Babamın vefatından sonra toparlanamadım

Sizde resmen kendimi gördüm annem bakkala insin karşıya geçip geçmediğini kontrol için pencere başından ayrılmam görüş mesafemden uzak bi yere gidince de telefon elimde gitti mi vardı mı noldu geç kaldı aramak için falan.. gerçekten hayat kalitesini çok ama çok etkileyen bi durum kafayı yeme derecesine geliyorum bazen. Başınız sağ olsun bu arada çok acı bi durum ölümler,kayıplar..

Ama sanırım ki ne sizin anneniz ne de benimki böyle bi şeyi istemez :/ bunu nasıl atlatıcaz acaba
Aslında biliyor musun annem de bensizlikten çok korkuyor, her ne kadar bana belli etmemeye çalışsa da.. bilmiyorum ki canım hayat biz istemesek de bi şekilde devam ediyor ve kendimizi bi şeyleri yaşarken görüyoruz. Ben düşünmemeye çalışıyorum, kendimi hayatın akışına bıraktım sen de öyle yapmalısın

bence annenle aktiviteler yapmalısın.. sinemaya git alışveris yap evinizi boyayın. birlikte temzilik yapın.. yani babanız olmadan da birlikte hayata turunduğunuzu,sizi güçlü hissettiren şeyler yapın. benım de babam çok küçük yaşta öldü. annemle tutunduk hayata. yani bir erkek olmadan hayata tutunabileceğimizi gördük hissettik. sizinde bunları görmeniz lazım.. ama herşey zamanla tabii...seni çok iyi anlıyorum

Malesef ben ne kadar inkar etsem de baş göstermeye başladılar..haklısınız kendimi ikna edebildiğim ilk gün doktora gidicem inşallah

kendimden biseyler buldum sende, ben de gezsem tozsam annem aklima gelir hayatinda böyle bi yere gitmedi diye düsünüp üzülürüm ve aklim annemde kalir( eskiden daha fazlaydi simdi biraz kontrol altina aldim cok sükür) doktora gittim sonra fark ettim ki baya bir azaldi ankiseyete bozuklugum

İnşallah zamanla herşey düzelir

Twşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Aslında kısmen yapıyoruz dediklerinizi. Bunları annemle yaparken sorun yok ama ne zaman sevgilimle,arkadaşlarımla bi yere gitsem vicdan çöküyo bana keyif alamıyorum

Aynen malesef bende bu durumdayım ve çok yoruyo artık. Kaldı ki annem kendi parasını kazanan istese gezebilen bi insan. Zamanında gezdim yeterince kafamı dinliyim diyo ama yok ben bunu kabullenmiyorum illa yalnız o canı sıkılır düşüncesi var

Twşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Aslında kısmen yapıyoruz dediklerinizi. Bunları annemle yaparken sorun yok ama ne zaman sevgilimle,arkadaşlarımla bi yere gitsem vicdan çöküyo bana keyif alamıyorum
evet o bende de oluyor çoğu zaman. eşimle bi yere giderken annemi de sürüklüyordum. ama tabi annemin bizimle olmaktan çok mutlu olmadığını anladım.haliyle eşim de mutlu olmuyor. zamanında annen babanla yaşamıştır hayatını. tamamen yalnız bırak tabi ki demiyorum ama sen yoluna bakmadığın sürece oda mutsuz olacak.zamanla aşacaksn inşallah bu durumları

ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN DUA HERSEYIN ILACIDIR ALLAH INSANLARA ALTINDAN KALKAMAYACAGI BIR YUK YUKLEMEZ KIMLER GELDI KIMLERI KAYBETTİK AMA INSALLAH ASIL OLACAGIMIZ YERDE BULUSURUZ EFENDIMIZ SAV IN YANINDA

alınacak tavsiyelerle düzelebilecek bir durum değil gibi, üstelik zamanla da yarışılan türden bir hastalık çeşidi. lütfen doktora gidin. ilaç kullanmak zorunda değilsiniz ama ilaç aşamasına gelmeden çözülmesi sizin elinizde.

kendi kendinize çözmeye çalışıp belki de ilerde annenizi daha çok üzecek, yoracak bir duruma imza atıyor olabilirsiniz. bir de bu açıdan bakın duruma

