Babamda, eşimde, kardeşimde Corona virüs covid-19 çıktı🤢😥

Eğer şiddetli semptomlar yoksa hastaneye yatırmıyorlar ilaçları temin edip evde izole olun diyorlar bu dünyanın her yerinde bu şekilde ama olurda semptomlar şiddetlenirse o zaman haber verin hastaneye yatıracağız diyorlar. Eviniz 2 odalıysa bir odasını eşinize verin oraya 14 güzel n boyunca girmeyin siz çocuğunuzla başla odada kalın. Eşiniz odadan çıkmasın sadece wc ihtiyacı için siz ortalıkta yokken maskesini takıp gitsin geldin mümkünse wc si ayrı olsun. Yemeğini kapıya bırakın o alsın boşları kapıya bıraksın ve hemen makineye atıp yüksek Işın'da yıkansın. Siz de semptomlarınızı takip edin öksürük ateş nefes darlığı olurda test yapılmadı gerekir.

Çok geçmiş olsun. Siz kendinize dikkat edin.
Kız kardeşim doktor. Şöyle demişti bir kere "abla pozitif hastanın belirti gösterdiği ilk günden 48 saat öncesine bakıyorlar" demişti. Temaslar için tani 48 saat öncesine. Burada önemli olan ilk belirtileri ne zaman hissettiğin. İnsanın kendini dinlemesi çok önemli dedi. Belirti gösterdiğin dönemlerde bulaşıcı olma olasılığı çok yüksekmiş.
Eşiniz ayrı odada kalsın. Her tuvalet banyo kullanımı sonrası oraları çamaşır suyu ile temizlesin. Odasında bile maske taksın. Kaldığı yeri herzaman havalandırın

Ne diyeceğimi bilemiyorum hastaneye gelmenize gerek yok evde izole edin kendinizi demişler eşime.
4 yaşında kızım var 2 oda evde nasıl izole edilecek 😕😕 yeni öğrendik hiçbir belirti yoktu kızım da bende temas ettik. Belirtimiz yoktu babam ve kardeşim de negatif çıkınca tedbir amaçlı test yaptırdık negatif 😓Allah yardımcımız olsun 😢
Çok geçmiş olsun,inşallah en kısa zamnda sağlıklarına kavuşurlar,Allah yardımcınız olsun

Ben çocukla evde ilgilendim o alışveriş yaptı bugün en korktuğum şey taşıyıcı olmak 🤢😣
Allah aşkına pozitif olan eşiniz nasıl alışverişe gidiyor? Kul hakkına giriyorsunuz. Yazıktır günahtır ne demek alışverişe gitmek. Arayın en olmadı jandarmayı anlatın derdinizi yapsınlar alışveriş. Olmadı online getiren marketler var. Bu nasıl bir aymazlık aklım almıyor.
Çok geçmiş olsun ama yanlış yapıyorsunuz. İhmalkarliginizin bedelini başka insanlara ödetmeyin.

Yakın zamanda bir arkadaşımız geçirdi bu hastalığı... Evde izole etti kendini... Eşine ve kızına bulaşmamış şükür... Gerekli tedbirleri aldıktan sonra korkacak bir durum yok...Geçmiş olsun...

Allah aşkına pozitif olan eşiniz nasıl alışverişe gidiyor? Kul hakkına giriyorsunuz. Yazıktır günahtır ne demek alışverişe gitmek. Arayın en olmadı jandarmayı anlatın derdinizi yapsınlar alışveriş. Olmadı online getiren marketler var. Bu nasıl bir aymazlık aklım almıyor.
Çok geçmiş olsun ama yanlış yapıyorsunuz. İhmalkarliginizin bedelini başka insanlara ödetmeyin.
Hayir yanlis anlamissiniz kizlar. Esi pozitif oldugunu bilmeden markete gidiyor. Konu sahibi demek istiyor ki, adamin o kadar semptomu yoktu ki markete bile gitti. İlk testi negatif cikiyor zaten, gece tekrar arayip pozitif diyorlar 🤦🏼‍♀️
Ben yanlış anladım o zaman. Gerçekten okuyunca tüylerim diken diken oldu.
Umarım bilmeden gitmiştir ama yine de çok üzücü.
Allah tez zamanda şifa versin inşallah.
Aynı evin içinde bulasmaması çok zor ihtimal. En sık damlacık yoluyla bulasiyormus. Umarım sonradan pozitif çıkmaz evdeki diğer üyelerin testi. Hafif atlatirlar inşallah.

Pes nasıl gider alışverişe
Kağıt imzalamadı mı şu an çıkması yasak
Çok kızdım ya
Arayın vefa destek hattını
Öncelikle konuyu açan kişi geçmiş olsun ama benim de yazan kişi gibi takıldığım nokta o oldu pozitif çıkmış vatandaşın markete gitmesi olur şey değil .bir kişi 16kişi bunu unutmamak ve vebali de düşünmek lazım .

Ben çocukla evde ilgilendim o alışveriş yaptı bugün en korktuğum şey taşıyıcı olmak 🤢😣
Hayir yanlis anlamissiniz kizlar. Esi pozitif oldugunu bilmeden markete gidiyor. Konu sahibi demek istiyor ki, adamin o kadar semptomu yoktu ki markete bile gitti. İlk testi negatif cikiyor zaten, gece tekrar arayip pozitif diyorlar 🤦🏼‍♀️
Gece çıkmış pozitif bugünde eşi alışverişe çıkmış kimse yanlış anlamadı yani tek tek 11sayfayı da okudum

Benim müdürüm de korona pozitifti.Eşi ve oğluyla beraber karantinada.Evden kimse çıkmıyor.Bütün ihtiyaçlarını online ya da tanıdık vasıtasıyla gideriyorlar (alışveriş torbaları kapıya bırakılıyor)14 gün sonunda şükür negatifler şu an ama hala çıkmıyorlar önlem olarak.

