Attığı Tweet büyük tepki gördü ''Fotoğraftaki anneyi bulunuz''

Sorun çarşaf giymesi değil, bunu anlamak da bu kadar zor değil.

Sorun çarşaf giymesi olsaydı ''Fotoğraftaki anneyi bulunuz.'' der miydi?

Sorun

1. Doğumdan yeni çıkmış bir kadının odasına abuk sabuk siyasetçilerin ve basının girip kadını rahatsız etmesi.

2. Klasik mutlu anne pozları yerine sanki baba doğurmuş gibi babanın sevincinin, annenin ise utancının gösterilmesi.

Kadın çarşaflı olduğu halde kameraya sırtını dönmüş. İşi gücü yok kocasının medyaya şovuyla uğraşıyor.

Adı yok. Resmi yok.

3. Kendisinden bahsedilen bir yer bile yok. Annelerden bahsedilen tek kısım, anneliğin kadınların tek kariyeri olması gerektiği.

Yani fotoğrafta bir anne yok gördüğünüz gibi. Bunun neresi hakaretse artık.

Bir de siz böyle yaparsanız yarın mini eteğinize, içkinize karışırlar denmiş. Bu kısım şaka herhalde.

Şu an karışmıyorlar mı? Fotoğrafa basit bir yorum karışmak ise, laf atmak tecavüzdür o halde.

Bikinili kadin resmi paylasip resimdeki ahlaksizi bulun diye bir sey paylassa hepiniz tepki gosterirdi ama bunu bikini giyen biri olarak soyluyorum.Kendinize saygi gosterilmesini istiyosaniz sizde saygi gosterceksiniz.Ister carsafla gezer ister bikini giyer herkes kendi isine baksin.Carsaf giyip yuzunude kapar istedigini yapar.Kimse elestirimez o adamin dusunceleride benim hosuma gitmeyebilir bu bana onu asagilama hakkini vermiyor biraz genis dusunun kendi cikariniza gore yorum yapmayin ozgurlukse herkese ozgurluk herkese saygi orda dogum yapmis bir anne var carsaf giymesi hakareti haketmesi anlamina gelmiyor

Yani kıyasınız takdire şayan.

Resimdeki anneyi bulunuz ile resimdeki ahlaksızı bulunuz un ne alakası var?

Anne gözükmüyor demekle şu ahlaksızdır demek benzer şeyler midir? Biri basbayağı yorum, diğeri ise basbayağı hakaret.

Yeni doğum yapmış annenin çarşaf giymek zorunda kalması sorun değil midir? Basının o odada ne işi var? Zaten amacı kendini göstermemek olan bir kadının fotoğrafı neden çekiliyor? Çekildiğinde o kadın fotoğrafta var mıdır?

adam özrünü dilemiş daha ne yapsın.egemen bağışın bakara makarası,düzceli vekilin erdoğana Allahın vasıflarını taşıyor demesi hiç tepki çekmedi nedense:KK14:
evet..ortada hakarete yok sadece yanlıs bir uslup kullanılmıs buyuzden de heryere cekilmiş amacının kadını asaglamak oldugunu dusunmuyorum

Hımmm Barış ataymıı ooo ne yapsın garibimm böyle konularla gündemde kalıyor SANANE BE SANANEE...

Hayır efendim böyle konularla gündemde kalmıyor. Sosyalist bir adam o. İnsan haklarından yana. Özgürlüklere düşkün.

Milyonlar kazanmak için AKSARAY'ı gezip iktidara övgüler yağdırmıyor.

Gayet onurlu bir adam.

Bu olaydaki düşüncesini ortaya koyma şekli çok yanlış. Yanlışını anlamış ve özür dilemiş. Çünkü dediğim gibi onurlu bir adam.

Kendini ezbere takip edenlere attığı tvitleri gogıla yazıyorum ayet gelen ayeti sallıyorum bakara makara hemen paylaşılıyor diyerek, para için, mevki için insanların inançlarını sömürenlere sonra da montaj diyenlere hiç benzemez!

Hata yapmış ve özür dilemiş, pişkinliğe vurmayı, heklemişler hesabını demeyi denememiş.

ÖZÜR DİLEMİŞ!

Bu tür inceliklere uzak değilseniz, anlamakta zorlanmazsınız.

