Babamda, eşimde, kardeşimde Corona virüs covid-19 çıktı🤢😥

Ay Rabbimm tez zamanda sifa versin insallahh 😞bilincli insan boyle oluyor iste. Mesele sadece evde kalip kendini korumak degil ki suan cikmayarak bizde virus varsa disardaki insanlari da korumuş oluyoruz bunu anlayan yok kaldi ki virus tasirken markete gidiyor bu arkadas.. Boyle yayiliyor iste.. demekki sadece kendilerini dusunuyolar.

Insallah cabucak sifa bulur aileniz 🙏😞
Amin inşallah 🙏🏼 Aslında konu sahibi polise denk gelse iyi bir ceza yer zira misal biz de tomografi falan tahlil yapıldı ama kardeşlerimle bende şüpheli bir durum yoktu test yapılmadı annemde çıktı şüphe ona yapılmıştı. Her gün il sağlık olsun aile hekimi olsun arayıp bilgi alıyor . Bizde zorunlu karantınadayız bilgiler polislere düşüyor. Konu sahibi inşallah bi denk gelir ya da şikayet edilir

Amin inşallah 🙏🏼 Aslında konu sahibi polise denk gelse iyi bir ceza yer zira misal biz de tomografi falan tahlil yapıldı ama kardeşlerimle bende şüpheli bir durum yoktu test yapılmadı annemde çıktı şüphe ona yapılmıştı. Her gün il sağlık olsun aile hekimi olsun arayıp bilgi alıyor . Bizde zorunlu karantınadayız bilgiler polislere düşüyor. Konu sahibi inşallah bi denk gelir ya da şikayet edilir
Bende de tomografi ve kan tahlili yapıldı. Doktor sende birşey yok dedi ama her ihtimale karşı covid testi yapıldı sonuç pozitif çıktı. İnşallah sizde yoktur ama aileden birinde varsa bence size de test yapılmalı.

Bende de tomografi ve kan tahlili yapıldı. Doktor sende birşey yok dedi ama her ihtimale karşı covid testi yapıldı sonuç pozitif çıktı. İnşallah sizde yoktur ama aileden birinde varsa bence size de test yapılmalı.
Biz de doktor şüpheli hiç bir şey yok dedi bir anneme yaptılar ama tabi karantinadayız. Doktor her gun arayıp bizimde bilgilerimizi alıyor ateş vs olursa söyleyeceğiz protokol gereği bizede yapılır gibi tabi

Bilmiyorduk pozitif olduğunu hastane önce negatif dedi gece pozitif diye aradılar 🤢🤢
Çok çok çok yanlış yaptığınız şey. Hiç mi dinlemediniz doktorları. Negatif cikan hastalarda ilerleyen süreçte pozitif dönmesi çok yaygın olan bir durum. Insallah kimsenin vebaline girmemis kimseye bulastirmamissinizdir. Negatif dahi olsa temasdan dolayı karantinada olmalıydıniz duyarlı bir yurttaş bir vatandaşlık görevi bu. Insallah bir şekilde şikayet edilmiştir bu yanlış ve insanların hayatlarını tehlikeye atan davranış.
Geçmiş olsun ailenize umarım sizde en az hasarla atlatırsıniz

Kardeşime evde izole et kendini dediler eşi 2 aylık hamile. Eşime evde izole et dediler 4 yaşında çocuk var evde 2 odalı🤢🤢
Arkadaşım eşinin çok fazla şikayeti yoksa evde izole etmek zorunda evet. Yani biraz da biz elimizden geleni yapacağız, 2 odalı evde 1 kişi gayet izole olabilir . Olamıyorsa hastane mi yeter bu kadar insana sağlık personeli mi yeter? Bunların yemesi içmesi her şey ayaklarına gidecek o insanlar da risk altında. Dahası hastanede daha fazla virüse de maruz kalıp ağırlaşabilir. 1 kişiden virüs alanla 3 kişinin virüsüne maruz kalan bir olmuyor. Hastaneye yatmak ağır belirtileri olanlar için ki çoğu yoğun bakımda oluyor . Benim eşim de sürekli dışarıda olduğu için şu an belirtisi olmasa da ayrı odada kalıyor mesafeye dikkat ediyoruz küçük çocuğum var evim 2 odalı . Virüs olmasa da var gibi mesafeli olmak durumundayız. İzole olmak için illa hastane ortamı gerekmiyor. Tedbir teşhis ve takip önemli

Kardeşime evde izole et kendini dediler eşi 2 aylık hamile. Eşime evde izole et dediler 4 yaşında çocuk var evde 2 odalı🤢🤢
Hem bunu yazıp hemde hasta olan eşinizi nasıl alışverişe gönderirsiniz? Bilmiyor musunuz dışarı çıkmaması lazım eşinizin. Hem başkasına bulaştırmaması için hemde 3 bin lira cezası var.

Kendinize, çocuğunuza bulaşacağından endişe ediyorsunuz ama diğer insanları hiç düşünmüyorsunuz. Olacak şey mi bu? Sonra da vay niye bitmiyor bu salgın? Bitmez tabi, sizin gibi sorumsuz kişiler oldukça bitmez.

