Babam beni boğazladı sevdiğime vermiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Teşekkür ederim❤️ o da onay versin her şey usulünce olsun istiyorum asla kaçmak istemiyorum lütfen dua edin❤️Allah a emanet olun❤️
Sizde Allaha emanet olun
Kaçmak yerine sızın ıcın herseyı yapan babanızın karsısına sureklı cıkıp kendını ıspatlamaya calisan bı sevgiliniz olsun bence.
Yani sevgilinize dusuyor bıseyler

Iyı aksamlar 🩷

Anlatmadığın bişeyler var gibi geldi ama sırf bunun için kızını öldürmeye kalktıysa babanı önce tedaviye götür. Sakın kaçmak gibi saçma sapan bir iş de yapma . Hadi aileyle kocayla anlaşamadın ki anlaşamazsın çünkü arkanda AİLEN yok seni ezerler hangi milletten olursa olsunlar, ne yapacak nereye döneceksin

Anlatmadığın bişeyler var gibi geldi ama sırf bunun için kızını öldürmeye kalktıysa babanı önce tedaviye götür. Sakın kaçmak gibi saçma sapan bir iş de yapma . Hadi aileyle kocayla anlaşamadın ki anlaşamazsın çünkü arkanda AİLEN yok seni ezerler hangi milletten olursan ol, ne yapacak nereye döneceksin
Valla böyle oldu ben de şok oldum sürekli soruyorum kendime neden diye ne gerek vardı diye sürekli soruyorum

Dinle ne alaka? Babanız dar görüşlü olduğu için insanları memleketlerine göre sınıflandırmış. Kaçıp kaçmama hususunda ise bence çoğu erkek buna değmez. Yarın öbür gün eşinizle kötü olursunuz, aileniz size sahip çıkar, döner geri gelirsiniz. Bir sürü kadın var sırf ailesi kabul etmediği için ruh hastası adamlara mahkum olan. Bu konu dışında babanız/anneniz iyiyse size karşı tekrar düşünün.
kızına bıçak çeken bir babanın çok da iyi olduğunu düşünmüyorum açıkçası :/

28 yaşındayım hemşireyim. Trabzonluyum. Sevgilim doğulu diye babam çok sinirlendi. Asla tanışmayı kabul etmiyor. Sevgilimle bir yola girmek istedik. Ama babam memleketini duyunca bile gözü döndü beni boğazladı, bıçak alıp öldürecekti nerdeyse zor tuttu ailem. Ne yapmam gerekiyor? Kaçarak evlenince sonum kötü olur diye korkuyorum ama babam olacak kişinin bu hareketi beni öldürmeye kalkması dine sığar mı ya lütfen bana akıl verin

LÜTFEN GÖREN HERKES DUA ETSİN BİZE

Dua edelim başkada neden polisi arayıp şikayetçi olmadınız?

28 yaşındayım hemşireyim. Trabzonluyum. Sevgilim doğulu diye babam çok sinirlendi. Asla tanışmayı kabul etmiyor. Sevgilimle bir yola girmek istedik. Ama babam memleketini duyunca bile gözü döndü beni boğazladı, bıçak alıp öldürecekti nerdeyse zor tuttu ailem. Ne yapmam gerekiyor? Kaçarak evlenince sonum kötü olur diye korkuyorum ama babam olacak kişinin bu hareketi beni öldürmeye kalkması dine sığar mı ya lütfen bana akıl verin

Babanız çok vahşiymiş..
Ayrıca demek ki ırkçı bir zihniyete sahip. Böyle ön yargılı insanlar cahil cesaretine sahip oluyorlar kendinize dikkat edin.

Kaçmak demeyelim de ailenin rızası olmadan evlenmek mümkün tabi. Neticede otuz yaşında koca kandınsınız.

