❤️Ayet Ezberliyoruz ❤️

Ben haftasonu oturup ezberlemediklerimin hepsini ezberleyeceğim listeden çikarmayın.

Ezberlenecek ayetler hakkında da bişey soymemek istiyorum.Kurani kerimdeki dua ayetlerinden ezberlesek hem dua ederken o ayetlerle dua ederiz.
Mesela tevbe 128, ayet dua edilmesi ve bu duanin makbul olduğu söyleniyor kızlar
Allah ayetinde "Rabbiniz buyurdu ki: Bana dua edin, duanızı kabul edeyim. Bana kulluk etmeye tenezzül etmeyenler, aşağılık olarak cehenneme gireceklerdir"

Allah herkesin duasına cevap verir kuzum belki senin için olmuzsuz görümsede senin için hayırlı odur. .
Elbette her nefis ister dualarınım kabul olması ama İstenilene değil verikenenrazı olmaktır islam :KK19:

geldim ballarım geldim yettim :KK70:
Verdin mi kararini neyin. Baslayacan mi baslamayacan mi. Gidecen mi kalacan mi. Bence degisiklikten korkma. :))

Konumuza donersek. Bu hafta burada olacaksin degil mi? Araftan sonra hangi ayetti? Siz belirleyin demistin. Ben sen oyle demeden once kasas dediydim. Sonra da biri sana sorup rad olsun demisti. Simdi ben hangisine geceyim. 2 si de olsun deme bunyem kaldirmaz :KK70: :KK70:

Verdin mi kararini neyin. Baslayacan mi baslamayacan mi. Gidecen mi kalacan mi. Bence degisiklikten korkma. :))

Konumuza donersek. Bu hafta burada olacaksin degil mi? Araftan sonra hangi ayetti? Siz belirleyin demistin. Ben sen oyle demeden once kasas dediydim. Sonra da biri sana sorup rad olsun demisti. Simdi ben hangisine geceyim. 2 si de olsun deme bunyem kaldirmaz :KK70: :KK70:
Geldim kuzum hayatımda köklü bir değişim oldu bu hafta o yüzden biraz eski düzenime dönmekte zorlanıyorum malum mesaja geç cevap yazınca suratı anında düşen bi sevdiceğim var:-)

Canımm kasas suresi geçen haftaların ödevi değilmiyid abooww buralar fena karman çorman olmuş ben bi çeki düzen vereyim tablomuzu bi yeniliyim:KK73:

Ben haftasonu oturup ezberlemediklerimin hepsini ezberleyeceğim listeden çikarmayın.

Ezberlenecek ayetler hakkında da bişey soymemek istiyorum.Kurani kerimdeki dua ayetlerinden ezberlesek hem dua ederken o ayetlerle dua ederiz.
Mesela tevbe 128, ayet dua edilmesi ve bu duanin makbul olduğu söyleniyor kızlar
Tamam canım ezberlediklerini bana bildir tabloyu yenilerim :KK74: Allah zihin açıklığı versin

chentiq chentiq canisi

Kasas süresi 60.Ayet
Vema ütiytüm min şey in femeteaul hayatiddunya vezinetuhe vema indallahi hayruvveebga efela teagilun.
Size verilen şeyler dünya hayati icin faydali nesneler ve güzelliklerden ibarettir. Allah katinda olanlar ise daha hayirli ve kalicidir. Aklinizi kullanmaz misiniz ?
Ezberledigimi düşünüyorum hatam var mi bakar misiniz rica etsem
kuzum minnak hatalar var tekrar edersen birşeycik kalmaz maşallah cancağızıma:KK37:

"Kullarıma söyle; Sözün en güzelini söylesinler. Sonra şeytan aralarını bozar. Çünkü şeytan, insanın apaçık düşmanıdır. İsrâ/53

ayetine riayet ederek yazıyorum kuzularım bu sözlerimi. .
C cansu_tr cancağızım yokluğumda kendi topiği bilip herkese yardımcı olmuş ona burdan kucak dolusu öpçükler:KK36:

Bir haftadır beni idare ettiğiniz için çok teşekkürler Canlarım Allah razı olsun. .

@Minik peri kardeşede dua edelim Rabbim sıkıntılarını alsın.
@NAVLEE den gene haber yok ben kendisiyle yeterince ilgilendiğimi düşünüyorum muhakak doğrusunu allah bilir,Hiç yoktan hatrım için çaba göstermesini beklerdim neyse şu ayeti buraya bırakıyorum ben biraz temizlik çalışmalarına başlayayım baya toparlanacak buralar:KK73:
“Ona yumuşak söz söyleyin, umulur ki öğüt alıp-düşünür veya içi titrer-korkar.”
(Taha Suresi -44)

kuzum minnak hatalar var tekrar edersen birşeycik kalmaz maşallah cancağızıma:KK37:
Heralde tabloyu yeniliyorsun. Ay cok heyecanli. Madem oyle 3. Yu de okuyayim.