Basın sağolsun ben de babama o kadar duskunum ki okurken çok etkilendim.canim olmazsa psikologa git istemiyorsun ama belki bir yol gösterir sana çünkü kendi kendine atlatamiyorsun belli.allah yardımcın olsun

Benimde 13. gün babamı kaybedeli..
Sabah annemin sesine uyandım galiba kalp krizinden oturduğu yerde vefat etmiş.. Onu öyle gördüm , uyan dedik uyanmadı sonra hemen ambulans çağırdık son görüşüm oydu.. Bide dün ilk kez mezarına gittik. Öyle tuhaf geldi ki. Hala daha inanamıyorum, çok ani oldu hiç beklemiyorduk..
Bu yüzden ben ölümden korkmuyorum sen zaten anlamadan ölüm geliyor. Engel olamıyosun.
Kaybetme korkum var ama bastırmaya çalışıyorum duygularımı o da sanırım bu yüzden, iyiyken bi anda giden babam için ne yapabildim? Hiç..

İş arıyodum uzun zamandır , babamı kaybetmeden önceki gün bulmuştum.. Kısmetse perşembe başlicam. Aynı anda boşanma davam var. Kafam yorgun. Tek umudum işim.. Babamın desteği çok iyi gelirdi ama napalım Allah mekanını cennet etsin..

Sende bu ruh halinden çıkmaya bak 1,5 yıl olmuş. Ölümü durduramazsın canım o bi anda gelir ya sana ya bana.. Sen sevdiklerinle kaliteli vakit geçirmeye çalış. Panik atak olmanın kimseye faydası yok ama ruha zararı var..

Allah rahmet eylesin. Herkesin kayıplar ile başa çıkma mekanizması farklı. Bir buçuk yılda kendinizi toparlamış, eski yaşantınıza dönmüş olmanız gerekirdi. O acı ya da eksiklik hiçbir zaman zaten yok olmayacak. Sadece hafifler. Yine dolar gözleriniz, yine boğazınız düğümlenir yıllar geçse de. Ancak bu kaybınız sizde yeni korkuların ortaya çıkmasına sebep olmuş. İlaç kullanmak istemiyorsunuz ki zaten ilaç tek başına hiçbir sorunu çözmez. Tavsiyem iyi bir psikologa gidip düzenli psikoterapi almanız.

Dr a gitmeslisin ve ilac almalisin yoksa hastaligin ilerler.sen hastasin bunu kabul edip dra gitmelisin.bu nasihatle gececek bir durum degil psikolojin bozulmus ve bunlar beyinden geliyor.psikiyatrinin verdigi ilaclar seni iyilestiricek uyusturup birakmicak.ayni seyleri 20 li yaslarda yasadim ve ilaclarla kurtuldum.basin nasil agriyor miden nasil agriyinca dra gidiyosan ruhsal sıkıntılar icinde dra gidecek ve tedavini olacaksin.eger gitmessen ilerler ve kendini sen bile taniyamassin.
Basin sagolsun baban icin gercekten cok uzucu ama senin uzmsndan yardim almsn sart cnm

Bazi seyleri istesenizde kendi basiniza yapamazsiniz destek almaniz sart,babami kaybettim tum hislerini anliyorum ama hayat devam ediyor iste.Soylenecek cok sey var ama bilinmez bir ittatle kabullenip yasiyorsunuz.Sırasi gelince de yasatiyorsunuz.Allah rahmet eylesin huzur icinde yatsin,mekani cennet olsun tum babalarin.Mutlaka psikologa gitmelisiniz.

Basınız sağolsun.

Doktora gitmek istemiyor olmanizin sebebi nedir?

Desteğe ihtiyaciniz var ki burada paylasiyorsunuz. Ama size yeterli desteği verecek kişiler burada degil.
Burada duymaya alistiginiz sözleri duyacaksınız, bu sözler işe yaramadigi için bir uzmana danismalisiniz.

Bizim için sorun değil bolca baş sağlığı dileyebiliriz ama bunlar sizin işinize yaramaz.

Allahim sabir versin.
Su hayatta ben bir tek ölume alisamadim. O yuzden nasil basa cikilir bilmiyorki ben, tavsiyede veremiyorum.
Tam bugun 3 4 saat once aglayarak hastaneden ayrildik. Doktorlar umit yok diyor. Butun rutin kontrolleri iptal etti, ilaclari cogaltmadi azaltmadi. Artik el ayak cekti. Care yok.. sonu bekliyoruz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…