Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Ey Allah'ın Resûlü! Kurtuluşumuz nasıl olacak? "Dilini tut, evini (aileni) genişlet, günahlarına da ağla!" -Tirmizi, Zühd 61

Kim (başkalarının kusurlarını teşhir edip herkese) duyurursa, Allah da (onun kusurlarını) duyurur. -Buhari, Rikak 36

İnsanlar yalnızlıktaki (mahzuru) benim kadar bilselerdi, hiçbir atlı tek başına bir gececik olsun yol yapmazdı. -Buhari, Cihad 135

Allah Teâla hazretleri güzeldir, güzelliği sever! Kibir ise hakkın ibtali, insanların tahkiridir. -Tirmizi, Birr 61

Anne ve babasına veya bunlardan birine yetişip de onlar sayesinde cennete girmeyen kimsenin de burnu sürtülsün. -Tirmizi, Da'avât 110

Kul, kendini Allah'ın azâbından kurtarmada zikrullahtan (O'nu zikretmekten) daha müessir bir ameli işlememiştir. Muvatta, Kur'ân 24

Kim bana (bir kere) salât okursa AIIah da ona on salât okur ve on günahını affeder, (mertebesini) on derece yükseltir. -Nesâi, Sehv55

İki kelime vardır, bunlar dile hafif, terazide ağır, Rahmân'a da sevgilidirler: Sübhânallahi vebihamdihi Sübhânallâhi'l-azim. Müslim, Zikr31

Sübhânallahi velhamdulillahi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber demem, bana üzerine güneşin doğduğu şeyden daha sevgilidir. Müslim, Zikr 32

Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, hükümde rüşvet alan ve rüşvet veren (ve aracılık eden) kimseyi lanetlemiştir. -Tirmizi, Ahkâm 9

Size büyük günahların en büyüğünü haber vereyim mi? Allah'a şirk koşmak, anne ve baba haklarına riayetsizlik, cana kıymak. -Buhâri, Edeb 6

X