Ayak Mantarından Kurtulmak Icin Neler Yapilabilir ?

Demet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
991
4
38
arkadaşlar eşimin ayağında mantar var ne dr a gitmeti kabul ediyo ne de ilaç alımını
evde yapabileceğim bişiler var mı mantar için
:uhm:CADIARZU

Geçmiş olsun benimde annemin ayaklarında mantar var bikaç kere doktora gitmiş ama kesin çözüm alamamış bunun annemin ihmalkarlığından kaynaklandığını düşünüyorum bir ay önce annemin ellerinde ciddi yarıklar oluştu doktor ayak mantarının ellerde zaman zaman böle etki gösterebileceğini söledi heleki stress, kimyasal madde içerikli deterjan ,kolonya, ıslak mendil gibi maddelerlede temas edince. tedavi edilmessede yarıkların bütün vücuda yayılcağını söledi yani durum çok ciddi bence eşinizi birazda gözünü korkutarak mutlaka doktora götürmelisiniz çünkü zamanında tedavi edilmesse sorun daha çok büyüyor mesela anneme 3 farklı el kremi(sabah öğle akşam) ,1 hafta sabah akşam pansuman, antienflamatuar iğne , 3 farklı hap (abartmıyorum) verildi durumun ciddiyetine eşiniz kara versin artık zamanında gitseydik sadece 1 hapı 6 ay kullanarak mantarı tamamen kurutabilirmişiz halbuki

Bence kesinlikle doktora gidilmeli. Beni de vardı ayağımda mantar en sonunda haziranda doktora gittim, iki krem, bir hap verdi, çok şükür geçti.

bnmde annemde vardı canım..tırnakları fln berbat olmuştu bi ara..ama doktorun vermiş olduğu fısfsı düzenli kullanınca geçti çok şükür...onu bi şekilde ikna etmelisin..mantar bulaşıcı bişi sonuçta..sanada geçebilir...duygu sömürüsü yap biraz..kendini düşünmüyosan beni de mi düşünmüyosun fln:) emin ol yumuşayacaktır..

disardan merhemi de mi kabul etmiyo??
eger kabul etmiyosa da siz gece uuyurken disardan merhem surebilirsiniz..
isterseniz ozelden ilac adi yazabilirim.

Benimde ayaklarımda, parmak aralarında oluyor mantar. Yıllar önce bir hap ve dermo trosyd krem vermişti doktor. Kullandığım dönemde geçmişti. fakat daha sonra yine tekrarladı. Mantar bi kere oluşunca tamamen geçmiyor diye duymuştum. Ortamını bulunca hemen oluşuyor. Ben ince çorap giydiğimde denize gittiğimde mutlaka her yıl tekrarlıyor. Akçayda tatildeyken bitkisel ürünlerin satıldığı bi dükkanda görüp almıştım. Kekik Yağı. Bence harika birşey. Parmak aralarına sürüyorum acayip yakıyor ama sanki gıdıklanıyormuş gibi hiisediyorsun. 10 dakika falan durup yıkıyorsun. Bi kaç gün böyle yapınca geçiyor kaşıntılar..

kesinlikle krem kullansın kaşıntı falan kalmıyo zamanla izlerde kayboluyo.ben oceral ve dermo trosyd i tavsiye ederim .2 günde kaşıntı sorunu ortadan kalkıyooo.bu konuda bende çok dertliydim.şuan tırnak mantarıyla uğraşıyorum.yanşi parmak aralarındaki kaşıntı falan geçtii

ya mantarı banada geçti
kızıyorum ama adamda tık yok
geçmiyo deyip başından atıyo beni
sinir oldum iyice

Öncelikle geçmiş olsun canım.Mantar çorapları var bilirsin eldiven gibi parmaklı onlardan al giyerse tabi(doktora gitmeyi kabul etmeyen adam bunu nası yapacak bilmiyorum ama..)Bi de ayaklarını hergün yıkayıp kurutsun iyice, asla nemli bırakmasın.Komik gelebilir ama çoraplarının içine ilaç sürebilirsen sür:)Yaratıcılıkta sınır tanımam:))ama tek ilaca karşı direnç gelişebilebileceğinden 2 krem birden al.eczacıya sor o biliyodur zaten kremlerin adlarını.Ha bi de hapları yemeğine katabilirsin:)Tamam saçmaydı bu.Aklıma gelen herşeyi yazim dedim:))

Kayınpederimim ayağında çıkmıştı kızlar.Eşim doktor ona şu ilaçları verdi.Düzenli kulkandıktan sonra geçmiş. Oceral mantar spreyi gece yatmadan sıkılıyo ve permasol tablet sabah akşam 4 tanesi suda eritilerek bu suda ayaklar bekletiliyo

merhaba arkadaşlar benim eşimde de ayni sorun var. biz ara ara kina yakiyoruz ayağina ve gercekten etkili oluyo. tabi malesef kesin cozum olmadi ama kinayi yakinca esimin ayagi kasinmiyo. uzun bi sure yani kina cikasiya kadar esim rahat. denemenizi tavsiye ederim.

kızlar ben bir kovaya yarısına kadar ılık su koyup icine de yarım çay bardağı i
arkadaşlar eşimin ayağında mantar var ne dr a gitmeti kabul ediyo ne de ilaç alımını
evde yapabileceğim bişiler var mı mantar için
:uhm:CADIARZU
kızlar ben bir kovaya yarısına kadar ılık su koyup icine de yarım çay bardağı sirke atıp içinde bekletiyorum.20 dk sonra duruluyorum sonra kurulayıp pudra sürüyorum.rahatladım biraz.

2 sene önce başıma gelmişti TCA diye bir asit var bununla kesin çözüme ulaşmıştım bilginiz olsun internette satılıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…