Ben salgın başladığından beri, hiç birimiz hasta olmamamıza rağmen annemi, sevdiklerimi göremiyorum ya.

Ama siz hasta olan eşinizi alışverişe gönderiyorsunuz, pes vallahi pes

Konu sahibi, ben güzel bir haber aldım. Sana da moral olsun diye yazıyorum.
Konu içine yazdığım krabam artık iyileşmiş.
*Test yapmaya gelmemisler yani negatifi görememiş ama karantina dönemi bitmiş. Ve gayet sağlıklı (masallah)
Umarım sen de güzel haberleri peşpeşe alirsin yakın zamanda
Allah sağlık versin ama 3 kez tekrarlanan testte negatif çıkmadan iyilesmis denemez. Hala bulastirici olabilir. Şuan bilinen en uzun 43 gün dikkat etmeli lütfen kendini iyi hissettiği için iyileşmiş gibi davranmasın. Sizin adınıza çok sevindim

Allah sağlık versin ama 3 kez tekrarlanan testte negatif çıkmadan iyilesmis denemez. Hala bulastirici olabilir. Şuan bilinen en uzun 43 gün dikkat etmeli lütfen kendini iyi hissettiği için iyileşmiş gibi davranmasın. Sizin adınıza çok sevindim
O da ayrı bir hikaye. Test yapmaya gelmemisler :rapci:
Çok profesyonel yönetildiği düşünülüyor sürecin ama buradan bakınca bana öyle gelmiyor

Bilmiyorduk pozitif olduğunu hastane önce negatif dedi gece pozitif diye aradılar 🤢🤢

O hızlı testlerin net sonuç vermediği, değişkenlik gösterebildiği sürekli söyleniyor. Size keyiflerinden mi izole olun diyorlar? Hadi siz kendinizi düşünmüyorsunuz okey. Birileri sizin eşinizin dışarı çıkması yüzünden hasta olsa, entübe olsa, ölse bunun düşüncesi hiç mi içinizi sızlatmıyor? Ben bir şey diyemiyorum artık, en çok sağlık çalışanlarına üzülüyorum ve onlar için dua ediyorum. Allah hepsini korusun.

Arkadaşım eşinin çok fazla şikayeti yoksa evde izole etmek zorunda evet. Yani biraz da biz elimizden geleni yapacağız, 2 odalı evde 1 kişi gayet izole olabilir . Olamıyorsa hastane mi yeter bu kadar insana sağlık personeli mi yeter? Bunların yemesi içmesi her şey ayaklarına gidecek o insanlar da risk altında. Dahası hastanede daha fazla virüse de maruz kalıp ağırlaşabilir. 1 kişiden virüs alanla 3 kişinin virüsüne maruz kalan bir olmuyor. Hastaneye yatmak ağır belirtileri olanlar için ki çoğu yoğun bakımda oluyor . Benim eşim de sürekli dışarıda olduğu için şu an belirtisi olmasa da ayrı odada kalıyor mesafeye dikkat ediyoruz küçük çocuğum var evim 2 odalı . Virüs olmasa da var gibi mesafeli olmak durumundayız. İzole olmak için illa hastane ortamı gerekmiyor. Tedbir teşhis ve takip önemli
Benim de annem babam yanımda 45 gündür evden 3 kez çıkmışımdır..eşim kalabalık ortamda çalıştığı için 45 gündür yalnız yaşayan abisinde kalıyor..kızımla birbirlerini çok özlediler ama dışarıda olduğu için anne ve babamı riske atamazdım..konu sahibi kızının hasta babasının yanına yattığını yazmış inanamadım rahatlıklarına..markete çıkmasına söylryecek bişey bulamıyorum..

Benim de annem babam yanımda 45 gündür evden 3 kez çıkmışımdır..eşim kalabalık ortamda çalıştığı için 45 gündür yalnız yaşayan abisinde kalıyor..kızımla birbirlerini çok özlediler ama dışarıda olduğu için anne ve babamı riske atamazdım..konu sahibi kızının hasta babasının yanına yattığını yazmış inanamadım rahatlıklarına..markete çıkmasına söylryecek bişey bulamıyorum..
İdrak sorunu var çünkü insanımızda. İyiyiz hoşuz ama bazı şeylerin neden niçin nasıl olması gerektiğini , önemini idrak edemiyoruz.

PozItif çıktı. Şimdide ben çocuklara baktım.o markete gitti demediniz mi ?

Sizin gibi yapanlar çok maalesef. Sonra birileri hastanede eziyet cekiyor işte.
Ben ne dertteyim sen ne ya ailem diyorum herkes bu illete bulaştı ne anlamak istiyorsan onu anla... Bilmiyorduk pozitif olduğunu eldiven maske vardı zaten. Sizin gibiler diyorsun bide ya SENİN GİBİLER YORUM YAPMASIN. Sana laf Anlatamiycam bayan benim derdim bana yeter...

X