Babamı kaybettim:(((((

Bizden başka pek katılan yok. Bu bölüme pek uğramıyorlar.
Sayıyı tamamlarız umarım.
Tamamlarız ;ama istersen süre koymayalım. Elimizden geldikçe okumaya çalışalım, nezaman biterse. Dua olarak konu açılmadı “babamı kaybettim” yazıyor ya ondan mı yoksa neden bilemiyorum evet katılan yok. Olsun olduğu kadarıyla okuruz biz. Bundan sonra da her dua, salavat…. İçin bu bölümde konu açalım istersen “ la havle…..” çekiyoruz gibilerinden, ya da bu konudan devam ederiz istersen sen bilirsin.

Aslında ben normalde de kendim yapıyorum. Ama hani buraya yazınca en azından sayı ve süre kavramı var diye daha boş durmamaya çalışıyorum, yani daha çok aklımda oluyor gibi..
Tamam süre koymayalım.
Yeni topik de açabiliriz. Bana da iyi gelir her açtığımda bunu görmemiş olurum. Ama yine de dua bölümü çok uğrak almayan bir yer. Diğer topiklerde tefriciye falan okunuyor da ben bilmiyorum onu ezbere, böyle çalışırken, yürürken okuyacağım bir şeyler lazım bana. Aynen bu şekilde…
İstersen sen aç, istersen ben bugün uygun bir zamanda açarım yeni topik.

Allah rahmet eylesin, mekani cennet olsun babanizin ins. Size de sabir versin.

Bence de yeni bir topik acin. Ben kk da yeniyim kesfetmeye yeni basliyorum konulari ve sayfalari ama bu baslik altinda bassagligi dilemeye gelenler son sayfadaki rakamlari gorup ne oldugunu anlamaya calisirken dua okumak iclerinden gelmeyebilir. Dua sayfasina pek gelen olmuyor demissiniz ama birakin duaya eslik etmek isteyenler etsin , gonulden olur daha iyi olur bence.

Aslında ben normalde de kendim yapıyorum. Ama hani buraya yazınca en azından sayı ve süre kavramı var diye daha boş durmamaya çalışıyorum, yani daha çok aklımda oluyor gibi..
Tamam süre koymayalım.
Yeni topik de açabiliriz. Bana da iyi gelir her açtığımda bunu görmemiş olurum. Ama yine de dua bölümü çok uğrak almayan bir yer. Diğer topiklerde tefriciye falan okunuyor da ben bilmiyorum onu ezbere, böyle çalışırken, yürürken okuyacağım bir şeyler lazım bana. Aynen bu şekilde…
İstersen sen aç, istersen ben bugün uygun bir zamanda açarım yeni topik.
İstersen bu duamızı tamamlayalım ondan sonra açarız. Aklıma gelen “yakınlarını kaybedenlerin dua bölümü” ya da bunun gibi. Öylelikle yakınlarını, sevdiklerini kaybedenler uğrar. Birgün ben dua isterim, birgün sen, birgün başkası elimizden geldiğince katılırız.

Ahhh BenIpek, okurken içim acıdı, her baba acısında insanın yarası yine kanar mı, okurken acım yine tazelendi:KK50:
Allah sabır versin, babanın ruhu nurla dolsun, Allah rahmet ve merhametini esirgemesin inşaallah:KK43:

Acı unutulmuyor, zamanla kabuk bağlıyor sadece, ilk zamanlar zor çok zor:KK50: o kadar çok ağlıyorsun ki bir süre sonra gözyaşların bitiyor, ben epey bir süre kendime gelemedim, babamsız ilk bayram kötüydü, ayaklarım zor gitti eve, sofrada yeri bomboştu, sevdiği hiçbirşeyi yiyemedim, boğazıma düğümlendi herşey:KK43: evin ruhu da gitti onla birlikte, baba ocağı kavramı bitti, babasız ocak tütmüyormuş, babasızlık bunu öğretti bana:KK50:

Yine de şanslılardanız, sende kendini öyle teselli et, pek çok çocuk babasını tanıyamadan kaybediyor, en azından bizler kocaman erişkin insanlarız, sevgilerini uzun yıllar tadarak yaşadık.

Çok özleyecek, hiç unutmayacaksın ama onsuz yaşamaya da devam edeceksin, Allah hepinize sabır, metanet versin.
Bede babami 7 haziransa kaybettim cok zor

