❤️Ayet Ezberliyoruz ❤️

Gunaydin. O zaman simdi 4 kisiyiz. Bugunden baslayalim.

Hasr-layestevi olsun

canim kolay gelsin o vakit sana. Ben sana arada ilk mesaji duzenler atarim. Sen guncellersin olur mu o zaman? Hangi ayet hangi meal hangi tefsir bir programin varsa fotosunu atar misin. Oradan da nasiplenelim

Kizlar bence de hemen baslayalim. Biz bi ara cansu ile beraber goturduk
Gizel gitti. Sonra dugun vb derken araya kaynadi. Illa bir yonetici olmasi gerekmiyor. Ayetlero beraber seceriz. Once kisa surelerden baslariz.
Tabi olur geldikçe düzenlemeleri hallederiz.
Tabi neden olmasın :)

ben de kısa sureler taraftarıyım. Daha önceden sayfaya aşinasın muhakkak bu tecrübeden faydalanacağız ama kurandan herhangi bir Ayet ezberlemek yerine koşa sureleri tercih etmemin sebebi şu: ezberlediğim bağımsız bir ayeti unutma ihtimalim var ama kısa sureler namazda tekrar edilme imkanı olduğu için unutulmuyor. Sayfa tecrübem yok ama dediğim gibi yıllar önce ben de böyle bir uygulama yapmıştım. Namaz surelerini çocukken ezberleyip ezber sayfasını kapatmış gibi olsam da 20’li yaşlarımın başında alak suresinden aşağısını ezberleyeme niyet etmiştim. Hatta şöyle olmuştu okuluma yürüme mesefaesinde bir yurtta kalıyordum okula gidip gelirken ezberledim ne ezberledimse. Gerçekten ölü gibi gözüken bir vakti müthiş değerlendirmiştim. O zamanlar ezberlediğim hiçbir sureyi unutmadım çünkü namazlarımda okurum. Yani biz de isterseniz bu sureleri ayet ayet bölüm her hafta birini ezberletebiliriz. Zaten bir ayda ancak dört ayetli bir sure ezberlenmiş olur.
1 ayda 4 ayetli sure mi... bundan daha iyisini yapabiliriz. Ben 3 gun icinde 4 sure ezberlemeyi düşünüyordum :KK70: :KK70: :KK70:

Ozel zamanlari da dusunursek bence 1-2 hafta yeterli.

Bir de sureleri unutmanin tek sebebi namazda okumamak zaten. Ben su oneriyi getirmistim. 1 ayet ezberlemek yerine baglantili 3 ayet ezzberleyip namaza katmak. Rad 16 ezberlemistik mesela.. onu 14 ve 15 e baglamak gibi.

O zaman bi liste yapar misin, 1 /2/3/4 kim kimiz şimdi..

1 ayda 4 ayetli sure mi... bundan daha iyisini yapabiliriz. Ben 3 gun icinde 4 sure ezberlemeyi düşünüyordum :KK70: :KK70: :KK70:

Ozel zamanlari da dusunursek bence 1-2 hafta yeterli.

Bir de sureleri unutmanin tek sebebi namazda okumamak zaten. Ben su oneriyi getirmistim. 1 ayet ezberlemek yerine baglantili 3 ayet ezzberleyip namaza katmak. Rad 16 ezberlemistik mesela.. onu 14 ve 15 e baglamak gibi.

O zaman bi liste yapar misin, 1 /2/3/4 kim kimiz şimdi..
Ben sayfanın en başındaki kuralları okudum orda haftada bir ayet diyordu o yüzden öyle dedim. Tabii ki daha çok ezberlenebilir ama 3 günde 4 sure şeklinde de değil, fazla olur o.

Hanımlar bı arkadaşım için Yasiniserif okur musunuz okumak isteyen bana mesaj atabilir mi

X