Ayşe Öğretmen Diyarbakır'dan Beyaz Show'a bağlandı, stüdyo buz kesti

Orada hendek de var, halk da var. Senin sokagina hendek kazilmis diye senin gunlerce sokaga cikmani yasaklasalar, kis ortasi elektrigini suyunu kesseler, sokagini evini bombalasalar ne hissederdin?
Kontrol altına alınmazsa asıl olacakları siz görün. Ki görebilirmisiniz bilmiyorum yakın mısınız buralara? Kontrol altına alınmaya çalışılırken durum bu halde.

Konuşmayı izledim.
Bu tarz konuşmalar bana maalesef asla samimi gelmiyor.
Bir taraf çıkıp tüm suçu devlete, askere, polise atmaya çalışırken, bir diğer tarafta çıkıp sadece hdp ye yüklenip hükümet sütten çıkma akkaşık gibi gösteriyor .
Evet Doğu'da bir insanlık dramı var.Devketle savaşmaya çalışan teröristler yüzünden olan masum halka oluyor. Bırakın eğitim hakkını, çocukların yaşam hakkı alınıyor ellerinden.Peki bunun tek suçlusu operasyon düzenleyen devlet midir?E be kardeşim hırsızın hiç mi suçu yok?Bu öğretmen arkadaş çok güzel konuşmuş tamam , neden hiç terörden bahsetmemiş? Durduk yerde mi asker operasyon yapıyor orda? Teröristlerin öldürdüğü sivillerin bile suçlusu asker oluyor.İstenen nedir?Asker çekilsin ordan, bu mudur? Asker çekilsin ve hergün teröre çocuklarımızı kurban etmeye devam mı edelim? Sizler orda terör yüzünden ezilmeye devam etmek mi istiyorsunuz ? Gerçekten söylüyorum biri bana samimi olarak söyleyebilir mi, bu arkadaşların istediği ne?Ve bu isteklerine kavuşmanın yolu nedir?
Peki,Devletin suçu yok mu?
Çooook...
Başından beri uyguladığı yanlış terör politikası, çözüm sürecinde PKK nın silahlanmasına izin verilmesi , sınırların kontrolsüzce açılmasıdır bugün Doğu daki eziyetin baş müsebbibi .
Ha yine "kandırıldırıldılar, güvendiler, şimdi ellerinden geleni yapıyorlar işte PKK yı temizlemek için bugün ne yapabilirler " diyenler olacaktır.
Madem bu ülkeyi güvenliksiz, sahipsiz bırakıp bu hale getirdin ve artık akıllandın.Önce, Doğu'da yaşayan sivil halkın can güvenliğini sağlayacaksın, sonra operasyonlara başlayacaksın.

Orada hendek de var, halk da var. Senin sokagina hendek kazilmis diye senin gunlerce sokaga cikmani yasaklasalar, kis ortasi elektrigini suyunu kesseler, sokagini evini bombalasalar ne hissederdin?
Yapılanları onaylamıyorum saraylım ama, benim sokağıma hendek kazılmış diye bunları yaşasaydım ne yapardım?
Etraftaki teröristlerin bulunduğu evi ihbar eder, devletinde beni korumasını beklerdim.
Ama ne oradaki halk bunu yapıyor , nede devlet o halkı koruyor yeterince malesef.

Büyük destekçi olarak halk var orada. Bende doğudayım. Evimin önüne hendek kazılsa, pkk propagandası yapılsa nasıl haber vermem güvenliğe. Sadece güvenlik değil ki halkta en büyük destekçi olacak. Ama tarafını bilecek.

Eğer bu öğretmen hanim doğuda dram var arkadaşlar pis bir oyun sahneleniyor her gün polisimiz askerimiz sehit olurken orada ki halk da teröristlerin attığı mermiler,kazdığı hendekler sonucunda yaşamını yitiriyor evet doğuda insanlık dramı var diye feryat etseydi işte ülkemin objektif ve cidden yardım isteyen bir öğretmeni der gurur duyardım.

Keşke pkk li itler silahlarla şehre inip hendekler açarken de bir yerlerden ses çıkarıp ayni sekilde yetişin deselerdi değil mi?

Oradaki askerler sonuçta keyfi catismiyorlar ..
Oradaki halk için çabalıyorlar . Abimde tam orada görev yapıyor .
Her gun catisiyorlar pislik surusuyle.

Aynı hesap zaten. Abine de yazık değil mi? Ne işi var orda hayatının baharında? 30 yıldır asker pislik sürüsü dediğin uydurma terör örgütüyle çatışıyor da ne oluyor?

