ayirmak istiyorlar ben ölürürüm:((

hayir öyle birsey de yok akillarinda herangi biride...

simdiye kadar leke laf getirmedimki ben

hayir öyle birsey de yok akillarinda herangi biride...

simdiye kadar leke laf getirmedimki ben

Yanlış anlamayasın cnm herkes kızının telli duvaklı gelin olmasını ister. Sen aileni bırakıp kaçabilirisnde onları ezip geçebilirisnde bunu yapmıyorsun. Sevinecekleri yerde yeminler ediyorlar vermem etmem diye.

Birilerinin olmaması daha iyi sevindim buna. Öyle birşey olmuş olsaydı işler daha da zorlaşırdı. Umarım başka birileride çıkmaz bir yerlerden.

ömür boyu insallah böyle mutlu olursunuz...

canim benim insallah bizlerde senin burda evlenmis oldugun yazilarini goruruz telli duvakli gelin olursun Allah boy boy bebisler nasip eder bu yazdigin uzuntu dolu basligi unutur gidersin ablacim sakin uzulme emi dunyada en kiymetli sey kendinsin kiymetine kiymet ver adimlarinda sevgilerimle

valla ben afyonlu beyim ardahanli ikiniz anlastiktan sonra sevdikten sonra neden olmasinnn
amaaaaaaaaaaa ,amasi var mesela kaynanamlar istanbulda kaliyor benim bütüm akrabalarim afyonda
onlarida görmek benim en dogol hakkim bir aylik izne gidiyorsun o taraf kendi yerlerinde ben ise yari yariya kalmak istiyorum.beyimden sorun yok sükür o söylüyor senin en dogol hakkin bu diye.ama beyi kaynanamin agzina bakmis olsa o zaman sonuc cok kötü yerlere variridi.birdek bunun zorlugunu cekiyorum ben.ve simdiki aklim olsaydi kendi memleketime varirdim yinede diyorum.
ben kürtce bilmiyorum mesela kaynanam inadina yaninda 3 olan sahisa kürtce konusur türkce bildigi halde bunlara falan dikkat edip saygi göstermesi lazim.sen bilirsin canimsevmek güzelde buna benzer takintilar cok oluyor.hakkinda hayirlisi olsun derim

şekerim beni düşün mutlu ol. en azından sorun senin ailenden kaynaklanıyor dolayısıyla çözüm senin elinde. Ama ben karşı taraftan resmen istenmiyorum farklı mezheptenim diye
Ve kahretsin ki ben onsuz yaşayamam. Ama beklemekten başka bişey gelmiyor elimden. Dolayısıyla elinden geleni yap ve aşkının peşinden git tabi onun sevgisinden şüphen yoksa...Ailene de biraz duygu sömürüsü yap sonuçta yuvanı kurmak istiyorsun köstek değil destek olsunlar. Hem sevenleri ayırmak ,yuva kuranı engellemek de çok günah. bunları konuşmalisın bence.
Allah yolunuzu açık etsin...Unutma yapabilirsin sorun sadece senin ailense..senağlama

şekerim kendi durumumu seninkine yakın gördüm. Merak ettim gerçekten mezhep ayrılığı sorun mu yaratıyor?
Gerçi aileden aileye de fark eder ama. Merak ettim:çok üzgünüm:

Biz eşimle aynı kültürden olduğumuz halde sorunlar yaşadık hemde aileler arasında bizimde bir problemimiz yoktu, çok zor kardeşim ailelerin istememesi.Ama yeri geldiğinde aileni dinlemek önemli keşke ben zamanında dinleseydim, aslinda dinleseydim de yine eşimle evlenirdim, aşkın gözü kör oluyor.Şimdi olsa yine evlenirim...Dediğim gibi ailemde beni çok uyarmisti ama ben dinlemedim.Sevginin peşinden gittim, pişman değilim asla ama şu üzüntüyü yaşamak varya, dünyada cehennemi yaşamak gibi bişey.
İyi düşün ailenin onayına önem ver, kalbini ve mantığını bir tut.
Umarım senin için herşey hayırlı olur.

Son düzenleme:

canim ya anliyorum seni cok zor olmali istenmemek..:çok üzgünüm:
umarim sendede durum degisir,cok iyi anliyorum seni bende gercekten onsuz yasayamam...

Ben bu mantığı çözemedim ve çözemeyeceğimde.
Yahu biz bu insanları istemiyoruz demeyi biliyorlar ama karşıdakiler acaba bizi isterlermi beğenirler mi diye hiç düşünmüyorlar.

herşeyin başı cehalet ailen bu kadar cahil olmasa bunları yapmazdı mücadele etmelisin canım

canım bende buna benzer birseyler yasamıstım.benım nısanlım askerlıgını yapmadı dıye dugune razı olmadılar zaten 2,5 sene nısanlıydım bıde 15 ay daha beklemek işime gelmedı bıde nısanlım okulu bıtırıp 6 ay yapmayı dusunuyordu..ama herkez karsı cıktı..babamla konustum dugun ıstemeye gelecekler baba dedım..bana dedıkı askerlık yapmadan olmaz dedım acıklamak ıstedım ama ızın vermedı..benım karsıma bu tarz seylerle bı daha cıkarsan benden en buyuk darbeyı yersın dedı..abım dugunune gelmem dedı herkez karsı cıktı neymıs efendım askerde sehıt olacakmıs..tobe yarabbım sankı bır tek askere gıden oluyor..ya 1 sn sonrasına garantı varmı ..olayları dedeme anlattım ama onun suyunca..dedem bır sey deyınce kımse onune cıkamaz..o bırsey dedıyse bıtmıstır..dedem babamla konustu..ve olaylar bugune geldı haftaya bugun dugunum var..sana dıyecegım babanın sozunu dınleyecegı bırıyle konus sen nasıl babanı ezıp gecemıyorsan babanında ezıp gecemeyecegı bırı olsun..inşallah olur canım benım ya

cnm yaşadıgının GERÇEK AŞK olduguna gerçekten inanıyorsan,sevginin hiç tükenmeyecegini,onu her koşulda sevecegini ve sevdigin için her fedakarlıgı yapacagını hissediyorsan ve onunda seni bu denli sevdigine eminsen bu aşk mücadelesini hiç bırakma.çünkü gerçek sevgiyi herzaman bulamazsın.sevgiler...

