Babam ve sırları...

ha bir de anneannem yaşlanınca bakımı tartışma konusu oldu, anneannemi istemedi dayılarımın eşleri falan, bizimle yaşıyor.. babamı da çok seviyor toz kondurmuyor damadına. bu yaşıyla mektuplar yazar yollar damadııyla araları çok iyi kısacası. bir tartışmada bile babamın tarafını tutar. valla ben de yazınca farkediyorum insan yaşarken çok farkında olmuyor da başkalarıyla paylaşırken farkediyorum hakkaten ne kadar garip bi yaşantımız varmış ve annem ne kdar yalnız..

valla bu da mı fake yoksa artık paranoyak oldum kusura bakmayın...
tore evliligi derken arkadas annenle babanin evliligini kastetmedi, doguda erkek cocugu olmadi mi kadinin, adami baskasiyla da evlenidiriyorlar erkek cocuk olsun diye, kuma yani...bunu demek istedi

bir de hala cevaplamadigin sorular var, annen kalkip babanin kaldigi eve neden gitmiyor bu kadar soru isaretindeyse? yani kontrol icin? calisan bi kadin ve sen tek cocuksun anladigim kadariyla yani gitmemesi icin bi engel yok

2+2=4 ise babanın hayatında birisi veya birilerinin oldugu da kesin
hiç şüpheniz olmasın
çok normalmiş gibi annen nasıl müsade edebiliyor bunlara anlamadım
ne demek numarasını vermemek
yalnız tatile çıkmak falan
olduuuu canımmmmmmmmmmmm

Doğu zihniyeti falan demişsin ama ,haklısın belki ordakilerin belli bir bakış açısı var hayata bir de eğitim olanakları kısıtlı ama eğer annen kendine layık görüp evlendiyse bunun için söylenmeye hakkın yok geçmiş olsun artık yıllar geçmiş.Kişilikle alakalı bir durum babanınki canım doğuyla batıyla alakası yok .

online görünüyorsun ama hala bir cevap alamadık . önyargılı olmak istemiyorum fakat budamı feyk bir konu arkadaşlar diğer konuda olduğu gibi .. olay taze olduğu içinn düşünmeden edemiyorum

özür dilerim de ruh hastası olmak lazım herhalde feyk konu açıp insanların zamanını çalmak için,, elime ne geçecek ayrıca böyle birşey yapınca? kimse sizi zorlamıyor hem bişi yazın diye inanmıyorsanız zamanınızı neden burada harcıyorsunuz? bu kuşkuculuk hali nedir yani, diğer konulara bakıyordum takip ettiğim diğer konulara.. kırıldım açıkçası bu lafa?

diğer sorularınıza gelince tabi ki gittim babamın memleketine hatta eskiden her yaz giderdik baba tarafından çok akrabam orada, kuzenlerim var, ve hepsi annemi çok sever.. anneme hak verirler ama daha önce de bahsewttim babam ailenin en büyük çocuğudur, dedem ve babaannem de vefat ettiler. babamı karşısına alıp çekip konuşacak biri yok yani, ama anneme hak veriyor baba tarafından akrabalarım bile

ya arkadaşlar buraya dert anlatayım diye geldim dert sahibi oldum inanın
anlattıkların mantığa uymuyor diyenler... ben de farkındayım durumun mantığa uymadığının o nedenle bir akıl almak için açtım konuyu açmaz olaydım ya sinirlerim çok bozuldu

ben 22 yaşındayım tek kızım, kuma gibi bir durum da yok... gidiyoruz babamın yanına tatillerde sık sık, ama bu son olaylardan sonra gidişerimiz azaldı.. baba tarafından akrabalarla sürekli temastayız arkadaşlar kuma gibi bir durum söz konusu değil, bizim çevremizde de böyle bir olay yok o dediğiniz daha çok dizilerde geçer.. ancak şöyle bir durum var, bahsettiğim işi olmayan amcamın erkek çocuğu oldu ve babam daha çok bağlandı kendi kardeşine, bu nedenle bütün ama bütünnn masraflarını karşılıyor yardım etmesi normal ama bu bizden keserek olmamalı.. yani bir erkek çocuk özölemi var yeğenine çok düşkün ama başka bir sürü erkek yeğeni var özellikle bu küçüğe düşkün.. anlamsız bişi..

