Allah rızası için bi akıl verin :(((

Bitirmekte istemiyoruz birbirimizi çok seviyoruz ama ben ailemi ikna etmek istiyorum ne yapmam gerekiyor bilemiyorum o yüzden buraya konu açtım belki bana akıl veren olur diye

Yahu sevmek nedir. 1.5 sene alt tarafi baskasini da seversin. Suradaki konulari bir oku her bosanma hikayesi cok seviyordum ya da cok severek evlendik diye baslar. Evlilikte önemli olan anlasmak saygi. Sevgi zaten bunlar olduktan sonra istemsizce oluyor. Bunlar olmazsa varolan sevgi de yok olup gidiyor

Sana demiyorum ki bundan ayril görücü usulu evlen. Bunu sevdiysen baskasini da seversin diyorum. İlk sevdigimizle evlenmek zorunda değiliz. Evliligi dusundugune gore belli ki çocuk degilsin. Mantigina uymayan evlilik yurumez.

Tanıştığımızda ailesi onu evlendirmek istiyordu zaten o da sevdiğim var diyerek bu zamana kadar engel oldu onlara, aslında ailem onları küçümsüyo dışlıyor sürekli kaale almıyor o da son çare gel diyo ama ben kaçmak istemiyorum :KK43:

Ne kadar da hak veriyorsunuz sevgilinize ve sevgilinizin ailesine. Bu kadar anlayisin 40 da 1 ini kendi ailenize de gösterseniz zaten ayrilirdiniz.

Yahu sevmek nedir. 1.5 sene alt tarafi baskasini da seversin. Suradaki konulari bir oku her bosanma hikayesi cok seviyordum ya da cok severek evlendik diye baslar. Evlilikte önemli olan anlasmak saygi. Sevgi zaten bunlar olduktan sonra istemsizce oluyor. Bunlar olmazsa varolan sevgi de yok olup gidiyor

Sana demiyorum ki bundan ayril görücü usulu evlen. Bunu sevdiysen baskasini da seversin diyorum. İlk sevdigimizle evlenmek zorunda değiliz. Evliligi dusundugune gore belli ki çocuk degilsin. Mantigina uymayan evlilik yurumez.
Bizim birbirimize sevgimiz saygımız yerinde çok şükür, sadece benim ailem o kürt olduğu için ve kadrolu olmadığı için hayır diyorlar, burda sorun bizde olmadığı için bitirmek istemiyoruz hem birbirini çok seven insanlarız, nasıl amann başkası da olur zaten ayırlayım gitsin diyebiliriz:KK43:

Sakın ama sakın evden kaçma ananı babanı karşına alma. Evlilik çocuk oyuncağı değil ailen haklı.

Sakın ama sakın kaçma, hayatının en büyük hatası olur.
O kadar seven adam kolayına kaçmasın aileni ikna etme yoluna gitsin o zaman, kendini sevdirmeye çalışsın.
Ohhhh ailen istemiyor bana kaç, ne kolay iş ya.
Kaçma bak canım aaaaaa:rolleyes:

Sizin için güzel bir örnek olsun istedim:) dediğim gibi aile onayı tabi ki önemli ama bence insanlar bazen bu durumu karıştırıyor. Yani aşık olunca gerçekten insanın gözüne perde iner ve kötü şeyleri göremez özellikle evleneceği adamın karakterini, aileler bunu fark eder uyarır o zaman dikkate almak mutlaka gerekir, çünkü İnsan olmak herşeyin önünde gelir, bunu gösterin.Ama ailenizin tek sorunu bu etnik farklılıksa ben hata yaptıklarını düşünüyorum. Ama sizinde her şeyi enine boyuna düşünmeniz gerekiyor, gerçekten kendinize güveniyor musunuz evlenince yapabileceğinizi inanıyor musunuz, muhakkak bu sebepten sorunlar çıkacaktır bununla baş edebilir misiniz kendinize sormanız gerekiyor. Ailenize cephe almadan önce çoklu düşünün, empati kurun, en önemli şey sağlıklı düşünmek, sonrasında eminim doğru olanı yapıcaksınızdır :)