Ve ma- tengimu minna- illa en amenna bi ayati rabbina lemma ca''''etna
Rabbena efriğ aleyna sabravve teveffena muslimiiiin

Sen bize rabbimizin âyetleri geldikten sonra iman ettik diye zulmediyorsun. Rabbim ustumuze sabir yagdir ve bizi musliman olarak vefat ettir.

Canim ben bu ayeti calisirken cok cekindim. Ozellikle sabir yagdir ve öldür kisimlarinda. Sihirbazlarin baslarina gelen malum. Ve o olaydan sonra dua ettiler.

Allah guc kuvvet versin. Ya da allah sabir versin. Sozleriyle ilgili makaleler var. Cok okudum. O yuzden guc kelimesini kullanmam ben. Allah isini kolaylastirsin derim. Sabir yagdir bana hep soyle geldi. Rabbim bize musibet ver ve bu musibetlere sabredenlerden olmamizi sagla. Kizim mesela okurken anne neden öldür diyorsun dedi. Ben de müslüman olarak olmenin faziletlerini anlattim. Sonra hepimiz mi canlanacagiz peygamber efendimizi de görebilecek miyim. Anne o zaman biz elele tutusup olelim falan gibi bir sohbet gecti aramizda.

Emanetim simdi alinsa, cennete gidecek. Ve ben sabredip musluman olarak vefat etsem ona kavusacagim. Ama ben vakitli ve hayirli olumler istiyorum. Allah bana bağışlasin ve kimseyi evladiyla sinamasin istiyorum.

Sihirbazlari dusundukce Bu ayet icimi daraltiyor. Allah onlardan razi olsun. Simdi acaba kacimiz onlar gibi davranabiliriz hakkaten merak ediyorum. En ufak bir dunyalik ugruna cok kolay âyet satiyoruz !!!! Sen ilahiyatcisin. Belki aydinlatirsin beni bu hususlarda..

NAVLEE NAVLEE den haber var. Sen gormemissin. Ayeti ezberledi ama meali karistirmis. Bunun haricinde 1 haftadir annesinde kaliyor onun islerini gormek icin ve kv si ameliyat oldu. Ben onu yeterince sıkıştırırım merak etme. Ogut alanlardan o :)

• Subat ayi yeni geldi. Her ay basinda ezberlenecek ayetleri onceden belirleyelim mi?
  • Ayetleri 3 erli olarak verelim mi? Basindan yada sonundan ekleyerek? Ben namazlarimiza kataraak unutmayacagimizi dusunuyorum. @Makaringo ezberliyorum ama sonradan unutuyorum demisti
  • Tabloyu yaparken 1. Hafta 2. Hafta degil de su ayet bu ayet diye yazsak her yeni gelen de onlara baksa olur mu
  • Temizlik topiginde bos kadrom var. Gelmek ister misin :KK70:

Heralde tabloyu yeniliyorsun. Ay cok heyecanli. Madem oyle 3. Yu de okuyayim.

Ve ma- tengimu minna- illa en amenna bi ayati rabbina lemma ca''''etna
Rabbena efriğ aleyna sabravve teveffena muslimiiiin

Sen bize rabbimizin âyetleri geldikten sonra iman ettik diye zulmediyorsun. Rabbim ustumuze sabir yagdir ve bizi musliman olarak vefat ettir.

Canim ben bu ayeti calisirken cok cekindim. Ozellikle sabir yagdir ve öldür kisimlarinda. Sihirbazlarin baslarina gelen malum. Ve o olaydan sonra dua ettiler.

Allah guc kuvvet versin. Ya da allah sabir versin. Sozleriyle ilgili makaleler var. Cok okudum. O yuzden guc kelimesini kullanmam ben. Allah isini kolaylastirsin derim. Sabir yagdir bana hep soyle geldi. Rabbim bize musibet ver ve bu musibetlere sabredenlerden olmamizi sagla. Kizim mesela okurken anne neden öldür diyorsun dedi. Ben de müslüman olarak olmenin faziletlerini anlattim. Sonra hepimiz mi canlanacagiz peygamber efendimizi de görebilecek miyim. Anne o zaman biz elele tutusup olelim falan gibi bir sohbet gecti aramizda.

