Babamda, eşimde, kardeşimde Corona virüs covid-19 çıktı🤢😥

EŞİMİN NEGATİF OLDUĞUNU BİLMİYORDUK BİLMİYORDUK YA BENİ KATİL İLAN ETTİNİZ ŞURDA YA Bİ HAYIR DUASI İÇİN KONU AÇTIM BEDDUA ETMEDİĞİNİZ KALDI... HİÇBİR BELİRTİ YOKTU TEST DAHİ YAPILMAMIŞTI MARKETTE GİTTİ. HASTA BABANIN YANINDA ÇOCUĞU NASIL YATIRDINIZ DİYORSUNUZ OKADAR VİCDANSIZ DEĞİLİZ YA 😡😡😡😡😡 ÇOCUK YANINDA YATARKEN BİLMİYORDUK NORMALDE AYRI ODADA UYUR GECE UYKULU GİRMİŞ BABASININ YANINA DAHA SONRA SADECE TEDBİR AMAÇLI YAPTIRDI TESTİ BABASI ANNESİ KRONİK HASTALIĞI VAR NASIL BUKADAR DÜŞÜNCESİZ OLALIM.. NELER YAZMIŞSINIZ ÖYLE.. KİM NE YAZARSA YAZSIN NE DERSE DESİN ALLAH BİLİYOR HERŞEYİ.... ŞİMDİ BEN KENDİMİ İFADE ETTİM SİZ YAZIN ATIN TUTUN.. HA BU ARADA UZAKTAN TANIDIĞIMIZ BİRİSİ POZİTİF ÇIKINCA EVDE İZOLE EDİN DİYİP YOLLAMIŞLAR ÖZEL ARACIM YOK DEMİŞ MASKE ELDİVEN TAK KENDİ İMKANLARINLA GİT DEMİŞ DOKTOR CEBİNDE TAKSİ PARASI OLMAYAN ŞAHIS METROBÜS DOLMUŞ LA EVİNE GİTMİŞ POZİTİF ÇIKAN BİRİSİ BUNU ANLATIYOR HERŞEY TV DEKİ GİBİ DEĞİL. BİZİM GİBİLER YÜZÜNDEN YAYILMIYOR BU VİRÜS. POZİTİF ÇIKIP KENDİ İMKANLARIYLA HASTANEYE GİDİP GELENDEN YAYILIYOR.. GÜNAH ALMADAN ÖNCE BİLİN DİYE YAZDIM

Bende de tomografi ve kan tahlili yapıldı. Doktor sende birşey yok dedi ama her ihtimale karşı covid testi yapıldı sonuç pozitif çıktı. İnşallah sizde yoktur ama aileden birinde varsa bence size de test yapılmalı.
Dedim yapılsın belirti yoksa gerek yok diyorlar 12 gündür evden çıkmıyorum ne ben ne eşim

Bana da test yapılsın dedim belirti yoksa gerek yok denildi aynı evde yaşıyorum belirti şu an yok kana ciğere karışır bu virüs diyorum ateşiniz olursa test yapalım diyorlar 12 gündür evdeyim. Komşudan sütü yağı gidip alırmısın demeye utandığım bir durum artık ama kimsenin günahını almamak için çıkmıyoruz

Bana da test yapılsın dedim belirti yoksa gerek yok denildi aynı evde yaşıyorum belirti şu an yok kana ciğere karışır bu virüs diyorum ateşiniz olursa test yapalım diyorlar 12 gündür evdeyim. Komşudan sütü yağı gidip alırmısın demeye utandığım bir durum artık ama kimsenin günahını almamak için çıkmıyoruz
Vefa hattını arayabilirsiniz
Utanmaniza da gerek kalmaz böylelikle çünkü şuan onların görevi bu
Ihtiyaçlarinizi karşılarlar

Bunu biliyorsunuzdur herhalde.

