babam..

her dediklerine uyum gösterdiğiniz için elbette ilişkinizi iyi sanıyorsunuz. anne baba dahi olunsa bir yaştan sonra kişinin kendi hayatı kendisine ait oluyor.
bu saygısızlık yapmak değil tabi ki ama sonuçta bu yaşam da size ait.
benim babamda belli bir yaşa kadar eve dönüş saatimle ilgili darlardı. büyük şehirdeyiz ve adam haklı ama asla erkek arkadaş mevzusunda darlamadı.
yüz göz olmadı ama yasakta koymadı.
hatta lise döneminde bir arkadaşımızın doğumgününde beni kendi eliyle bara götürüp bırakmışlığı var. gelip almıştı ardından da.
ama o zaman yasak diyip beni eve kapasaydı ben o ortamlara gizli saklı gitmek için yalanlar söylerdim muhtemelen.
oysa o gece kapıdaki korumadan girenin çıkanın tipine kadar, içeride barmenle vs nasıl konuşacağıma kadar anlatmıştı.

babanız aslında sizi korumuyor kısacası. hatta belki ağrınıza gidecek ama bu yaptığı psikolojik şiddet.

Peki abilerinizle aranız nasıl. Onlarda mi babaniz gibi...o kadar katı değillerdir diye düşünüyorum. Onlarla paylaşın bu durumu...halinizden anlarlar sonucta

Klasik iç anadolu ailesi. Bizimkiler ve etrafımdaki ailelerde böyleydi. Atanınca rahatladım, evlenince de daha iyi oldu. atandığım zaman tek kalmak istemiştim kimsenin kahrını çekmemek için izin vermemişlerdi. Şimdi konuşuyoruz da hala aynı fikirdeler

Anne baba psikolojisi çok farklı aslında. Şu an erkekler 20li yaşlarda çok iyi niyetli değil anne babalara göre.

Ya her seyi anladim da abinlerle bile cikamaman hic ama hic normal degil yani ne muhafazakarliga ne korumaya yani hic bir seyle aciklanabilecek durum degil bence once abinlerin yardimiyla bunu degistirerek baslaman en dogrusu. Abinler dicek hergun bu kizda bunalima girmesin baba biz onun yanindayiz ve hergun alip seni bir yuruyus yapcaklar.bence abileri yaniniza cekip baslangici guclu yapin.

babamdan ciddi manada korkuyorum, bazen anneme dikleniyorum sadece. abimler bu kadar serbestken ben neden böyleyim diye. ama annem de korkuyor babamdan. iş çıkarma başımıza, baban sus diyip susturuyor.
Allah kurtarsın diyeceğim. Çünkü baban değişmez. Umarım onlardan uxak güzel bir hayatın olur. Onların evine de sadece misafir olarak gidip gelirsin

Biraz abartıyor olabilir misin? Bu kadar tutucu bir baba üniversite için şehir dışına göndermez. Hatta abilerinle bile dışarı çıkamıyorum demen çok mantıklı gelmedi bana.

Biraz abartıyor olabilir misin? Bu kadar tutucu bir baba üniversite için şehir dışına göndermez. Hatta abilerinle bile dışarı çıkamıyorum demen çok mantıklı gelmedi bana.
nasıl anlatmam gerek bilmiyorum ama bir abim evli. birkaç ay kadar önce pikniğe gitmek istediler, oraya yengemin erkek kardeşi de gelir diye izin verilmedi :)
okumaya, eğitime hep çok önem veren biri oldu bu yüzden eğitimim için hiç karışmıyor. ama bunun dışında sosyallik alanı bırakmıyor. kastım da bu zaten.