Sevgilimle 1.5 yıla yakın bi ilişkimiz var. Birbirimizi çok ama çok seviyoruz.ailesiyle tanıştım çok iyi insanlar benide çok sevdiler.ilişkimizde bi adım atmak için bu yaz benim aileme konuyu açtık annemde babamda hayır dedi. Bütün yaz ve hala ikna etmek için uğraştık. Sırf sevgilim doğudan diye yani kürt diye ki bu şekilde yazmak bile benim hoşuma gitmiyor, memur değil diye, babası yanlarında değil diye, uzak diye yok diyorlar, bide açıköğretimden okuyorum okuyamazsın diyolar ama sevgilim seni kesinlikle okutucam diyo . Biz çok yıprandık sevgilimin aileside evlenmesi konusunda baskı yapıyor oda bende çok zor durumdayız. Bana çık gel diyo defalarca ailene dedik onaylamıyorlar bize de tek çare bu kalıyor diyor. Ama ben kaçmayı istemiyorum ailemi beni büyüten insanları yüz üstü bırakmak istemiyorum. sevgilim bana küsüyor sevsen gelirsin diyo, herkes evlenmemi istiyor diyo artık bir karar ver diyoo. ne yapıcağımı hiç bilmiyorum kaçmak fikrine karşıyım peki ben ailemi nasıl ikna edicem nasıl sevgilimi kaçma konusundan caydırıcam nolursunuz bana yardım edin çok zor durumdayım nolursunuz Allah rızası bi akıl verin:KK43:
ailen çok hakli

Ailen haklı bende kızımın doğudan biriyle evlenmesini istemezdim kültür farkı elbet karşınıza çıkacaktır. Hele kaçmayı aklından çıkar

Canm ne olursa olsun kaçma.Sen kararlı durursan ailen ikna olacaktır.Bende öyle oldu.Babam çok sert çıktı eşim bilmiyorum kaç kez kaçalım dedi.Kararlı durdum babam ikna oldu.Güzelce evlendim.

İnşallah hakkında hayrlıdır bu kişi

Kaçmayacagini aileni ikna etme için elinden geleni yapacağını şöyle ama o illa evlenecem diyorsa bulsun evlensin seven bekler

Onun ailesi nede ısrar ediyor bilmiyorlar mı sizinkiler in istemediğini

Aileni karşına alma kimse için biri gider biri gelir

Sizin için güzel bir örnek olsun istedim:) dediğim gibi aile onayı tabi ki önemli ama bence insanlar bazen bu durumu karıştırıyor. Yani aşık olunca gerçekten insanın gözüne perde iner ve kötü şeyleri göremez özellikle evleneceği adamın karakterini, aileler bunu fark eder uyarır o zaman dikkate almak mutlaka gerekir, çünkü İnsan olmak herşeyin önünde gelir, bunu gösterin.Ama ailenizin tek sorunu bu etnik farklılıksa ben hata yaptıklarını düşünüyorum. Ama sizinde her şeyi enine boyuna düşünmeniz gerekiyor, gerçekten kendinize güveniyor musunuz evlenince yapabileceğinizi inanıyor musunuz, muhakkak bu sebepten sorunlar çıkacaktır bununla baş edebilir misiniz kendinize sormanız gerekiyor. Ailenize cephe almadan önce çoklu düşünün, empati kurun, en önemli şey sağlıklı düşünmek, sonrasında eminim doğru olanı yapıcaksınızdır :)
Elbette düşünüyorum yapacağıma inanıyorum onu çok seviyorum o da öyle tabiki, onların açısından düşünüyorum okul konusunda haklılar ama önyargılı davranmaları çok üzüyor bizi en azından fırsat tanıyıp gelsinler ailesini onu tanıyın diyorum bu seferde gelirlerse vermiş sayılırız diyorlar, çıkmazdayız:KK43:

Son düzenleme:
sakın kaçma ananın babanın ahı üzerine hayatta mutlu olamazssı yarın sorun olur yanlarına dönmeye yüzünde olmaz ki yüzde 80 böle oluyor kaçanlarda konularını oku.

