmeyecektiniz. Sigaraymış kahveymiş yumurtaymış.. Kimse de size ikinci gün dayanmazdı valla yollardı evinden. Misafir olarak ya da ziyarete gittiğiniz yere siz uyum sağlarsınız.

40 yaşındayım, evliyim, çocuğum var. Babam hala bana bir sürü nasihat verir, benim de bazen sinir olduğum durumlar oluyor ama günün sonunda o benim babam ve çoğu zaman da sırdaşım. Siz diyorsunuz ölümlü dünya diye, alttan alın ne olacak? Haklısınız insanın bir yaştan sonra tahammül seviyesi azalıyor. Eşim tv sesini biraz yükseltse sinirlerim zıplıyor mesela ve ben de onu uyarıyorum, bu kötü bir şey değil. Bence bunlara takılmak yerine babanızla vakit geçirmenin keyfini çıkarın.

Yani insanlarla sorun yaşadığımizda sorunun kimden kaynaklandığı dan çok o sorunu çözebilir miyim iki kişi bu sorunu çözmek istiyormu buna bakmak gerek.Kuşak çatışması yaşanılan yerlerde birisinin babanıza artık hiçbir şeyin onun gençliğinde gibi olmadığıni size olan tavırlarını ne çok sıkı ne çok gevşek bırakmaması gerektiğini sizin büyüdüğünuzü onun çocuğu bile olsanız 5 yaşındaki o elinden tutup parka götürdüğü çocuk olmadığınızı ve kişisel özel alanlariniza saygı duyması gerektiğini söylemeli.Size gelince biraz daha sakin olmanizi sizi seven ve elinden geleni yapan bir baba ise üslup olarak biraz daha az keskin ve birazda anlayışlı olmalısınız.Hicbir ilişkiyi bu kadar germeyin insan ilişkileri için belli bir esneklik şart Böcek korkunuz için tablete takılanlar ilaçlama yada terapi yoluyla kurtulmak mümkün.Buyuturseniz sorun büyür sorunları parçalara ayırın.Kisilik dediğiniz şey değişmez.Olani olduğu gibi kabul etmek gerek konu anne baba evlat ilişkisi olunca.Neye ne kadar tolerans gösterebilirsiniz bu sizinle ilgili.

X