Babamı kaybettim:(((((

Bugün kendimce düşündüm ki acaba bu topiki dua bölümüne taşıtıp genel paylaşımlarda bulunsak mı??

İpek ,kendi babamın ölümü aklıma geldi..Ben de duygularımı bir forum sayfasına yazmıştım,sen de bir o kadar için yanarak yazmışsın..Çok zor sevdiğin bir canını o halde görmek ve toprağa vermek...Ben acı çekiyordum ama fazla ağlayamadım.Ağlamak iyi aslında,insan rahatlıyor...
İnşallah öbür dünyası iyi olur..Allah kitabı sağ elinden verilenlerden olmasını hakkında taktir etsin,günahlarını bağışlasın..
Sonumuz bir yoğun bakım ,belki başka birşekilde,ben bundan çok büyük dersler almıştım..
Sana sabır diliyorum...
Acısı da zamanla geçiyor..Geçmesi lazım..Yoksa acıyla yaşanmaz..Biz de öleceğiz...Biz ,başkalarına göre iyi bir insan ,Allah'a iyi bir kul olduk mu,dünyada hırslarımızın kurbanı olmadan ve mesut yaşadık mı,ahiretemize biraz olsun hazırlık yaptık mı...Gerisi boş..Ölüm insana bunu anlatıyor..

Ben de bir yasin alayım.Hafta sonu okurum nasipse..

52.400+500 =52900 kelime-i tevhid
Bugün okurum...
Toprağa verildi mi?Bunun çabuk okunması lazım..

Son düzenleme:
52.400+500 =52900 kelime-i tevhid
Bugün okurum...
Toprağa verildi mi?Bunun çabuk okunması lazım..

Ağzına sağlık canım.
3 haziranda toprağa verildi. Belli bir zamanı yok artık genel paylaşıma döndü. İnşallah tüm sevdiklerimizin ruhu için..

Bugün kendimce düşündüm ki acaba bu topiki dua bölümüne taşıtıp genel paylaşımlarda bulunsak mı??

Aslında olabilir, orada da okundukça yazılır. Dua bölümde daha fazla okunabilir. Herkes faydalanmış olur. İsteyen herkes bu konu üzerinden devam edebilir. Bu sayede hem kendi yakınlarımızın, hemde başka kişilerin ruhuna göndermiş oluruz . Kelime-i tevhid’i bu akşam bitiririz inşallah. Akşam işten çıkarken bakıp kaç tane kaldıysa aramızda paylaşsak olur mu? Bu akşam niyetlerimize göre duamızı ederiz. İlk sayfaya tevhid okuyoruz diye düzeltme yapılabiliyor sanırım, öyle yaparsan konuyu okuyan herkes La ilahe illallah okuduğumuzu da bilir.

Aslında olabilir, orada da okundukça yazılır. Dua bölümde daha fazla okunabilir. Herkes faydalanmış olur. İsteyen herkes bu konu üzerinden devam edebilir. Bu sayede hem kendi yakınlarımızın, hemde başka kişilerin ruhuna göndermiş oluruz . Kelime-i tevhid’i bu akşam bitiririz inşallah. Akşam işten çıkarken bakıp kaç tane kaldıysa aramızda paylaşsak olur mu? Bu akşam niyetlerimize göre duamızı ederiz. İlk sayfaya tevhid okuyoruz diye düzeltme yapılabiliyor sanırım, öyle yaparsan konuyu okuyan herkes La ilahe illallah okuduğumuzu da bilir.

Tamam o zaman ben konuyu yazayım yönetime. Oraya taşınsın. Genel paylaşım olsun. Bundan sonra herkesin dilekleri için, sevdikleri için ortak bir şeyler yapalım. Ben de sen dedikten sonra 70.000 kelime-i tevhid e baktım da gerçekten çok güzelmiş. Daha önce 70.000 olması gerektiğini bilmiyordum. İnşallah bitiririz bugün.

İpek ,kendi babamın ölümü aklıma geldi..Ben de duygularımı bir forum sayfasına yazmıştım,sen de bir o kadar için yanarak yazmışsın..Çok zor sevdiğin bir canını o halde görmek ve toprağa vermek...Ben acı çekiyordum ama fazla ağlayamadım.Ağlamak iyi aslında,insan rahatlıyor...
İnşallah öbür dünyası iyi olur..Allah kitabı sağ elinden verilenlerden olmasını hakkında taktir etsin,günahlarını bağışlasın..
Sonumuz bir yoğun bakım ,belki başka birşekilde,ben bundan çok büyük dersler almıştım..
Sana sabır diliyorum...
Acısı da zamanla geçiyor..Geçmesi lazım..Yoksa acıyla yaşanmaz..Biz de öleceğiz...Biz ,başkalarına göre iyi bir insan ,Allah'a iyi bir kul olduk mu,dünyada hırslarımızın kurbanı olmadan ve mesut yaşadık mı,ahiretemize biraz olsun hazırlık yaptık mı...Gerisi boş..Ölüm insana bunu anlatıyor..