Emanetim simdi alinsa, cennete gidecek. Ve ben sabredip musluman olarak vefat etsem ona kavusacagim. Ama ben vakitli ve hayirli olumler istiyorum. Allah bana bağışlasin ve kimseyi evladiyla sinamasin istiyorum.

Sihirbazlari dusundukce Bu ayet icimi daraltiyor. Allah onlardan razi olsun. Simdi acaba kacimiz onlar gibi davranabiliriz hakkaten merak ediyorum. En ufak bir dunyalik ugruna cok kolay âyet satiyoruz !!!! Sen ilahiyatcisin. Belki aydinlatirsin beni bu hususlarda..
canım maşallah güzel ezberlemissin azmini takdir ederim:KK19: bizi çok güzel motive ediyorsun :KK60:

Ayete gelince kuzum mealden meale değişir ayetin başka meallerini araştıralım istersen seninle tefsirlere bakalım kafa karışıklığını beraber giderelim :KK66:

İlahiyatçı değilim bu arada aciz günahkar bir kulum işte:oops: Allahın rızasını kazanmaya çalışan. .

Son düzenleme:
NAVLEE NAVLEE den haber var. Sen gormemissin. Ayeti ezberledi ama meali karistirmis. Bunun haricinde 1 haftadir annesinde kaliyor onun islerini gormek icin ve kv si ameliyat oldu. Ben onu yeterince sıkıştırırım merak etme. Ogut alanlardan o :)

• Subat ayi yeni geldi. Her ay basinda ezberlenecek ayetleri onceden belirleyelim mi?
  • Ayetleri 3 erli olarak verelim mi? Basindan yada sonundan ekleyerek? Ben namazlarimiza kataraak unutmayacagimizi dusunuyorum. @Makaringo ezberliyorum ama sonradan unutuyorum demisti
  • Tabloyu yaparken 1. Hafta 2. Hafta degil de su ayet bu ayet diye yazsak her yeni gelen de onlara baksa olur mu
  • Temizlik topiginde bos kadrom var. Gelmek ister misin :KK70:
Canım tabloyu geçen hafta senin dediğin gibi yaptım ayetleri yazdım bi türlü sayfaya geçirmek nasip olmadı

Subhanallah o zaman navle hakkını helal etsin bana zanda bulundum. .Allah acil şifalar versin anneciğine inşallah (kv dede annedir litfen:ıslık:)

Önerilerin için tişikir idirim cınım dikkate alacağım

Sondaki teklif beni ajayip müteşekkir etti ifinim severek kıbıl idirim :oops:

Canım tabloyu geçen hafta senin dediğin gibi yaptım ayetleri yazdım bi türlü sayfaya geçirmek nasip olmadı

Subhanallah o zaman navle hakkını helal etsin bana zanda bulundum. .Allah acil şifalar versin anneciğine inşallah (kv dede annedir litfen:ıslık:)

Önerilerin için tişikir idirim cınım dikkate alacağım

Sondaki teklif beni ajayip müteşekkir etti ifinim severek kıbıl idirim :oops:
Canom harika otesi olmus. Ay chentiq leri gorunxe bir sevindim bir sevindim.

Ben sizi degil siz beni motive ediyorsunuz.

Rabbime sukurler olsun istedigim uzun zamandir arzu ettigim bir japiyi burada sizlerle acti. Allah ayirmadan tum kurani ezberlemeyo nasip etsin.. oyoe mutluyum ki.

Canim yalniz bu haftanin odevini unutmissun. Neyi ezberleyelim? Cansucan ikisini de ezberlemis ben yapamam onun gibi...

Bu arada sordugum olayi arastiralum canim. Benim cevremde bilen yoktur..

Şimdi ben daha Arafta kaldım, ardından Rad, Kasası da ezberlemem gerekiyor mu ?
Gerekiyorsa hangi ayet ?

bu haftanın ezberlenecek ayeti neydi ballar ya :/ kimler ezberlediyse bu yorumumu beğensin :KK70:
kasas 80 ile rad 28

bence yok cnm

dün bulunduğum ortamda maraton üstüne maraton yaptık nicy de bişey anlatamıyorum diye değiştirecem
bir sey anlatamamakla nickin ne alakasi var ben gene anlayamadim :KK70:

Şimdi ben daha Arafta kaldım, ardından Rad, Kasası da ezberlemem gerekiyor mu ?
Gerekiyorsa hangi ayet ?
80.

Gencler neye gore belirliyorsunuz ayet ezberlemeyi nasil seciyorsunuz
feraceli seciyor. Sag olsun onerileri de dikkate aliyor

X