Yaklaşık 2 aylık tedavi sürecinin sonunda her şey iyiye giderken, biz artık iyileşti derken, babam hastaneden çıktıktan sonra bir sürü planlar yaparken her şey bir gecede oldu.. Böbrek sorunuyla başlayan bir süreç sonrasında akciğer mantarı ve zatürre….bir gece içinde bizi yalnız bıraktı ve sonsuzluğa gitti.
1 haziran pazar akşamı son kez telefonda konuştuğumu bilemezdim. bilseydim koşardım yanına sarılırdım boynuna nefes alırken. sabah 6 da telefon çok acı bir şekilde çaldı. Annem ağlıyordu. "Baban öldüüü" diye. Nasıl yani? Rüya mı acaba?? Nasıl giyinip çıktım evden bilmiyorum. Hastaneye vardım herkes ağlıyor, babam yoğun bakımda ve uyanma ihtimali sadece 10% olarak uyutulmuş. Yalvardım, yakardım göstermedi derken kafamı uzattığım an canım babamın ağzından kanlar geldiğini gördüm. O an anladım sanırım artık bizimle olmayacağını.
1 saat sonra içeri aldılar beni. babamın gözleri açık ve tavana bakıyordu. ama uyuyordu. Belli artık..
Elini tuttum sıcaktı, öptüm “bırakma bizi dayan baba” dedim. Olmadı.. Dayanamadı babacım..
3 kez kalbi durdu 4. De çalıştıramadılar..İnsan kendi babasından ürkmüyormuş, normalde mezarlığın kıyından geçerken tırsan ben morgda babamı öptüm, konuştum, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Sonrası malum.. şimdi yapayalnızım. Bir tarafım hiç dolmayacak gibi, hep kanıyor.
Yaşayan arkadaşlar nasıl ve kadar zamanda atlattınız bunu?
ek:İlerleyen sayfalarda yasin okuma fikri verdi bir arkadaş sağolsun. Arkadaşlar 40 yasin dağıtıyorum. Almak isteyen olursa çok sevinirim. Aslında 1 kişi 1 yasin okuması lazımmış yani 40 ayrı ağızdan. Ama yeterli sayı olmazsa alınan sayı kadar da okunursa çok sevineceğim gerçekten. 30 tane kaldı.

edit:Bu konu daha önce bdv deydi. Güzel paylaşımlar olunca buraya taşınmasını rica ettim.
Konu başlığı altında dileklerimiz ya da kaybettiğimiz sevdiklerimiz için dua okumaya devam edeceğiz. Katılmak isteyen arkadaşlar olursa en son sayfa hep güncel olacak.
Bi
Yaklaşık 2 aylık tedavi sürecinin sonunda her şey iyiye giderken, biz artık iyileşti derken, babam hastaneden çıktıktan sonra bir sürü planlar yaparken her şey bir gecede oldu.. Böbrek sorunuyla başlayan bir süreç sonrasında akciğer mantarı ve zatürre….bir gece içinde bizi yalnız bıraktı ve sonsuzluğa gitti.
1 haziran pazar akşamı son kez telefonda konuştuğumu bilemezdim. bilseydim koşardım yanına sarılırdım boynuna nefes alırken. sabah 6 da telefon çok acı bir şekilde çaldı. Annem ağlıyordu. "Baban öldüüü" diye. Nasıl yani? Rüya mı acaba?? Nasıl giyinip çıktım evden bilmiyorum. Hastaneye vardım herkes ağlıyor, babam yoğun bakımda ve uyanma ihtimali sadece 10% olarak uyutulmuş. Yalvardım, yakardım göstermedi derken kafamı uzattığım an canım babamın ağzından kanlar geldiğini gördüm. O an anladım sanırım artık bizimle olmayacağını.
1 saat sonra içeri aldılar beni. babamın gözleri açık ve tavana bakıyordu. ama uyuyordu. Belli artık..
Elini tuttum sıcaktı, öptüm “bırakma bizi dayan baba” dedim. Olmadı.. Dayanamadı babacım..
3 kez kalbi durdu 4. De çalıştıramadılar..İnsan kendi babasından ürkmüyormuş, normalde mezarlığın kıyından geçerken tırsan ben morgda babamı öptüm, konuştum, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Sonrası malum.. şimdi yapayalnızım. Bir tarafım hiç dolmayacak gibi, hep kanıyor.
ek:İlerleyen sayfalarda yasin okuma fikri verdi bir arkadaş sağolsun. Arkadaşlar 40 yasin dağıtıyorum. Almak isteyen olursa çok sevinirim. Aslında 1 kişi 1 yasin okuması lazımmış yani 40 ayrı ağızdan. Ama yeterli sayı olmazsa alınan sayı kadar da okunursa çok sevineceğim gerçekten. 30 tane kaldı.

edit:Bu konu daha önce bdv deydi. Güzel paylaşımlar olunca buraya taşınmasını rica ettim.
Konu başlığı altında dileklerimiz ya da kaybettiğimiz sevdiklerimiz için dua okumaya devam edeceğiz. Katılmak isteyen arkadaşlar olursa en son sayfa hep güncel olacak.
Biliyormusun cok ortak dugularimiz cikti ben 7 haziranda kaybettim kanserle baslayan akciger mantari,
Bende morkta yasdiklarimi hatirladim

Ay canim basin sagolsun.Okurken cok uzuldum.Mekani cennet olsun.ALLAH sabr versin.Baban icin 1 fatiha 3 ihlas okudum.

