Babamı kaybettim:(((((

Annem bazasına kadar nevresimlere kadar, yastığına kadar, kıyafetleri her şey verildi.
Ben en çok giydiği kazağı ve gözlüğünü aldım, resim yapmayı çok severdi en son yaptığı resmi yağlı boyalarını falan aldım.. bir de kimliğini..
Ama eşim kazağını falan attırdı gördükçe kendini kötü hissedersin diye. Babamın her halini gördüm son aşamada ama eve getirdiğim eşyalara bakınca ürktüm nedense.. o yüzden boyası fırçası ve kimliklerini aldım, kazağı attım.

Allah sabır versin başınız sağolsun... Mekanı cennet olsun kalanlara Allah dayanma gücü versin...

Annem de bir kazak bir pantolon bıraktı.Yatağı duruyor.Onbeş ay sonunda annem de yeni yatmaya başladı yatakta.Önceden yatamıyordu.Ben de bakamam kıyafetlere.Hatta dolabını açıyorum bakayım diye.Göremeyince nerede diye bile sormuyorum.Resmine bile nadir bakıyorum.Ama onların evde olduklarını bilmek rahatlatıyor belki de.

Hoş geldin.
Ben sayfa atladıkça sayıyı güncel tutmaya çalışıyorum. Ağzına sağlık.

Hoşbulduk, son yazılan sayıları takip ederek ekliyorum bende, hepimizin ağzına sağlık. nasılsın bugün?
acılar ilk gün ki gibi kalmayacak, içinden de hiç çıkmayacak. zaman geçtikçe o acıyla yaşamaya alışacaksın.
yeğeniniz için de gözünüz aydın. Allah analı babalı büyütsün.

canım hangisi daha kolay olurdu bilmiyorum. çünkü benim babam akciğer kanseriydi ve kötü huyludu o yüzden ameliyat edilemedi. evet 20 ay yaşadı ama doktorlar hep bize ümit yok heran kaybedebilirsiniz diyorlardı annem 20 ay boyunca hergece en az 4-5 kez kalkıp nefes alıyomu diye bakıyordu benim babam yapılı bi adamdı 1,72 boy be 95 kiloydu 20 ayın sonunda ise 55 kilo yani hergün onun ölüme gidişini izledik. belki bi anda olsa... yok yok iyiki bi anda olmamış çünkü onu 20 ay boyunca hiç üzmemeye çalıştık ve ne isterse öyle yaptık hatta araba istiyodu ablam kredi çekip ona araba bile aldı sırf mutlu olsun diye. canım aslında herşey bi sebep birsürü günde 2-3 paket sigara içen adam vardı babam günde 1 paket içerdi hastalığa yakalanmadan 2 sene öncede bırakmıştı ama vadesi o kadarmış malesef iyiler erken gidiyo bu dünyadan

Nasıl bir psikoloji bilmiyorum çok tuhaf. Bazen babam hastanede sanıyorum. Dün yeğenimi görmeye gidecektim resmini çekeyim babama gösteririm diye geçti içimden. Sonra yumru oturdu yerine. Başkası dese “olacak şey değil” derim. Bu bilincin kabul etmemesi sanırım.
Buraya yazmak çok iyi geliyor kesinlikle. Bir de dualar… hem beni iyi hissettiriyor hem de babamı bence..
Allah da sabrını veriyor. Her zorlukla gelen bir kolaylık vardır diyorum.

Evet canım. Benim babam da “şuradan bir çıkayım” diye başlayan o kadar çok cümle kurmuştu ki..
Pazar akşam whatsapp tan kardeşim o kadar güzel resimler gönderdi ki keyfi çok yerindeydi bulmaca falan çözüyordu. Hatta Pazar akşam babam iyi diye gitmedim hastaneye evim baya uzak da. Ptesi giderim demiştim..sabah 6 da çalan telefonu hala rüya sanıyorum dersem abarttığımı sanma.
Kabul etmez zor ama mecbur.

Ben de resmine bakmıyorum çook nadir. Bakınca ağlıyorum zaten…
En son “saat kaç?” demiş babam. Gece uyanıp da eşime bu soruyu soramıyorum.
Ne acı şeyler yaşamışız.

Ne acı şeyler yaşamışız.

Evet bakınca öyle oluyor

Bana da ölmeden bir saat önce tuvalete kalkınca saat kaç sen hala gitmedin mi demişti.Son sözü buydu galiba((

Son düzenleme:

seni okadar iyi anlıyorumki. ben bile kabullenemedim hala diyorum babam bi yerden çıkıp gelcek insan onu bidaha göremiyeceğini kabullenemiyo. onun hastalığını öğrenince o kadar çok isyan ettim ki allahım affetsin. niye ben niye benim babam ama insan kaderinde ne varsa onu yaşıyo

Ne acı şeyler yaşamışız.

Başın sağolsun Çok üzüldüm. Allah sabırlar versin

İsyan noktasına gelmemek lazım ama bazen insan “neden” diyor tabi.
Çok ünlü bir tenisçi varmış. Kanserin tedavisinin olmadığı bir dönemde..
Tam altın çağını yaşarken kansere yakalanmış. Ama hayat doluymuş hala.
Sormuşlar “ nasıl böyle olabiliyorsunuz, hiç neden ben demediniz mi?” diye.
Adam demiş ki: 10 yaşında bilmem ne madalyasını aldım, 15 yaşında ülkemde birinciliklerim oldu. 20 yaşında dünyaya açıldım… dünya şampiyonluklarım oldu. O zaman asla “neden ben” demedim. Şimdi neden diyeyim” demiş.
Mutlaka bir sırrı var Allah tarafından bilinen. Bizim için bir sınav.

çok doğru ipeğim
hayat bizim için sınav, rolümüzü oynayıp görev süremizi tamamlamaya çalışıyoruz.
İmanımızla bu dünyadan göçüp gitmek nasip olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…