Hayır efendim böyle konularla gündemde kalmıyor. Sosyalist bir adam o. İnsan haklarından yana. Özgürlüklere düşkün.

Gayet onurlu bir adam.

Bu olaydaki düşüncesini ortaya koyma şekli çok yanlış. Yanlışını anlamış ve özür dilemiş. Çünkü dediğim gibi onurlu bir adam.

Kendini ezbere takip edenlere attığı tvitleri gogıla yazıyorum ayet gelen ayeti sallıyorum bakara makara hemen paylaşılıyor diyerek, para için, mevki için insanların inançlarını sömürenlere sonra da montaj diyenlere hiç benzemez!

Hata yapmış ve özür dilemiş, pişkinliğe vurmayı, heklemişler hesabını demeyi denememiş.

ÖZÜR DİLEMİŞ!

espri yaptım da diyebilirdi:KK51:

sanırım carsaflı bayan kamereya roportaj verıp catır catır dogurdum demelıydı... mecburmu ya yuzunu acmaya bebegını kucagına lıp kemaraya poz vermeye degıl..... lafımın arkasındayım sız bayanın carsafına kucagına bebgını alıp yuzunu acıp poz vermeyısıne laf edersenız hor gorursenız bırıde cıkar mını etek gıyınen ıckı ıcenlere laf soyler kınar sıyaset benı hıc ılgılendırmıyo....

Hoş bir cümle olmamış bence de.Ama özrünü dilemiş.
Ayrıca fotoğrafı çekenler keşke kadının olmadığı bir poz çekmeye çalışsalarmış.Kadın çıkmak isteseydi zaten dönerdi.Arkasını dönmüş çıkmamak için.Saygı göstermeleri gerekti bence bu duruma.

Pardon da kadının halinden memnun olduğunu nereden anladınız, yüz ifadesinden mi diyeceğim, yüzü görünmüyor?

Çarşafının renginden mi? Nereden anladınız?
Sen memnun olmadigini nerden anladiysan ben de ordan anladım, oldu mu canim???? Hadi byeeee :KK14:

sanırım carsaflı bayan kamereya roportaj verıp catır catır dogurdum demelıydı... mecburmu ya yuzunu acmaya bebegını kucagına lıp kemaraya poz vermeye degıl..... lafımın arkasındayım sız bayanın carsafına kucagına bebgını alıp yuzunu acıp poz vermeyısıne laf edersenız hor gorursenız bırıde cıkar mını etek gıyınen ıckı ıcenlere laf soyler kınar sıyaset benı hıc ılgılendırmıyo....

Hanımefendi algılamakta sorun yaşıyorsunuz galiba.

Elbette kameraya poz vermeyecek. O halde neden fotoğrafı çekiliyor?

Çarşaflı bir insanın fotoğrafının çekilmesi kadar saçma bir şey varsa o da yeni doğum yapılmışken çekilmesidir herhalde.

Adam çocuğuyla şov yapıyor, kadın utancından ve ağrısından iki büklüm.

Buna laf edince ben kadını hor görmüş oluyorum, siz de savunmuş oluyorsunuz öyle mi?

Zaten mevcut iktidar içki içene de mini etek giyene de laf söylüyor, yani ortada biri de çıkar şöyle der denilecek bir durum yok.

Madem dediğiniz gibi kısas sözkonusu, o halde iktidar böyle söylerse, biri de çıkar çarşafa laf eder işte. Ki laf edilmemiş bu haberde.

Gayet onurlu bir adam.

ÖZÜR DİLEMİŞ!

Belli oluyor gerçekten cok onurlu adammis, sirf kendi eglencesi icin dogum yapmış bir kadına yaptigina bak. Cok onurluymus! Gerçekten.
Ne kadar kolay degil mi Özür dilemis demek? O zaman Özür dileyen herkesin yaptiklari unutulsun...? ???
Ayrica siz nerden biliyorsunuz özgürlükçü onurlu bir adam oldugunu? Kafasını açıp baktiniz mi?
Aaa tabi Islama karsi olan herkes onurludur!!!

Bikinili kadin resmi paylasip resimdeki ahlaksizi bulun diye bir sey paylassa hepiniz tepki gosterirdi ama bunu bikini giyen biri olarak soyluyorum.

