Babam

Cici annesinin evinde yapsın. Babası da apır sapır konuşsun istemesinde de görsün kıyamamayı.
Evet dengesiz ınsan. Bı de akrabaları falan da cagırcam dıyor. Çok saf herseye inanır. Bırı ona bırsey yapsada unutur gene konusur. Ben netim hayatımda psikolojimi bozan insan ıstemıyorum

Erkek kardesinize selamimi götürün..madem bu kadar baba meraklisi sıkıyorsa kendi evine bi götürsün. Diyorum ya. Herkes köpegi annenizin kapisina baglamak derdinde.
Kesinlikle. Dün Babam bıze geldı ya. Erkek kardesım ve karısını cagırdı bıze. Karısı midem agrıyo dedı gelmedı. İkiside gelmedı.

Kesinlikle. Dün Babam bıze geldı ya. Erkek kardesım ve karısını cagırdı bıze. Karısı midem agrıyo dedı gelmedı. İkiside gelmedı.

Sasirdik mi? hayir! Kimse babanizi aslinda istemiyor. Saldiranlara da öyle dersiniz "o kadar seviyorsaniz siz evinize alin " diye. Bak nasil kaciyorlar.

Ben zaten evlenmeden bıle kendım ayrı ev ıstıyordum.Hayatımda zaten erkek kardesımi ve babamı Istemıyorum. Ama erkek kardesıme dıyecegım. Evı degıstırcez ve ona söylemıycez
Beni düşündüren siz bunca şeyi göze alırken çabalarken anneniz tekrar babanızı affetmek isterse bu defa yine hedef siz olacaksınız emeğiniz boşa gidecek inşallah böyle olmaz

Sasirdik mi? hayir! Kimse babanizi aslinda istemiyor. Saldiranlara da öyle dersiniz "o kadar seviyorsaniz siz evinize alin " diye. Bak nasil kaciyorlar.
Öyle öyle göreyim dırek dıycem ama. Hatta haftaya nikahım var. Ben artık yokum. Cok sevdıgıniz babamla ılgılenırsınız dıycem

Neyseki annenin mantıklı düşünen bir evladı varmış diye şükrettim okurken.
Yapmanız gerekenleri zaten siz söylemişsiniz, aynı şekilde uygulayın.
Annenizi o evden taşıyın ve kimsenin bilmediği bir adreste otursun.
Sonrasında annenize güzel bir psikolog/psikiatrist bulun (aynı zamanda kendinize de) bu konu da ciddiyim.
Çünkü senin ve annenin bence bu desteğe çok ihtiyacı var, özellikle başkalarına karşı kulak tıkama adına ve kendinizin hayatınızı önemsemeniz adına, destek şart.
Sonrasında da o çok bilen akrabalarınıza ve kardeşlerinize "buyrun siz alın yanınıza, benim babamsa senin de baban/akraban/ vs. " diyerek püskürtün.
Lafa geldimi herkes akıl verirde iş icraata geldimi herkes elini eteğini çeker.
Kimse çekmez sizin babayı diyeyim size.
Allah yardımcınız olsun, ne diyebilirim, umarım anneniz hakkında hayırlısı olur, bunca sene o çok bilen elalem yüzünden katlanmıştır kadın tahmin edebiliyorum ama,bu saatten sonra da katlanmasına müsade etmeyin, heba etmiş en güzel yıllarını, bari bundan sonrasını rahat geçirsin, hayatında kendine dair birşeyler yapsın, kısacası kendi hayatını yaşasın inşallah.

Babanızın da boynu altında kalsın inşallah!

Boşandıklarını bile saklıyorlar herkesten. Evet bende hem kendim için hem annem in psikologa gitmeyi düşünüyorum. Evet atandır diyenlere seninde akraban sen sahip çık diycem artık.Bi ögrenmişler atamazsın başından baban sonuçta. Ben böyle baba istemiyorum. Böyle ailede yetiştigim için daha önce hem yalnızlıktan korkardım. Hep babam gibi insan seçerdim. Sonra birşey oldu bana şuansa tam tersiyim. Yalnızlık umrumda degil. Birde nişanlım var. Yalnızlıktan korkmuyorum. En büyük destekçim o.Ben zaten geçmişte yaşadıklarımı unutmak istiyorum. Babama kalsa beni yoldan geçen ya da köyden biriyle evlendirdi. Tabi o zaman evlenmemek için evden bile kaçardım.Ben hayatımda onu istemiyorum. Gerekirse nişanlımın da numarasını degiştirecegim.kız kardeşimde çok istiyorsa böyle babayı çagırır istemeye söze. Dedikoducu akrabaları çagırır sözüne. Ben herkesten uzagım kafam çok rahat çok.

En doğrusunu yapıyorsunuz, evlat olarak sizin göreviniz annenize sahip çıkmak.
Anaların hakkı hiç bir zaman ödenemez zaten.
Benzer mevzular benimde başımdan geçti ama ben babamı sildim.
Gerekirse alayını silerim.
Zaten anne ve baba tarafımdan hiç bir akrabam yok etrafımda, görüşmüyorum.
Annemi üzeni üzerim kısaca.
Artık babamla görüşüyoruz, ama en ufak bir hatasında yine siler atarım.
Annemi de kendi himayemde tutuyorum (kendi evinde yaşıyor ama elim hep üstünde yakın oturuyoruz).
Zaten böyle babalar olmaz olsun, varlıkları ile problem yaratıyorlar maalesef.
İnsan belli bir yaştan sonra özellikle, baba varlığını arıyor, istiyor hayatında, destek olsun diye diliyor kendince.
Ancak olmayınca da olmuyor, yapacak birşey yok.
Elalem için, o - bu için hiç değmez ve çekilmez bu çile.
Silin gitsin hayatınızdan ve annenizin hayatından, belli ki anneniz dirayetli değil bu konularda, benim annem de öyleydi zamanında, ama benim desteklerim ve çabam ile (tek çocuğum) o da artık gerektiğinde "defol git" demesini, hayatından gereksizleri çıkartmasını öğrendi.
Daha mutluyuz, daha huzurluyuz, herşeyden öte kendi ayaklarımızın üzerindeyiz.

