Babamın gereksiz baskısı

Baban iğrenç bir insan
İnsan başkasına bile öyle laflar etmez
Annen dede suç var
Bunlar Müslümansa ben değilim
Dini çok yanlış anlamış
Baban yobazın teki

Bende baba baskısıyla bazen dayakla büyüdüm bende uykumda bile babamdan korkar haldeyim. Seninki kadar olmasa da her şeye burnunu sokma her şeye karışma vs hala var. Haklıyken haksız duruma düşürür, kendi bildiğinden şaşmaz seni anlamaya çalışmaz, sonra sinirden ve dolmaktan ağlayınca sen çocuk ergen gibi ağlarsın der. Çok birikti içimde her şey benimde, ama yapacak bir şey yok yavaş yavaş kendinin bir birey olduğunu anlatmaktan başka.. Bende yavaş yavaş bazı kuralları yıktım ama hala aynı. Bi yanım nefret ederken hatıraları unutamazken bi yanım iyi insan benim için yapmicağı şey yok diyor seviyor. İkilemde kalyosun çok zor bi durum yapcak bişey yok arkadaşlar onla yaşamaya alışıyosun

babamın gereksiz baskısı deyince daha masumane birşey anlaşılıyor. oysa sen resmen bi korku terörü içinde yaşıyorsun, baban korkunç bir adam. sen onun yüzünden kendini eksik hissetme. hiçbirimiz mükemmel insanlar değiliz<, elimizden geldiğince doğru iyi ve başarılı olmaya çalışıyoruz. belli ki sen de öyle yapıyorsun ve bu çaban bile senin özel bi insan olduğunu gösteriyor. sakın ama sakın kendini suçlama. bir de naçizane önerim; madem mezuniyetine şurada az bir zaman kaldı, babanın hassas noktalarına basıp da hayatı kendin için zorlaştırma sık dişini biraz sevgili erkek arkadaş filan bir yıl daha olmayıversin, daha önünde koca bir ömür var. babandan kaçıp kocaya sığınma fikrini aklından çıkar. evlilik aileni ve babanı hayatının dışına atmayacak tam tersi başka bir halde gene hayatının merkezine oturacak. hem babandan kurtulamayacaksın hem de bi esaretten diğerine düşeceksin. al mesleğini eline, derhal başka bir ilde iş bul. al bavulunu git. baban napabilir o saatten sonra. en fazla triplenir ilişkisini keser ama onunla medeni olmayan bi ilişkiyi kursan ne kurmasan ne zaten.

Ah ah... kuzum benim seni o kadar iyi anlayabiliyorum ki.... benim babam da baskıcı, karşısındakini dinlemeyen hep ben haklıyım diyen bir tip. her ay mutlaka incir çekirdeğini doldurmayacak konular yüzünden kavga eder, bastırmaya çalışır beni. Hep bir psikokojik şiddet altındayım babam tarafından. yaşadaıklarını, çıkmazını anlayabiliyorum...

allah senin duani kabul eder de esas baban olacak herif dusunsun kendi ne olacak??
boyleleri baba olmasin ya zerre hak etmiyorlar baba olmayi

cocugum birak sacma sapan dusunmeyi , yazik mahvetmis ailen olacak kisiler hayatini
sen okulunu bitir bi ise gir , donra da git ailrnden baska bir sehirde hayatini kur
seni hak etmiyorlar cok net

Anlattıklarınız benim ailemin bir tık yukarısı. Acaba psikolojik bir rahatsızlığınız var mı? Okb anksiyete vs? Size verebileceğim tek öneri fiziksel bir temasta bulunduğunda polise gidicem bu ülkede hak hukuk adalet var deyin! O insansa siz de insansınız, o da et ve kemik siz de öylesiniz! Asla dokunamasın size. Benim üstüme yürüdü birkaç kez çok sevgili babam, bu şekilde yaklaştıktan sonra cesaret edemiyor. Karşısında susup kalsaydım eminim dayak komasına girerdim. Evlenme konusu falan da saçmalık. Bakın bir okulunuz var bitecekmiş bir yıla umarım iş bulursunuz. Bulunca artık ailenizle yaşamak zorunda değilsiniz. Yalnız bir eve çıkabilirsiniz yahut arkadaşınızla. Görüşmezsiniz ailenizle olur biter. Önemli olan kan bağı değil gönül bağı. Gönlünüzü kazanmayan insanlarla bir arada yaşamak ya da onlara saygı göstermek zorunda da değilsiniz.

Evlilik maalesef kurtuluş değil
Çalışırsan kurtulursun ama gidersin tayinin çıktığı bir şehre mis gibi yaşarsın
Senin yaşadıklarını zamanında çoğumuz yaşadık şimdi çocuklarım var İnan kapı dışına bensiz bırakmak istemiyorum zamanında bundan müzdariptim
Mesleğini eline al herşey rayına oturur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…