Yazışarak anlaşamıyoruz galiba. Burada Barış Atay'ın yaptığına iyi yapmış diyen var mı?

Bikinili kadın resmi ve "ahlaksızlık" kelimesi, peçeli kadın resmi ve "anne" kelimesiyle nasıl bir ilişki içinde?

Kaldı ki kahkaha atan kadından tutun, hamile kadının sokakta gezmesinin iffetsiz olduğuna kadar bizzat devlet adamlarının açıklamaları oldu.

Bikini giyen kadın olarak koyduğunuz tepkilerin linkini alabilir miyim?

Belli oluyor gerçekten cok onurlu adammis, sirf kendi eglencesi icin dogum yapmış bir kadına yaptigina bak. Cok onurluymus! Gerçekten.
Ne kadar kolay degil mi Özür dilemis demek? O zaman Özür dileyen herkesin yaptiklari unutulsun...? ???
Ayrica siz nerden biliyorsunuz özgürlükçü onurlu bir adam oldugunu? Kafasını açıp baktiniz mi?
keşke hatalıyım deyip özür dileme erdemini birileride gösterebilse de montaj,şantaj demeseler:KK51:

Keşke bir gün de bizden istediginiz gibi tarafsiz olabilseniz... Kendi tarafinizdakileri nasil savunuyorsaniz eğer, biz de kendi tarafimizdakileri savunuruz. Ne zaman ki herkesi eşit savunursunuz o zaman ben de eşit savunurum.
Bakara kukara dedi diye bir densiz bu da böyle mi demeliydi?
Yapmayin Allah askina komik! oluyorsunuz... :KK14:
Hah bir de sigindiginiz şeye bak: ÖZÜUUUR DİLEMİŞ! MİŞ

Hanımefendi algılamakta sorun yaşıyorsunuz galiba.

Elbette kameraya poz vermeyecek. O halde neden fotoğrafı çekiliyor?

Çarşaflı bir insanın fotoğrafının çekilmesi kadar saçma bir şey varsa o da yeni doğum yapılmışken çekilmesidir herhalde.

Adam çocuğuyla şov yapıyor, kadın utancından ve ağrısından iki büklüm.

Buna laf edince ben kadını hor görmüş oluyorum, siz de savunmuş oluyorsunuz öyle mi?

Zaten mevcut iktidar içki içene de mini etek giyene de laf söylüyor, yani ortada biri de çıkar şöyle der denilecek bir durum yok.

Madem dediğiniz gibi kısas sözkonusu, o halde iktidar böyle söylerse, biri de çıkar çarşafa laf eder işte. Ki laf edilmemiş bu haberde.
kameraya poz veren eşı şov yapanda eşı ohalde fotoraftakı anneyı bulun ne alaka? cocuguyla şov yapan adama laf soylenseydı ozaman dımı ama gereksız bı laf saygısızlık babaya yorum yapsın ben o bayanın yerınde olsam dava acardım beyefendıye iktıdar benı zerre kadar ılgılendırmıyor sırf ıktıdar mını etege ıckıye kadınların kahkahasına laf edıyor dıye sıyasetcılerın esıne laf soylensın carşaf gıyenlerle ne alaka carşaflıların ıktıdarı destekledıgını nereden bılıyorsunuz ve neden sıyasete cekıyorsunuz konuyu konu sıyaset degıl

Konuyu islama getirmeniz, islam kompleksinizin olması beni değil sizin sorununuz. Benim okuduğum bildiğim kadarıyla peçenin islamla hiç bir ilgisi yok. Bu bir.

İkincisi, buralada fikrinizi yazdığınıza göre, onur, erdem, özür dilemek gibi kelimelerin anlamını biliyor olduğunuz varsayarım.

Şu yaptığınız açıklamada, hata yapan bir adama saldırıp onu istediğiniz yere yerleştirmeye çalışırken, bu kelimelerin anlamından habersiz olduğunuz açık.

İnsanlar hata yapar. Hata yaptı mı özür diler. Bakara makara diye inanmadığı halde bizzat ayetlerle oy topladığı açık olan bir adamın sözlerine montaj diyebilen ve hala o zihniyeti alkışlayan insanlar için zor oluyorsa demek özür dilemenin ne olduğunu anlamak.

X