Ayda 4 bin tl ile gecinilirmi

peki su saatten sonra 2 cocuklu bir aileye bir oneriniz var mı? alim gucu cok dustü artik yetmiyor diye cocuklarının birini esirgeme kurumuna mı versinler mesela? Ne yapsinlar yani su saatten sonra?

Burada isi geğiye dokunce kimseye aydinlanma gelecegini zannetmiyorum. az gelirle gecinmek zorunda kalan insanlarin uzerinden geğik yapılmasinida etik bulmuyorum.

Geyik mi? Benim olmasa bile herhangi bir çocuğun ebeveynleri hesap yapmayı bilmiyor ve ille de doğurmak istiyor diye yarı aç eğitimsiz aşıları oyuncakları kitapları eksik üst baş bakımsız ve her anlamda gittikçe kötüye giden bir toplumda ilgisiz büyüyor olmasını dert etmek mi geyik? Etik olan nedir sizce? Takma kafana yaaa bu biraz aç gibi ama bı kaç tane daha doğur, kardessiz kalmasın allah rızkını verir demek mi?

1 lt yag kac gün gidiyor?
Bizim evde kızartma vs yapılmaz cok ama 10 gün gitmiyor 1 lt (zeytinyagı kullanıyoruz herseye,salatalar vs dahil)

Valla bu ilk konu değil. Gayette olay alaya, geyiğe dönuyor ve bir grup cok eğleniyor.

Burada olay dalgaya dökulunce dertlenilmis olunmuyor. sadece dar gelirle geçinmek zorunda olan insanlarla alay ediliyor.

Kimse bir tane daha dogur diye akıl verin demiyor. Dalga gecmeyin yeter. boyle konularda sonu dalga gecmeye gidiyor cünkü.

1 lt yag kac gün gidiyor?
Bizim evde kızartma vs yapılmaz cok ama 10 gün gitmiyor 1 lt (zeytinyagı kullanıyoruz herseye,salatalar vs dahil)
Kızartma yapmıyorum zaten gıdım gıdım kullanıyorum 15 günü bulursa ancak . Margarinle falan destekliyorum

Evin sizin olması iyi. Ama çocuğunuzda okula başlayacak bence zorunlu bir gereksinim değil yeni araba ama siz bilirsiniz. Benim eşim polis memuru ama kartlar evin kredi borcu kp çektiğimiz kredi faturalar derken her ay eksi bakiyeyle bi şekilde ayı kurtarıyoruz. Bizim çocuk martta doğacak o zamana kadar Allah büyüktür . Ama sizin durum farklı . 2000 le kesin geçim olur mu diyecek olursan . Olur tabi sonuçta ev sizin kira derdi yok .ayrıca kayınpeder yabancı değil bir ay sıkışık olursun ikinci ay ödersin oğlunun boğazına yapışacak değil

Valla bu ilk konu değil. Gayette olay alaya, geyiğe dönuyor ve bir grup cok eğleniyor.

Burada olay dalgaya dökulunce dertlenilmis olunmuyor. sadece dar gelirle geçinmek zorunda olan insanlarla alay ediliyor.
Güzel kardeşim ben seni anlıyorum ama burda dar gelirli sayılmayacak zengin statüsünde denilecek üye sayısı 5 bilemedin 6 dır , zaten hepimiz yaşam standardimiza göre dar gelirliyiz ama hesap ortada....dar gelirli olmak ayrı gelirine bakmadan çocuk(lar) sahibi olup onları da perişan etmek ayrı ...bu fiyatlarla bu gelirle bu kadar nüfus sağlıklı beslenemez bakılamaz demek dalga geçmek değil gerçeği söylemektir. Israr edip bakılır diyenlere de nasıl baktığı espriyle sorulur sorgulanır yani çünkü hesap GERÇEKTEN ortada( biraz sorgulayinca çıkıyor zaten bakilamadigi ve hala bakılıyor zannedildiği ve özellikle çocukların sefil olduğu)

Son düzenleme:
Şu an hastanedeyim 11.30’dan beri 1125 lira ödedim. Bakalım daha ne kadar ödeyecem

Biz 5kisilik bir aileyiz.giderler düşünce bize 3500kaliyor.planli harcasak bile belli bı miktar eksiye dusuyoruz her ay.aylik faturalar su 60 elektrik 170 tlfn 150 internet 105 doğalgaz henüz bilmem kaç gelir :)

Nasıl yapıyorsunuzuz mama bile 100 lira ayda 1500 sadece mamaya gider bize de tüyo verin

Bende zaten asgari ucretle 3 cocuk gecindirilir demiyorum ama biz 4 bin tl ile kira da veriyoruz cocugumuzda var diyen birine. ah iste geldiler simdi gelirler mucize yaratanlar diye yazinca sadece ego tatmini oluyor o insanlara aydinlanma gelmiyor. amacta uzulmek degil geyik cevirip eglenmek oldugunu dusunuyorum. bu ilk konu değil benim gözlemim bu yonde.

Insanlar istedigi konu uzerinden geğik yapabilir ama başka birinin gecimi uzerinden geğik yapılması sadece olayi dalgaya vuranlari eğlendirir. yukarida yazdiginiz sorunlari cozmez alay etmek.

Daha fazla uzatmak istemiyorum. kimseye hakaret etmeden kimseyle alay etmeden dusuncelerimi yazdım. benimle ayni dusuncede olmak zorunda degil kimse zira bende ayni dusuncede olmak zorunda degilim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…