Birdaha kadınlar kulübüne giriş yapmak istemiyorum 😠😠😡😡Kendini beğenmiş her konuda aynı kindar yorum yapan kalbi fitne dolu bazı kişiler yüzünden şurada konuma beni katil ilan ettiniz Türkiyeye biz yaydık gibi Sizin gibiler sizin gibiler diyip duranlar bi Allah şifa versin demek zor. Yanlış yorum yazmış olabilirim dua 🤲 🙏 istiyorum diye Ağlayarak açtım konuyu bi sorun kötü şeyler yazmadan önce. Gelmiş burda dert yanıyorum bide Yorumlara bakınca dertleniyorum. Aminler lütfen silin üyeliğimi birdaha giriş yapmiycam zaten ama silinsin istiyorum tüm konularım... Kimseden yorum beklemiyorum ama bı virüs olayı tv de bildiğiniz gibi değil malesef öyle bir yayılıyor ki pozitif çıkan kişiye kendi imkanlarıyla hastaneye çağırıyorlar ateş yoksa eşim abisinin aracıyla gitti sonra ilaçlama yapıldı peki aracı olmayan otobüste metro da gidip geliyor hastanelere bunlara şahit olduk.... Biz yatmadık virüsü bunu hepinize haykırıp çıkıyorum konudan. Umarım silinir üyeliğim. Zaten giriş yapmiycam... Sağlıklı kalın.... 😶😶😶😶

Bu yorumumda henüz test dahi yapılmamış tı hiçbir belirti yoktu yine de tedbir amaçlı yaptırdı testi demek istediğim hiçbir belirti yokken pozitif olmak herkese test yapılmalı
Ben çocukla evde ilgilendim o alışveriş yaptı bugün en korktuğum şey taşıyıcı olmak 🤢😣

Burdaki yorumlara aldırma herkes bakmak istediği yerden konuya bakıyor ve anlamak istediğini anlıyor. Bozma moralini güçlü dur. Güçlü bir şekilde hareket et . Öncelikle evini tamamen izolasyona göre ayarla mesela banyodada tuvaletin varsa sen ve cocugun orayi kullansın esin normal tuvaleti. Maske ve eldiveni mutlaka tek kullanımlık kullan. Evet geçmiş olabilir ama geçmemiş de olabilir böyle bir ihtimalde var. Cimere yaz veya ulaşabilirsen ara bu durumu belirt inanki çok kısa bir zaman da geri dönüş sağlıyorlar herseyi tek kullanımlık kullanın su günlerde tabak kaşık havlu gibi . Allah kolaylık versin insallah ama sunu unutma geçecek çocuğun için güçlü dur burda büyük bi is sana düşüyor canım eşinin ve çocuğunun takibini sık sık yap . Moralini yüksek tut Dualarım seninleee🙏

Ayni evin icinde 7 kisi yasayan bi tanidik ailede sadece buyuk kizlarina covid pozitif teshisi kondu, diger aile uyelerinin testleri hep negatof cikti.
Ayni evin icinde bile gecmeyebiliyor ilginc bi sekilde 🤷🏼‍♀️
Bakin simdi onlemlere dikkat ediliyor ama bayram sonrasi zaten isletmeler acilacak.
Bu hastalikla yasamayi ogrenicez.
Is hayatlari normale dondugunde bu meret aramizda grip gibi yayilacak ve pozitif olup atlatan biri tekrar tekrar farkli zamanlarda pozitif cikiyor, dunyada cok ornegi var.
O yuzden diyecegim o ki, histeriye mahal vermeyin.
Daha dun covid i atlatan tanidigimiz kalp krizinden vefat etti.
Birbirinizi suclamayi birakin derim.
Haziran temmuz sicaginda o maskelerle gezebileceginizi dusunuyor musunuz?
Hic mi disari cikmak istemeyeceksiniz?
Bu hastaligin koku en az 2-3 sene kurumayacak.
Burda konu sahibine ates puskurenler yaz boyu gizli bulastirici olarak hastaligi yayabilir.
Zaten 1,5 aydir evdeyiz, hepimiz bunaldik, birbirinizi galyana getirmeyin derim.

Gecmis olsun. Inşallah saglicakla atlatirsiniz. Konuyu ilk actiginizda esinizin alisverise gitme kismindaki durum net anlasilamamis.

Siz hakli olabilirsiniz anlasilamamaktan doğan öfkenizde ama bu virus baska bir sey. Insanlar ölüyor. Kimi coronadan ölüyor kimi coronaya yakalanmayayim diye kapandigi evde yaşadığı stresten, hareketsizlikten ölmekten beter oluyor. Biz kendimizi o kadar koruduk ailece ama babam evde otur otur, stres, endise felc oldu ne konuşabiliyor ne yürüyebiliyor. Cok aci hem ona hem bize.

Su donemde insanlar uzerinde yaygin bir toplumsal anksiyete var. Buradaki tepkileri kisisel algilamayin. Esim pozitifken disari cikmadi minvalinde açıklamanızı yapin ve onunuze bakin. Sağlığınıza bakin.