15.120+1000=16.120

Allah kabul etsin Rabbim babanizin günahlarini bagislasin ona kabir ve cehennem azabi yasatmasin sizin de başınız sağolsun Allah sabir ve dayanma gücü versin.
çok sağol Allah razı olsun.
Ama okuduğumuz dua tıkandı kaldı. 2,5 ay oldu babamı kaybedeli.
İsterseniz yeniden hep birlikte tüm ölenlerimiz için okuyabiliriz.

Ölmüşlerimiz için hatim okuyoruz ya da işte ne okuyacaksak onu okuyoruz diye başlık açarsak katılım daha çok olur burdaki başlıği bazen insanlar gerçekten ayni aciyi okuyup da tekrar yaşamamak için okumuyor olabilirler

Başınız sağolsun kardeşim..
Babanız hepimizin başına geleceği muhtemel olan hakikati yaşamış. Toprağa giren çekirdeğin sümbül vermesi gibi, dünya toprağına giren babanız, ahirette sümbül verecek inşallah
Allah'a iman edenler için ölüm bir son değildir, ayrılık değildir, tam tersine bir başlangıçtır, aslî vatana gidiştir, kavuşmaktır... Bir odadan başka bir odaya geçiş gibi, mekan değiştirmektir.
Şimdi hayırlı evlat olma zamanı, siz burada onun için dua edeceksiniz, o orada daha çok rahatlayacak. Siz burada dine, imana hizmet edeceksiniz, onu hayırlı bir evlat yetiştirdiğinden dolayı ödüllendirecekler ...
Belki dünyada yapamadığınız kadar iyiliği bu şekilde yapacaksınız babanıza...
Allah sabır versin, babanıza rahmet etsin ...

Başınız sağolsun kardeşim..
Babanız hepimizin başına geleceği muhtemel olan hakikati yaşamış. Toprağa giren çekirdeğin sümbül vermesi gibi, dünya toprağına giren babanız, ahirette sümbül verecek inşallah
Allah'a iman edenler için ölüm bir son değildir, ayrılık değildir, tam tersine bir başlangıçtır, aslî vatana gidiştir, kavuşmaktır... Bir odadan başka bir odaya geçiş gibi, mekan değiştirmektir.
Şimdi hayırlı evlat olma zamanı, siz burada onun için dua edeceksiniz, o orada daha çok rahatlayacak. Siz burada dine, imana hizmet edeceksiniz, onu hayırlı bir evlat yetiştirdiğinden dolayı ödüllendirecekler ...
Belki dünyada yapamadığınız kadar iyiliği bu şekilde yapacaksınız babanıza...
Allah sabır versin, babanıza rahmet etsin ...
çok saol. ben de aynen senin gibi düşünüyorum. ölüm son değil, yeni bir başlangıç. yine de Allah insana bu duyguyu vermiş işte ki zaten vermeseydi can tatlı olmazdı sanırım.
İnşallah dediğin gibi yeri de iyidir babamın, tek tesellimiz bu. ancak rüyalarımda durgun görüyorum bazen nedense..
hatta hep rüyamda "ben ölmedim ki" diyor.
diyorum acaba yalnızlık mı çekiyor?
geçen vefat eden babannemi gördüm rüyamda ona sordum "babam nasıl" dedim.
o da "öldüğüne inanamıyor." dedi.
bunlar etkiliyor tabi insanı.
elimden geldiğince doğru yaşamaya çalışıyorum ki babama da faydası olsun orada diye. İnşallah Allahım da kabul ediyordur niyetimi.

çok saol. ben de aynen senin gibi düşünüyorum. ölüm son değil, yeni bir başlangıç. yine de Allah insana bu duyguyu vermiş işte ki zaten vermeseydi can tatlı olmazdı sanırım.
İnşallah dediğin gibi yeri de iyidir babamın, tek tesellimiz bu. ancak rüyalarımda durgun görüyorum bazen nedense..
hatta hep rüyamda "ben ölmedim ki" diyor.
diyorum acaba yalnızlık mı çekiyor?
geçen vefat eden babannemi gördüm rüyamda ona sordum "babam nasıl" dedim.
o da "öldüğüne inanamıyor." dedi.
bunlar etkiliyor tabi insanı.
elimden geldiğince doğru yaşamaya çalışıyorum ki babama da faydası olsun orada diye. İnşallah Allahım da kabul ediyordur niyetimi.
Tabi ki, Peygamber Efendimiz de çok sevdiklerinin vefatında gözyaşı döküyor. Ölüm gerçekten çok farklı bir hakikat... ama bize çirkin gibi görünen şeylerde de hayır vardır. Allah babanızı yanına almış. ve bence güzel rüyalar görmüşsünüz...
genelde büyüklerimiz yakınlarını böyle rüyalarında gördüklerinde bizden dua bekliyor derler. senin ettiğin dualar, okuduğun her fatiha onun biraz daha rahatlamasını sağlıyor, ve ona bildiriliyor kızınız İpek'ten diye ...

t.ediyorum , Allah'ım bütün ölmüşlerimizin günahlarını bağışlasın. biz dua bölümünde yeni konu açtık, siz la havle mi çektiniz 1.000 adet?

X