Sizi ailecek baya sorumsuz gördüm.Kocanız pozitif olduğuna göre şu an karantinada olmalı.Ama beyfendi nasıl oluyor da alışverişe çıkabiliyor? Tanıyan biri ihbar eder umarım.

Ayrıca korona pozitif olmadan da sorumsuzmuşsunuz.Anne ve babanızla aynı evde yaşamıosunuz.Demek ki birbirinize gidip geldiniz ki bu hastalık eşinize de bulaştı. Sizin gibi insanlar yüzünden virüs yayılıyor .Allah rızası için bari kocanız pozitif haliyle alışverişe gitmeyi bıraksın.

Geçmiş olsun.Kızınızı düşünmeniz çok tatlı bişi, ama sokaktaki insanların da çocukları var unutmayın.Evde kalın.

Kadının eşi önce negatifmiş sonra gece pozitif demişler. Ve negatif olduğunu söyledikleri için markete gitmiş eşi. Kadın zaten üzgün. Nerenizle okuyorsunuz anlamıyorum. Allah şifa versin demek bu kadar mı zor? Allah herkese Şafi ismi hürmetine şifa versin. Moralinizi bozmayın. Kronik bir rahatsızlığınız yoksa kötü şekilde geçirmiyor kimse coronayı.

Kadının eşi önce negatifmiş sonra gece pozitif demişler. Ve negatif olduğunu söyledikleri için markete gitmiş eşi. Kadın zaten üzgün. Nerenizle okuyorsunuz anlamıyorum. Allah şifa versin demek bu kadar mı zor? Allah herkese Şafi ismi hürmetine şifa versin. Moralinizi bozmayın. Kronik bir rahatsızlığınız yoksa kötü şekilde geçirmiyor kimse coronayı.
Benim okuyup anladığım bu şekilde. Eğer yanlış anladıysam eşinin dışarı çıkma meselesini Allah affetsin ne diyim.

Ama yine de birbirlerine gidip geldikleri aşikar.Yoksa aynı evde yaşamadıkları halde babadan damada bulaşmazdı değil mi..

Evet normalde kimseyi yargılamaya hakkımız yok.Ama bu virüs hepimizi etkiliyor. O yüzden sadece kendimizden değil tüm toplumdan mesulüz.Dolayısıyla bu da bizi söz hakkı sahibi yapar.Allah şifa versin, kimsenin kötülüğünü istemem.Benim annem kanseri yeni atlattı ve bağışıklığı çok zayıf.Olur da pozitif biriyle temas edersem die aklım çıkıyor.Pozitif olduğunu bile bile dışarı çıkan herkesi de Allaha havale ediyorum.

Bu nasıl olacak anlamadım ben.
Yapılan bir test var, sonuç negatif deniyor.
O test kendi kendine pozitife mi dönmüş de gece aranıp haber verilmiş?
Böyle bir şey mümkün mü yapılmış testi saklayacak halleri yok ya adamların.
Belli ki yeniden test yapılmış, belirti var ki buna ihtiyaç duyulmuş.

Sizin bu söylediğinizi aklınız alıyor mu? Ben anlayamadım. Etrafımda test yaptıran kimse de yok tam sistemi bilmiyorum.
Negatif çıkan test örneğini bekletip sonra tekrar mı bakıyorlar da sonradan pozitif diye gece haber geliyor? Evde yapılan gebelik testi gibi bir şey mi bir köşede unutulsun? Vallahi hiçbir şey anlamadım. O test muhtemelen tekrar yapıldı belirti vs üzerine.

Sizin bu söylediğinizi aklınız alıyor mu? Ben anlayamadım. Etrafımda test yaptıran kimse de yok tam sistemi bilmiyorum.
Negatif çıkan test örneğini bekletip sonra tekrar mı bakıyorlar da sonradan pozitif diye gece haber geliyor? Evde yapılan gebelik testi gibi bir şey mi bir köşede unutulsun? Vallahi hiçbir şey anlamadım. O test muhtemelen tekrar yapıldı belirti vs üzerine.
.
Bir tane test çeşidi yok.bir kaç test birden de yapılabiliyor. Yüzde 30yanlış payı olan testler de var. Fakat en güvenlisi uzun süren. Muhtemelen uzun süren test pozitif çıktı.
Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın testlerinin önce negatif sonra pozitif çıktığını bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Kardeşim sağlık personeli ve ondan duyduklarım üzerine konuştum..

Ben yaptırdım şöyle ki bir kan testi var hızlı test bu bir de ağızdan alınan örnekle yapılan test var.
Kan testi hemen çıkıyor aynı gün.agizdan alınan bikac gün sürüyor.belkj o tarz biseydir
Ama aynı örnek negatiften pozitif nasıl döner orası tuhaf

Bu nasıl olacak anlamadım ben.
Yapılan bir test var, sonuç negatif deniyor.
O test kendi kendine pozitife mi dönmüş de gece aranıp haber verilmiş?
Böyle bir şey mümkün mü yapılmış testi saklayacak halleri yok ya adamların.
Belli ki yeniden test yapılmış, belirti var ki buna ihtiyaç duyulmuş.
Bir kac cesit test var. Hizli test kiti ve daha uzun suren test. Muhtemelen ikisini de ayni anda aldilar, birinin sonucu hemen cikiyor, o negatif cikmis. Bu adamda da hicbir belirti yok zaten diyip gondermisler eve. Adam da o sirada markete vs gitmis, kendini iyi hissediyor ve test sonucu da negatif diye. Sonra daha uzun surede sonuclanan test cikmis pozitif, gece arayip haber vermisler

X