Azosperm ve proklatin testlerimize bakıp yardımcı olur musunuz

Mavimilenam

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2021
380
130
25
Arkadaşlar merhaba bir 1 senelik evliyiz çocuğumuz olmamasına karşın doktora göründük ilkinde azosperm olunca doktor tekrar test istedi ve kan testi yaptı ekstra ama doktora sonuçları gösteremedik grev yapıyorlarmış pazartesiye kaldı sonuçlarımıza bakar mısınız böyle olup ne gibi bir süreç bekliyor bizi bunun sonucunda neler söyleyecek doktor bize bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Eklentiler

• 20220916_173111.jpg
    162,9 KB · Görüntüleme: 145
  • 20220916_173100.jpg
    121,2 KB · Görüntüleme: 141
Merhaba, benim eşim de azosperm. Eşinizin fsh degeri normal. Hormonal kaynakli azosperm değil. Bizim neyden kaynakli olduğu belli degil her şey normal ama gene de sperm 0. Allah yardimcimiz olsun

Merhaba, benim eşim de azosperm. Eşinizin fsh degeri normal. Hormonal kaynakli azosperm değil. Bizim neyden kaynakli olduğu belli degil her şey normal ama gene de sperm 0. Allah yardimcimiz olsun
Doktor buna karşın bir ilaç veriyor mu biz şuan doktoru bekliyoruz ulturasonda çekildik ondada birşey yok sadece sol epidim başında basit kist yazıyor

Doktor buna karşın bir ilaç veriyor mu biz şuan doktoru bekliyoruz ulturasonda çekildik ondada birşey yok sadece sol epidim başında basit kist yazıyor
Bizim de hormon normal her sey normal ama neyden kaynaklı bilmiyoruz. Eşim küçükken ateşlenirmis belki ondan diye düşünüyoruz. İlaç olarak vitamin falan kullanıyoruz. 2. Test için gitmedi daha. Biz de öğreneli henüz 3 ay oldu.

İlaçı doktor mu verdi siz mi kullanıyorsunuz

Yaptığınız özel birşry var mı hiç mi umut yok tüp bebekten başka bizim tüp bebek için maddi bir durumumuz yok
Malesef yok denebilir kuzum kaç kişiyle konuştuysam hiç normal yolla çocuk sahibi olanı görmedim azospermde. Ama tüp bebekle var çocuk sahibi olanlar. Allah büyüktür diyorum ben de vardır bir bildiği. Tüp bebek malesef pahallı bir işlem bizim de durumumuz yok para biriktirmeye çalışıyoruz mecbur. Ben araştırmalarıma göre ari sütu bal polen karışımı yediriyorum eşime hergün sütun içine 1 kaşik atıp. Çörekotu yağı kapsül içiyorum 1 tane günlük. Dr. Mfk diye bi şey vsr instagramda ondan aldım onu veriyorum 1 tane. Doktor klomen verdi gün aşırı kullan diye. Eğer 3 ay sonra olmazsa ameliyat düşünülür mikrotese ameliyatı ardından tüp bebek dedi. Durumumuz yok hemen tüp bebek düşünemeyiz diye Bu tarz şeyler kullandırıyorum. İşe yarar belki diye az da olsa Nasip

Çok zormuş kendiliğinden hamile kalan insanlar ne kadar şanslıymış meğer

merhaba benm de eşimin sonucu bu eğer anlayan varsa yorumlayabilir mi. Bizi doktor genetiğe yönlendirdi 2 ayda oradan sonuç bekleyeceğiz. Bu sonuç azosperm demek mi anlayan varsa lütfen yorumlasın

Sizin toplam sperm miktarı yazan yerde bir sayı var biz kaç kez test verdik hepsinde orada 0 yazıyordu, bence sizin ki sperm düşüklüğüdür ya tam bilmemekle beraber

Sizin toplam sperm miktarı yazan yerde bir sayı var biz kaç kez test verdik hepsinde orada 0 yazıyordu, bence sizin ki sperm düşüklüğüdür ya tam bilmemekle beraber
Anladım teşekkür ederim yazdığın için :) hakkımızda hayırlısı hepimziin ya çok zor bi süreçmiş

Bizede ilk başta varikosele bağlı olabilir dediler fakat bir kaç doktora daha gittik varikoselle düzelme ihtimali çok düşük dediler varikoselin ayrı var azospermi hastalığın ayrı var dediler. Bizde bir ihtimal de olsa şubat ayında varikosel ameliyati olduküç ay sonra test verince tabi hiçbir düzelme görülmedi bizi tüp bebeğe yönlendirdiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…