Ayrılık kapımızda..

bende nişanlımla üniversite döneminde tanıştım o zaman 2.sınıfın başındaydık..ve okul bitene kadar 3 sene boyunca senin yaşadıklarını bende yaşadım diyebilirim..hergün bi arada olmak dewamlı aynı havayı solumak zamanla heyecanın bitmesine neden olabiliyor..birbirine tahammülsüz oluyorsun..ve bağırmaktan kızmaktan korkmuyorsun sonuçta hep aynı ortamdasın saygın bile zamanla azalabilio..
inanırmısın okul bitti kavgalar bitti..hersey daha güsel..
bu yüzden deneyimli biri olaak diyeceğim o ki beklemeye değerr biraz sabret

bende nişanlımla üniversite döneminde tanıştım o zaman 2.sınıfın başındaydık..ve okul bitene kadar 3 sene boyunca senin yaşadıklarını bende yaşadım diyebilirim..hergün bi arada olmak dewamlı aynı havayı solumak zamanla heyecanın bitmesine neden olabiliyor..birbirine tahammülsüz oluyorsun..ve bağırmaktan kızmaktan korkmuyorsun sonuçta hep aynı ortamdasın saygın bile zamanla azalabilio..
inanırmısın okul bitti kavgalar bitti..hersey daha güsel..
bu yüzden deneyimli biri olaak diyeceğim o ki beklemeye değerr biraz sabret
çok teşekkür ederim söylediklerin bana gerçekten moral verdi :)

bence de kendinize zaman taniyin, belki gercekten düzelir..Ama umarim o yaptiklarini bir daha yapmazsin cnm, yani bi insanin sevdigi bi insana tokat atmasi ya da tokat yemesi bence cok kötü onur kirici bisey..Insallah hayirlisi olur ama birakmadigina göre demekki sevgisi bitmemis..:)

ortada bahsettiğin gibi bir sevgi varsa korkma. köşeye çekil , hem sen dinlen , hem o dinlensin.
depresyona girmiş belli. zaman herşeyin ilacı.
umarım herşey gönlünce olur.

benim sana en büyük tavsiyem şu ki;arayan sen olma;ilk mesaj atan sen olma;özleyen sen olma..duygularını belli etme..mesafe koy..okulda ondan cok diğer arkadaşlarına vakit ayır..bak benim en büyük pişmanlıım odur..öyle güsel arkadaşlarım vardıkii ama ben tüm vaktii onla geciriordum..sen böyle yapma..kız arkadaşlarına vakit ayır onlarla bir seyler yap..oda yalnız kalsın biraz değerini anlasın.
ben düzelir diyorum hatta sunu diyim üniversite günlerime dönmek deli gibi isterdim..bu bile güsel biliyormusun..
şimdi o kavgalarımızı bile özlüyoruz bazen..tamam şimdi daha mutluyuz ama o günlerinde tadı farklı..

ben şunu hiç anlamıyor ve onaylamıyorum ilişkilerdeki kaba_saba hareketler hiçhoş değil
ilişkinize bir ara vermenizde denemeye değer bakalım sonuç ne olacak

erkek kadina siddet uygulandiginda nasil sinirleniyoruz adamdan nefret ediyoruz, hatta bu yüzden biten bir sürü evlilik varken, senin erkek arkadasina attigin tokatlari hicbir bahane yok sayamaz...
bu tür hareketler arada ki saygi bitirir sadece...
siddetle ne cözülmüs ki, gurur kirici bir davranis, bütün duygulari bitirir, insani sogutur...
erkek arkadasinin yasananlari unutamamasi gayet normal..
tabi biraz zaman taniyin birbirinize, umarim düzelir hersey...

erkek kadina siddet uygulandiginda nasil sinirleniyoruz adamdan nefret ediyoruz, hatta bu yüzden biten bir sürü evlilik varken, senin erkek arkadasina attigin tokatlari hicbir bahane yok sayamaz...
bu tür hareketler arada ki saygi bitirir sadece...
siddetle ne cözülmüs ki, gurur kirici bir davranis, bütün duygulari bitirir, insani sogutur...
erkek arkadasinin yasananlari unutamamasi gayet normal..
tabi biraz zaman taniyin birbirinize, umarim düzelir hersey...
ben de erkek arkadaşıma hak veriyorum zaten. attığım tokatların savunulacak bi yanı yok ama erkek arkadaşım çok inatçıdır ben bi şeye sinirleniyorsam inadına yapar çoğu kez bu beni haklı çıkarmıyor tabiki. şimdi çok pişmanım benden ayrılsa da ona hak veririm ama kopamıyoruz. tek isteğim ayrılsakta beni affetmesi ve güzellikle ayrılmamız

aynı hataları ben de yaptım.o da bana çektirdi.şikayet ettim olmadı.ayrılmak istedim olmadı.serbest bıraktım rahat davrandı.en sonunda ortayı buldum.anlayışlı,oturaklı oldum,hata yaptığında alttan aldım,zor anında arkadaş gibi yanında oldum,onu sevdiğimi ona hissettirdim ne bileyim gece geç saatlerde şiirler yazdım yolladım sabah uyandığında mutlu olsun diye,ama mesajlara boğmadım,daha az görüştüm özlesin diye ki özledi.

