❤️Ayet Ezberliyoruz ❤️

Canom harika otesi olmus. Ay chentiq leri gorunxe bir sevindim bir sevindim.

Ben sizi degil siz beni motive ediyorsunuz.

Rabbime sukurler olsun istedigim uzun zamandir arzu ettigim bir japiyi burada sizlerle acti. Allah ayirmadan tum kurani ezberlemeyo nasip etsin.. oyoe mutluyum ki.

Canim yalniz bu haftanin odevini unutmissun. Neyi ezberleyelim? Cansucan ikisini de ezberlemis ben yapamam onun gibi...

Bu arada sordugum olayi arastiralum canim. Benim cevremde bilen yoktur..
Canım benim :KK60:

Amin inşaallah:KK36: bakarsın ramazanda hatim yaparız:KK73:
Şimdi sen bana ayeti söyle ben önce sana mealleri yollayayım sonra tefsirleri

Verdin mi kararini neyin. Baslayacan mi baslamayacan mi. Gidecen mi kalacan mi. Bence degisiklikten korkma. :))

Konumuza donersek. Bu hafta burada olacaksin degil mi? Araftan sonra hangi ayetti? Siz belirleyin demistin. Ben sen oyle demeden once kasas dediydim. Sonra da biri sana sorup rad olsun demisti. Simdi ben hangisine geceyim. 2 si de olsun deme bunyem kaldirmaz :KK70: :KK70:

Heralde tabloyu yeniliyorsun. Ay cok heyecanli. Madem oyle 3. Yu de okuyayim.

Ve ma- tengimu minna- illa en amenna bi ayati rabbina lemma ca''''etna
Rabbena efriğ aleyna sabravve teveffena muslimiiiin

Sen bize rabbimizin âyetleri geldikten sonra iman ettik diye zulmediyorsun. Rabbim ustumuze sabir yagdir ve bizi musliman olarak vefat ettir.

Canim ben bu ayeti calisirken cok cekindim. Ozellikle sabir yagdir ve öldür kisimlarinda. Sihirbazlarin baslarina gelen malum. Ve o olaydan sonra dua ettiler.

Allah guc kuvvet versin. Ya da allah sabir versin. Sozleriyle ilgili makaleler var. Cok okudum. O yuzden guc kelimesini kullanmam ben. Allah isini kolaylastirsin derim. Sabir yagdir bana hep soyle geldi. Rabbim bize musibet ver ve bu musibetlere sabredenlerden olmamizi sagla. Kizim mesela okurken anne neden öldür diyorsun dedi. Ben de müslüman olarak olmenin faziletlerini anlattim. Sonra hepimiz mi canlanacagiz peygamber efendimizi de görebilecek miyim. Anne o zaman biz elele tutusup olelim falan gibi bir sohbet gecti aramizda.

Emanetim simdi alinsa, cennete gidecek. Ve ben sabredip musluman olarak vefat etsem ona kavusacagim. Ama ben vakitli ve hayirli olumler istiyorum. Allah bana bağışlasin ve kimseyi evladiyla sinamasin istiyorum.

Sihirbazlari dusundukce Bu ayet icimi daraltiyor. Allah onlardan razi olsun. Simdi acaba kacimiz onlar gibi davranabiliriz hakkaten merak ediyorum. En ufak bir dunyalik ugruna cok kolay âyet satiyoruz !!!! Sen ilahiyatcisin. Belki aydinlatirsin beni bu hususlarda..

Sordugun iki sorunun cevabi canim.

Ortada sen olmayinca ve ptesi gelince ben ayet soyledim.

Sonra sen geldin ve siz secin dedin. Gecmise bakmamistin. O sirada da rad olsun mu denildi. Sen de olsun dedin. Ama oncesinde de ben demis oldugun icim cansu onu da ezberlemis sag olsun :))

Sordugun iki sorunun cevabi canim.

Ortada sen olmayinca ve ptesi gelince ben ayet soyledim.

Sonra sen geldin ve siz secin dedin. Gecmise bakmamistin. O sirada da rad olsun mu denildi. Sen de olsun dedin. Ama oncesinde de ben demis oldugun icim cansu onu da ezberlemis sag olsun :))
tamam oeki simdi 1 haftada 2 ayetmi olmuş oldu

Canim.

Cok zorlamaya gerek yok. Kafa karisikligina da...

Zaten bugün pazar. Yarin yenisine gecilmesi gerekli.

Gecen haftaninki rad olur
Bu haftaninki de kasas...

Bir de ben gecmis ayetlerimi hatirlayayim diyorum ama basini unutuyirum. Ve ma ile mi basliyordu, rabbena diye mi :)) baslangic kismini okuyunca gerisi geliyir. Baslangici akılda tutmak icin kolay bi yol var mi

Feraceli Feraceli dün giremedim ben ilk basta chentiq chentiq kasas siresini söylemiştim dedi ben ona niyet edip basladim ezberledim cok şükür sonra rad süresi denildi onu henuz ezberleyemedim islerim var bütün yorumlari okuyamadim o yüzden böyle yazayim dedim yanlis mi yaptim bilmiyorum eğer sizin listenizin disina ciktiysam ve yanlis yönlendirme yaptiysam kusura bakma canim benim. Hangi ayetteyiz simdi sekerim

"Kullarıma söyle; Sözün en güzelini söylesinler. Sonra şeytan aralarını bozar. Çünkü şeytan, insanın apaçık düşmanıdır. İsrâ/53

ayetine riayet ederek yazıyorum kuzularım bu sözlerimi. .
C cansu_tr cancağızım yokluğumda kendi topiği bilip herkese yardımcı olmuş ona burdan kucak dolusu öpçükler:KK36:

Bir haftadır beni idare ettiğiniz için çok teşekkürler Canlarım Allah razı olsun. .

@Minik peri kardeşede dua edelim Rabbim sıkıntılarını alsın.
@NAVLEE den gene haber yok ben kendisiyle yeterince ilgilendiğimi düşünüyorum muhakak doğrusunu allah bilir,Hiç yoktan hatrım için çaba göstermesini beklerdim neyse şu ayeti buraya bırakıyorum ben biraz temizlik çalışmalarına başlayayım baya toparlanacak buralar:KK73:
“Ona yumuşak söz söyleyin, umulur ki öğüt alıp-düşünür veya içi titrer-korkar.”
(Taha Suresi -44)
Rica ederim elimi yüzüme bulastirmadim inşallah

Rad 28. Ayete calisiyorum ezber yapmak üzereyim Kasas 80'den haberim yoktu yorumlari yeni gordum onuda sonra ezberlerim :KK19::KK5:

X