Üzülme kuzum doktorlar bu aşamada ne yapılacağını bilir bak.sizde de negatif çıkmış sürekli maske takar temastan kacinirsiniz üzülmeyin eşinize destek olun korkuları vardır ama bağışıklığı kuvvetli insanlar da iyileşme oranı çok fazla insaAllah gecicek sende bizimle paylasicaksin ben eminim

Ben ne dertteyim sen ne ya ailem diyorum herkes bu illete bulaştı ne anlamak istiyorsan onu anla... Bilmiyorduk pozitif olduğunu eldiven maske vardı zaten. Sizin gibiler diyorsun bide ya SENİN GİBİLER YORUM YAPMASIN. Sana laf Anlatamiycam bayan benim derdim bana yeter...

Iste siz kendi derdinizdesiniz , bizde bizlere bulastiranlara hakkımızı helal etmiyoru hepsi bu.

Ben bilemem , siz ne yaparsanız onu okuyup onu yorumladik. Başlıkta bile özet var.

Birdaha kadınlar kulübüne giriş yapmak istemiyorum 😠😠😡😡Kendini beğenmiş her konuda aynı kindar yorum yapan kalbi fitne dolu bazı kişiler yüzünden şurada konuma beni katil ilan ettiniz Türkiyeye biz yaydık gibi Sizin gibiler sizin gibiler diyip duranlar bi Allah şifa versin demek zor. Yanlış yorum yazmış olabilirim dua 🤲 🙏 istiyorum diye Ağlayarak açtım konuyu bi sorun kötü şeyler yazmadan önce. Gelmiş burda dert yanıyorum bide Yorumlara bakınca dertleniyorum. Aminler lütfen silin üyeliğimi birdaha giriş yapmiycam zaten ama silinsin istiyorum tüm konularım... Kimseden yorum beklemiyorum ama bı virüs olayı tv de bildiğiniz gibi değil malesef öyle bir yayılıyor ki pozitif çıkan kişiye kendi imkanlarıyla hastaneye çağırıyorlar ateş yoksa eşim abisinin aracıyla gitti sonra ilaçlama yapıldı peki aracı olmayan otobüste metro da gidip geliyor hastanelere bunlara şahit olduk.... Biz yatmadık virüsü bunu hepinize haykırıp çıkıyorum konudan. Umarım silinir üyeliğim. Zaten giriş yapmiycam... Sağlıklı kalın.... 😶😶😶😶
Konunuzu ilk okuyunca eşiniz pozitif çıktıktan sonra markete gitmek zorunda kaldı vs..gibi bir anlam ortaya çıkıyor hanımefendi.O yüzden insanlar konu açarken hele ki bu tarz önemli konularda ne yazdığına hangi kelimeleri seçtiğine dikkat etsin.Siz de belki moral bozukluğuyla destek görmek için konunuzu açmıştınız konuyu ancak olay nerelere geldi.Bu hastalığı hepimiz geçireceğiz hastalığın korkutucu yanı çok hızlı bir şekilde akciğere inip verem boyutunda hatta ondan daha kötü bir şekilde ciğerleri hasta etmesi.O yüzden başta sizin ailenize ve tüm hastalara ALLAHIM ŞİFA VERSİN,Rabbim hastalığı ağır geçirmekten hepimizi korusun.

İlk yazdığınızdan farklı anlaşılıyor, sanki pozitif çıktığımızı öğrendikten sonra alışverişe gitmiş gibi anlaşılıyor. İnsanların da gücünün yettiğine saldırdığı bir gerçek.herkes panik ve sıkılmış durumda. Ama şöyle de bir gerçek var. bir çok işletme çalışıyor. Fabrikalar, madenler, atölyeler. O işçileri dip dibe yemek yiyip evlerine toplu taşımayla gidiyor. Artık pozitif çıkan insanları bile evlerine gönderiyorlar. Ortam bu malesef. Bilinçli insanlar olarak yapmamız gereken şey çok açık. Zaten öyle görünüyor ki karantina şartları hafifletilecek bir de öyle denenip sonuçlar görülecek. Tekrar geçmiş olsun.

Durun bir sakin olun sizin de bağışıklığınız önemli sinir bağışıklığı düsürür insanlarında paniklemesi normal doğrusunu anlatırsınız olay kapanır destek olalım birbirimize

X