Babamda, eşimde, kardeşimde Corona virüs covid-19 çıktı🤢😥

Merhaba bizim de aynı durum başımıza geldi kardeşim ispanyada kaptı eve geldi odaya kapandı odasından çıkmadı annemle babam da işten izin aldılar evden çıkmadılar odasını sık havalandırdık yemeklerini ayrı yıkadılar WC ayrıydı zaten annem sürekli çamaşır suyuyla sildi kapı kollarını onda n95 maske vardı zaten sonra işe başlamadan hepsine test yapıldı. Negatif çıktı çok şükür benim krdeşim ağır atlttıevde baya bir öksürüğü vardı ilk 3 gün çok ateşi oldu bazıları hiç belirti göstermeden atlatıyor hijyene çok dikkat edin bol c vit tüketin

Anne babanız gibi bilinçli insanlar olduğu sürece çabuk atlatırız Umarım.

Fakat maalesef ki " belirtim yok ama pozitifim , Evde izole olmak yerine alışveriş yaparım " diyen kişiler oldukça hepimize yayılır.

.
Bir tane test çeşidi yok.bir kaç test birden de yapılabiliyor. Yüzde 30yanlış payı olan testler de var. Fakat en güvenlisi uzun süren. Muhtemelen uzun süren test pozitif çıktı.
Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın testlerinin önce negatif sonra pozitif çıktığını bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Kardeşim sağlık personeli ve ondan duyduklarım üzerine konuştum..
Aynı anda birden çok testin yapılmış olabileceği aklıma gelmedi, haklısınız öyle olabilir. Teşekkürler.

Bende covid 19 hastasıyım. İlk önce ateslendim titreme ve kas ağrısı oldu . Acile gittik tabi aynı gece hem kan verdim hem de tomografi çektim. Sonuçlarım çıktığında hicbirsey çıkmadı. Doktorum temiz duruyor sende hastalık olduğunu düşünmüyorum dedi . Yine de belirtiler uyuyor diye her ihtimale karşı covid testi yapıldı . Bir hafta içinde çıkar dediler ikinci gün sonuç çıkmış. Pozitifmişim . Ama doktor sonuç çıkana kadar dışarı çıkma izole et kendini bir hafta dedi . Odadan dahi çıkmadım. Bugün 2.gunum evdeyim zor ama yapacak birşey yok . Bende belirtiler hastaneye gittikten hemen sonra kayboldu . Sadece bademciklerim ağrıyor . Doktorun verdiği ilaçları kullanıyorum. Bir tane de bugün yolladılar görevli ile eve .

Akrabalarımın birçoğu pozitif. Bir akrabam pozitif, eşi ciğerde pozitif, testte negatif. Eşi bulaştırıyor kendisine iyileşme sürecinde ikisi de. Hâlâ belirtiler devam ediyor tabii. Ağır olmadıkları için eve gönderiliyorlar, solunum sıkıntısı olursa hastaneye yatış yapılıyor veya akrabam (hastanede kalmak istememiş) gibi solunum sıkıntısı olmasa da ciğerlerde ağır görülünce yatış öneriliyormuş sanırım. Bir akrabam yaşlı atlattı. Amerikadayken oğlu ve ailesinden geçiyor. Eşimin kuzeni genç çocuk daha o da pozitif. Say say bitmez...

Bende covid 19 hastasıyım. İlk önce ateslendim titreme ve kas ağrısı oldu . Acile gittik tabi aynı gece hem kan verdim hem de tomografi çektim. Sonuçlarım çıktığında hicbirsey çıkmadı. Doktorum temiz duruyor sende hastalık olduğunu düşünmüyorum dedi . Yine de belirtiler uyuyor diye her ihtimale karşı covid testi yapıldı . Bir hafta içinde çıkar dediler ikinci gün sonuç çıkmış. Pozitifmişim . Ama doktor sonuç çıkana kadar dışarı çıkma izole et kendini bir hafta dedi . Odadan dahi çıkmadım. Bugün 2.gunum evdeyim zor ama yapacak birşey yok . Bende belirtiler hastaneye gittikten hemen sonra kayboldu . Sadece bademciklerim ağrıyor . Doktorun verdiği ilaçları kullanıyorum. Bir tane de bugün yolladılar görevli ile eve .
.
Allah şifa versin. Çok geçmiş olsun. Umarım çabucak atlatırsın.

Konu sahibi sagsalim atlatirsiniz insallah bu durumu.

Bu arada konu ilgimi cekti. Positif cikan ve atlatanlari okumak iyi geldi.. surecleri de duymak iyi. Insan kendi yasamayinca kendisini ne bekledigini bilmeyerek panik yapabiliyor vs..

