Azospermi ile hamile kalanlar var mıdır?

petimat_sad

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2024
6
1
30
Merhaba. Eşimde azospermi var. İlk defa tedavi olmadan microtese yaptılar ve hiçbirşey bulamamışlar. Sonra 2 yıl Celaleddin Peru da tedavi gördük. İkinci defa microtese yaptırdık, Medikal Park Göztepe hastanesinde. Tam oluşmamış sperm bulundu ve en son 2 embriyomuz oldu. Aynur Erşahin doktor transfer yaptı ama tutmadı. O hastanede hala 2 tüp eşimin dokusu var, oradan tekrar sperm çıkartıp embriyo yapılabiliyormuş. Deneyin diyorlar ama ben şüphe ediyorum, böyle birşey mümkün mü, bizim gibi durumda olan var mı? Birşey tavsiye edebilir misiniz lütfen? Böyle durumda hamile kalanlar var mıdır? Teşekkür ederim.

Spermatidle oluşan embriyolar genelde tutmuyor riske girmeyin tedaviye devam edin doğal çıkış olana kadar, çıkış olmazsa teseyi önerir tekrar Peru zaten

Spermatidle oluşan embriyolar genelde tutmuyor riske girmeyin tedaviye devam edin doğal çıkış olana kadar, çıkış olmazsa teseyi önerir tekrar Peru zaten
Ne yapacağımızı bilmiyorum, 2 yıl hormon tedavisi gördük ve microtesede anca sadece olgunlaşmamış spermler bulundu, bu hormon tedavisine devam edersek gelecekte cinsel sağlığı kötü etkiler diye korkuyorum.

Merhaba, bize de doktorumuz microtese dışında çareniz yok dedi.Microtese Ameliyat ücreti ne kadar bilginiz var mı ?

Ankara da A life hastanesi var erkek infertiletisi için orada ürolog Mesut tül var doğal yoldan sperm çıkışı için tedavi veriyor çoğu kişi ordan yanıt alabildi.

Merhaba, bize de doktorumuz microtese dışında çareniz yok dedi.Microtese Ameliyat ücreti ne kadar bilginiz var mı ?
Bizde 40 milyon sperm çıkışı varken bir anda sıfırladı şaşkınız geçen hafta teste oldu eşim 6 tüp sperm çıktı fakat embriyolar gelişme göstermedi kalanı dondurduk. Adana Acıbadem hastahanesinde tese oldu eşim 37 bin lira doç.dr.Alper Eken iyi bir hekim

Ha bu arada bir yakınımın eşi azospermi idi tese oldu 1-2 adet sperm bulundu ve hamile kaldı 2. Çocukları doğal yolla oldu teşekkür ameliyatı sonrası ne oluyor acaba kanallar mı açılıyor onu duyunca çok olmuştum

Teseden önce tedavi gördü mü acaba? Gördüyse hangi doktorda ve teseyi kimde nerede yaptırdı bilgi verir misiniz lütfen?

Teseden önce tedavi gördü mü acaba? Gördüyse hangi doktorda ve teseyi kimde nerede yaptırdı bilgi verir misiniz lütfen?
Görmedi diye biliyorum zaten tese yapıldığında da 1-2 tane görülmüş. Ameliyatı hangi doktor bilmiyorum İstanbul’da yaptılar. Tese öncesi tedaviye inanmıyorum gerçekten bunun oluru olsa gerçekten Prof ve iyi olan doktorlar önerirdi herkes paraya bağlamış kendini milleti oyalıyorlar

İlaçlar haplar falan boş vitaminler… kan değerleriniz iyi ise ekstra faydası olmaz kan değerleri kötü olanlarda işe yarıyor sonra işe yaradı deniyor bizim gittiğimiz 2 Prof da bunlar kandırmaca para tuzağı dedi asla destek vermediler

Canım sperm bulunmuş embriyolarda mı gelişim sıkıntısı oldu?

Evet canım döllenme oldu fakat gelişmedi embriyolar hiç gelişim yoktu tabii şükürler olsun sperm bulundu şimdi ne yapacağım bilmiyorum
Peki nedenini söylediler mi canım gelişmeme nedeni yumurta kaynaklı mı sperm kaynaklı mı yada laboratuvar kaynaklıda olabilir

Peki nedenini söylediler mi canım gelişmeme nedeni yumurta kaynaklı mı sperm kaynaklı mı yada laboratuvar kaynaklıda olabilir
Böyle durumlarda yarı yarıya yumurta kaynaklı deriz dedi. Neden lab kaynaklı olabilir ? Bence yumurta idi sorun büyük bir kısmı çünkü embriyo enerji ihtiyacını yumurtadan sağlar enerji üreten mitokondri de yumurtada var. Spermde de var lakin kuruğu dışarıda kaldığı için embriyoya enerji sağlamıyor

Kalsiyum veriyoruz demişti benim doktor yumurtayı aktive etsin diye. Neden lab kaynaklı dedim çünkü yapay ortamda dölleniyor ortamın sıcaklığı önemli işlem yapan embriyoluğun tecrübesi önemli.

Kalsiyum veriyoruz demişti benim doktor yumurtayı aktive etsin diye. Neden lab kaynaklı dedim çünkü yapay ortamda dölleniyor ortamın sıcaklığı önemli işlem yapan embriyoluğun tecrübesi önemli.
Doğru benim ilk denemede kalsiyum vermişlerdi lab iyi diye biliyorum Acıbadem Adana hastanesi tecrübeli embriyologlar var. Merak ettiğim acaba elektro şok veriyorlar mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…