Eeeee bu zamana kadar nasıl kanser olmadın bide onu anlat bize

Eeeee bu zamana kadar nasıl kanser olmadın bide onu anlat bize
elden ne gelir? devamlı baskılanan biri olarak hep özgüvensiz, arkadaşları arasında kendini ezik gören, hiçbir şeyi kendine layık görmeyen 20 yaşında bir kadın oldum işte. bir dünyam var odamda, internetten insanların hayatlarını izleyip belki bir gün diye hayal kurarak geçiyor işte :))

Yiyecek miymiş yengenin erkek kardeşi? Bizimkiler de muhafazakar, böyle şey görmedim. Kusura bakma ama bu kadarı da pis düşünce. Bu durumdan ancak kendi paranı kazandığın gün kurtulursun, şimdi mecbur susacaksın canım.

Hiç erkek görmeden nasıl evlenekmişsiniz peki? Görücü usulü mü? Bu arada iç anadoluluyuz demişsiniz muhtemelen Konyadır. Oraların zihniyeti genel olarak çok kötü maalesef.

kendisi emekli, evleri var kiraya verir çıkıp gelirim diyorlar. kendimi zor tutuyorum bazen
Bir zahmet mesleğini eline almış çalışan bir kadın olarak "hayır gelemezsiniz, ben artık kendi hayatımı kurucam" deyip sınırlarınızı cizersiniz siz de zamanı gelince. 23-25 yaşındaki kadını napicaklar dovucekler mi eve mi kilitleyecekler? Babanız size bireysel özgürlüklerinizi vermeyecek, siz onları söke söke almak zorundasınız ve bunu gücü elinize geçirdiğinizde bile cici evlat olarak yapamazsiniz

Üniversitede bi kiz arkadasim vardi ailesi her seye izin verirdi oyle ki babasinin durup ozanla seks yaptiniz mi yoksa beklemeyi mi düşünüyorsunuz biraz diye sormuslugu bile var o derece modern bi aileydi. Ama biz okulda pinpon masasinin ustunde cimlerde anfide sevisirken bu kız misyoner dışında bi pozisyonda sevismez her turlu cinsel fanteziyi saykoluk olarak görür aşırı tutucu davranırdi her turlu cinsellige karsi.

Benim babam da çok tutucuydu, o yüzden tercihlerimi kendi yaptı. Benim olduğum şehirden başka bir yere okumaya gidemezsin dedi. En ufak yanlışım da okuldan alacağını söylüyordu. Okulumu bitirip kendi hayatımı kazanana kadar ses çıkarmamaya karar verdim. Ama ne oldu? Ben okurken babam vefat etti. Annem de ben çok küçükken bırakmıştı beni. Yapayalnız kaldım. Istediğim kadar gezdim. Sosyallestim ama hiç zevk almadım. Yazarken bile karışık duygular içindeyim. Keşke bazı şeyler bu kadar zor olmasa

Yorumların bir çoğunda "Tesettürlü olmasaydın görürdün" tarzı şeyler yazılmış alakasız bir şekilde.
Konu sahibi kendi isteği ile kapanmış. Ve bu konuda baskı yapılmadığını belirttiği halde ne alakaysa birçok kişi böyle bir şey söylemiş.
Babanız fazla korumacı alıp karşınıza samimi bir şekilde hislerinizi söyleyin.
Daha önce konuşmamışsınız bu konuda öyle bir izlenime oluştu bende.
Annenizle de konuşun o da destek olsun.
Ama hislerinizi açmazsanız anlaşılamazsınız

İyi de adamın zihniyeti belli. Kızı açık olsa saygı duyacak hali yok. Yani konu sahibi kendi isteğiyle türbana girmiş olabilir ancak açık olmak istese babası zaten izin vermezdi.

İyi de adamın zihniyeti belli. Kızı açık olsa saygı duyacak hali yok. Yani konu sahibi kendi isteğiyle türbana girmiş olabilir ancak açık olmak istese babası zaten izin vermezdi.
Kıyafet konusunda baskı yapmadığını açıkça yazmışken neye göre belli. Çok ön yargılı bir düşünce.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…