Attığı Tweet büyük tepki gördü ''Fotoğraftaki anneyi bulunuz''

anladım tabi ki ama bu kadının konumu haklı göstermez ki dediğim gibi ne siyasi nede dini açıklamalar yaptım mesela barış atayın özürüde muhtemelen başına iş almamak içindi o yüzden bana samimi gelmiyor siyasetçilerin samimi gelmediği gibi yada dini alet ederek kadını yerden yere vurup yok sayanlar gibi ama arkadaşlar yorum yapıldığında direk bir kalıba sokmaya çalışıyor kadını savunduğumda islamcı yada akpli olmam gerekiyormuş gibi hissediyorum ama üzgünüm ikiside değilim
ya o bu değilde o resimdeki kadın o kadar kutsalki yani evlat doğurma hakkı bir can dünyaya getirme hakkı kadına verilmiş ama bizler maşallah bir resim karesinde bile kadını aşşağılayıcı şekilde çekip bi kenarda tutuyoruz bence eleştrilmesi gereken bu olmalı:KK14:

ya o bu değilde o resimdeki kadın o kadar kutsalki yani evlat doğurma hakkı bir can dünyaya getirme hakkı kadına verilmiş ama bizler maşallah bir resim karesinde bile kadını aşşağılayıcı şekilde çekip bi kenarda tutuyoruz bence eleştrilmesi gereken bu olmalı:KK14:
tamda bunu diyorum işte kadının çarşafı neden büyütülüyor neden konu çarşaf orda oturan anne herkesin sözüne saygı duyuyorum onlarında fikir özgürlüğüdür diyorum sözlerim alıntılanmasa cevapta vermiycem geniş düşünmeye davet ediyorum herkesi her konuda hepimizin kızdığı insanlar kabullenemediği davranış ve düşünceler var ama bunu masum insanlara yansıtamayız o zaman eleştirdiğimiz insanlardan ne farkımız kalır ki

Pardon ama resimdeki hanfendiyi bende göremedim!!!! Gördüğüm tek şey bir adam, kuçağında bir bebek ve arka fonda siyah bi şey!!!
Amoooooo, yoksa o siyah şey, hanfendimiiiii!!!!! :confused:

Çok severim ben siyahı, yanında beyazda olunca da ama Buda çok olmuş yawww.
Neyse o halinden menmunmuş madem, bide hayırlı olsun demek düşer....

Pardon ama resimdeki hanfendiyi bende göremedim!!!! Gördüğüm tek şey bir adam, kuçağında bir bebek ve arka fonda siyah bi şey!!!

bide o var resimdeki hanfendimi yoksa ortalık karıstırmak için amcanın birisi o kılığıma girdi onuda bılmıyoruz:KK14:

Ne alaka o onun seçimi çıplağa karısılmadğı gibi kapalıyada karıslmamalı medeniyet budur.. bu gibi saçma fikirler oldukçaaaa....
Buarada açığım ben ama istediğimde kapanmalıyım kimsede bunu baskı yada yargı malzemesi yapamaz yapmamalıı ... yanii saygi ya huu

Yoruma bak.. Pes doğrusu. ..

Arkasi donuk yazmislar, iki saattir resmi inceliyorum, ben o ensede parlayan iki goz seklindeki golgeyi gozleri sanmistim, neresi donuk bunun diyorum, anca sekli kavrayabildim, hakkaten de arkasi donukmus...:KK70:Pes valla, bilmece gibi resim...:KK53:

Arkasi donuk yazmislar, iki saattir resmi inceliyorum, ben o ensede parlayan iki goz seklindeki golgeyi gozleri sanmistim, neresi donuk bunun diyorum, anca sekli kavrayabildim, hakkaten de arkasi donukmus...:KK70:Pes valla, bilmece gibi resim...:KK53:
arkası donuk degil ya o aralık gozlerinin oldugu kısım degilmi:KK51: gercekten bende oyle sanmıstım

arkası donuk degil ya o aralık gozlerinin oldugu kısım degilmi:KK51: gercekten bende oyle sanmıstım
:KK70::KK70:Sen de yanildin iste... Hani bir resim var bir taraftan bakinca kurgbaga, resimdeki ati bulun diyor, bu resim de onun gibi birsey olmus, iki boyutlu..
upload_2015-1-2_18-48-19.jpeg

gözü kör etmiş, islam diyenin peşinden koşan bi millet goruyorum.
golge gibi bir kenarda durup kocasina şov yaptiracaksa ya o fotografta hic gozukmeyecek, ya da cektirmeyecek. Kara çarsafi peceyi boyle boyle insanlara empoze ediyorlar iste. gostere gostere normal bi seymis halini aliyor zihinde.

Ben ilk resimde hanımefendiyide görememiştim, bu resimdeki atıda göremedim:KK64:, bi göz kntrolü yaptırsam iyi olcak:confused:
Bu sekilde secemiyorsan resmi sol tarafi asagida olacak sekilde dondur, kurbagaya bir daha bak ilk defa bakiyormus gibi, daha iyi secersin..

Sorun çarşaf giymesi değil, bunu anlamak da bu kadar zor değil.

Sorun çarşaf giymesi olsaydı ''Fotoğraftaki anneyi bulunuz.'' der miydi?

Sorun

1. Doğumdan yeni çıkmış bir kadının odasına abuk sabuk siyasetçilerin ve basının girip kadını rahatsız etmesi.

2. Klasik mutlu anne pozları yerine sanki baba doğurmuş gibi babanın sevincinin, annenin ise utancının gösterilmesi.

Kadın çarşaflı olduğu halde kameraya sırtını dönmüş. İşi gücü yok kocasının medyaya şovuyla uğraşıyor.

Adı yok. Resmi yok.

3. Kendisinden bahsedilen bir yer bile yok. Annelerden bahsedilen tek kısım, anneliğin kadınların tek kariyeri olması gerektiği.

Yani fotoğrafta bir anne yok gördüğünüz gibi. Bunun neresi hakaretse artık.

Bir de siz böyle yaparsanız yarın mini eteğinize, içkinize karışırlar denmiş. Bu kısım şaka herhalde.

Şu an karışmıyorlar mı? Fotoğrafa basit bir yorum karışmak ise, laf atmak tecavüzdür o halde.

:KK9: :KK9: :KK9:

Bu arada çarsafli kadinlara asla karsi degilim, isterse çarsaf giyilsin, isterse basörtü takilsin fakat tamamen yüzün kapanmasi gerçekten asaglayici bir durum. Ben birak bir kadin olarak, bir insan olarak böyle birseyi kabul etmiyorum. Yüzünü saklamak nedir allasen? Bu seni insan disi kilmiyor mu? Insan olma hakkjni elinden almiyor mu? Bu kendini tamamen sifirlamak, yok saymaktir.

Yasadigim ülkede zaten böyle giyinmek yasak. Ilk basta yüz gorünmedigi için o çarsafin altinda kim oldugu belli olmadigi için yasaktir, ki bencede yasak olmali.

:KK9: :KK9: :KK9:

Bu arada çarsafli kadinlara asla karsi degilim, isterse çarsaf giyilsin, isterse basörtü takilsin fakat tamamen yüzün kapanmasi gerçekten asaglayici bir durum. Ben birak bir kadin olarak, bir insan olarak böyle birseyi kabul etmiyorum. Yüzünü saklamak nedir allasen? Bu seni insan disi kilmiyor mu? Insan olma hakkjni elinden almiyor mu? Bu kendini tamamen sifirlamak, yok saymaktir.

Yasadigim ülkede zaten böyle giyinmek yasak. Ilk basta yüz gorünmedigi için o çarsafin altinda kim oldugu belli olmadigi için yasaktir, ki bencede yasak olmali.

Ya zaten benim okuduğum Kuran'da yüz açık kalacak şekilde örtünmek diyor. Ama o kısma hiç girmek istemiyorum.

Çünkü İslam'a uymak zorunda da değil sonuçta.

Ama güvenlik nedeniyle bahsettiğiniz tedbirler alınıyor evet.

X