Ben de bir yasin alayım.Hafta sonu okurum nasipse..

Canım bu yazını yeni gördüm nedense.
Senin baban için de çok üzüldüm. Acısı olan daha iyi anlıyor bu duyguyu.
İnşallah yerleri iyidir. Dualarımızı eksik etmeyelim onlara, ancak öyle mutlu edebiliriz.

Yaklaşık 2 aylık tedavi sürecinin sonunda her şey iyiye giderken, biz artık iyileşti derken, babam hastaneden çıktıktan sonra bir sürü planlar yaparken her şey bir gecede oldu.. Böbrek sorunuyla başlayan bir süreç sonrasında akciğer mantarı ve zatürre….bir gece içinde bizi yalnız bıraktı ve sonsuzluğa gitti.
1 haziran pazar akşamı son kez telefonda konuştuğumu bilemezdim. bilseydim koşardım yanına sarılırdım boynuna nefes alırken. sabah 6 da telefon çok acı bir şekilde çaldı. Annem ağlıyordu. "Baban öldüüü" diye. Nasıl yani? Rüya mı acaba?? Nasıl giyinip çıktım evden bilmiyorum. Hastaneye vardım herkes ağlıyor, babam yoğun bakımda ve uyanma ihtimali sadece 10% olarak uyutulmuş. Yalvardım, yakardım göstermedi derken kafamı uzattığım an canım babamın ağzından kanlar geldiğini gördüm. O an anladım sanırım artık bizimle olmayacağını.
1 saat sonra içeri aldılar beni. babamın gözleri açık ve tavana bakıyordu. ama uyuyordu. Belli artık..
Elini tuttum sıcaktı, öptüm “bırakma bizi dayan baba” dedim. Olmadı.. Dayanamadı babacım..
3 kez kalbi durdu 4. De çalıştıramadılar..İnsan kendi babasından ürkmüyormuş, normalde mezarlığın kıyından geçerken tırsan ben morgda babamı öptüm, konuştum, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Sonrası malum.. şimdi yapayalnızım. Bir tarafım hiç dolmayacak gibi, hep kanıyor.
Yaşayan arkadaşlar nasıl ve kadar zamanda atlattınız bunu?
ek:İlerleyen sayfalarda yasin okuma fikri verdi bir arkadaş sağolsun. Arkadaşlar 40 yasin dağıtıyorum. Almak isteyen olursa çok sevinirim. Aslında 1 kişi 1 yasin okuması lazımmış yani 40 ayrı ağızdan. Ama yeterli sayı olmazsa alınan sayı kadar da okunursa çok sevineceğim gerçekten. 30 tane kaldı.

Başın saolsun çok acı gerçekten gözlerim doldu okurken..allah sana ve ailene sabırlar versin..babanın da mekanı cennet olsun şimdi huzurludur inşallah :KK43:

Basin sagolsun. Cok uzuldum, gozlerim doldu okurken. Insallah Allah rahmet eyler, ve mekani Cennet olur. Rabbim insallah hepinizi cennetinde bulusmayi nasip etsin. Sonucta gercektende burasi gelip gecici bir yer, ayriligin acisi cok agir olsa da.

Yasin paylasiyoruz demissin, yada dua, tam anliyamadim tamamlanip tamamlanmadigini, son durumu yazarsan okumak isterim ben de.

Başın saolsun çok acı gerçekten gözlerim doldu okurken..allah sana ve ailene sabırlar versin..babanın da mekanı cennet olsun şimdi huzurludur inşallah :KK43:

Çok sağol.
Allah evlat acısı göstermesin ama şu ana kadar yaşadıklarımın en ağırı..
Akşamları gözüm koltuğuna takılıyor. Ya da evde bazı şeylere rastlıyorsun ondan hatıra kalan. Geçen mesela evden çıkarken anneme not yazmış, onu bulduk. İnsan duygulanıyor tabi..hala kabul edemiyorum nasıl bir ruh durumuysa.

Basin sagolsun. Cok uzuldum, gozlerim doldu okurken. Insallah Allah rahmet eyler, ve mekani Cennet olur. Rabbim insallah hepinizi cennetinde bulusmayi nasip etsin. Sonucta gercektende burasi gelip gecici bir yer, ayriligin acisi cok agir olsa da.

Yasin paylasiyoruz demissin, yada dua, tam anliyamadim tamamlanip tamamlanmadigini, son durumu yazarsan okumak isterim ben de.

Sağol canım. Allah herkese geçinden yaşatsın bunu.
Yasin okumuştuk geçen hafta ama okursan çok sevinirim.
Ben Kazen’e yazdım bu topiki dua topikine taşırsa eğer uzun vadeli bir dua paylaşımı olur. Bakalım henüz görmedi maileri sanırım.
Abdülkadir oğlu Mehmet diye okunması lazımmış.
Ağzına sağlık.

Canım günaydın, bende dün 5.000 La ilahe illallah çektim, sende çektin sanırım. 70.000 tevhidi tamamladık. Allah hepimizin niyetlerini kabul etsin.

X