özür dilerim de ruh hastası olmak lazım herhalde feyk konu açıp insanların zamanını çalmak için,, elime ne geçecek ayrıca böyle birşey yapınca? kimse sizi zorlamıyor hem bişi yazın diye inanmıyorsanız zamanınızı neden burada harcıyorsunuz? bu kuşkuculuk hali nedir yani, diğer konulara bakıyordum takip ettiğim diğer konulara.. kırıldım açıkçası bu lafa?

diğer sorularınıza gelince tabi ki gittim babamın memleketine hatta eskiden her yaz giderdik baba tarafından çok akrabam orada, kuzenlerim var, ve hepsi annemi çok sever.. anneme hak verirler ama daha önce de bahsewttim babam ailenin en büyük çocuğudur, dedem ve babaannem de vefat ettiler. babamı karşısına alıp çekip konuşacak biri yok yani, ama anneme hak veriyor baba tarafından akrabalarım bile

siz cvb yazarken bende aynı anda bunu yazıyordum kusura bakma şahsına yazmak istemedim hatta böyle söyleyeceğini de tahmin ettim ama yine de sormadan edemedim çünkü daha bugün birileri yalan konu açıp bu kadar insanı oyaladığı için düşünmeden edemedim . yargılamak niyetli değildi ama sende hoşgörürsünkü ilk bakışta inanılacak gibi değil çok farklı bir durum yaşadığınız . anneni takdir etmemek sabrı karşısında eğilmemek de mümkün değil elbette .tekar şüpheci yaklaşarak kırmışsam kusura bakma diyorum ama kötü niyet olmadığındanda kesinlikle emin olabilirsin.

peki arkadaşlar inanmayanları zorla inandıracak halim yok ama bu tavır çok kırıcı ve sinir bozucu belirtmeden geçemeyeceğim.. gerçekten açtığıma pişman oldum, bir soru sordum ve konu nerelere geldi, yardım etme çabası altında nerelere bağlandı olay.. ben burada karşılaştığım her olayd akimseyi incitmeden kırmadan ve sorgulamadan yardımcı olmaya çalışıyorum çoğunlukla, ama benim bir derdim olduğunda feykinden tutun ne kadar mantıksız olduğuna çeken ve konuyu bambaşka yerlere getiren insanlar çoğunlukta oldu.. ben de burada hayatta yaşanabileceğine imkan vermediğim şeyler gördüm, çok şey öğrendim, zaten buranın bir getirisi de insanları ve hayatı tanıma, çevremizde görmediğimiz olayların da yaşanmakta olduğunu öğrenme..

yine de teşekkürler fikirleriniz için, çoğunluğun görüşü bir kadının olduğu... konduramıyorum ama sanırım gerçek bu, ne yapabilirim bilmiyorum sorulmaz da babaya, hele benim babama.. bir arkadaşın tespiti doğruydu babam kendi dünyasını yarattı ve sert tavurla, korku yaratrak bunun sorgulanmamasını kabul edilmesini sağlamaya çalışıyor ama olan burada anneme ve bana oluyor.. keşke evlenmeselermiş annem de bunu söylüyor bu evliliğin tek getirisi senin gibi bi kızım oldu diye.. boşanmalarını ben de istiyorum ama, bir yandan bunun gerçekleşeceğini düşününce, korkmuyorum da değil..

bak demek ki tahmin ettigim gibi isin icinde bir erkek cocuk ozlemi var...Bunun icin girisimler olmadigini nerden bileceksiniz ki cok emin konusmussunuz ama sizleri yaninda istememesi neden olabilir? Babaniz dogu kulturunde biri ve normal cekirdek aile seklinde yasayamiyor, sulalesiyle de yasiyor ayni zamanda. Bu durumda sizin de doguda yasamaniz gerekir ki annen bunu bile istemis ama burdaki kilit nokta babanin bunu istememesi. Orda sizin gormenizi istemedigi biseyler var

