Ayrıldım ama aptallığıma ve sınırlarımın ihlaline yanıyorum

Evet galiba en doğrusu o aşamaya gelmemek ve güvenmemek.

evet tam olarak bu. madem penetrasyon yok penetrasyonsuz her şeyi yapalım kafasındaydı oda. içime girmemek için özellikle dikkatli davranıp ufak ufak temaslar yaparak kendince taciz etmemiş oldu

Vicdan yapacak birşey yok. herkes kendi sınırları dahilinde dilediğini yapmakta özgür. bana göre cinsel ilişki penetrasyon demek, geri kalanı ön sevişme. sana göre değildir orası ayrı. tamamen yaşayana daha çok saygı duyuyorum ama ben erkeklerin iki yüzlülüğü nedeni ile tamamen kendimi bırakmak istemiyorum. mesela bekaret meselesi değil yani.

kesinlike geçmeyeceğim. teşekkür ederim.
Ay Allah aşkına ha iç çamaşırından ha yüzeyden sevişmişsiniz işte madem hiç böyle şeylere girismeyin şu dusuncelerinizi de değişirin. Yani bir de buna cinsel taciz demişsiniz yani sevismeye başlayınca çamaşır çıkarmadan da nasıl başarıyorsunuz hiç anlamış değilim fıtrata aykırı yahu

Kesinlikle hak etmiyor. Sükür adam birakmis. Tecavüz de edebilirdi. Ama bizim toplum belli. Sikayetci olsa bile öyle veya böyle sucu ona yüklerlerdi. Ergenken Tacize/tecavüze ugrayan bir tanidigim var. Kadin bosanirken bile "evlenirken bakire degildi zaten" denilde. Öyle de catlak bir toplumdayiz. Hepimiz güvenmek isteriz, ama bu konularda 100/100 güven yok maalesef, heleki bu sekilde
Ya hemcinslerimiz bile evine gitmeseydin diyebiliyor Pamuk. Bırak erkekleri yani.
Bence de adam bırakmış yine şükür. Daha ileriye gitse yatağa kendi isteğinle girmişsin, tecavüz değil de derlerdi bence.

Konuyla ilgili diğer yorumumu söyleyim

Bence de bu bir tacizdir. Taciz demek zorla donunu çıkarıp penis vajene sokmak demek değildir.

kişiyi zorlamak, ısrarcı ve baskıcı olmak, şantaj yapmak, manipüle etmek de rızasını aldım demek değildir.

Ya hemcinslerimiz bile evine gitmeseydin diyebiliyor Pamuk. Bırak erkekleri yani.
Bence de adam bırakmış yine şükür. Daha ileriye gitse yatağa kendi isteğinle girmişsin, tecavüz değil de derlerdi bence.
Bu topluma göre adam ahlaklıymış bence. Gerçekten tacize tecavüze ugrasaydı burada bile kızı suçlarlardı. Avrupa'da sarhoşken bir kızla birlikte oluyorsan direkt tecavüz sayılıyor örneğin. Bizim ülkemizde ise bir İspanyol Erasmus öğrencisi tecavüze uğramış. Hakim ne işi va kız başına adamın evinde demiş.

Kesinlikle anlatmak zorunda değilsiniz bu kısmı ayrı tutuyorum ama bundan sonra hayatınıza giren adamlar yaşadıklarınızı bilecek mi yoksa elime erkek eli değmedi diye gizleyecek misiniz? Gerçekten kendini korumuş, eşine saklamış bir adam çıksa mesela karşınıza, evleneceği kadının da kendi gibi olmasını istese dürüst olacak mısınız?
Kendini tamamen evleneceği kadına bırakan erkeğin kaldığını düşünmüyorum açıkçası en muhafazakarı bile belli başlı şeyler yaşayıp deliğe girip çıkmamayı bekaret olarak görüyor. bana gelin tamamen dürüst olmak isterim hem içim rahat olsun. inanın yaşadığım en açık şey buydu. bugüne kadar pek bir yakınlaşmam temasım olmadı. kıyafetle birkaç kere sürtündüm sadece. zaten bundan sonra da bir daha cesaret edebileceğimi düşünmüyorum. bir adım fazlası psikolojimi tamamen kötü etkileyebilirdi
Konuyla ilgili diğer yorumumu söyleyim

Bence de bu bir tacizdir. Taciz demek zorla donunu çıkarıp penis vajene sokmak demek değildir.

kişiyi zorlamak, ısrarcı ve baskıcı olmak, şantaj yapmak, manipüle etmek de rızasını aldım demek değildir.
Evet anlatmak istediğim buydu maalesef :KK43: orantısız güç kullanarak masa altından manipüle etti, zor kullandı. Kabul etmezsem fazlasının olabileceğini hissettirdi ufak ufak. ya da ben evham yaptım paranoyaklık yaptım bilmiyorum.

