Ayrılık acısı ne zaman geçer

Merhaba hanımlar.
Daha önceki konularımda bahsettiğim bir sevgilim vardı 3 senelik hatta evlilik düşündüğümüz falan neyse en sonunda beni terk etmeye karar verdi. Ayrılalı neredeyse 40 gün falan oldu. İlk 15 gün sürekli ağlayıp kusuyordum, yataktan kalkacak gücüm olmuyordu 5 kilo verdim tüm bu süreçte. Şimdi çoğu geçti ama kalbimdeki o iç sıkıntısı, huzursuzluk, burukluk hissi, ara ara gelen ağlama krizleri vb. geçmiyor. Dışardaki tüm erkeklerden sanki nefret ediyormuşum gibi bir his var. Tabii ki bu yanlış biliyorum ama yani şuan durum bu. Bir de kendimi teselli etmek için sürekli şey diyorum demek Allah benim görmediğim bir şey gördü nasip etmedi diye ama inanın yine de çok zorlanıyorum :KK43: Evet zor bir süreç ama bunu atlatanlara sormak istiyorum ya 40.günde hâlâ böyle olmak normal mi terapi de alıyorum ayrıca :KK43:
Çivi çiviyi sökuyor
Her ılıskım sonrasında boyle oldu👍

Öyle bir şey yapıp kimsenin hakkına girmek istemiyorum. Hâlâ onu kalbimden atamadım :KK43: bu gidişle de alamayacağım diye korkuyorum :KK43:(
Kimse ın hakkına girmezsin
Kimse meralagh bana aşık bız meralaghla evlencez dıye umutlara girmeyecek zaten
Erkek zihni baska😘

Sen bul birini
Kendıne zulmetme

Geçecek merak etme. Kadınlar zaten ayrılığın ilk aşamalarını ağır atlatıp gittikçe iyileşiyorlar erkeklerinki sonradan dank ediyor. 40 gün henüz çok yeni. Tamamen unutmak istiyorsan asla stalklama. Yaparsan eğer kısır döngüye girer unutman çok zaman alır ya da unutamazsın. Her acı zamanla etkisini yitiriyor şu anda çok taze çok büyük bunalımdasın belki ama bu süreçte kendinle ilgilen hobilerine yoğunlaş sevdiklerinle vakit geçir ve asla stalk yapma zamanla iyileşeceksin
Teşekkür ederim. Ben de birkaç yerde dediğiniz gibi okumuştum. Kadınlar ilk zamanlar her zaman daha kötü oluyor diye. Stalk yapmayı bırakmak artık ilk hedefim 🙏🌸

40. gündeysen daha normal yani 6 ay kadar sürebiliyormuş yas dönemi. asıl 6 ayı geçerse sağlıksızmış. bunun belli bir zamanı yok herkesin kendine özel olan bir deneyimi sonucta. o yüzden şu zaman olur bu zaman olur diyemeyiz. acınızı yaşayın ve bir gün geçeceğinin bilincinde olmaya çalışın hep. ilişkiniz sonsuza kadar sürmediyse acısıda sonsuza dek sürmeyecek

Merhaba hanımlar.
Daha önceki konularımda bahsettiğim bir sevgilim vardı 3 senelik hatta evlilik düşündüğümüz falan neyse en sonunda beni terk etmeye karar verdi. Ayrılalı neredeyse 40 gün falan oldu. İlk 15 gün sürekli ağlayıp kusuyordum, yataktan kalkacak gücüm olmuyordu 5 kilo verdim tüm bu süreçte. Şimdi çoğu geçti ama kalbimdeki o iç sıkıntısı, huzursuzluk, burukluk hissi, ara ara gelen ağlama krizleri vb. geçmiyor. Dışardaki tüm erkeklerden sanki nefret ediyormuşum gibi bir his var. Tabii ki bu yanlış biliyorum ama yani şuan durum bu. Bir de kendimi teselli etmek için sürekli şey diyorum demek Allah benim görmediğim bir şey gördü nasip etmedi diye ama inanın yine de çok zorlanıyorum :KK43: Evet zor bir süreç ama bunu atlatanlara sormak istiyorum ya 40.günde hâlâ böyle olmak normal mi terapi de alıyorum ayrıca :KK43:
3 yıllık bir ilişki için 40 gün daha taze kendine zaman ver ve bu süreçte hiç bir şeyi içine atma biraz zorlu bir süreç ama atlattıktan sonra kendinizle gurur duyacaksınız asıl ilgiyi kendinize verince daha kolay atlatacağınıza eminim

Benim ex’i bir senede unutmuştum. Çivi çiviyi sökere kesinlikle katılıyorum. Unutmam başka birinden hoşlanmam sonucunda oldu.
Benim ex de pek matah bir şey değilmiş ya kafasına girmiştim daha yakışıklı, uzun, kaslı, geniş omuzlu ve kariyerli çocuğa geçince 😂
Ama şu anda gözünüz birini görmez diye tahmin ediyorum, her şey daha yeni. 2-3 aya azalır baya acınız, küçük bir sızı kalır. Sonra çivi aramaya bakın derim. Ama unutmayın her zaman daha iyisi var dışarda bir yerlerde…

sizi en iyi ben anlarım.. 3 ay oldu terk edileli ve inanın bugun bile icim sızlıyor aklıma geliyor keske diyorum böyle olmasaydı ama eminim ki bu geçici bir süreç yaşamamız gerekiyormuş ki sonrasında ayaga sağlam bir sekilde kalkalım. senin daha cok cok yeni o yüzden acını yaşa üzül ağla ama kendini yıpratma

X