Babama sevgilimi aciklamak istiyorum artik allah rizasi icin yardim edin

lonelinessyk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2015
268
132
28
3 senelik iliskim var o beni ailesinde her aile ferdinden tutun hepsiyle tanistim tanismadigim ailesinden biri kalmadi ama ben onu ailemden tek biriyle bile tanistiramadim ailemde herkes onu biliyo BABAM HARIC(ailem hep daha erken vs bahaneler buldu) sevgilim suan askerde hep ima ederdi ama bugun bana resmen patladi sen benim sevdigimsin ailenden bir kisiyle beni karsi karsiya oturtup tanistirmadin zoruma gidiyo boyle yapman ben bir kere senin evine girmedim etmedim bi ton sey dedi bende askerligin bitince babamin karsisina cikarmak istiyorum dedim simdi annen babana ogrenip dese ne var baban sagdan soldan bizi duysa daha kotu olur dedi annemde kesinlikle kabul etmiyo askerden sonra babana dicem diyo sevgilim simdiden ogrensin geldigimde pat diye derseniz adam demezmi bunca sene beraberdiniz simdi dedin ettin diye dedi sevgilim 3 senedir ilk defa bu konu uzerime cok geldi ve aramiz o kadar bozukki cok fazla hassaslik alinganlik yapiyo kac saattir sinirden agliyorum allah rizasi icin akil fikir verin napim annem askerden sonea diyo benmi babama konuyu acayim ?

E zaten askerde imiş nasıl gelecek evinize? bu aile ile tanışma merakı kızlarda olurdu genelde, değişik biri imiş sevgilin

Aile ile tanışma da çok önemli bişey değil bence eşim hariç 2 arkadaşımı daha annemle tanıştırmıştım , noldu? bikaç ay sonra ayrıldık.

Bence en güzeli işler ciddileşmeden ailenin hiçbir ferdi ile tanışmamak , gereksiz stres yani başka bişey değil...

Askerliğin bitmesine ne kadar var? Şimdi söyleme. Gelince söyle. Aradaki zamanda baban hep didikler yoksa.

Sevgilin kendince haklı askerlik psikolojisiyle bunu yapıyor. Ailene söylersen eğer,yani biriyle tanisirsa ruhsal acidan kendini iyi hissetcek,ailen bilincede sana olan güvenini de sağlam zemine oturtcak gibi. Annenizin sözünü dinleyin ve bekleyin

Benim babam çok netmiş. Zamanında anneme demiş ki bu kız isteme muhabbeti olmadan bana gelip sevgilisi var vs deme demiş. Ne zaman ki eşimle isteme nişan vs muhabbeti oldu o zaman söylemiş annem. Benle o zaman konuştu babam.

Çok yüzgöz olmamak adına. Erkek arkadaşına sor bakalım sen babana söylersen hayatınızda ne gibi bir değişiklik olacakmış.

Oda ben ciddilessin diye adim attim herkesls tanistirdim seni sen neden ciddilestirip tanistirmiyosun babana annen konu acmiyo diyo ev derken askere gideli 4 ay oldu askerlik oncesi bor kere evine girmedim demek istedi

Is daha ciddi hale gelecekmis babamin sagdan soldan duymasi daha kotu olurmus babami uzaktan az cok tanır kendisi babam beni bile vurur o yuzden annen babana desin desin diyip duruyo bir kisiyle dahi aileden tanistirmamam zoruna gidiyomus

Annem askerligi bitince diyo gelmesine 8 ay var sevgilim laftan anlasa illa ogrensin sonradan duymasin diyo