BAkin oyleyse.. Insanlarin kapatilmasiyla guven icinde yasadiklari evler bunlar... Devlet yollardaki hendekleri de evlerin duvarlari ile iyice kapatmis gordugunuz gibi. Sokaga cikma yasagi da kalkmis, artik insanlar mutlu mesut evlerine islerine donerken.. Bunlar da halk degil, zarar da gorduklerine inanmayalim gitsin.

Zaten halkın bir kısmı teröristi desteklemese bu kadar büyümeyecek olaylar.
Bu yaşananlara çok üzülüyorum ben. Doğu'da yaşam çok zor, insanlar ölüyor, çocuklar sefalet içinde eğitim bile alamıyor. Yazık yahu . Dediğin gibi keşke terörü bitirmek için uğraşsalar onlarda ama olmuyor işte.

Tam bende Beyazı kınamaya gelmiştim ama öğretmen hanım sahte çıkmış onuda anlamadım ama neyse...

Orada masumlar öldürülüyormuş ya onu soracaktım öğretmen hanıma kim bu masumlar çocuklardan bahsetmiyorum masumlardan bahsediyorum?

Terör bitmez bitiremezler bakmayın inlerine girecez bitirecez dediklerine bitiremezler çünkü onlar çözüm sürecinde tam takım güçlenmişler yığınak yapmışlar acaba 3 yıl içinde hiç mi gören olmadı olduda görmezden mi gelindi?

burada yazanların çoğunun ülkenin doğusu hakkında çok az yada hiçbir fikri yok
biz birbirimizi yerken gerçek kötülere de hiçbir şey olduğu yok onların keyfi gayet iyi

burada yazanların çoğunun ülkenin doğusu hakkında çok az yada hiçbir fikri yok
biz birbirimizi yerken gerçek kötülere de hiçbir şey olduğu yok onların keyfi gayet iyi
şu konuda bildiğim biri kendisi doğuda, birinin abisi asker doğuda, benimde eşim dış görevle sürekli gidiyor doğuya.

Kandırılmışlar asena, öyle diyorlar.
Bilmemeleri mümkün mü? Ben bile tahmin ediyordum.
Saraylim halkın zarar görmemesi mümkün değil zaten. Devletin ilk görevi bu insanların can ve mal güvenliğini sağlamaktır . Önce ordan çıkmak isteyen halkı güvenli bir bölgeye yerleştirip sonra yapılmalıydı bu operasyonlar.Bilemiyoruz tAbii, oturduğumuz yerden okuyor ve yazıyoruz .Ne kadar objektif olabiliriz onu da bilmiyorum.

Hıhım öyledir kesin kandırılmışlardır.

Önce ordan çıkmak isteyen halkı güvenli bir bölgeye yerleştirip sonra yapılmalıydı bu operasyonlar.Bilemiyoruz tAbii, oturduğumuz yerden okuyor ve yazıyoruz .Ne kadar objektif olabiliriz onu da bilmiyorum.
şuna kesinlikle katılıyorum parkon, ama buda mümkün değilki, sence pkklılar biz sivil halkız bizde gidelim deyip başka yerde devam edemezmi hendekler yada başka bişeye. bunun ayrımı nasıl olacaktıki, evet ben pkklıyım burda kalmalıyım der mi ki içlerinden biri?

İşte o yüzden bilemiyorum diyorum.Aralarında PKK lılarda giderdi.
Suriyeli mültecilere sınırlar kontrolsüzce açıldığında gördük beraberce giren işid ve PKK lı teröristleri. Bir kontrol mekanizması olmalı, ama nasıl olur, oda MIT in işi.

öğretmenin amacı programla beraber sesini duyurmaktı galiba ama konu başlığını görünce ilk programa protesto zannettim

hiçbir kanal işine gelmeyen bir şeyı kanalına konu almaz ve kımseyı konusturmaz.
bir de tutup beyaz showa ! a baglattırmaz. hayran olarak baglandı dıyelım dırek reklama baglanıverırdı.

tabı kı kımseler ölmesın bunu hangı ınsan evladı ıster.....
ama ögretmenler terk etmeyecekmiş. be Allahın kulu hangı masum yavrucaklardan bahsedıyorsun sen....
sınıfa gırdıgınde aponun bayragını asan ,kıtaplardan Ataturkun resmını yırtıp atan cocuklardan mı bahsedıyor bu ayşe ....
hiç kusura bakmasınlar öğretmenın canı bu cocuklardan kıymetsız değil.

güzel şovdu. izledik..o kadar....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…