Yalnız sizden aile desteği olmasa da güçlü olabilecek bir hava almadım. Evlenmek istediğiniz kişi ve aileyi iyi tanıyorsanız, ailenizin yanınızda olmamasını kötüye kullanmayacaklarını biliyorsanız ya da onlar bunu kullansa bile boşanıp başınızın çaresine bakabilecekseniz girişin böyle bir işe. Ailem yardımcı olmaz, boşanamam diyorsanız hiç ailenizin yanından ayrılıp riske girmeyin.

Tüm yazdıklarını okudum ama bu adamı sen nereden bulup tanıştın? Adam istanbul'da doğup büyümüş. Kürt değilmiş.

Adam sadece doğunun bir şehrinde kütüğü var diye böyle tepki vermemiştir. Kızına böyle bir olayda bıçak çeken birinin huyunu suyunu aile biliyordur, ona göre davranır, bu kadar bu şekilde söylemez zaten olanı biteni.

İnternetten tanıştığın, işi gücü belli olmayan biri diye mi baban çıldırdı?

Kuzenim Trabzonlu veteriner kocası ile boşanma aşamasındalar, imam nikahlı başkasıyla yaşıyor damadımız (yine kendi memleketinden değil.. göçmen kızıymış her nedense ) , boşanmayı kabul etmiyor. Kuzenimi ölümle tehdit ettiği için Makedonya'daki akrabalarımızın yanına kaçırdık. Amcamın belden aşağısına kısmi felç indi, yengem sakinleştiricilerle ayakta duruyor.

Erkek arkadaşınız için çok dua edeceğim ki sizden ve ailenizden bir ışık yılı uzak dursun. Çocuğun başını yakmayın, hayatını karartmayın, bu dünyada cehennemi yaşatırsınız sakın bu kötülüğü yapmayın ona, gidin kendi yörenizden milletinizden akrabalarınızdan biriyle evlenin.

Sevmek yetmiyor. Türkiye'de iki kişi değil iki aile evlenir maalesef. Erkek arkadaşınızı yürekten seviyorsanız evlenmezsiniz. Erkek arkadaşınızın anne babasına evlat acısı yaşatmaya hakkınız yok . Bu kadar bencil olmayın. Hiçbir kayınvalide de evladını ölümle tehdit eden fiziksel olarak zarar veren bir dünürü kabul etmez.

Evet çık gel durma orada evlenelim hemen dedi
Sakın öyle bir şey yapmayın.

Biraz zaman tanıyın babanıza. Sindirsin. Baktınız ki fikrinde değişme yok, amca gibi bir aile büyüğünüzle konuşun. Değişen bir şey olmazsa kararınızı vermek için düşünürsünüz.

Trabzonlular bir tek bu ülkenin vatandaşlarına ırkçılık yapıyor. Örneğin Araplara yapmıyorlar aynı ırkçılıpı. Arapzona giderseniz görürsünüz. Onlar kardeşleri ama doğulular düşman.

Benim arkadaşımın babası reddetti. Onlarda farklı ırktandı. Adam kızının düğününe bile gelmedi. Hala konusmuyor kızı ile. Ben dışardan bakıyorum onların evliliğine, babasını karşısına almaya değmedi bence. Ya ikna et ya ayrıl. Ama aileni asla karşına alma. Baban 28 yıldır baban, ama o adam bakalım 28 yıldır kocan olacak mı?

Doğulu diye sadece bu tepki çok büyük can güvenliğiniz yok
Asla kaçmayın ama sadece doğulu diye de böyle şiddete başvurmak çok saçma ya yıl 2024 millet marsa çıkacak biz hala şuralı buralı diye evliliklere müdahele ediyoruz
Bu arada eşim Artvin Hopalı 7 sülalesi mohti Laz
Ben erzurumluyum, dadaşım
Hiç böyle tepki verilmedi bana bizim ailede de genel olarak herkes kendi memleketlisiyle evlenir ben Lazla evlendim bunda ne var ki….. anlatmadığınız eksik bir şey var mı eş adayı nasıl birisi ne iş yapar nasıl birisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X