Beyfendi askerde ve psikoloji etkilenmiş diye senin de neden mutsuz olmanı sağlıyor ?
Su an yaptığı üzgünüm ama bencillikten başka birşey değil...
Askerden gelir,annen durumu izah eder yada sen edersin bu dünyanın kanunu..
Bunda korkulup cekinilecek birşey yok ki..
Işi hazır ise bi akşam tanışmaya gelir.
Oturulur yemekler yenilir hoş sohbet edilir olur biter...
Şimdi askerden ısinlanma ile mi gelicek :)
Ağlamak yerine biraz sakin olup onunla bu şekilde konuş . .
Bu kadar dert edicek bişey inanın değil.
Ben 3 yıl babam kabul etsin diye bekledim..
Erkek arkadaşım yüzsüzlukle geldi kapılara babam vermedi..
Nişan olduk ve ayrıldık yeni hemde...
Allahtan hayırlısi ne ise o olsun hakkinizda . .

Bari izne gelince tanıştırın bir de isteme yapın. Askerden gelince nişan yaparsınız?

E evinize girmeyiversin ne kadar saçma bir sebep ya.
Askerde canı sıkılmış galiba.
Askerlik bitsin konuyu öyle açıcam hem gelip tanışırsın çok bencilce düşünüyorsun ama bu tavrın devam ederse biz diye birşey kalmayacak de tutuşsun eccük.

Oda ben ciddilessin diye adim attim herkesls tanistirdim seni sen neden ciddilestirip tanistirmiyosun babana annen konu acmiyo diyo ev derken askere gideli 4 ay oldu askerlik oncesi bor kere evine girmedim demek istedi
İyi de işin ciddileşmesi demek söz nişan demek. adam askerde iken bunlar olmayacağına göre? bitsin askerliği gelsin, annen babana çıtlatsın sevdiği varmış istemeye gelecekler ne diyorsun falan diye.. baban da artık ne derse...

Ben annemle tanıştırdım eşimi önce, annem babana söylemem çok erken hele siz biraz birbirinizi tanıyın falan dedi. sen söylemezsen ben söylerim diye aldım babamı bir kafeye oturduk. meğer annem anlatmış beni oyalıyormuş damadı beğenmediğinden. Babam da gelsin tanışalım dedi, eşim de gitti babamın söylediği gün babamın iş yerine. işte 1 saat oturdular ne konuştular hala bilmem

Babam o konuşmadan sonra aradı beni "ben beğendim ne zaman isterlerse gelsinler ailesi ile " dedi ve ertesi gün biz sözlendik

Ciddileşmek bizde böyle yani

Ben sevgilimi babama aciklamak icin bir kac ay bekledim.. babamin tepkisinden korkuyordum acikcasi.. ve bir aksam aldim babami karsima pat diye soyledim .. babam sevindi hatta ve ben sasirdim, bana kizar diye dusunmustum, kafamda bir suru senaryo urettim.. megerse babamin tek istegi ondan birsey saklamamammis, ki benim babam zamaninda otoriterdi.. ve sevgilimlede tanistirdim hersey guzel gecti.. simdi evlilige dogru giden bir iliskimiz var.. aileler cok onemli bir evlilikte, onlarin onayi vs.. herkes biliyor iliskimizi..

Bence uygun bir dille babana görüştüğüm biri var baba böyle böyle.Çocuğu seninle tanıştırmak istiyorum. Gözlemlerine ihtiyacım var falan diye uzun uzun konuş. Kızım daha önce neden tanıştırmadın diye sorduğunda çekindim bir de çocuktan ben emin olmak istedim, emin olmadan konuşamadım dersin. Ama son 1 ay kala yapan konuş

Derdinize deva olmayacak ama soylemeden gecemedim,
Neden bütün ailesi ile tanistin ?
Ben bu durumların esit gitmesinden yanayım, senin daha ailenin haberi bile yokken onun tüm ailesi ile tanışmış olman biraz aileni yok saymak gibi geliyor bana

Babanla aranızdaki ilişki nasıl? Yani kendin söyleyebilecek kadar yakın bir ilişkiniz varsa en baştan sen konuyu aç ve anlat. Yok dersen de annen bahsetsin öncesinde sonra zaten baban da konuyu bildiği için konuşmanız daha kolay olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…