evet gercekten bu saydiklarin hepsi ikimizde var ayrilmayi denedim olmadi tamam ayle herseyin basinda ama sirf onlar mutlu olcak diye ben canimdan nasil vazgecerim??okadar zorki cikamiýorum isin icinden...kafayi icem artik,ben birdaha baskasiyla evlilik hayali gelinlik hayali ev hayali BEBEK hayali TORUN hayali nasil yaparim
olmaz imkansiz!babami nasil ikna ettircez bilmiyorum öyle birsey olursa anneni bosarim diyo bununla tehdit ediyo beni gücüm tükeniyo evde mutlu degilim artik ne olursun allahim bana yardim et...

Yurt dısında yaşayan vatandaşlarımız bu dusunce yapıları nedeniyle hic bir yere gelemediler.Sadece isci olarak kaldılar.Cok az bir rakam aklını basına alıp universitelere gittiler,farklı mesleklerde gurur duyabilecegimiz islere imza attılar.Aynı mahallelerde aynı zihniyetteki insanlarla sanki köylerindeymiş gibi yaşamaya devam eden,o geri kafalılıkları yok olacak korkusuyla kucuk dunyalarından cıkamayan vatandaslarımız gittikleri gunde yasayıp kaldılar.Kendi ailemden insanlarda yasıyorlar yurtdısında.Geri kafalılıklarına tahammul edebilip aynı odada 2 saat gecirebilmis degilim.

Konu doğulu-batılı mevzusu degil.Bizim hayallerimize karsı gelemez mevzusu.Bizim dusuncelerimizin dısına cıkamaz mevzusu.Kendi otoritelerinin sarsılması korkusu.geleneklerinin dısına çıkabilmeyi,başka hayatlar yaşayabilmeyi fobi haline getirmiş kendi aralarında gul gibi kendi kurallarıyla,dededen gelenlerle yaşarken birden her zaman kactıkları başka bir hayatla karsı karsıya kalmak ve ne yapacaklarını bilememek korkusu."bize bunu nasıl yaparsın?"diye sordukları bu.Kendi kabuklarını kırmalarını nasıl bekler kızları,başka adetlerle nasıl basa cıkabilirler dusunmez mi kızları,kendilerinin dısında davranmak zorunda kalacakları bir başka dunyaya onları nasıl davet edebilir kızları...kızları nasıl onlar gibi kucuk dunyaya hapis yaşamaz?Neden bu durumdan memnun olmaz?karakız'ın babası otorite derdinde,kızının duygularından ona ne? sevmek sıg bir sey onlar icin.hangisi evlenmis sevdigiyle.Es ;işlerini yaptıracakları ve geceleri koynuna girecekleri,cocuklar dogurtacakları bir nesne.Hangisi ölmüş eşinin yasını tutmus bugune kadar.2.ayında yenisini almak varken.zamanla mı anlayacaklar karakız'ı??? içi burkuk bir şekilde kaçarak evlenecek bir gun.En guzel gunu kendine rezil olarak.annesiz babasız ici acıyarak kuracak yuvasını.Ben başka bir gelecek göremiyorum,üzügünüm.

canım sabret biz de aynı sorun olmasa da eşimle tam 3 sene bekledik ikna olsunlar diye birbirinizden vazgeçmediğinizi ayrılamayacak kadar çok sevdiğinizi görünce elleri mahkum razı olacaklar. anne - babana karşı çıkıp kalplerini kırma ama onlar inat ediyo diye bu saçma gerekçeye karşı aşkından vazgeçme. sonuna kadar diren. bu arada hem daha da emin olursunuz birbirinizden. aşkınız daha da güçlenir. zorluklar gerçek aşkları daha da güçlendirir bence. Allah yardımcınız olsun.

offf bu çok kötü bi durum yaaa ya aynı memlektten olunca ne oluyo onu anlamıom. biz trabzonluyuz mesela amcamın karısı mersinli çokda iyi anlaşıolar bizde çok severiz onu. insan insandır oralısı buralısı varmı yaaa.
Allah yardımcın olsun ne diyeyim.

Gelecegimi goruyor gibiyim :1no2: , Allahim hepimizin sonunu hayirli etsin..
Allah yardimcin olsun, cok ama cok zor bir durum.Buyuk ihtimalle aynilarini bende yasicam offf..

ayy nasıl becerdin nişanlanabilmeyi yani neler yaptın bizimkilerde çok karşı ne önerirsin yapamdığım şey kalmadısenağlamasenağlama

kız sen sanki benim hayatımı anlatıyosun..merak etme sadece sen değilsin o durumda üstelik benim babamın gözü bişey görmez çok sinirlidir yakar yıkar ortalığı ya ben neyapimsenağlama bekliyorum sabrın sonu selamet diyorum belkide kendimi avutuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…