Acaba ayri bir konu mu acilsa ve kim positif cikti ve atlatti ise yasadiklarini anlatsa🤔

Bende de 15 gün olacak, boğaz ağrısı başladı. Ertesi sabah vücudum kırılıyordu. O günün akşamı 37.9 ateş. Berbat bir boğaz ağrısı ve bademciklerime baktığımda enfeksiyon. Kendime 48 saat verdim, ateş düşmezse 112'yi arayacaktım. Ağrı kesici aldım mecbur çocuklar var çünkü. O akşam yine ağrı kesici aldım, fena durumdaydım. Yemeği falan dışarıdan söyledik ama kalk kendine bir tavuk suyu çorba yap dedim. 3 litre tavuk suyuna çorba içtim. O gün zaten sabahtan akşama kadar ılık su+bal+bir limon karışımı içtim. İçtikçe ter attım. Akşam çorbayı da içince hava soğuk olmasına rağmen çok fena ter attım. O gece sabaha kadar deliksiz bir uykuyla uyudum ve sabah uyandığımda sıksalar suyum çıkardı. Eklem, kas ağrılarımdan eser yoktu. Ateşim de daha çıkmadı. Sadece boğaz ağrısı. O iki gün boyunca da elma sirkesi ile gargara yaptım ve ballı karışıma devam ettim. Boğaz ağrısı su içerken ters gitti bir öksürükle başladı ve o andan sonra yatana dek köprücük kemiğinin 4-5 parmak altında nefes alıp verirken batmalar oldu. Ertesi sabah yoktu (arada yaşarım o batmalardan). Solunum sıkıntısı hiç çekmedim. Ekim ayında da aynı durumu yaşamıştım, o neredeyse bir haftadan fazla sürmüştü. Ya öyle ya da corona diye düşündüm. Fakat, 1 aydır evdeyim. Kapma olasılığım eşten ama o gayet iyiydi.

Not: Ay okuyunca hâlâ öyleymişim gibi görünüyor. Ateş 48 saatten az sürdü. Boğaz ağrım da başlangıç ile birlikte 4. gün tamamen geçti.

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun tez zamanda iyileşirsiniz inşallah rabbim bütün hastalara şifa versin dualarımız sizinle

O maskeler koruyucu degilki nasil alisverise gidebilir nasil bir dusuncesizliktir inanamiyorum bilmeden bulastirmaya korkarken bile bile nasil Kalabaliga karisir nasil izin verirsiniz
Sanal market var aileniz komsunuz yokmu polisi arayin Kaymakamligi arayin yazik gunah kimbilir kimlere bulasti evden cikmayin suc isliyorsunuz size evden cikmayin diye Kagit imzalatildi alisverise gidebilirsiniz dendigini hix sanmiyorum

Hastanelerde o kadar yer yok ki mecburen böyle yapıyorlar.. tek covid ler değil eski diğer tüm hastalıklar da devam ediyor ameliyatlar vs.. bu kadar insanı asla yatırmak tutmak mümkün değil,biz türkiyede yine iyiyiz diğer ülkeler gelmeyin hastaneye diyorlar

Bence 78bin küsür pozitif hastanın çoğu hastaneye yatmamıştır, evlerindedir. Sağlık bakanlığından biri aile hekimi olmak üzere bi ekip takip ediyor eve ilaçları vs getiriliyor aile hekimi hergün arıyormuş ve eve gelip kağıt imzalatıyorlar evden dışarı çıkarsan 3bin küsür ceza ödeyeceğine dair. Bi de şu telefon uygulaması var. Yerinden ayrıldığını tespit ederlerse polise mi ne bildiriliyormuş covid olan birisi böyle anlatmıştı. İşte tam olarak hastalar evlerinde oturmadığı için zaten vakalar artıyor..
çin çözümü hastaların kapısını kaynak yaparak kapatmakta buldu çıkmasınlar diye evlere zorla kapattı ben bu yüzden korkuyorum çin bile öyle bitirdi bizim halimiz ne olacak🤷🏻‍♀️
kocası alışverişe gitmiş birde covidli gelde çıldırma

merhaba,
eşinizin ayrı odada kalması gerek. yemeğini suyunu kapısının önüne bırakın, o kendisi alıp yesin içsin.
ebeveyn banyolu bir evdeyseniz banyoları da ayırın. böyle bir imkanınız yoksa eşiniz odadan her çıktığı zaman maske taksın. eşiniz mümkün olduğunca az yere temas etsin.
banyo tuvalet gibi zorunlu ihtiyaç dışında ortak alanları kullanmasın.
tuvaleti banyoyu (yani onun dokunduğu yerleri, kapı kolu vs gibi) mümkün olduğunca çamaşır suyuyla ya da dezenfektanla silin.
çok geçmiş olsun

tedbiri bırakmayınız elinden .
bazen belirti olmuyor , kronik rahatsızlığı 65 yaş üstü olma durumda veya ciğerlerine inme durumda , boğulma hissinde hastaneye alıyorlar diye biliyorum .
aslında yanlış birşey. ama ne yazık ki bu şekilde . (komşumuzda olmuştu.)eşiniz odadan çıkmaması lazım . kızınız da küçükmüş. ALLAH yardımcınız olsun Moral önemli. tez zamanda kurtuluruz inşALLAH bu virüsten

Çok geçmiş olsun , 2 hafta kadar önce ben de test yaptırdım kendime öksürüğüm vardı , şükür bir şey çıkmadı , ben de taşıyıcı olmaktan korkuyorum , çalıyoruz eşim de ben de , neredeyse eve geldiğimizde kendimizu başka odalara atıyor gibiyiz izole olalım diye. Rabbim şifalarını versin inşallah

X