Babama konulan teşhis ve mahvolan biz!

Babam karışık bir hastaydı. Geçen seneye kadar bir sıkıntısı yoktu. Merdivenlerden düşme sonrası bu hale geldi. İnme gelmiş dediler. Düşme olayından sonra adımlar küçüldü. Hafıza da ciddi olmasa da ufak tefek unutkanlıklar başladı. Geçen sene izmirde prof.burhanettin uludağa götürdüğümüzde bu şekilde teşhis konulmadı. Beyin damarları tıkanmış ondan böyle dedi. Şu an ki belirtilerin çoğu alzheimer ve parkinson belirtileri. Adımlar küçük,hareket zorlukları var. Bazen ayakta duramama. Ufak tefek unutkanlıklar.
Pazar günü geçirdiği nöbetten sonra kaşığı çatal olarak gördüğünü söylüyor.

böyle durumlarda kardeşler sırasıyla bakıyor ama çalışılıyorsa yardımcı tutuyorlar bakım parası sırasıyla ödeniyor. İnş babanız be anneniz şifa bulur
Kardeşlerim şu an çalışmıyor. İlk etapta onlar yanında duracak fakat belli bir zaman sonra daha zorlaşacak işler. O zaman ne yaparız bilmiyorum. Bakalım allah büyük.

bu arada mr ve tomonun sonuç raporunda mi bu yaziyor yoksa mr isteme sebebi kısmı var üstte orada mi yazıyor?
bir de dr ile görüstunuz mu?
Reçete üzerine yazılmış teşhisler. Emar ve tomo da tıp dilinde bir şeyler yazılmış. Anlaşılması güç. Gerçi dünkü şokla onlara da pek bakamadım.
Bu bilgileri bize doktor verdi.
Başka bir doktora daha götürmeyi düşünüyoruz

Oyyy cok cok zor , cok gecmis olsun
Gecenlerde bir prof arkadasimin babasina alzeimer teshisi koydu sonra baska bir doktora gittiler degilmis megersem
Baska bir doktor gorusu alin mumkunse
Alacağız inşallah. Ya raif çakmur a ya da burhanettin uludağa götürmeyi düşünüyoruz.

babanızın mr ve tomografi sonuçları elinizde var mı? yardımcı olabilirim.

Bakıcı ya da bakım evi düşünüyoruz o süreçte. Maddi durum neye elverirse artık. Bilemiyorum.

Bakıcı ya da bakım evi düşünüyoruz o süreçte. Maddi durum neye elverirse artık. Bilemiyorum.
Kendi evinizde bakici tutsaniz daha iciniz rahat olmaz mi?Sahsen ben adamin yeeine olsam cok uzulurdum biz onlari cocuk yurdunda mi buyuttuk diye.

Parkinsonla alzhemier bir arada bulunabilir diye biliyorum ama epilepsiyi bilemiyorum.Birlikte olmasa dahi ilerleyen donemlerde parkinsona ekleniyor diye biliyorum.Bakalim babanız ne diyecek.

Doktor da öyle söyledi. Kişiden kişiye değişiyormuş. Kimisi senelerce özbakımını gerçekleştirebilirken kimisi bir sene de çok başka hallere gelebiliyormuş.

Doktor da öyle söyledi. Kişiden kişiye değişiyormuş. Kimisi senelerce özbakımını gerçekleştirebilirken kimisi bir sene de çok başka hallere gelebiliyormuş.
Babam cok uzun seneler ozbakimini yapabildi.Biraz da annemin yardimiyla.Son iki yil kotulesti.

Parkinsonla alzhemier bir arada bulunabilir diye biliyorum ama epilepsiyi bilemiyorum.Birlikte olmasa dahi ilerleyen donemlerde parkinsona ekleniyor diye biliyorum.Bakalim babanız ne diyecek.

bu bahsettiğiniz düşmeden sonra babanızda titreme,eğilip doğrulurken kitlenme,kabızlık ve uyku düzensizliği ortaya çıktı mı?

yanlış alıntılamışım kusura bakmayın...

Cd olarak gösteremesemde yazılı kağıtları da mevcut. Özelden yollarım. Bizi şüpheye düşüren durumlar oldu. Yanlış bilmiyorsam parkinson teşhisi birden konulmuyor. Bu doktor emara baktı. Kan değerlerine baktı. Söyledikleri şunlar:
Babanızın beyninde küçülme var. Hücreleri ölüyor. Aynı zamanda tıkanıklıklar mevcut.
Dolayısıyla alzheimer ve parkinson. Epilepsi nöbetleri de geçiriyor.
Bizi biraz salladı gibi geldi. İlaçları yazdı. Hiç demedi kontrole gelin bakalım etki edecek mi vs.
Ama göndereceğim sonuçları. Babamı bir de raif çakmur a götürmeyi düşünüyoruz. Bakalım.

Çok geçmiş olsun rabbim şifa versin benim babamda beyin kanaması geçirdi ve herşeyi unutuyor sizinkinin bir benzeri çok iyi anlıyorum sizi

Kendi evinizde bakici tutsaniz daha iciniz rahat olmaz mi?Sahsen ben adamin yeeine olsam cok uzulurdum biz onlari cocuk yurdunda mi buyuttuk diye.
İnan ki şu an ne yapacağımızı bilmiyoruz. Alternatifleri düşünüyorum. Evde bakıcı olayını da düşünüyoruz. Ama o zaman ne getirir bilmiyoruz. Yanlış araştırmadıysam bakım evleri çok daha iyiymiş. Doktorlar oluyormuş. İstediğin zaman görebiliyorsun. Atıyorum istersen alıp gezdirebiliyorsun vs.
Eşimin babası da parkinson ve şu an yatalak durumda.
Annesi bakıyor. Ama kadının psikolojisini gelin bize sorun.
Defalarca dedik yanına yardımcı alalım diye ama istemedi. Ama çok yıpratıyor gerçekten.

bu bahsettiğiniz düşmeden sonra babanızda titreme,eğilip doğrulurken kitlenme,kabızlık ve uyku düzensizliği ortaya çıktı mı?

yanlış alıntılamışım kusura bakmayın...
Titreme yok. Birden kol ve bacaklarda güçsüzlük oluyor. Kasılma şeklinde değil. Hani bacaklarında derman olmaz ya birden düşersin öyle. Kitlenme olmadı. Kabızlık ezelden beri var. Gastroentroloji kolit teşhisi koymuştu. Düşmeden sonra uyku apnesi oldu babamda.

Aynen eşimin babasına ilk parkinson teşhisi konulmuş. Geçen sene de alzheimer teşhisi konuldu. Aynı zamanda bunama da varmış. İkisi birlikte olabiliyormuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…