Şimdi ben adamın birine seninle sevişmek istiyorum dedim hayır dedi. Ben de ısrarla, işveyle, cilveyle, koklaşarak, oynaşarak yükselttim adamı ve sevişmeye ikna ettim. Bu durumda rıza inşası yapmış bir tacizci mi oluyorum? Ulan 😱

Aynen konuyu güzel kaynattın, çok da komikmiş :)
Bu konuyu kaynatmak değil yalnız. Hukuki olayları açıklarken örnek olaylar ve dava kararlarının yer alma sebepleri arasında anlatılan kavramın yanlış anlaşılmasının önüne geçme de yer alır.

Aksi halde gündelik hayat akışındaki pek çok olayın taciz olduğu iddiası ve yanılgısı doğabilir.

Kendini tamamen evleneceği kadına bırakan erkeğin kaldığını düşünmüyorum açıkçası en muhafazakarı bile belli başlı şeyler yaşayıp deliğe girip çıkmamayı bekaret olarak görüyor. bana gelin tamamen dürüst olmak isterim hem içim rahat olsun. inanın yaşadığım en açık şey buydu. bugüne kadar pek bir yakınlaşmam temasım olmadı. kıyafetle birkaç kere sürtündüm sadece. zaten bundan sonra da bir daha cesaret edebileceğimi düşünmüyorum. bir adım fazlası psikolojimi tamamen kötü etkileyebilirdi

Evet anlatmak istediğim buydu maalesef :KK43: orantısız güç kullanarak masa altından manipüle etti, zor kullandı. Kabul etmezsem fazlasının olabileceğini hissettirdi ufak ufak. ya da ben evham yaptım paranoyaklık yaptım bilmiyorum.
Adam melek demiyorum, bazı yerde ısrar durumu malesef var ama siz biraz da ilişkinizin bitmesinden korkup son ana kadar dayandınız gibi geldi bana. Son ana kadar net tepki vermeyip ağlamanız biraz sıkışmışlık hissi verdi. İstemediğiniz şeyleri ne pahasına olursa olsun yapmamanız lazım.

Bu konuyu kaynatmak değil yalnız. Hukuki olayları açıklarken örnek olaylar ve dava kararlarının yer alma sebepleri arasında anlatılan kavramın yanlış anlaşılmasının önüne geçme de yer alır.

Aksi halde gündelik hayat akışındaki pek çok olayın taciz olduğu iddiası ve yanılgısı doğabilir.
Görselle ve kişinin ilk yorumuyla konuyu yeterince anlatmışım. Daha fazlasını merak eden kendisi araştırabilir. Sulandırmalarla uğraşamam.

Evet. Konu sahibinin kendisi de aslinda durumu kendi kafasinda yumsatiyor. Penetrasyon yok diye. Ben konun ahlak boyutunda asla değilim, herkes kendi bedeninden sorumlu. Kendisi aslinda bakire ve öyle de kalmak istiyor, ama erkegin israrlari üzere kendi cizgilerini genisletmeye devam ediyor. Erkek israr ettikce kadinin soyunmaya kadar gittigini görüp bundan da cesaret alip ileriye gitmis. Öncelikle biz kendi isteklerimizin ve cizgilerimizin arkasinda duracagiz. Sadece erkek istedi diye veya iliskinin sadece öyle devam edebilecegini zannettigimiz icin hic bir kadin soyunmak zorunda degil. Bakireligine ve heleki senin isteklerine saygi duyan adam bekliyor

Sizin paylaştığınız görsel de yanlış anlaşılmalara çok açık, sorun da o zaten.
Cinsel şiddetle mücadele derneğinin hazırladığı bir afiş. Bana göre yeterince açık ama sizin için değilse daha fazlasını araştırabilirsiniz. Bazı kişilerin yanlış anlamaları beni ilgilendirmiyor. Mağduru ve geçmişte bunu yaşamış kişilerin hayatına bu kavramı sokmaya çalıştım. İhtiyacı olan konuyu benim gibi çalışabilir. Hazırdan başkasından beklemez.

Görselle ve kişinin ilk yorumuyla konuyu yeterince anlatmışım. Daha fazlasını merak eden kendisi araştırabilir. Sulandırmalarla uğraşamam.
Sizin paylaştığınız görsele dayanarak örnek olayla soru sordum. Ben ortaya yarım yamalak bildiğim bir kavram atarım açıklama ve detay sorulunca kaçarım diyor gibi görünüyorsunuz şu an.