Ben 1 hafta sonra evli olacagım.Kız kardeşim 2 3seneye evlenir. Annem yalnız kalacak. Annem emekli olacak 4 seneye. Anne tarafı başka şehirde. Teyzem teyzemin kızı anneannem aynı apartmanda. Kız kardeşim annem orda kalır diyor ilerde. Ama ben çalışcam sürekli gidemeyiz. Hadi bunu geçtim. Anne tarafı aşırı laf yapıyor dırdır sürekli akşama kadar. Kadın gitmek istemiyor oraya. Kız kardesım sen burda gelebılcen mı sürekli kadın napacak diyor. Nişanlım diyor. Burda kalsın. 1 ay bizde kalır, 1 ay kız kardeşinde kalır diyor. Evime yakın tutarım ugrarım kadına. Sizce hangisi mantıklı

Annem defalarca babamı terk etti. 3 kardeş perişan olduk. Anne tarafı bizi istemedi. Annem olmasa üniversite okuyamadım. Şimdiye köyden biriyle evli 3 çocuklu mutsuzdum.kadının hayatı bitti. İnşallahta atanacagım 1 2 seneye. Nasılsa şehir dışında olcam eşim burda olcak. 3 4 sene idare edeceğiz. Alırım yanıma kalır bende. O zamana emekli de olur.Bidaha annemin yüzünü zor görür o Babam ve hayırsız kardeşim. Kadını öldürsün onu istiyorlar ya. Kadında psıkolojı kalmadı kendı kendıne konusuyor

Anneme diyor ki imam nikahlı karımsın. 8 ay sonra gelcem geri. Kocanla gurur duy. Kocanın şeyi başka kadına giriyor falan böyle şeyler dedi

Pes! Kendi anası, size akıl veren akrabalar bari boncuk taksınlar pipisine... İğrençlik diz boyu...
Erkek kardesım dahil herkes bana sen boşatıyorsun, geri döner baban. Yaşlanınca annen napacak diyor.

Geçmiş olsun erkek kardeş de babadan farklı deği
Tüm akrabalar atan o senin baban diyor. Üzerimize borç yaptı. Bana hiç faydası olmadı. Psikolojımı bozdu. Herkes bosanmazsın diyor. Diger kadınla yasıyor

Dıyorlar kı baban gerı döner. Babam dıyor 8 ay sonra başkasını bulcam.
Yemin ederim hepsı gerı kafal

Yoo, hepsi karaktersiz ve gerizekalı. Annen başlarına dert olacak diye korkuyorlar. Belki de iğrenç babanız onlara musallat olur, göz ardı ettikleri adamla artık yüzleşip bakmak zorunda kalırlar diye korkularından. Basılsa anneniz katlanıyor, yüz kere dünyaya geleceğinden bu yaşamında zorunda ya, özlene kadar baksın dediler herhalde. Annenizi düşünen kimse yok.

Anneniz siz destek olursanız, başka bir yaşam olduğunu gösterirseniz kurtulur. Kadın çevreye tıkılıp kalmış, başını kurtaramamış, karaktersiz iğrenç bir asalak sürekli başında. Düşünürseniz zor olduğunu ama umut olduğunu görürsünüz. Bu adam bir kadını haöile bırakmış ve 8 ay sonra başkasını bulmaktan bahsediyor. Erkek kardeşiniz de baba ve anne onun başına gelir diye korkuyor. Erkek kardeşe de anneniz resti çeksin. Evini taşıyın. Siz ve kız kardeşiniz diğer sülale ile görüşmeyin ve yeni hayata başlayın. Siz arkanızı dönmeyince ve bir Psikiatri, psikologdan yardım alınca anneniz hayatın bu kadar kötü olmadığını anlar. Ama adamla ve sülale ile görüşmeyi kesmediği sürece bir yol kat etmeniz zor.

Sakın ama sakın anneye fazlalıkmış gibi veya ileride sıkıntı olacakmış gibi hissettirmeyin. Anne benim ailem sensin. Senin ailen de benim ve kız kardeşim. Biz ve bizim çocuklarımızla biz çocukken yaşayamadığımız sakinliği, mutluluğu, beraberliği yaşayacağız. Sen bizim başımızdan eksik olma. Bizim senden başkasına ihtiyacımız yok. Seninle bundan sonra harika bir hayatımız olacak. Merak etme. Bir daha eskisi gibi sıkıntı yaşamayacaksın. Senin hakkını biz on sefer dünyaya gelsek ödeyemeyiz. Sen çok değerlisin. Dünya bir yana benim için sen bir yana. Merak etme. Beraber aşacağız bunları diye sürekli ama sürekli kendiniz de inananarak konuşun. Çevrenizdeki parazitler kadının beynini yemiş, korkutup durmuştur. Erkek kardeşinizin ağzının payını verip hayatınızdan çıkartın. Vicdansız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…