Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Kime dua kapısı açılmış ise ona rahmet kapıları açılmış demektir." #Hadis (Kütüb-ü Sitte, Hadis No:1751)

"Kim, benden sonra öldürülmüş olan bir sünnetimi ihya ederse beni seviyor demektir. Beni seven de benimle beraberdir." #Hadis Ebu Davud

"Hz.Peygamber(s.a.v) bir Sahabîsi ile karşılaştığında onunla tokalaşır ve onun için duâ ederdi." [Ramuz | Ravi: Huzeyfe(r.a)]

Daha vakti var, ilerde yaparım” demek, şeytanın mü’minlerin kalplerine bıraktığı bir vesvesedir. (Ramuz)

Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, hediyeyi kabul eder, ona karşılıkta bulunurdu."Buhari

"Allahım: Bir bekleyiş içinde olanlara, beklediklerini nasip et."
Hz. Yakup

Gönül kendine benzeyen gönüle akar...
- Hz.Ali (R.a)

Artık bana düşen, güzelce sabretmek...
- Yusuf Suresi/18

Birisi evlendiği zaman şeytan bağırır:
Eyvah! Bu âdemoğlu dininin üçte birini benden korudu!
[Ramuz'ul Ehadis, Hadis No:489]

ALLAH bir kulun dua etmesine izin vermişse, Mutlaka
kabulünü de murad etmiştir...
- Hz. Muhammed (s.a.v)

Allah'ım şu an kimin nerede çaresiz bir derdi varsa,
Sen ona çare ol ...

Kur’an kokan evleriniz ;
Kur’an okuyan eşleriniz olsun inşaallah...

En güzel yerlerde,
En doğru insanlarla yollarımızın kesişmesi
Ve her zaman en iyisinin değil,
En hayırlısının olması dileğiyle...

İçinizi dışınızı düzeltin canlı yayındasınız...
Allah (cc) sizi izliyor...

Ben hiçbir şey değilim.
Hiçbir şeye sahip de sayılmam.
Sahip olduğum sadece üç şey var;
Tevekkül.
Tefekkür.
Tebessüm

"Elbette O, yüreklerin de tâ içini bilendir. "
-Fâtır Sûresi / 38

Bir duaya yaslıyorum kalbimi,
ALLAH'ım sen bilirsin kaderimi.
Nereden yazılmamışsa oradan çek kurtar yanlışa uzanan ellerimi...

Yeryüzünde Allah'ın (c.c.) seyyâh melekleri vardır. Onlar ümmetimin selâmını (ânında) bana tebliğ ederler. Nesâi, Sehv 46

Nefsinizi sabit tutun. Halk iyilik yaptı mı siz de iyilik yapın, kötülük yaparsa zulme yer vermeyin. -Tirmizi, Birr 63

Kim kendisinden hoşlanmadıkları halde bir grubun konuşmasını dinleme gayretine düşerse kıyâmet günü kulağına erimiş kurşun dökülür.Ebu Davud

Teennî (acele etmeden düşünceli hareket etmek), âhiretle ilgili olanlar dışında, her amelde güzeldir. -Ebu Dâvud, Edeb 11

Kim halkın öfkesini dinlemeden Allah'ın rızasını ararsa insanların sıkıntısına karşı Allah ona kifayet eder. -Tirmizi, Zühd 65

Rüyasında beni gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü şeytan hiçbir şekilde benim suretime giremez. -Tirmizi, Rüya 4

Ateş, (halka) her yakın olana, yumuşak huylu ve insanlara kolaylık gösterene haram kılınmıştır. -Tirmizi, Kıyamet 46

X