Öyle ama? Gitmeseydi yani?
İlk kez olmamış; sürekli buluşup sevişiyorduk demiş. Neler yaşayacağını bilerek gitmiş, kadın kadının düşmanınıdır mantığını bırakalım ya, kadın bile isteye gitmiş kimse kimseyi kandırmamış, zorlamamış. Bundan rahatsız olduysa ilkinden sonra daha gitmeseydi, ya ayrılsaydı yada dışarda görüşseydi. Kadınlarda herşeyi yapıp sonra ağlamasına çok kızıyorum. Hele hele ben bakireyim demesi tamamen fiyasko.

Sizin paylaştığınız görsele dayanarak örnek olayla soru sordum. Ben ortaya yarım yamalak bildiğim bir kavram atarım açıklama ve detay sorulunca kaçarım diyor gibi görünüyorsunuz şu an.
Ben konu sahibini suçlayacak yorum yapmayıp bi de tanımla destekleyince senin hoşuna gitmedi. Şimdi konuyu çevirip kaçarım lafına getirme. Elinizin altında internet var. Google’a rıza inşası diye aratıp örnekleri yorumlamak 5 dakikanızı alırdı. Gerçekten bu sitede en çok seninle muhattap olmak istemiyorum.

Evet. Konu sahibinin kendisi de aslinda durumu kendi kafasinda yumsatiyor. Penetrasyon yok diye. Ben konun ahlak boyutunda asla değilim, herkes kendi bedeninden sorumlu. Kendisi aslinda bakire ve öyle de kalmak istiyor, ama erkegin israrlari üzere kendi cizgilerini genisletmeye devam ediyor. Erkek israr ettikce kadinin soyunmaya kadar gittigini görüp bundan da cesaret alip ileriye gitmis. Öncelikle biz kendi isteklerimizin ve cizgilerimizin arkasinda duracagiz. Sadece erkek istedi diye veya iliskinin sadece öyle devam edebilecegini zannettigimiz icin hic bir kadin soyunmak zorunda degil. Bakireligine ve heleki senin isteklerine saygi duyan adam bekliyor
Diğer cevaplarınız ile birlikte zekanıza şapka çıkardım teşekkürler :) evet konuya yumuşatarak başladım çünkü cinsel taciz, saldırı olmaması beni de mutlu eder çünkü gerçekten güvendiğim biriydi. ikimizinde hataları var hataları tartmaya gerek yok. ama öyle ya da böyle durumun taciz olduğu gerçeğini değiştirmiyor. tecavüze varmadığı için teselli bulup bir daha kimsenin evine gidemeyecek olarak gerekli dersleri aldım

Ben cereser arkadaşıma katılıyorum. Seksin olmaz olmazı kadın/erkek ya da penis/vajina değil rızadır. Üstelik bu rıza da baskı altında olmaksızın ve ayık kafayla verilmiş olmalıdır.
Sen benimle zaten sürtünüyorsun zaten kilodunu gördüm, vulvanı da görsem ne olur, zaten evlencez, her şeyi yaptık bunu mu yapamadık, seks olmadan sevgililik olmaz, başkasına mı gideyim, erkeklerin de ihtiyaçları vardır gibi argümanlarla ısrarcı olarak alınan rıza rıza değildir bence de.

Üstelik konu sahibi bir yere kadar kendi isteğiyle bir şeyler yapıp bir yerde durmak isteyebilir. Bu tamamen kişisel tercihtir. Evli çiftler için de geçerli. Ben kocamla 6 gece seks yaparım 7. Gece seks yapmak istemezsem zaten kocan o her gece vermişsin bu gece nasıl vermezsin denemez. Ya da kocamla aynı duşa girmeyi tercih etmeyebilirim gibi. Sınırlar herkes için

Rıza inşası yapmış. Bu da bir cinsel saldırıdır. Bir daha bu kişiyle bir araya gelmeyin, rızanın ne olduğundan haberi yok.
Edit: yorumları şimdi gördüm sanırım bu konu çok bilinmiyor, rızanın olduğu iddia edilmiş. Bilgi amaçlı paylaşıyorum.Eki Görüntüle 3481974
Kesinlikle katılıyorum rıza inşası yapmaya çalışmış ,ve konu sahibi kendini kötü hissetmiş ağlama seviyesine gelecek kadar..ben bekaret sorgulayıcı değilim konu bu değil burda bazı yorumlar da bu yönde gelmiş,bunun ironisi bile yapmak istemiyorum.Burda konu sahibi bunu sormamış da zaten.Konu sahibinin bu kişiden uzak durması gerekiyor.Rıza inşası görselini ben de okumasını tavsiye ediyorum,daha kötüsü olmamış o şekilde kendini rahatlatabilirsin 🥹🙏 yatağa bile girilse orda da hayırlar vardır hayır hayırdır.Bazen bunu manipülasyondan beden diliyle hissettirebilirler konu sahibi de tam da böyle şeyler yaşamış,geçmiş olsun diyorum.

X