Son düzenleyen: Moderatör:
sblue, feyk konu açan insanların ruh sağlığından şüphe duyarım.. şüphelenmekte haklı olabilirsiniz ama herkesi de aynı şekilde yargılamak ve yardım beklerken sinirlerini bozmak, buranın amacını saptırıyor, tepki gösterirken abarttıysam ben de özür dilerim.. ama feyk konu açan inanlar varsa bilsinler ki gerçekten fikir almaya ihtiyacı olan insanları zor durumda bırakıyorlar.. kendilerine başka eğlence bulsunlar

izmir bergamalı, annem çok ciddi şekilde düşünüyor boşanmayı. iş iyice gerçeğe bindi yani.. ben ise ne diyeceğimi bilemiyorum anneme çok hak veriyorum tabi.. neys eşu okulum bir bitsin bakalım.. ben babamla zaman zaman tartışırım kesinlikle üstüne fazla gitmicek şekilde. yıllardır bizimle olmadığını, benim bunca sene çok nadiren babamı gördüğümü ve beraber geçirilen zamanların da huzursuz olduğunu.. sadece haklısın keşke böyle olmasaydı der başka da bişi demez.. çözüm üretmez.. yalnızca bana karşı çok iyi, asla kırmamaya özen gösterir.. anneme ise tam tersi.

doğu batı zihniyeti konusunda bir arkadaşın yorumu vardı az önce yukarda, bahsettiğim gibi babam eğitimsiz biri değildir, bütün ömrünü de doğdua geçirmemiş.. annemle ankarada çalışırken tanışmışlar. babam evlenmeden önce ankarada çalışıyormuş, evlendikten sorna olmuş herşey.
annemin görüşü, evlenmedi çocuğu olmadı demesinler diye evlenmiş, lafta evli, çocuğu karısı var mı var desinler diye evlenmiş.. evlendikten sonra da kendi hayatını devam ettirip benimkini mahvetmiş şeklinde.. ki haklı da.. nereden bakarsan annem haklı, ve annem bunları hakedecek insan değil, neticede babam kendisi isteye dileye teklif edip annem kabul etmiş.. ama gel gör ki, hiç de iyi etmemiş..

en azından şükretiiğim, kumarı içkisi olan, karısını çocuğunu döven biri değil.. bir derdimiz olunca dinler, yardımcı olur, benim eğitimim herşeyden çok düşünür, zaten kendisine sorsan ideal bir babadır tüm sorumluluklarını yerine getiren.. bizim fikirlerimize ise önem vermez veya öyle görünür..

bir de doğulu erkekler, en azından benim babam ve kardeşleri kendi yörelerinden insanları seçmemişler eş diye.. hep daha batıdan, kendi kültürlerindne uzak insanlarla evlenmişler. bu da ilginç bir şey..

canım burası bir forum herkes fikrini söylemekte özgür! sen konu açıp ne düşünüldüğünü sormuşsun sonra öyle değil böyle değil diye kızıyorsun.o zaman ya konu açmıcaksın yada konu açtıysan herkesin görüşüne saygı duycaksın!!sevgiler......

Yorum yapmadan geçemeyeceğim konu sahibi üstüne alınmasın.

1- Neye dayanarak yargılıyorsunuz ?

2- Ya gerçekse, ve yıllarda yaşadığı acıyı burda anlatırken bir de siz kırıyor sunuz?

3- Farz-ı misal, yalan, o zaman şüphe varsa yazmayın.

Çünkü gerçekse pişman olursunuz.

