Babama sevgilimi aciklamak istiyorum artik allah rizasi icin yardim edin

askerlik yorucu ve agır gelmiş olabilir buna baglı olarak aşırı tepki vermiş olabilir.

ılımlı yaklaşın ve o askerdeyken konuyu ailenize açın geldiginde de biran önce tanıştırın

şunuda yapabilirsiniz, kuzeniniz falan babanızın yanında agzından laf kaçırmış gibi yapabilir veya sizi destekleyen herhangi biri dogal olarak soru işareti yaratacaktır bu babanız da ve size durumu soracaktır sizde o sordukça cevap vereceksiniz biraz duygu sömürüsü iyidir ''bende epeydir konuşmak istedim ama çekindin vs vs...... niyeti citti şuan askerde ama kendisi askerden gelince biran önce sizlerle tanışmak istiyor vs vs '' alttan alttan serin serin :)

kolay gelsin.

3 senelik iliskim var o beni ailesinde her aile ferdinden tutun hepsiyle tanistim tanismadigim ailesinden biri kalmadi ama ben onu ailemden tek biriyle bile tanistiramadim ailemde herkes onu biliyo BABAM HARIC(ailem hep daha erken vs bahaneler buldu) sevgilim suan askerde hep ima ederdi ama bugun bana resmen patladi sen benim sevdigimsin ailenden bir kisiyle beni karsi karsiya oturtup tanistirmadin zoruma gidiyo boyle yapman ben bir kere senin evine girmedim etmedim bi ton sey dedi bende askerligin bitince babamin karsisina cikarmak istiyorum dedim simdi annen babana ogrenip dese ne var baban sagdan soldan bizi duysa daha kotu olur dedi annemde kesinlikle kabul etmiyo askerden sonra babana dicem diyo sevgilim simdiden ogrensin geldigimde pat diye derseniz adam demezmi bunca sene beraberdiniz simdi dedin ettin diye dedi sevgilim 3 senedir ilk defa bu konu uzerime cok geldi ve aramiz o kadar bozukki cok fazla hassaslik alinganlik yapiyo kac saattir sinirden agliyorum allah rizasi icin akil fikir verin napim annem askerden sonea diyo benmi babama konuyu acayim ?

Annenin sözlerine kulak ver onu dinle..

Is daha ciddi hale gelecekmis babamin sagdan soldan duymasi daha kotu olurmus babami uzaktan az cok tanır kendisi babam beni bile vurur o yuzden annen babana desin desin diyip duruyo bir kisiyle dahi aileden tanistirmamam zoruna gidiyomus
Baban seni vurur demek. Cok korkmussun ki gidip sulalesiyle tanismissin. Sacma yani. Babana simdi desen o 9 ayi sana dar eder. Akilli ol. Askerligin bitmesine 1 hafta kala soyle. Ayrica bazi erkekler askerde degisebiliyo. Sevgilini gozlemle. Donuste hemen terk bile edebilir.

dediğiniz gibi askerden gelmesine yakın söylersiniz. açıkcası söz nişan bir şey olmayacaksa erkenden kız babaları bilmesinler baya sıkıştırıyorlar :) babam istemeden 2 ay önce tanıştı. o süreç bile bana zor geldi

Ben sevgilimi babama aciklamak icin bir kac ay bekledim.. babamin tepkisinden korkuyordum acikcasi.. ve bir aksam aldim babami karsima pat diye soyledim .. babam sevindi hatta ve ben sasirdim, bana kizar diye dusunmustum, kafamda bir suru senaryo urettim.. megerse babamin tek istegi ondan birsey saklamamammis, ki benim babam zamaninda otoriterdi.. ve sevgilimlede tanistirdim hersey guzel gecti.. simdi evlilige dogru giden bir iliskimiz var.. aileler cok onemli bir evlilikte, onlarin onayi vs.. herkes biliyor iliskimizi..
Bizimde babam haric herkes biliyor iliskiyi tek babam bilmiyor suan kendisi askerde gelmesine daha 9 ay var ama sevgilim tutturdu simdi de babana haberi olsun diye geldiginde demek istiyorum alicam babamin karsisina seni dedim bozulsada zar zor ikna ettim bende babamdan korkar cekinirim sen nasil dedin anlattin baslamaya babana bana da nasil anlaticama dair fikir versen ilerisi icin

dediğiniz gibi askerden gelmesine yakın söylersiniz. açıkcası söz nişan bir şey olmayacaksa erkenden kız babaları bilmesinler baya sıkıştırıyorlar :) babam istemeden 2 ay önce tanıştı. o süreç bile bana zor geldi
Gelmesine 9 ay var canim daha geldiginde babama soylesem annem dicek buyuk ihtimal ama babamla bende konusmak isterim tabi ondanda cekinirim babamdan yani nasil der anlatirim

askerlik yorucu ve agır gelmiş olabilir buna baglı olarak aşırı tepki vermiş olabilir.

ılımlı yaklaşın ve o askerdeyken konuyu ailenize açın geldiginde de biran önce tanıştırın

şunuda yapabilirsiniz, kuzeniniz falan babanızın yanında agzından laf kaçırmış gibi yapabilir veya sizi destekleyen herhangi biri dogal olarak soru işareti yaratacaktır bu babanız da ve size durumu soracaktır sizde o sordukça cevap vereceksiniz biraz duygu sömürüsü iyidir ''bende epeydir konuşmak istedim ama çekindin vs vs...... niyeti citti şuan askerde ama kendisi askerden gelince biran önce sizlerle tanışmak istiyor vs vs '' alttan alttan serin serin :)

kolay gelsin.
Dedikleriniz iyi fikir aslinda ama suan daha gelmesine 9 ay var gelmesine yakin daha uygun olur dimi ?

Baban seni vurur demek. Cok korkmussun ki gidip sulalesiyle tanismissin. Sacma yani. Babana simdi desen o 9 ayi sana dar eder. Akilli ol. Askerligin bitmesine 1 hafta kala soyle. Ayrica bazi erkekler askerde degisebiliyo. Sevgilini gozlemle. Donuste hemen terk bile edebilir.
Allah korusun 3 senedir beraberiz terketme ne alaka simdi aklima kotu seyler sokma lutfen

Bizimde babam haric herkes biliyor iliskiyi tek babam bilmiyor suan kendisi askerde gelmesine daha 9 ay var ama sevgilim tutturdu simdi de babana haberi olsun diye geldiginde demek istiyorum alicam babamin karsisina seni dedim bozulsada zar zor ikna ettim bende babamdan korkar cekinirim sen nasil dedin anlattin baslamaya babana bana da nasil anlaticama dair fikir versen ilerisi icin
Baba hayirli bir is dedim.. tabi annem konunun basini getirdi.. bende babamla ozel olarak konustum.. biri var seninle tanismak istiyor dedim geriside geldi zaten... Sonra babam sorular sordu bana nasil tanistiniz ? Hic gorustunuzmu tarzindan bende detaylara girmeden anlattim bazi seyleri.. sonrada gorustuler filan babam ozel olarak onunlada konustu.. su an babamda tik yok ama, arastirma yapmistir illaki onu bilemiyorum ama arastircam demisti bana.. ne zaman gelecekler istemeye diye sormadi bana.. bakalim hayirlisi herseyin..

X