üstüne gitme zamana bırak,daha ağır başlı davran ki düzeldiğini anlasın.

iyi de sürekli aynı heyecanı duymak mümkün mü sizce...her gördüğünde heyecanlanmak falan? geçin bunları..başlarda elbette olur..zorsa olur..ilişki bi türlü başlamıyosa olur..yeni başlamışsa olur....amaaa ama hep olmaz işte..ki normali de bu bence..biraz daha sakinleşip, birbirinize alışıp aşkın huzur kısmını yaşamaya başlamak..:KK68:
doğru diyorsun ihtiyacımız olan huzurdan başka bir şey değil zaten..

hani derler ya aşkın ömrü şu kadar diye.. sizde de bu kadarmış aşk safhası bitmiş en azından onda..
eğer sevgi varsa ilişki devam eder yoksa sadece uzatlamaları oynarsınız malesef..

tabıkıde denemye değer yaşamaya çiftler arasında oluyor bu tür olaylar hep birlikte olunca insan uzak durmak çzlemek istiyor tatlım ama azcık sabır herşey daha güzel olur ınşallah

Nasıl ki senin kötü zamanların olmuş hatta tokat bile attığın zamanlar, işte aynısı şimdi ona oluyor şimdi de onun kötü zamanları ve anlayış sırası sende...

güzelim hayatı yaşamak için neden bu kadar acele edersiniz ki bilmem ,sahiden yorumsuz kaldım ama tokat olayı bahane bence ?

Bence zamana bırakmak en güzeli... O, ilişkinizin öncesinde ve sonrasında zaten elinden geleni yapmış sen yeter ki onun yanında ol diye, bir çok fedakarlıkta bulunmuş... Arkadaş da olmuş... Sevgili de olmuş... Herşeyin olmaya çalışmış senin ne kadar güzel... Ben bir birliktelikte olması gerekenlerden birinin arkadaşlık olduğunu hep söylemişimdir... Konuşabilmek için, anlaşabilmek için... Aşkın bittiği yerde, sevgi ve saygıyla beraber elele yürüyebilmek için... Okuduğum yorumlarda katıldığım noktalar şunlar o senin için yeterli fedakarlıkta bulunmuş... Ne ondan uzaklaş ne de sevginle boğ... Sadece herşeyden önce arkadaş olduğunuzu hatırlatarak, arkadaşça onu dinlemeye çalış... Varsa sorun birlikte çözün... Eğer psikolojik bir sorun yüzünden kendinize ve ilişkinize zaman vermek için birbirinizden uzaklaşmayı seçerseniz aranızdaki soğukluk gittikçe buz dağı olacak... Ne çok yakın ne de çok uzak olmakta fayda var bu dönemde... Sadece ilgiye ihtiyacı var bence bu aralar, yaptıklarının karşılığını bulmaya... o da fedakarlık istiyor... Sen de yapmışsın fedakarlıkların en büyüğünü ama tek başına yeterli olamaz o... hiç bir şey konuşmadan yanyana oturmak bile iyi gelebilir bilmiyorum... Umarım herşey düzelir... Hiç bir şey eskisi gibi ve eskiden yaşanan duygularla yaşanmaz... Ya daha kötüsü olur ya da daha iyisi... Herşeyin hayırlısı olur inşallah...

Bence zamana bırakmak en güzeli... O, ilişkinizin öncesinde ve sonrasında zaten elinden geleni yapmış sen yeter ki onun yanında ol diye, bir çok fedakarlıkta bulunmuş... Arkadaş da olmuş... Sevgili de olmuş... Herşeyin olmaya çalışmış senin ne kadar güzel... Ben bir birliktelikte olması gerekenlerden birinin arkadaşlık olduğunu hep söylemişimdir... Konuşabilmek için, anlaşabilmek için... Aşkın bittiği yerde, sevgi ve saygıyla beraber elele yürüyebilmek için... Okuduğum yorumlarda katıldığım noktalar şunlar o senin için yeterli fedakarlıkta bulunmuş... Ne ondan uzaklaş ne de sevginle boğ... Sadece herşeyden önce arkadaş olduğunuzu hatırlatarak, arkadaşça onu dinlemeye çalış... Varsa sorun birlikte çözün... Eğer psikolojik bir sorun yüzünden kendinize ve ilişkinize zaman vermek için birbirinizden uzaklaşmayı seçerseniz aranızdaki soğukluk gittikçe buz dağı olacak... Ne çok yakın ne de çok uzak olmakta fayda var bu dönemde... Sadece ilgiye ihtiyacı var bence bu aralar, yaptıklarının karşılığını bulmaya... o da fedakarlık istiyor... Sen de yapmışsın fedakarlıkların en büyüğünü ama tek başına yeterli olamaz o... hiç bir şey konuşmadan yanyana oturmak bile iyi gelebilir bilmiyorum... Umarım herşey düzelir... Hiç bir şey eskisi gibi ve eskiden yaşanan duygularla yaşanmaz... Ya daha kötüsü olur ya da daha iyisi... Herşeyin hayırlısı olur inşallah...
söylediklerin için çok teşekkür ederim. zaten bu noktadayız umarım hayırlısı olur...

X