Küçük bir not eklemek istedim o kadaryerimseniben

Konu dışına çıkmayınız lütfena.s.

sade kahve, babam eskiden yani amcam evlenip çocuğu olana kadar isterdi gelmemizi. şimdi de ister görünüyor ama orası çok sıkıcı sen sıkılırsın diye kılıf buluyor gelmemiz için ama mesela geçen yaz bir süreliğine de olsa gittik.

babamın bizi orada istememe nedenini annem, halam vs şu şekilde açıklıyor, amcamın oğlu olduktan sonra, amcam çalışmadığı için onların hemen hemen tüm masraflarını babam karşılıyor. bir deyişle çocuğa gelecek sağlıyor. mesela dedemden kalma mirası bütün kardeşler eşit oranda paylaştı, amcam da değerlenseydi kendi payına düşeni değil mi? ama babam, kendi üstüne olan bir kaç araziyi amcamların üstüne yaptı. şu an bir ev yaptırıyor orada yine onlar için, ama tabi ki kabul etmiyor amcamın üstüne kaydettirdği arazi üzerine yaptırıyor evi, ve güya bizim için yaptırdığını söylüyor. bizi orada istemeyen adam, bizim için ev yaptırıyor mantığa bak.
erkek çocuk özlemi bu yani. daha fazla kuma olayına girmeyeceğim durum budur, kuma olayı size mantıklı gelmiş olabilir ama aile benim ailem, böyle birşey yok yani. ilgilendiğiniz için sağ olun.

anladım............
yıllarca bu durumu kabullenmis annen, sen de bu yasa gelmissin
baban hala da oyaliyor
bu yastan sonra degisip oralari birakip size baglanacak hali kalmamis
ya bu duruma devam edeceksiniz ya da bitireceks annen bu durumu
baska caresi yok bence
cunku baban degismez artık

Son düzenleyen: Moderatör:
selda cino. herkes istediğini söylemekte özgür. bu özgürlüğün sınırları nedir önce onu beklirlemek lazım ama. ben inanmıyorum bence feyk, ne kdr mantıksız, şöyle böyle diye ithamlarda bulunmak konunun açılma nedeninin dışına çıkıyor ve bence bu özgürlük değil. konu mantıksız gelebilir,normaldir, o halde zaman harcayıp üstüne basa basa defalarca inanmamak yerine ilgilenilme zolur biter.

baban anneni aldatıyor bir dost demişsin bir de. bu konu hakkında bir görüş ve belirimekte özgürsün tabi, ama bir konu açıp akıl danışan birini zan altında bırakıp "madem öylr açmayacaktın konuyu herkes dilediğini söylemekte özgür" demek çok doğru değil bence. konuyu açarken de soracak değilim, konuyu açma amacım fikir almak. böyle tepkiler hiç beklemiyordum.

canım sen konunu açmışsın gizli telefonlar babanın evinize ilgisizliğinden yanlız tatile çıkmasından söz etmişsin görünen o ve bende fikrimi söyledim. tekrar hatırlatıyorum burası bir forum.herkes hissettiğini ,fikrini söyleyebilir. forumda konu açıyosun sonra yorumlara kızıyorsun senin amacın ne o zaman.?? duymak istediğin şeyleri söyle o zaman seni rahatlatmak için onları söyleyelim sana olur mu? burda ben yada bir başkası senin kötülüğünü istemiyor sana yardımcı olmaya çalışıyor insanlar.bu kadar açık söyleyip seni kırdıysam üzgünüm canım))))

sade kahve evet babam kesinlikle değişmez.... anneme kızmadığım noktalar yok değil, çalışan kendi ayakları üstünde duran biri, madem bunları gördü erkenden bitirmesi gerekirdi, ama hayatın getirdikleri de var... keşke daha önce aldığı kararlardan dönmeyip yoluna gitseymiş..

selda cino. senin fikrin babamın hayatında biri olduğu. bu konuda fikrini belirttin, teşekkürler. benim kızdığım burada bazı kişilerin inanmıyorum mantıksız feyk bu konu diye yaptıkları çıkışlar. gerçekleri yüzüme vurduğun için de ben teşekkür ederim, konuyu açma nedenim zaten gerçeklerin yüzüme vurulması, insanları feyk konu açıp oyaladığım konusunda yargılanmak değil. bana yardımcı olanla olmayanın gayet de farkındayım ayrıca. senin şu an devam ettirdiğin tavrın yardım etmekle alakası oldmadığının farkında olduğum gibi.

X