Canm ne olursa olsun kaçma.Sen kararlı durursan ailen ikna olacaktır.Bende öyle oldu.Babam çok sert çıktı eşim bilmiyorum kaç kez kaçalım dedi.Kararlı durdum babam ikna oldu.Güzelce evlendim.

İnşallah hakkında hayrlıdır bu kişi
Yok kaçmayı istemiyorum zaten, yaa ne güzel İnşallah bizimkilerde ikna olur, bende kararlıyım bakalım, inşallah hayırlıdır

sakın kaçma ananın babanın ahı üzerine hayatta mutlu olamazssı yarın sorun olur yanlarına dönmeye yüzünde olmaz ki yüzde 80 böle oluyor kaçanlarda konularını oku.
Kaçmayı hiç istemiyorum ki zaten, aynen öyle ana baba ahıyla böyle bir yola çıkılmaz bende öyle düşünüyorum

Elbette düşünüyorum yapacağıma inanmıyorum onu çok seviyorum o da öyle tabiki, onların açısından düşünüyorum okul konusunda haklılar ama önyargılı davranmaları çok üzüyor bizi en azından fırsat tanıyıp gelsinler ailesini onu tanıyın diyorum bu seferde gelirlerse vermiş sayılırız diyorlar, çıkmazdayız:KK43:
Aynı cümleleri babamda kurmuştu:) bir kızı bin kişi ister bir kişi alır dersin sende ' şaka tabi sakın böyle bişey söyleme :)
Babana dediki 'Canım Babacım bana yol gösterici ol, gelsinler sende tanış bende tanışayım varsa bir kusurları beraber görelim. Sen benim gözümden bak, bende senin gözünden bakayım de.' İşte ne biliyim bunun gibi akıl çelici cümleler kur. Olgunluğunu göster babana :) ama asla ısrarcı olma erkek arkadaşına söyle biraz sabretsin, kız evi naz evidir :)

Kesinlikle kacma,kultur farki oluyor (istisnalar haric) babasi yok diye muhtemelen bir sure sonra kaynananla yasamak zorunda kalicaksin. O yuzden ailen cok hakli.

Aynı cümleleri babamda kurmuştu:) bir kızı bin kişi ister bir kişi alır dersin sende ' şaka tabi sakın böyle bişey söyleme :)
Babana dediki 'Canım Babacım bana yol gösterici ol, gelsinler sende tanış bende tanışayım varsa bir kusurları beraber görelim. Sen benim gözümden bak, bende senin gözünden bakayım de.' İşte ne biliyim bunun gibi akıl çelici cümleler kur. Olgunluğunu göster babana :) ama asla ısrarcı olma erkek arkadaşına söyle biraz sabretsin, kız evi naz evidir :)
Çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz Allah razı olsun, dediklerinizi uygulicam İnşallah, sabretmekten başka çaremiz yokki :KK43:

Çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz Allah razı olsun, dediklerinizi uygulicam İnşallah, sabretmekten başka çaremiz yokki :KK43:
Seni çok iyi anlıyorum...
Ama sana son bir tavsiye daha , arkadaşının ailesi senin ailenin bu tutumunu bilmeseler iyi oluyor, istenmedikleri hem onları kırar hemde ister istemez sana ve ailene karşı tavır alabilirler. Bu sorunu sen, arkadaşın ve kendi ailen arasında halletmeye çalış bence :)

Sakın ailenizi karşınıza almayın, sonra buraya konu açarsınız kaçtım evlendim kocam beni çok seviyor ama arada dövüyor neden acaba diye.

Seni çok iyi anlıyorum...
Ama sana son bir tavsiye daha , arkadaşının ailesi senin ailenin bu tutumunu bilmeseler iyi oluyor, istenmedikleri hem onları kırar hemde ister istemez sana ve ailene karşı tavır alabilirler. Bu sorunu sen, arkadaşın ve kendi ailen arasında halletmeye çalış bence :)
Hmm evet mantıklı zaten erkek arkadaşım söylemez pek olanları ama bazen mecbur kalıyor sürekli sordukları için

X