Gebeliğe Hazırlık B6 vitamini eksikligi oldugundan kan pihtilasmam oluyormus

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Ezo123

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2020
160
64
33
Kizlar ben bebegim gelismedigi icin dusuk yaptim. Kendi israrimla kan pihtilasma testi yaptirdim. B6 eksik oldugu icin kanim pihtilasiyormus. Simdi B6 ya basladim ama ne kadar surede hamile kalmam saglikli olur acaba☹

Geçmiş olsun arkadaşım hic duymamistim b6 eksikliğinin pıhtılaşmaya sebep olduğunu hatta herhangi bi vitamin eksikliğinin buna sebep olduğunu ilk kez duyuyorum. Bunun yanı sıra aspirin kullaniyomusun peki?

Kizlar ben bebegim gelismedigi icin dusuk yaptim. Kendi israrimla kan pihtilasma testi yaptirdim. B6 eksik oldugu icin kanim pihtilasiyormus. Simdi B6 ya basladim ama ne kadar surede hamile kalmam saglikli olur acaba☹
Ne kadar surede hamile kalmalisini bilemem ama hamile kaldiginda corasptin veya kan sulandirici igne kullanman gerekecek pihtilasman varsa. Tabi doktor kontrolunde. 2 dusugum var pihtilasmam az bir oranda fakat ikisinide kullaniyorum suan.

Folbiol ve benexol kullanmanızı tavsiye ederim.2 ay öncesinde bunlara başlayın. Çok geçmiş olsun.Hangi değerlerde sıkıntı var bu söylendi mi size?

Benexol ne icin ilk defa duydum o ilaci merak ettim vitamin mi🌸🌸
Bazı genlerin sıkıntılı olması nedeniyle vücut folik asit ve b vitamini tutamıyor bu da sağlıklı embriyo oluşumunu engelliyor.Benim doktorum hep folbiol verir mg yüksek diye.Yanında da benexol

Evet b vitamini.Genellikle pıhtılaşması olanlara veriliyor b12 b6 var içinde.Çocuğun gelişiminde önemli.
Sagol canim aciklaman icin. Bende aylik b12 ignesi yaptiriyorum dodex. Vitaminlerin pihtilasma ile baglantili oldugunu bilmiyordum

Bazı genlerin sıkıntılı olması nedeniyle vücut folik asit ve b vitamini tutamıyor bu da sağlıklı embriyo oluşumunu engelliyor.Benim doktorum hep folbiol verir mg yüksek diye.Yanında da benexol
Folbiol kullaniyorum bende balik yagi decavit devit bi cok takviye vitaminimde var 19.haftadayim henuz kesmedi vitaminleri

Folbiol kullaniyorum bende balik yagi decavit devit bi cok takviye vitaminimde var 19.haftadayim henuz kesmedi vitaminleri
Ben de 25.haftayım 26 ya gircem inşallah.Bu kez sağlıkla kucağımıza alalım inş.Ben 14.haftada bıraktım folbiol ve benexolü.D vitamini magnezyum ve multivitamin alıyorum.

Ben de 25.haftayım 26 ya gircem inşallah.Bu kez sağlıkla kucağımıza alalım inş.Ben 14.haftada bıraktım folbiol ve benexolü.D vitamini magnezyum ve multivitamin alıyorum.
Merhaba hangi multivitamini alıyorsunuz acaba ben OMEGA 3 kullanıyorum ve kan hapı magnezyum ağrım olursa içiyorum

Çok geçmiş olsun canım Allahım en kısa zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah kim istiyorsa 🤲

Geçmiş olsun arkadaşım hic duymamistim b6 eksikliğinin pıhtılaşmaya sebep olduğunu hatta herhangi bi vitamin eksikliğinin buna sebep olduğunu ilk kez duyuyorum. Bunun yanı sıra aspirin kullaniyomusun peki?

Doktor sadece b6 vitamini verdi igne yada kam sulandiriciya gerek yok dedi. Pazartesi baska doktorada gidicem. Bu b6 milyonda bir insanda eksik olurmus oda bana denk gelmis😔

Ne kadar surede hamile kalmalisini bilemem ama hamile kaldiginda corasptin veya kan sulandirici igne kullanman gerekecek pihtilasman varsa. Tabi doktor kontrolunde. 2 dusugum var pihtilasmam az bir oranda fakat ikisinide kullaniyorum suan.
Doktorum igneye gerek olmadigini b6 vitamini almam yeterli olcagini soyledi ama pazartesi gunu baska doktorada gostericem sonucu

Folbiol ve benexol kullanmanızı tavsiye ederim.2 ay öncesinde bunlara başlayın. Çok geçmiş olsun.Hangi değerlerde sıkıntı var bu söylendi mi size?
Canim soyledigin ilaclari bilmiyorum. B6 verdi ama pazartesi bsska doktorada gostericem. Kan sulandirici igne ve hapa gerek yok dedi 1 ay sonra hamile kalabilirsin dedi😑ama korkuyorum yine duser diye

Sendede mi kan pihtilasmasi var canim?. Bende kan pihtilasma testini turkiyede yaptirdim burda 3 dusukten sonra bakiyorlar. Turkiyedeki doktor sadece b6 icmen yeterli dedi bende yurtdisinda yasiyorum. Pazarteside burdaki doktoruma gidicem. Bakalim o ne diyecek? Birde turkiyedeki doktorum 1 ay sonra hamile kalabilirsin dedi

X